Forum Polityka, aktualnościKraj

Na rozładowanie kolejek do szpitali potrzeba 3 mld złotych

Na rozładowanie kolejek do szpitali potrzeba 3 mld złotych

Wyświetlaj:
z wewnatrz / 93.157.75.* / 2010-09-15 20:04
jestem osoba odpowidajaca za finanse szpitala i potwierdzam sensowność tego hasła. teraz szpitale maja limity przyjęć np. mój szpital ma zakontraktowane 44 operacje zacmy na m-c. Te 44 zabiegi robimy w 5 dni roboczych . w pozostałe dni sala zabiegowa i sprzęt stoja niewykorzystane. na zabieg czeka się 18 miesięcy. Jezeli zwiekszą limit jestesmy w stanie zrealizować 4x wiecej zabiegów .możemy w 3 miesiace rozładować cała kolejkę oczekujacych. identycznie jest w innych zabiegach ( endoprotezy) moce przerobowe szpitali sa wyższe o około 30% niz finansowanie z NFZ. Ale szpitalom publicznym nie wolno wykonywac tych zabiegów za pieniadze . Ponadto operacja zacmy kosztuje około 4 tys. zł i ciekaw jestem ilu starszych ludzi stać od reki na takie pieniadze. Problem jest w pieniadzach a nie w słuzbie zdrowia. Moge tez dodać że jeden zabieg wszczepienia endoprotezy kosztuje 10 tys zł. Ciekaw ile lat wpłacasz składke do NFZ aby sfinansowac tylko jeden zabieg. Nie macie pojecia o czym piszecie i wiekszosci wasze komentarze są stereotypowe i uproszczopne.
Luu1986 / 94.254.151.* / 2010-06-27 09:39
Czytam wasze komentarze i niestety taka jest prawda. Ludzie jak nie wyjdą na ulice to nic się nie zmieni. Boimy się wszystkiego ,tylko jak okaże się ,że Nie będziesz miał Ty lub Ona włożyć nic do garnka bo nie będziesz miała na to środków to co? Ludzie ceny rosną drastycznie a pensje już nie. Nie każdy ma znajomego ,żeby się dobrze ustawić i zdobyć ciepłą posadkę i najlepiej nic nie robić. Służba zdrowia to studnia ,ale to oczywiście to jest TYLKO temat wyborczy każdej hieny politycznej aby w korycie posiedzieć 4 lata a później jak to Oni zakładają. Znów wpuścić bajerkę i będziemy golić fr***. Ja osobiście współczuje ludziom ,którzy stracili dorobek życia przez powódź. Można zadać sobie proste pytanie cyt: Co zrobiono przez te 13 lat aby zapobiec powodzi z 97r ? Odpowiadam NIC!

Pzdr.
beberlebe odnowiciel / 87.99.33.* / 2010-06-26 16:55
Nawet podniesienie składek do 50 % naszych zarobków nie zadowoli służby zdrowia. To jest studnia bez dna, ile się w nią wrzuci zawsze będzie za mało. Trzeba od początku budować sieć szpitalną, bo inaczej nie dojdzie się donikąd.
Apteki, przychodnie zdrowia, gabinety stomatologiczne, produkcja farmakologiczna, etc. są już sprywatyzowane. Jakoś z siecią szpitali rząd nie może sobie poradzić. Ciągłe podnoszenie składki nic nie da!
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-07-01 15:05
Niech każdy urzędaś ,lekarz czy prawnik,nie się przejrzy w lustrze i powie sobie ,jestem w porządku wobec LUDZI I PRAWA oraz BOGA w którego wioerzy
infor12 / 94.254.233.* / 2010-06-26 07:58
Ciesze sie , ze są jeszcze ludzie w naszym kraju inteligentni i myslacy jak ponizej z wypowiedzi wynika. Podniesienie składek dalej nic nie zmieni, bo caly system podzialu jest do bani. Rzad nie boi sie obywateli bo nawet gdyby wyszli na ulice to z czym - z kamieniami ...
Gdyby Polak miał taki sam dostep do broni jak amerykanin, szwed, norweg, to rzad by sie z nim liczyl. Polska jako kraj zmienia sie na gorsze - jestem informatykiem w duzym szpitalu .
Moje zdanie ? Teraz jest wielka utylizacja ludzi po 50 roku życia, nie masz kasy na leczenie - umierasz. Koleji do lekarza a lekarze przyjmuja za pieniadze prywatnie w czasie godzin pracy w szpitalu.
W moim szpitalu lekarze zarabiaja po kilkanasiec tysiecy złotych miesiecznie, pielegniarki nie mniej ni 3500 zł miesiecznie wiec prosze nie mowcie o slabych zarobkach lekarzy bo takie cos nie istnieje.
Pozdrawiam prawdziwych imyslacych Polakow
zeb / 87.206.77.* / 2010-07-18 21:47
broń nie ma tu nic do rzeczy, do wprowadzenia sprawiedliwości wystarczą gołe ręce. Problem jest w bezmyślnym przebaczaniu błędów, kłamstw, oszustw, kradzieży i wybieranie winnych na następną kadencję. To głupota wyborców powoduje bezkarność.
Kinol 13 / 83.30.180.* / 2010-06-24 16:31
Dlaczego premier Wielkiej Brytanii pani m. Theatcher w latach 80 nie sprfywatyzowała ochrony zdrowia . Tylko 10 % szpitali(łózek) jest prywatnych. - Ochrona zdrowia jest budzetowa.. Np, mądrale , dlaczeg?
ja55 / 89.76.220.* / 2010-06-25 21:23
A dlaczego Polacy pracujacy w Anglii przyjezdzaja do Polski sie leczyc? Bo tamtejsz sluzba zdrowia jest do niczego, nie mowiac o szpitalach (jedna wielka sala a pacjenci poprzedzielani szmatami...itd Tylko leki maja tansze.
Elektro Devil / 2010-06-24 17:14 / Tysiącznik na forum
bo się bała. Zrobiła tyle niepopularnych reform że i tak pewnie nie raz jej grożono...
Elektro Devil / 2010-06-24 16:15 / Tysiącznik na forum
Dziś 3mld za rok będzie następne 5mld. Studni bez dna jaką jest socjalistyczna Służba Zdrowia nie da się napełnić...

Tylko pełna i szybka prywatyzacja !!! I okaże się że nie ma kolejek, a szpitale nagle zaczną być rentowne.
robertino28 / 2010-06-24 16:14
witam.
co miesięc płacę ponad 500 złotych składki zdrowotnej, co z tego skoro do lekarza i tak muszę chodzić prywatnie. Z zapaleniem spojówek chcieli mnie przyjąć za 3 miesiące. Jak dla mnie to trzeba zlikwidować składki zdrowotne, zarobimy więcej a te pieniądze i tak przeznaczymy na wizyty prywatnie, służbę zdrowia sprywatyzować i po problemie. za te składki które płacimy ubezpieczymy się prywatnie i nie będziemy czekać w kolejkach. to po prostu czyste złodziejstwo. A NFZ trzeba zlikwidować, jest niepotrzebny, koszty które generuje będą na pokrycie kosztów leczenia bezrobotnych i innych którzy nie mogą płacić składek. Zlikwidować KRUS, wszyscy są równi, wg konstytucji. Lekarz, prawnicy itp. powinni mieć kasy fiskalne. załatamy dziurę budrzetową. Dlaczego jeśli przechodzę na emeryturę kradną moje składki rentalne? Wszystkie instytucje, organizacje itp to niepotrzebni złodzieje a rząd bez końca trwoni nasze pieniądze, chcą zrobić z nas niewolników. Ilość parlamentarzystów trzeba zmniejszyć o połowę i zabrać wszystkie przywileje. Ten kraj trzeba zrobić od nowa bo jest zepsuty do szpiku kości.
PAT3 / 192.193.116.* / 2010-06-25 11:30
WSZYSTKO ŁADNIE PIĘKNIE TYLKO WEŹ POD UWAGĘ ŻE JAK NIE DAJ BOŻE ULEGNIESZ WYPADKOWI DROGOWEMU TO NA PRZEPROWADZENIE SKOMPLIKOWANEJ OPERACJI NAWET DWU LETNIE SKŁADKI CI NIE STARCZĄ
Zdzich / 2010-06-26 08:13 / Bywalec forum
Płacimy składki od wypadków drogowych OC, NW, i gdy ulegniemy wypadkowi to z tych składek będziemy się leczyć. Byłem świadkiem wypadku. Samochód ubezpieczony w Islandii kierowca sprawca wypadku nasz rodak, poszkodowana kobieta, której sąd przyznał odszkodowanie w wysokości 150 000,00 PLN od firmy ubezpieczeniowej z Islandii, dlaczego nasze firmy nie mogą płacić takich odszkodowań. Dopowiem, że firmę Islandzką bronił adwokat z Polski.Nie wiem czy wyrok utrzymał się do końca w mocy, ale gdy byłem świadkiem to sąd w pierwszej instancji taką kwotę za sądził.
błąd / 87.105.237.* / 2010-06-25 14:12
mylisz się kolego, za niewielką część tych składek ubezpieczysz się prywatnie łącznie z pokryciem kosztów leczenia szpitalnego.
Majmonides / 87.206.199.* / 2010-06-24 18:57
Masz rację tylko ,że Moim zdaniem ilość parlamentarzystów trzeba zmniejszyć nie o połowę a o 90% !!!
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-07-01 15:08
urzędasów nie kompetętnych należy wywalić na bruk
Elektro Devil / 2010-06-24 17:12 / Tysiącznik na forum
jeden istotny Problem...

jest nas mniejszość. Większości zależy albo na tym chaosie, który mamy obecnie bo łatwiej się dorobić. A znaczna część ludzi żeruję na socjalu i na naszych składkach.

Czytałem kiedyś taki felieton o tytule. (mogłem trochę zmienić)

"Niewielka ilość Frajerów pracująca poza rolnictwem i budżetówką płacąca uczciwie podatki utrzymuję znaczną większość społeczeństwa żyjącą na ich koszt"

mówiąc wprost Pasożyt przydusił Żywiciela i łatwo nie puści.
polon1779 / 109.207.148.* / 2010-06-24 22:06
W Polsce pracuje poza budzetowka okolo 5,5 mln ludzi i to oni utrzymuja 38 mln narod. Dlatego prosze o troche szacunku dla ludzi pracy.
RENATO / 83.14.203.* / 2010-06-24 16:20
ROBERTINO28 - MASZ RACJĘ , JESTEM TEGO SAMEGO ZDANIA.
pietro_asp / 2010-06-24 14:59
Jak dla mnie, to jedyne wyjscie (nie tylko w Polsce), to dualna sluzba zdrowia, z dlugimi kolejkami w czesci publicznej i ich brakiem prywatnie.

Obnizamy lub wogole likwidujemy skladke (od tego sa podatkidochodowe), panstwo funduje ratownictwo medyczne i niektore zabiegi z bardzo niskimi rocznymi limitami (jakas ogolnopolska lista oczekujacych, a pacjent wybiera szpital sam), prywatne kliniki maja obowiazek swiadczenia uslug finansowanych z budzetu panstwa, zakladam, ze po swoich cenach za jakis waiant podstawowy - za cos ekstra pacjent doplaca.

Refundacja lekow - pacjent ma okreslona roczna pule pieniedzy (zalezna od wieku lub odkladana na jakims koncie + ew. jakies transfery dla obloznie chorych) i moze miec za to przepisany dowolny lek, w ten sposob mamy gwarancje, ze kupowane beda leki najtansze i zarazem dobre.

Wprowadzamy ustawe, ze towarzystwo ubezpieczeniowe musi udzielic ubezpieczenia zdrowotnego i zeby nie bylo tak rozowo byloby to kilka wariantow, przy czym cena moglaby sie roznic w zaleznosci od delikwenta o 400%(w przypadku jakby ktos zachorowal i nagle poszedl sie ubezpieczyc) i ew. staz na okreslone procedury objete ubezpieczeniem + pakiet podstawowy odgornie narzucony.

W ten sposob mamy wszystko zalatwione. Z jednej strony placowki medyczne prywatne musialyby dbac o koszty, a z drugiej o zadowolenie personelu, bo by nie mial kto pracowac.
Ludzie, ktorzy nie maja kompletnie pieniedzy czekaja w kolejkach tak jak teraz, ale pozostali ida do lekarza i na drugi dzien maja zabieg.
Koncza sie machloje z lekami refundowanymi, a przy okazji spadaja ich ceny, bo nagle okazuje sie ze te nierefundowane sa tansze.
No i zostaje jeden oddzial NFZ, pozostale na sprzedaż i przy okazji spore oszczednosci na darmozjadach, co tam pracuja.


Dodatkowo oplata za lekarza 1. kontaktu 1-2zlote i sie okazuje, ze 50% chorych to hipochondrycy.


Wielkosc skladki mozna zwiekszac bez konca i zawsze tych 3mld bedzie brakowac. Na koncu bedziemy placic 90% skladki, a i tak sie okaze, ze brakuje, mimo ze wszysc pracuja na 3 zmiany i nikogo u lekarza od 2 lat nie bylo.
yanosik07 / 87.207.227.* / 2010-06-24 14:58
30 mld było by mało. Służba zdrowia to studnia bez dna.
kkkktttt / 78.131.129.* / 2010-06-24 14:00
Dwie uwagi: szukałam ziemi do kupienia i rozmawiałam z rolnikami - ilość ziemi leżącej odłogiem - bo kupiona bu płacić kRUS jest ogromna - dlaczego mamy pobłażać cwaniaczkom nierolnikom. Druga sprawa duże gospodarstwa rolne muszą płacić normalne składki - oni naprawdę dużo zarabiają - nas nie stać na takie przywileje.
Trzecia sprawa to składki na ZUs dla sędziów, prokuratorów i innych. Równość wobec prawa to naczelna zasada,której służba cywilna powinna przestrzegać więc niech zaczną od siebie. Powinni płacić tak jak inni.
helmut345345 / 194.242.62.* / 2010-06-24 13:02
Dobrze że podnieśli składkę zdrowotną i chcą podwyższyć VAT i składkę rentową oraz na emeryturę. Dobrze że podnieśli akcyzę na olej opałowy i benzynę i mają być dalsze podwyżki. Polaki za dużo zarobią. Zabierzcie babci dowód bo będzie głosować na tego beznadziejnego Kaczora co to tylko umiał obniżać składki i podatki i dawać odpisy na dzieci.
Zdzich / 2010-06-26 08:18 / Bywalec forum
Proponowałbym babci oddać dowód a zabrać lub schować buty
wol_ny / 2010-06-24 15:03
Ten ton świadczy o twojej wiedzy na temat gospodarki. Gdyby od 1,5 roku rządził Kaczyński ocieralibyśmy się o przypadek Grecji, albo kto wie czy nie przeskoczylibyśmy tej kolebki europejskiej cywilizacji. A ty bratku od jutra do szkoły i poczytać o gospodarce, ekonomii itp. Jak już coś będziesz wiedział - czekam na twoje wpisy w tej materii!
ll / 86.28.129.* / 2010-06-24 13:00
Wystarczy podniesc skladke o 15 zlotych miesiecznie. Proste - a czy nie prosciej podniesc o 200 zlotych, bedzie na wiele wiecej ;)
Ding-dong / 217.153.15.* / 2010-06-24 15:45
Podnieść podatki do 100%, dopiero będzie raj na ziemi :)
jliber / 2010-06-24 12:31 / Tysiącznik na forum
Sprywatyzować i zapomnieć.
Aurora77 / 109.243.95.* / 2010-06-24 12:55
To wola szpitala, masa placówek już jest prywatna a chory nawet o tym nie wie. NFZ płaci i tak za leczenie bo konstytucja nie mówi gdzie się ma obywatel leczyć. Tylko politycy tak chętnie wybierani przez LUD straszą jakąś prywatyzacją ?!
polen ist verloren / 77.254.124.* / 2010-06-24 11:56
równo prawda.Zasysanie kasy pod różnymi pretekstami i regulacja Wisły.Przypomnę tekst; jeszcze raz podrożymy bilety kolejowe i drodzy obywatele będziecie jeździć elegancko-no i jeżdżą-swoim autem! Akcja ,,cycki pod magiel,, i forsa do pseudofiremek się opłaciła a drogie leczenie do państwowych szpitali.Podobny przekręt na dializach,gdzie powikłania na nefrologię państwową a kaska za prostą dializę do sprytnych chłopców.
waldek12345 / 95.41.187.* / 2010-06-24 12:40
Wiem jak naprawić Polską służbe zdrowia. I tak: za czasów komuny nie było kolejek, nikt nie narzekał na brak pieniedzy czyli typowa silanka. Obecnie wszyscy jęcza o pieniądze. NFZ buduje coraz to nowe budynki z marmuru tak samo czyni ZUS. Więc jakich pieniedzy brakuje ? No chyba że brakuje pieniędzy na leczenie, wg władzy plepsu. No bo po co komu "pleps" tylko wstyd przynoszą pokazując się w kolejkach. NFZ za rok 2008 w roku 2009 wykazał oszczędności rzędu kilkudziesięciu mln pln. Coś tutaj nie gra. NFZ obcina stawki za zabiegi, operacje itp. pytam jakim prawem ????????? NFZ prowadzi symulację np. ile w danym roku sfinansuje porodów. A te pozaplanowane porody ?????. Słowem mówiąc NFZ to organizacja której celem jest eksterminacja rencistów, emerytów i tych których nie stać na leczenie prywatne. No ale Pani Kopacz to przecierz omnibus. Nigdy nie zapomnę jak atakowała swietej pamięci prof. Religę. Ta pani to potwór w ludzkiej skórze.
residua / 195.212.29.* / 2010-06-24 11:31
I tak leczę się prywatnie... Niech podniosą składki rolnikom, ja za nikogo płaciła nie będę!
arch / 2010-06-24 11:42 / Tysiącznik na forum
REFORMA FINANSÓW PUBLICZNYCH -GŁUPCZE już jesteśmy mocarstwem nie tylko w Europiie !

Udziału sektora wydatków publicznych w (PKB) wyniesie ok. 47,5 % .

Oznacza to, że obywatele pracują ponad 173 dni na wydatki zaplanowane przez rząd - podaje Centrum im. Adama Smitha.

Rząd systematycznie zwiększa zadłużenie zaciągając coraz to nowe zobowiązania.

- Z tego też powodu od dwóch lat można zaobserwować wzrost faktycznego opodatkowania obywateli.

- Zwiększenie długu publicznego spowodowało, że w tym roku o 5 dni więcej będziemy pracować, żeby pokryć zaciągnięte przez rząd zobowiązania.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy