Na GPW już spadki

Money.pl / 2006-05-19 17:38
Komentarze do wiadomości: Na GPW już spadki.
Wyświetlaj:
Ona 27 / 84.40.132.* / 2006-05-22 01:38
Do kiedy według Was można trzymać pieniądze bezpiecznie na funduszach, a kiedy zaczną się poważne spadki i trzeba będzie wycofać się z tego typu inwestycji, aby ochronić oszczędności? Proszę o wypowiedzi i rady, w szczególności osoby, które znają się na arkanach giełdowych. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
Longterm / 2006-05-20 10:57 / Mostek Zwyciężymy!
sell in may and go away?
Longterm / 2006-05-20 11:33 / Mostek Zwyciężymy!
Zawsze jak się ma dosyć długo akcje to ma się tego rodzaju dylematy, kusi realizacja zysków. Wiem że niektórzy to zrobili lub myślą o tym. Ja uparcie trzymam swój potrfel chociaż zmieniam jego proporcje %:
Getin 27%
Dudek 20%
PGNIG 13%
Plastuś 13%
Prochem 13%
Netia 13%
Błędem było że nie kupiłem Softbanku a myślałem żeby dołaczyć jakąś informatyczną spółke, ale teraz jest raczej górka.
Ciekawe czy ktoś poza mną ma teraz Netie?
Norman / 217.97.200.* / 2006-05-20 09:22
Co się dzieje z Barlinkiem? Siedzę w tej spółce z małymi przerwami od początku jej notowań
i myslałem że jestem expertem od niej.
Ostanie spadki jednak ( prawie 60% wzrostu) spowodowaly że zacząłem powątpiewać w swoje zdolności.
Spółka nie jest przeszacowana ma dobre fudamenty itp
a leci w dół jak szalona
Domin Stary / 87.206.200.* / 2006-05-20 02:24
Strokuś i fachowcy od swissmeda, proszę o odpwiedź w sprawie akcji i PDA swissa. Cena akcji 6,25 cena PDA 5,4 (rozpiętość ok 13%). Pytanie czym się różnią akcje od praw do akcji i kto kupuje akcje? Nie wiem ale, zgodnie z tym co mnie uczono PDA jest takim samym papierem co akcje tylko przed asymilacją, jedyna różnica to od kiedy przysługuje dywidenda jeżeli chodzi o PDA. Jeżeli jest inaczej proszę o odpowiedź. No panie i panowie proszę o odpowiedz. Co o tym myślićie, albo powiedzcie ze jestem abnegatem i tez bedzie ok, nie pozostawiajcie jednak bez odpowiedzi.
arbusto / 2006-05-19 23:05
Strokuś, powiem tyle:
Jestem na tym forum od niedawna. I gdyby chociaż większość postów wyglądała tak jak ten twój z wyjaśnieniem powodów zakupu Softbanku, to możnaby było się sporo nauczyć z tego formu...
Bo jak dla mnie - początkującego - bardzo brakuje tutaj opisów sukcesów zakupowych i powodów podejmowania decyzji, które do nich nich doprowadziły.
Pozdrawiam
P.S. Reszcie forumowiczów też bardzo dziękuję ;-)
jędrzej / 2006-05-19 22:32 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jest też jednak czasem tak, że rynek leci w dół, a niektóre spółki rosną (i odwrotnie).
Rzeczywiście - na tych spółkach ważne mogą być fundamenty. Ale jak je wybrać, skoro innym spółkom fundamenty "nie przeszkadzają" ślepo podążać za rynkiem?

Z drugiej strony żeby wystrugać leszcza, trzeba mu też czasem dać zarobić. W przyszłym tygodniu będzie pewnie na to czas.
Bać to się trzeba będzie w sytuacji gdy:
- powrócą dynamiczne wzrosty
- powiedzą o tym w głównych wiadomościach.
Wtedy krzyżyk na drogę. Módlmy się zatem, żeby odbicie było łagodne!

W trwałą bessę nie wierzę, bo nie było infa o hossie w TVP :-) A w Stanach zamykają na ładnym plusie (już widzę te uśmiechnięte ryje).
W poniedziałek otwarcie z luką, na poziomie 3100 (wolałbym jadnak bez luki, na poziomie 3050).
Krzych_ / 83.9.17.* / 2006-05-20 17:30
A widziałes ostatnią cene miedzi?
ravdrab / 2006-05-19 23:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale jak w TV powiedzą, to od razu będzie jazda.
_____
Zając lubi buraczki - takie jest zdanie kucharza.
Stanisław Jerzy Lec
ravdrab / 2006-05-19 22:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,

pozwoliłem sobie na powtórzenie tego postu z poprzedniego tematu.

w środę pisałem, że spadki mogą pociągnąć się do końca tygodnia. Nie chodzi mi o to, że teraz mogę użyć zwrotu „...a nie mówiłem”.
Sprawa jest bardziej poważna, aniżeli by nam się zdawało. Twierdzenie „rynek dyskontuje wszystko" można prawdopodobnie uznać za aksjomat gry giełdowej. Jeśli nie uchwyci się i nie zaakceptuje znaczenia tej pierwszej przesłanki, to również wszystkie kolejne wynikające z niej tezy nie będą miały większego sensu.
Dzisiaj mamy wojnę wykresów z ludzkim rozsądkiem. Pierwszą bitwę wygrały wykresy. W ostatnich latach ukazało się wiele publikacji na temat wykorzystywania formacji cenowych. Wielu graczy i inwestorów zaznajomiło się z nimi i często podejmuje działania sugerowane przez te formacje. A zatem mamy do czynienia z , bowiem fale zakupów lub sprzedaży powstają jako reakcja na formacje zapowiadające «hossę» lub «bessę» (oczywiście z większym naciskiem na bessę) „Formacje widoczne na wykresach są tworem niemal całkowicie subiektywnym. Nikomu nie udało się jeszcze poddać ich matematycznej kwantyfikacji. Tak naprawdę istnieją one wyłącznie w umyśle tego, kto je widzi..." (Teweles).
Tak więc mamy doczynienia z teorią błądzenia losowego:
kupić, czy jeszcze poczekać, a może kupić w kilku transzach
sprzedać, i to jak najszybciej – jak będzie odbicie to odkupię i wtedy „windą do nieba”
a może w ogóle kupić inny walor, itd., itd.

Światowa gospodarka to jedna mała globalna wioska. I zawsze wcześniej, czy później jest tak, że jeśli gdzieś zaczęło rosnąć, to i u nas również będzie rosło. Ramy czasowe są ograniczone, ale uważam, że przyszły tydzień będzie miłą niespodzianką dla nas.

W takim razie w co się zaangażować, dla kogo będzie ta miła niespodzianka.
A mianowicie dla tych, którzy w obecnej sytuacji „przeniosą” się z analizy technicznej na analizę fundamentalną. Nie tylko poziom zysku jest wyznacznikiem „dobrej spółki” Proponuję przyjrzeć się również takim obszarom biznesowym jak płynność, wiarygodność kredytowa, itp. Zbliżamy się do okresu wakacyjnego, który jest dla jednych szczytem sezonowym jeśli chodzi o obroty, sprzedaż, a dla innych mizerią.

Pozdrawiam.


__________

Logika jest dobra aby rozumować, ale nie żyć.
gabrik / 2006-05-19 21:47 / portfel / Wierny Forumowicz
właśnie studiowałem wykres świecowy kontraktów i najbardziej to podobne do "zasłony ciemnej chmury" lub "porzuconego dziecka" więc raczej w dół ( jeśli żle odczytuje to na usprawiedliwienie dopiero zaczynam z japońską analizą :-)
Wszyscy liczymy na jakieś odbicie ( mam na myśli szeroki rynek ) ale chyba nastroje teraz są gorsze niż w lutym i wygląda że STROKUŚ przewidział szczyt mimo że jeszcze dawał szanse na jakiś ruch ponad 3400 to jednak ten zryw we czwartek (ubiegły) był szansą na wyskok ,teraz tylko jak głęboka będzie korekta?
jaaceek / 83.30.53.* / 2006-05-19 22:00
dzień ustaleniaPP GETINU JEST29.05 czyli wtym dniu trzeba go posiadac.dobrze rozumuje.
mari / 2006-05-19 22:08 / Achi
nie trzeba go posiadać trzy dni wcześniej
jędrzej / 2006-05-19 23:01 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Trzy dni wcześniej, ale 29 maja chyba też?
jędrzej / 2006-05-19 21:41 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Z innej branży, to forum MURATORA ma bardzo fajny układ. Ale z drugiej strony, ten codzienny kiermasz też ma swoje zalety (przynajmniej wiem że jeszcze ludzie żyją i nie trzeba skakać z zakładki do zakładki)
nosi / 2006-05-19 20:55 / Bywalec forum
W stanach znowu zaczynaja pod koniec wywalac
Pablo / 2006-05-19 20:30 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Do Redakcji Forum
Kiedyś pisałem, że fajnie by było gdyby na forum była możliwość grupowania tematów np:
1. nazwa spółki i pod nią komentarze, które jej dotyczą
2. tak jak wyżej tylko że na temat AT
3. AF
4. MIDWIG
5. FUTURE
6. zagranica
itp.
Można by poza tym wprowadzić jakieś zaawansowane wyszukiwanie. Przy ponad 700 komentarzach na stronie trudno znaleźć te, które nas interesują w czytanie wszystkich zabiera zbyt dużo czasu. Poza tym nie wszystkie są ciekawe.
Jeśli mnie ktoś popiera to proszę się wpisywać.
MDM / 2006-05-20 10:31
Tak wogole to przydalaby sie wymiana tego skryptu na jakies porzadne forum typu IPB vBulletin albo nawe o niebo lepsze od tego phpBB. Zanim tu doszedlem w tym balaganie o co chodzi to minęlo chyba tydzien. Nie wiem czyj to pomysl zeby takie cos zainstalowac.
mari / 2006-05-20 12:10 / Achi
bo to całe forum chyba stworzyło się samo spontanicznie jako zbiór postów pod komentarzami.Jak było kilka do kilkadziesiąt wpisów to to nie przeszkadzało w czytelności
a jednocześnie stwarzało ten specyficzny klimat.Pewnie że jeśli ilość wpisów się nie zmniejszy to dobrze by było jakoś to uporządkować,ale proszę tylko by nie wylać dziecka z kąpielą.
strokuś / 2006-05-20 11:00 / Uznany Bywalec forum i giełdy
dokładnie tak!
pisałem już o tym Redakcji, ale jakoś bez odzewu
po co tworzyć jakieś swoje, powiedzmy szczerze, marne rozwiązania jak są gotowe, sprawdzone, rozwijane od lat i z funkcjonalnością sto razy lepszą
Redakcja forum / 2006-05-23 18:35 / Administracja forum
Dziękujemy za te uwagi
mari / 2006-05-20 12:34 / Achi
a może dołożyć tylko opcje zaznaczania gdzie się dany wpis ma znajdować i po tych opcjach można by było wyławiać co nas interesuje.Takie katalogi i wpis z podkatalogu znajdowałby się automatycznie na forum ogólnym.Ci co l;ubią dużo dyskutować to na ogólnym by sobie dyskutowali ale ich wpisy znajdowałyby się w podkatalogu tylko po zaznaczeniu że tego chcą natomiast w drugą stronę byłoby to automatyczne tak że "dyskutanci"
nie tracili by cennych uwag a jednocześnie "niezaśmiecaliby"poważniejszej dyskusji w podkatalogu .W taki sposób myślę łatwiej byłoby wyszukać to co nas interesuje a jadnocześnie atmosfera forum byłaby zachowana ale to tylko moja propozycja i nie mówię że najlepsza ale ponieważ naprawdę dużo mi pomogliście to myślę że szkoda by było coś tu zepsućprzy okazji zmian,o ile nastąpią.:-)
ravdrab / 2006-05-19 23:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Popieram, tylko nie wiem jaką konwencję przyjąć.
Ja się wpisuję zazwyczaj po zamknięciu to dość późno. Jak dzieci pójdą spać. Ale próbuję się wpisać w atmosferę danego dnia. Późne komentarze są mimo wszystko odreagowaniem na to, co się działo za dnia. Podział na spółki również nic nie da. Podobnie jest z wyłonieniem kontraktów. Można tylko wyłonić "warszawskie" zachowania, ale i one mają oddźwięk giełd zagranicznych. Taka jest giełda i takie są komentarze. Najlepszym dowodem był finał Ligi Mistrzów, który również na łamach finansowo-giełdowego forum również się odbiła w podstaci komentarzy.
Lepiej już niech tak zostanie. Nie ma tu prostego rozwiązania.
nosi / 2006-05-19 20:39 / Bywalec forum
to przezyccie sie na forum PARKIETu tam jest wszystko posegregowane ;)
Pablo / 2006-05-19 20:45 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Najlepszą cechą tego forum jest atmosfera tutaj panująca i ludzie, którzy ją tworzą. Na żadnym innym forum nie ma takiego klimatu i z tego powodu to forum cieszy się takim zainteresowaniem. Myślę że wraz ze wzrostem liczby postów powinno się wprowadzić ulepszenia. A o przenoszeniu się na inne forum ani nie ma mowy.
mari / 2006-05-19 21:24 / Achi
no ale to chyba właśnie dlatego że jest taka forma a nie inna jest taka atmosfera Jeżeli interesują Cię posty konkretnych osób to szukaj po autorze.A swoją drogą to tego bicia piany jest tu dużo za dużo.Ja myślę że jeszcze trochę i się uspokoi.Sam solennie obiecuję od dzisiaj się ograniczać.
hajdi / 2006-05-19 20:31 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Tez dzis o tym sobie pomyslalem ze przydaloby sie nieco bardziej uporzadkowane forum
strokuś / 2006-05-19 22:49 / Uznany Bywalec forum i giełdy
niewątpliwie coś przydałoby się zrobić
po pierwsze trzeba chyba zrezygnować z pisania w jednym wątku jak dotychczas
warto przynajmniej rozdzielić komentarze na gorąco - tych jest mnóstwo - i te po sesji
Redakcja próbowała to zainicjować, ale jakoś nie wyszło - nie mniej warto spróbować
poza tym sprawa najistotniejsza to wyróżnianie wiadomości nieprzeczytanych - i nie chodzi o to co jest teraz - ale o pokazaniu wątków faktycznie nie przeczytanych, a nie takich które pojawiły się w ciągu ostatniej godziny - obecne rozwiązanie niewiele daje
Pablo / 2006-05-19 20:25 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś napisz mi co skłoniło Cię to zakupu Softa.
A tak na marginesie to nie zauważyłem Twojego postu o zakupie, choć chyba gdzieś już wcześniej o nim pisałeś.
W tym gąszczu wypowiedzi trudno się znaleźć.
strokuś / 2006-05-19 22:38 / Uznany Bywalec forum i giełdy
to długa historia...
tegoroczna zaczęła się od wyjścia ING TFI co tradycyjnie dla spółek IT jest dobrym sygnałem kupna (Betacom, ATM) :-)
http://www.money.pl/forum/komentarz,3,84686,84784,25,0,re;polityczna;zawierucha;rzuca;cien;na;gielde.html#A84784

należało tylko obserwować i czekać na właściwy moment:
http://www.money.pl/forum/komentarz,3,113691,113951,25,0,re;3;tys;pkt;wciaz;niezdobyte.html#A113951
(heh, 3333 trafiony zatopiony)

i gdy pojawiły się przyjemne wyniki a AT potwierdziła, że jest szansa na kontynuację długoterminowego trendu wzrostowego to:
http://www.money.pl/forum/komentarz,3,127611,128110,25,0,re;sezon;na;leszcza.html#A128110

pisząc AT, mam na myśli ostatnie białe świeczki poparte obrotami, wybicie rsi i ult, kształtowanie się półrocznej flagi z potencjalnym minimalnym zasięgiem 60 zł - kupiłem przed wybiciem licząc, że obroty dają szansę powodzenia
poza tym od 2 dni nasdaq zachowuje się ciut lepiej od s&p - wcześniej zachowywał się gorzej i liczyłem że jest szansa, że teraz będzie odwrotnie (szczególnie, że zbliżył się do długoterminowej linii trendu) co wesprze IT u nas
dzisiaj znowu nasdaq lepiej niż djia i sp500, więc jest szansa na miły początek tygodnia

ps. a naprawdę to po prostu miałem fart ;-)
Pablo / 2006-05-19 22:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś powinieneś prowadzić wykłady nt zasad gry na giełdzie
strokuś / 2006-05-19 23:04 / Uznany Bywalec forum i giełdy
taa... i powinienem na nich mówić dlaczego nie sprzedałem ampli i talexu przed wynikami :-(
mari / 2006-05-20 08:34 / Achi
Strokuś jesteś the best .Jak nie chcesz zostać nauczycielem(choć i tak nim już jesteś) to kandyduj na prezydenta wszyscy Cię poprzemy.(albo lepiej nie bo kto nam będzie dawał wykłady) :-)))
poczatkujacy inwestor / 87.105.0.* / 2006-05-19 17:38
kurcze jestem juz do tyłu na funduszach:( kupilem na gorce :( konwertowac czy poczekac????? bo nie wiem czy konwersja ma sens jesli by niedlugo mialo wsyztko w gore ruszyc:( poradzcie poczatkujacemu :(
gedeon / 82.139.7.* / 2006-05-19 20:40
trzymaj bez dwóch zdan. Jestem w podobnej sytuacji.
Fundusze traktuję jako inwestycję długoletnią.
ok. 50% mam w stabilnych 40% zrównoważonych i 10% akcyjnych.
stachura / 83.5.189.* / 2006-05-19 20:21
czekaj, i pomyśl czy nie warto by podczas bessy dokupić co nie co, chyba nie byłeś na tyle naiwny aby postawić swoją całą kasę podczas tak bardzo ryzykownej sytuacji inwestycyjnej, a swoją drogą prowadziś jakieś analizy czy też jedynie bazujesz na reklamach telewizyjnych funduszy inwestycyjnych, jeśli chodzi o Arkę to proponuję spojrzeć na jej historię, to że teraz bardzo dobrze stoi to super ale nie zawsze było tak miło, kilka lat temu trzeba było mieć stalowe nerwy aby wytrzymać to co sie działo z wartościami jednostek tego funduszu
józek / 213.227.72.* / 2006-05-19 18:56
nigdy, trzymaj
Dark Elf / 81.15.226.* / 2006-05-19 18:33
ja mam w akcyjnych i zrownowazonym, poki co jestem jeszcze odrobine na plusie, ale nawet jak zaczne tracic to nie uciekam....
td525 / 80.53.45.* / 2006-05-19 17:49
Jeśli jest to agresywny, i masz czas (około pół roku) to proponuję siedzieć. Być może szybciej wyjdziemy (przynajmniej na jakieś 4%).
Ona 27 / 84.40.132.* / 2006-05-19 18:14
Witam, mam fundusze zrównoważone i akcji BZWBK, inwestowałam zakładając, że lokuje pieniądze na 3 lata lub więcej, dziś na obecnej korekcie straciłam, stąd moje pytanie czy powinnam czekać ze sprzedażą i ewentualnie jak długo? Kiedy sprzedać wszystko? Dziś kupiłam trochę jednostek funduszu zrównoważonego z nadzieją, że będą wzrosty. Z części komentarzy analityków wynika, że jest szansa na wzrost, nawet przekroczenie bariery 3.400pkt. Czy jakaś doświadczona osoba może mi doradzić? Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
JÓZEK / 213.227.72.* / 2006-05-19 19:04
od razu przekonwertój w arke akcji ja sie też kiedys uczyłem i wiele "dałem ciała" pisze to bo chcę TOBIE pomóc ,za załóżmy 5 sesji rynek odreaguje i zobaczysz to wbrew pozorom takie proste powodzenia ,ARKA jest najlepsza ,też w niej byłem ale teraz stac mnie na wieksze ryzyko i jestem w BIOTONIE od 24 marca razy 6500 i to dopiero jest zreszta sama masz wyobraznie pa powodzenia
kettner / 2006-05-19 18:47
Nie sprzedawaj teraz bo będziesz żałowała! Jeżeli nerwy Ci puszczają to zrób konwersję do ochrony kapitału, kiedy korekta się skończy będziesz mogła znowu wskoczyć do agresywnego bez płacenia prowizji. Za 3 lata na pewno zarobisz, po takich gwałtownych spadkach niedługo przyjdzie odbicie. Polecam www.zainwestuj.pl
poczatkujacy inwestor / 87.105.0.* / 2006-05-19 18:07
a nie lepiej przekonwertowac teraz na jakis stabilny fundusz a w momencie zaobserwowania wzrostow przekonwertowac na fundusze akcyjne?? to chyba bardziej sie oplaca - kupic akcyjne w jeszcze wiekszym dole niz jest teraz ;)?
JÓZEK / 213.227.72.* / 2006-05-19 19:10
PROSZE TYLKO NIE KONWERTUJCIE TRZEBA BYC KONSEKWENTNYM I JAK SIE JUZ KTOS DECYDUJE NA TAKA INWESTYCJE TO KONIEC ,INACZEJ STRACISZ , JA TEŻ STRACIŁEM TRZYMAC
xxx / 84.40.132.* / 2006-05-22 21:23
I znowu spadek na WIG 20, widzisz Józek, jak można trzymać jak widać dalsze perspektywy straty?
pchelek / 83.31.253.* / 2006-05-19 20:39
Józek [sorki ze tak bezposrednio] - lejesz miód na moje nerwy - chociaz nie jest tak źle - wlasnie dzis bylem w Arce i przelalem kolejne moje fundusze z konta na Fundusz Akcji - wykalkulowalem że skoro spadl mi najwięcej [15%] sie podniesie tez najwiecej [i najszybciej]. To juz piąty "moj" dolek gieldowy kiedy inwestuje w fundusze - tak jakos dziwnie w nie [w te dolki] trafiam i udaje mi sie zainwestowac jak jest najtaniej - mysle ze dolek juz mamy za nami - te wycofane przez strachnliwych pieniadze trzeba gdzies zainwestowac - mozna rzec ze w te 5 dni stracilem "45.000" = roczna pensja - przyjmuje to spokojnie bo wiem ze ta kasa zarobiona zostala bez wychodzenia z domu - nie konwertuje zadnych funduszy bo to nieoplacalne - zrobilem ciekawe wyliczenie bo kase mam w czterech różnych funduszach - zastanawiam sie czy nie przerzucic jednego funduszu tj. PKO/CS wlasnie na Arke. CS slabo idzie od pewnego czasu - znajac Arke to ona szybko odbije straty - taka pokerowa zagrywka - mysle ze to zrobie - najwyzej ciut strace to co zarobilem [ale to przeciez kasa "za darmo" - tak ja traktuje - i sie wtedy nie stresuje zbytnio - jak na razie to zyski sa wielokrotnie wieksze niz "straty"]. Pozdrawiam - ucze sie na tym forum ciekawych rzeczy i poznaje fajne opinie
MACDOMI / 212.160.85.* / 2006-05-20 10:55
WITAM,
Widze ze moje doswiadczenie z FA jest calkiem podobne do Twojego. Też przeszedłem Z PKO CS Akcji ( choć jeszcze w 2005 całkiem niezle sobie radzili )do Arki.
Osobiscie jednak zaluje ze nie dokonałem konwersji, teraz to juz raczej za pozno.
Nie mam nosa, w marcu spanikowalem i wyszedłem, teraz trzymam nerwy na wodzy i cale szczęscie ze są jeszcze ludzie ktorzy starcili więcej niż ja.
Co do przyszłości - liczę na lekką korekte w górę, pozniej jednak dalsze spadki i wtedy trzeba bedzie wyjść z rynku.
POZDRAWIAM ARKOWICZÓW.
pchelek / 83.31.247.* / 2006-05-20 21:44
MACDOMi - zrobilem sobie zestawienie wzrostow i spadkow moich 4-ch funduszy [w tym w pioneer mam trzy rachunki a w arce 5 rachunkow - wszystko na rozne kwoty - raczej niewielkie] - kase w funduszach mam od ok 6-ciu lat].
Zestawienie jest bardzo ciekawe bo pokazuje jak to mocno wzrasta i tak naprawde niewiele maleje.
oto zestawienie. Minima - to wartosci funduszy z piatku - po tych duzych spadkach - [pierwsza liczba to wartosc jednostki, druga ta w nawiasie to wzrost wartosci od momentu zakupu - kolejne liczby procentowe danego funduszu dotycza kolejnych zawartych rachunkow -dlatego w arce jest ich piec - od najstarszego do najmlodszego ]. Maxima - podobnie - liczba pierwsza to wartosc jednostki w momencie maximum i w procentach maksymalny wzrost. Spadki obrazuja o ile spadla wartosc jednostki i w procentach jaki byl ten spadek. Fundusze tu przedstawione najstarsze maja dwa i pól roku - najmłodsze pochodza z marca - arka - nawet ten najmlodzy z arki z marca dal wzrost okolo 6 procent - przez dwa miesiace
Minima PKO/CS – 413,34 [68,32%], Unikorona – 159,99 [28,63%], Pioneer – 44,42 [26,52%, 60,48%, 19,73%], Arka – 36,37 [68,88%, 38,18%, 38,87%, 8,28%, 6,59%]
Maxima PKO/CS – 440,05 [79,20%], Unikorona – 169,21 [36,04%], Pioneer – 47,37 [34,92%, 71,14%, 27,68%], Arka – 39,77 [84,67%, 51,10%, 51,85%, 18,40%, 18,56%]
Spadki PKO/CS – 26,71 [2.137 - 10,88%], Unikorona – 9,22 [3.381 - 7,41%], Pioneer – 2,95 [2.488 - 8,40%, 2.547 - 10,66%, 6.440 - 7,95%], Arka – 3,40 [5.013 - 15,79%, 2.577 - 12,92%, 10.575 - 12,98%, 815 - 10,12%, 4.016 - 11,97%].
jak widac spadki w dlugim okresie wygladaja mizernie w stosunku do wzrostow.
ja robie tak ze nie stresuje sie spadkami - one sa nieuniknione - ale z funduszy nie wyjde - bo nie ma innej alternatywy dla mojej zarobinej przez lata kasy - co dolary kupie co stale daja d..y ,czy euro co sie odchudza - bez sensu - albo co do banku zaniose na 5 % - to juz lepiej przepic - fundusze beda szly do gory - bo taka jest dla nich jedyna alternatywa - ludzie maja kase i ja inwestuja - albo w gielde albo w gielde za posrednictwem funduszy - fundusze emerytalne robia to samo - no bo gdzie inwestowac - a pozatym nasi rodzimi inwestorzy - obecni tez na tym forum - nie po to inwestuja w gielde by umoczyc - tak wiec gielda i fundusze beda isc w gore - moze nie tak ostro jak ostatnioo ale na pewno do gory - trzeba tylko miec opanowane nerwy i sie nie wycofywac - Jak kto chce szybko zdobyc kase inwestujac swoje pieniadze to niech idzie do kasyna :))) - tam sie mozna szybko wzbogacic [teoretycznie] - widzialem takich w Las Vegas w USA - i przyznam ze moczyli te swoje dolary bardzo szybko.
jeszcze na zakonczenie - sledze wypowiedzi z tego forum i nabieram powoli wiedzy - coz moze sie kiedys przyda i zainwestuje na gieldzie bezposrednio - do odwaznych swiat nalezy. Pozdrawiam
kettner / 2006-05-19 20:06
Zgadzam się że trzeba być konsekwentnym ale dzięki okresowym konwersjom można (czasem) więcej zarobić. W poniedziałek zrobiłem konwersję z akcji w ochrony kapitału, dzisiaj wróciłem do akcji zwiększając tym samym liczbę jednostek. Teraz trzymam i jak wszyscy liczę na zieleń. Pozdrawiam.
Ona 27 / 84.40.132.* / 2006-05-19 18:58
Dziękuję za odpowiedż:) A jak długo trzeba czekać jeszcze na wzrosty?
Krzysiek_ / 83.9.17.* / 2006-05-20 17:28
Jeśli jeszcze bardziej cena miedzi spadnie to wg mnie nie ma szansy na odbicie.To jest tylko hossa surowcowa która łatwo może się przerodzić w bessę surowcową.
Krzychu / 83.9.17.* / 2006-05-20 17:26
WSZYSTKO ZALEŻY OD CENY MIEDZI.
JÓZEK / 213.227.72.* / 2006-05-19 19:13
PRZY TEGO TYPU INWESTYCJACH TO BEZ ZNACZENIA ,CZY ODBICIE PRZYJDZIE W PONIEDZIAŁEK, CZY ZATYDZIEŃ SPOKOJNIE POWO
jędrzej / 2006-05-19 22:36 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Tak gwoli ustalenia uwagi: ja preferuję rady osób zalogowanych (chyba, że jest to Siepan).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy