Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW doszło do silnej korekty

Na GPW doszło do silnej korekty

Money.pl / 2006-12-19 17:30
Komentarze do wiadomości: Na GPW doszło do silnej korekty .
Wyświetlaj:
najcz / 2006-12-20 06:27 / Tysiącznik na forum
witam
Treść raportu:
Zarząd Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego S.A. (Fundusz) informuje, że otrzymał od osób obowiązanych w trybie art. 160 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi zawiadomienie o sprzedaży przez spółkę Supernova Capital S.A. 975.326 akcji Funduszu, w sesyjnych transakcjach giełdowych dokonanych w dniach 12 – 16 grudnia 2006 r. Średnia cena za jedną akcję wynosiła 7,23 zł.
warren buffet / 2006-12-20 06:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mam nadzieje ze 02 i 04 dzis wreszcie cos pokażą :)
valjean / 2006-12-20 00:23 / Galernik
". Piątkowy spadek kursu wywołała informacja, że Pan Moska zamierza wycofać się z Lubawy - co miało znaczenie wyłącznie spekulacyjne, bowiem tylko kompletny dureń uprzedziłby o tym przed sprzedażą swoich akcji. Pana Moskę można podejrzewać o kilka rzeczy, ale na pewno nie o to, że jest durniem...."

cytat z jednego postu (w dziale giełdowym). jak to człowiek pomylić się może, z perspektywy czasu jak na dłoni.

ale do rzeczy, refleksja na temat ostatnich dni:
rynek był napięty jak baranie jaja i potrzebował pretekstu do zdrowej korekty której notabene nie było od dłuższego czasu. takim pretekstem była zapowiedź Moski (sam nie wierzyłem w taki scenariusz bo nie straciłby twarzy gdyby za tydzień ogłosił pozbycie się papierów i zaoszczędził kupę kasy. ale jak patrzę na zdjęcie w parkiecie zaczynam rozumieć) która sprowokowała uczestników walnego do pozbycia się papierów. gdy gawiedź zobaczyła że coś zamiast rosnąć lub stać w miejscu może spaść 15% rzuciła się do sprzedaży, reszta to koło zamachowe (które z definicji ciężko zatrzymać) więc mamy co mamy zamiast mikołaja. najważniejsza (IMO) jest psychologia, szczególnie gdy na giełdzie jest tylu „indywidualnych". bajki o unikaniu podatków można sobie na półki powkładać (tajlandia też wyjaśnia niewyjasnione. pretekst jest, nieważne jaki, byleby był). co dalej nie wiem (ilu eliotowców tyle opinii ale kilku ma spadkową), będę patrzył co rynek gada ale zostałem w "pewniejszych" papierach (pozbyłem się pc, dudy, famu) reszta została. w międzyczasie krótki romans z arkstelem i od dzisiaj? huta f (fragment płotu) i fon. dalej zobaczymy, nie sadzę że lecimy głęboko w dół ale nie myli się ten kto nic nie robi. życzę powodzenia
gekko-n / 207.171.167.* / 2006-12-20 00:18
Dwie kwestie, tak jak ogladam posty. Obie miedzynarodowe.

1. Tajlandia - doczytajcie o co chodzi - rzad Tajlandii (junta wojskowa zreszta) chce ograniczyc plynnosc kapitalu na gieldzie. Inwestorzy juz mieli przyklad Malezji, gdzie w 1998 dostali po dupie w bardzo podobny sposob i stad panika.

2. DJIA NIE zjedzie do 9000, jak ktos tutaj kilka razy pisal. Oscyluje okolo 10-11K przez ostatnie 3 lata i nie zanosi sie na jakis spektakularny krach. Nie ma ku temu jeszcze jakichs mocnych podstaw. Mniejsza konsumpcja wewnetrzna i slaby dolar to nienajlepsze oznaki, zwlaszcza jak dolozy sie do tego krach (nie do konca krach, troche to przesadzone) na rynku budowlanym/domow. Teraz wbrew pozorom czas na akcje - rekordowa jest ilosc kasy nie zainwestowanej lub zainwestowanej w CDsy, czyli nisko oprocentowane instrumenty gotowkowe, po rynku domow nie ma wielu dobrych alternatyw. Jest o tym dobry artykul w jednym z ostatnich BusinessWeek-ow.
lojka / 2006-12-19 23:53 / Tysiącznik na forum
Dobranoc wszystkim!
desperado / 2006-12-20 00:00 / Bywalec forum
Dobranoc - mam nadzieje, ze dzisiaj nie przysni mi sie nic zwiazanego z gielda. Ostatnie wydarzenia na GPW nie poprawiaja mi snu ;)
kazelot / 83.142.72.* / 2006-12-19 23:32
Warren,nie mów,ze nie przejmujesz się spadkami.Widzę na blogu nowe zdjęcie,wyraźnie zeszczuplaleś-to ten stres: )
warren buffet / 2006-12-20 06:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
alez sie nie przjmuje :))
lojka / 2006-12-19 23:34 / Tysiącznik na forum
wyszczuplał i troszeczkę chyba młodszy - to chyba dobrze, czyli nie przejmuje się
kazelot / 83.142.72.* / 2006-12-19 23:37
Aha,mlodszy,czyli dla niepoznaki dal starsze zdjęcie?
lojka / 2006-12-19 23:47 / Tysiącznik na forum
nie wiem, tylko tak gdybam
astaś / 87.96.64.* / 2006-12-19 23:29
witam
Na GPW doszło do silnej korekty
a ja niestety jestem z gotówką za to fundusze pakują się na maxa więc na wig-20 nie powinno być tak źle choć możliwe są dalsze spadki ale tylko po to aby dokupić. mam taki mętlik w głowie, że nie wiem co tu zakupić .myślałem o netii po 4,5 zabrakło 4 gr , gtc po takim info liczyłem na większy spadek coś kolo 39,5 ale oni tak ładnie to sprzedali, że nie wiem czy nie robią tego nadal itd itp.bez przekonania niczego nie kupię więc chyba dam sobie spokój do świąt w końcu nie zamykają giełdy z końcem tygodnia.a nuż coś ciekawego wpadnie.jakież to trudne takie tylko obserwowanie
pawlus / 2006-12-19 23:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Na GTC nic nie normalnego sie nie dzieje, jak bys mial dostac papiery praktycznie za darmo bez mozliwosci zbycia np prze rok czy dwa to tez bys sprzedal swoje obecne, w tym przypadku nie przejmowalbym sie sprzedaza przez kadre zarzadzajacą, co innego na Gancie, jesli wlasciciel pisze ze sprzedaje by w ciagu roku powiekszyc to ewidentnie cos smierdzi, a po kilku tygodniach pojawia sie info o milonowych pozyczkach z roznych zrodel, majac teraz ganta spieprzal bym i to szybko, a gtc spokojnie bym brał, nie moza liczyc na duze zyski, ale leoiej 1-2% z ssji na sesje niz +15% a potem na morde w doł.
desperado / 2006-12-19 23:58 / Bywalec forum
dokladnie mysle tak samo, na GTC duzej przeceny nie beedzie. Wystarczy popatrzec jak sie zachowywalo w czasie ostatnich spadkow - na przekor wszystkiemu roslo sobie w najlepsze (niestety chwilowo beze mnie)
pawlus / 2006-12-19 23:25 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Nie ma sie co podniecac, niestety w usa sie zieleni, a tajlandia na otwarciu z kopyta tez juz zarabia, wiec niestety jutro bedzie u nas dobrze, kto dzis skubnal ten ma i zarobi, gratuluje odwaznym
warren buffet / 2006-12-19 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W USA gracze nie przestraszyli się tego, co stało się w Tajlandii. Nie przestraszyły się też zresztą również amerykańskie rynki rozwinięte (Brazylia, czy Argentyna). To ostatnie mogło dziwić, ale wyjaśnienie jest bardzo proste. Wojskowy rząd Tajlandii, a konkretnie minister finansów, anulował część postanowień banku centralnego. Jak widać czasem dyktatura potrafi robić pożyteczne rzeczy Wink. Teraz ograniczenia dotyczą jedynie kapitału zainwestowanego w obligacje i inne komercyjne papiery wartościowe, ale wyłączone zostały inwestycje w akcje. To niewątpliwie uspokoi sytuację i doprowadzi do dużego wzrostu indeksu w Bangkoku.
axel40 / 83.17.145.* / 2006-12-19 23:55
A czy nikt nie zauważył nowego rekordu na DJIA?
pawlus / 2006-12-19 23:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ale jaja prawie to samo napisalem w tej samej chwili, pozdrawiam Worren :)
warren buffet / 2006-12-19 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a ja chcialem poruszyc taką mysl. mialem biotona po 1,88 złotego. sprzedalem chyba po 2,1. niewazne. nie pamietam. ile bylo informacji, dobrych wynikow, rekomendacji, pisania ze podlecial na 3 złote. naprawde żmudna robota i zmudne sesje. spadł do 2,30 praktycznie bez niczego. rosja, wschod. ok.

moje pytanie. jestesmy prawie w punkcie wyjscia. ile teraz informacji musi zapodac bioton, rekomendacji zeby wrocic na 3 zł ??? zysk 4 cyfrowy ?
Lexus / 2006-12-19 23:56 / portfel / "Mały Gracz"
Jak ktoś zacznie masowo kupowac , pytanie do ilu spadniemy, grubasy pewnie juz jakis plan maja tak jak na HTL
pawlus / 2006-12-19 23:27 / "Uznany Gracz Giełdowy"
W jego przypadku nie chodzi o ilosc inf, a jest swego rodzaju fenomenem biotech, z uwagi ze hitech bylo grane, biopaliwa tez, budowlaka w tle, to co ma byc biotech i to wystarczy jesli chodzi o biotka
-ri- / 2006-12-19 23:25 / portfel / "Mały Miś"
Potrzeba mu do szczęścia C/Z poniżej 30
i nie informacji tylko faktów)))))
warren buffet / 2006-12-19 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie potem nabylem i sprzedalem pamietnie po 2,83.... mowie o I fazie wzrostu
lojka / 2006-12-19 23:26 / Tysiącznik na forum
to samo można powiedzieć o lubawce. Ile jeszcze trzeba dobrych wiadomści, żeby poszybowała choć trochę? No ile?
a inne lecą bez info i to jest sprawiedliwość...
lojka / 2006-12-19 23:28 / Tysiącznik na forum
bioton też mógłby poszybować - swoją drogą - nie mówię że nie bo mam
-ri- / 2006-12-19 23:20 / portfel / "Mały Miś"
Mewa zredukowana jak każdy debiutant, a przecież można ją kupić na CeTO dowoli tylko troche drożej. ;-)
pawlus / 2006-12-19 23:23 / "Uznany Gracz Giełdowy"
25% drozej, ale juz nie mozna, polecalem Mewe 1,5 mca temu jak była przed splitem za 20 zł, skorzystalem na niej 50% w niecałe 2 mce, to chyba dobry wynik
-ri- / 2006-12-19 23:28 / portfel / "Mały Miś"
Pewnie debiut będzie udany??
valjean / 2006-12-19 23:19 / Galernik
tvn24 czyta forum na money (nie zdradzili nazwy ale prawdopodobieństwo duże) więc kulturalnie proszę. cytują na wizji
warren buffet / 2006-12-19 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w mordęęę jeża. ( panowie pozwalam uzyc mojego nicka :))
łagodny megaraptor / 2006-12-19 23:16 / Bywalec forum
Witam wszystkich po raz 1-szy. Trochę czasu już na tym padole jestem i mam takie tam swoje spostrzeżenia. Może coś czasami tutaj rzeknę. Czas pokaże. Jeśli mi się zdarzy nie wytrzymać i polecić jakiemuś ignorantowi słownik ortograficzny, wybaczcie, ale nie będę przepraszał. Pisać poprawnie w ojczystym języku jest wg mnie OBOWIĄZKOWE !!!
To na razie tyle. Pozdrawiam
m. r.
pawciomerc / 2006-12-19 23:22 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a co ma ortografia do umysłu wielkego inwestora?
co by jasne było ja jastem malutki inwestor
warren buffet / 2006-12-19 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jesli ktos ma dyslekcje - obraszasz go.
siepan_wlasciwy / 2006-12-19 23:19 / Uznany Gracz Giełdowy
warren - dysleksje :)
desperado / 2006-12-19 23:29 / Bywalec forum
a ja mam dyslekcje i dysgielde :P
warren buffet / 2006-12-19 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moja literowka. oczywiscie dyskesje
siepan_wlasciwy / 2006-12-19 23:25 / Uznany Gracz Giełdowy
i wten o to sposob dochodzimy do dyssekcji :)
warren buffet / 2006-12-19 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kuzwa. DYSLEKSJA :D tera je ok :)
łagodny megaraptor / 2006-12-19 23:18 / Bywalec forum
sorry - miało być "Pisanie poprawne".
desperado / 2006-12-19 23:30 / Bywalec forum
trzeba pisac sensownie a nie poprawnie - to bardziej sie tu przydaje
łagodny megaraptor / 2006-12-20 00:02 / Bywalec forum
taak ...., to napisz na oranżadzie coca-cola i sprzedawaj.
majpi / 2006-12-19 23:02 / "Dj Leszczyk"
Mam prośbę do Niebieskiego o uzasadnienie zdania o spadku Fam-u do 12.
desperado / 2006-12-19 23:27 / Bywalec forum
Jedyne uzasadnienie jest takie, ze niektorzy chca go tanio kupic. Spolka ma bardzo dobre fundamenty i cene. Ostatnie zwyzki sprawily, ze ci co kupili go po 12 sprzedali z mniejszym zyskiem. Ale jak cala gielda nie bedzie spadala to wkrotce zobaczymy 20 a nie 12.
czarnytom / 2006-12-19 23:15
niebieski kiedyś naganiał na spadek żeby A2 mogła taniej dokupić po wystrzale do góry ale nie wiem czy to dalej ta sama strategia bo A2 jak powiedziała dziś raczej nie będzie kupować. może to jakieś głębsze przemyślenia. też chciałbym się dowiedzieć
majpi / 2006-12-19 23:21 / "Dj Leszczyk"
jestem szczególnie zainteresowany opinią niebieskiego o możliwych strategiach A2, z wiadomych względów.
czarnytom / 2006-12-19 23:26
no po prostu chciała dokupić ale nie po takiej cenie jak był wystrzał bodajże 18 % w jeden dzień. to wszystko
07 długo dystans / 83.28.108.* / 2006-12-19 22:52
moim skromnym zdaniem jak poleci jeszcze kilka procent w ciagu najblizszych sesji to nic nadzwyczajnego sie nie wydarzy nie pierwszy raz tak sie dzieje i to wcale nie musi byc jakas wielka korekta tylko potrzebny oddech
jestem przekonan ze sygnał do wiekszej korekty przyjdzie ze stanów a nie z tajlandii bez przesady
siepan_wlasciwy / 2006-12-19 23:12 / Uznany Gracz Giełdowy
ocena celujaca za zdrowy rozsadek ;)
Kenobi / 2006-12-20 00:04 / Uznany malkontent giełdowy
Tajlandia rozpoczęła kryzys na rynkach w 1997 roku i rozniósł się on po świecie, więc nie radzę lekceważyc sygnałow, bo to nie koniec, ale raczej początek problemów. Nie bez powodu największe tąpnięcie miało miejsce na rynkach wschodzących wlaśnie. Rynki zawędrowały sporo za daleko i widać narastającą nerwowość i pierwsze objawy paniki. My widzimy tylko wierzchołek góry lodowej, nie zdając sobie sprawy z głębokości problemów, wystarczy sobie poczytać o wczorajszych danych n.t. deficytu w rachunku bieżącym w Stanach i co się z tym wiąże. Trzeba brać pod uwagę to, że fundusze robią lewarowane inwestycje i jakiekolwiek kłopoty przetoczą się sporym echem po rynkach, a wiadomo, że takowe wreszcie się ujawnią. Niektórzy czekali na Rajd Św. Mikołaja, a on przecież trwa w najlepsze od wielu miesięcy i przychodzi moment dyskontowania zysków. Takie czkawki jak ostatnio zdarzać się więc mogą teraz częściej, a przerzucanie środków z rynku na rynek w poszukiwaniu dodatkowego zysku będzie wprowadzało sporo zamieszania i dezorientacji. Temu służyć też będą spore wahania nastrojów, co widać było dziś na sesji nowojorskiej. W sumie zawsze chodzi o uśpienie czujności, co jak widać po wielu postach, przynosi dobre efekty - niektórzy znów bezkrytycznie za chwilę ruszą na zakupy...
gekko-n / 207.171.167.* / 2006-12-20 00:24
Malutki komentarz - wiesz czym sie roznia obie sytuacje w Tajlandii ?
Teraz - Tajlandia chciala zapobiec APRECJACJI swojej waluty, a w latach 90tych nastapila DEPRECJACJA bhata. Ponadto tym razem powod jest bardzo jasny i czytelny - po prostu ustawodawca poszedl o jeden most za daleko, jak to w Tajlandii bywa ;-) wiec kapital blakajacy sie po swiecie jest malo przekonywujacy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy