Forum Forum dla firmKadry

Na jakich zasadach zatrudnić pracownika który jest niepełnosprawny i bezrobotny?

Na jakich zasadach zatrudnić pracownika który jest niepełnosprawny i bezrobotny?

Altera / 2010-11-18 23:08
Mam kandydata na pracownika który jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy (bez prawa do zasiłku), na dodatek ma II stopień niepełnosprawności (w stopniu umiarkowanym).
Co zrobić aby jak najkorzystniej dla mnie (pracodawcy) zatrudnić tego pracownika na stanowisku sprzedawcy na stoisku (firma niezbyt dochodowa).
Czytam o dotacjach z UP i czytam o zatrudnianiu niepełnosprawnych. Jak osiągnąć konsensus abym ja była zadowolona i pracownik. Czytam od kilku godzin i właściwie nie wiem... co lepsze.
Wyświetlaj:
Ekspertka / 2010-11-19 14:00
NP. można taką osobę wziąć na staż.
W przypadku osób niepełnosprawnych zarejestrowane w Urzędzie Pracy, jako osoby bezrobotne,
Urząd Pracy z Funduszu Pracy wypłaci stypendium za okres odbywania stażu, 120% zasiłku dla osób bezrobotnych zgodnie z art. 2, art. 53 ust. 6 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Altera / 2010-11-19 14:29
To wszystko to ściema... te obiecanki, walka Państwa z bezrobociem pomoc... Zaliczyłam właśnie szereg rozmów w UP. I nic nie dostanę bo... środki się wyczerpały! Żadnych dotacji, a brzmiało tak pięknie... Mogło być na niepełnosprawnego , mogło być na bezrobotnego ... a nie ma nic!
Teraz jedynie (aż) refundacja pensji i składek ZUS (75%). Zawsze coś. Zastanawiam się czy zatrudniając niepełnosprawnego dać mu 1/2 czy cały etat. Chyba cały przy takiej refundacji i biorąc pod uwagę inny wymiar czasu pracy (mniej godzin, chyba 7 a nie 8).

Najnowsze wpisy