Forum Forum inwestycyjneFundusze

na teraz - ankieta

na teraz - ankieta

Fahrenheit / 2008-09-22 11:13
Gdybyście dzisiaj mieli wchodzić w FI - jaki skład byście wybrali?
Akcje - %
Obligacje - %
Stabilny wzrost/zrównoważone - %
Rynek pieniężny - %
Załóżmy dwa przypadki:
1. ok. 50 000 zł na dwa-trzy lata
2. regularny na poziomie 400-600zł; na 4-6 lat
=====
Bez textów typu: teraz chcesz wchodzić? albo; w nic! albo; okres inwestycji za krótki.
Masz konkretną odpowiedź i chcesz - wpisz. Nie - nie śmieć :-)
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2008-09-23 19:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pytanie pomocnicze: Czy chodzi o to,aby włożyć teraz pewną sumę(50000) na 2-3 lata i o niej zapomnieć,lub podobnie ustawić zlecenia bankowe do stopniowych wpłat? Czy w tym zadaniu istnieje możliwość korekt składu portfela? Inaczej mówiąc,czy chodzi Ci o teraz podjętą,jednorazową decyzję na najbliższe lata?
Fahrenheit / 2008-09-23 20:37 / Bywalec forum
wpłacam 50 000 zł na raz - 70% rynek pieniężny, 30 obligacje. Konwersje oczywiście możliwe.
Zeus52 / 2008-09-23 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeżeli konwersje są możliwe,to żadna ankieta...badanie nastrojów. Przy takim założeniu mogę odpowiedzieć cokolwiek...bo i tak za np. tydzień wszystko zmienię(zresztą często to robię). Co Ci da taka ankieta? Dzisiaj tak,jutro inaczej...zależnie od rozwoju sytuacji. Gdybyś zapytął o wariant na 2-3 lata,bez możliwości zmian,odpowiedź brzmiała by:akcje w obu wariantach i to 100%.Dochodzi wybór funduszy,ale to inny temat,do głębszego przemyślenia(na pewno minimum 20%akcje sp.złota,choć za rok dadzą straty,ale za 2-3 lata duży zysk).W żadnym razie pieniężne...ktoś już tu napisał,że pieniężne są dobre do chwilowej ucieczki z rynku w sytuacjach niepewnych. Zgadzam się z nim całkowicie. Od 1,5roku cały czas jestem w akcyjnych. Gdybyś zadał to pytanie w przyszłym roku,gdy jak przewiduję f.akcyjne spółek złota osiągną swoje minima,to odpowiedź brzmiałaby jednoznacznie. Pisałem to parę razy w różnych innych wątkgch.Pzdr
LdN / 2008-09-23 20:48 / Bywalec forum
No to sa juz dwie identyczne odpowiedzi :P
mac 78 / 79.97.90.* / 2008-09-23 20:46
Nie szkoda ci kasy ? Wpłać lepiej na lokatę i śpij spokojnie ( a jak chcesz się bawić to zaryzykuj 10000 mniej będzie bolało)
Fahrenheit / 2008-09-23 15:40 / Bywalec forum
Trochę z innej beczki - oświecenie może przyjdzie od Was :-)
Jak to jest, że w piatek 19.08. kiedy było na zielono Legg Mason Akcji urósł w Aegonie o 5,45%, a w AXA tenże sam Legg o 0,27% ??? Podobnie Noble Akcji w Aegonie o 3,85%, w AXA o 0,19% ???
Pilsener / 2008-09-24 13:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Zapoznaj się z procedurami wyceny jednostek LM
2. Podobnie w AXA i Aegonie - mogą sobie aktualizować wyceny jednostek nawet raz na ruski rok, podawać wyceny wstępne etc.

Ja 18 IX podwoiłem właśnie jednostki LM akcji - raz się żyje :)
Pilsener / 2008-09-23 00:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Założenia: tylko polski portfel
1. 40% akcje, 60% lokaty, gdy W20 spadnie poniżej 2000 60% akcje, 40% lokaty. Gdy inflacja spadnie i RPP zacznie obniżać stopy zamieniać lokaty na obligacje.
2. Tutti frutti - gdy lokalny dołek to 90% transzy w akcje - gdy górka odwrotnie - pieniężne lub obligacje, w zależności od trendu stóp. Kupując regularnie akcje w lokalnych dołkach nie sposób nie stracić w dłuższym terminie - pilnuj tylko, aby w portfelu było nie więcej niż 50% akcji.

Nie kupuj zrównoważonych - prowizja wysoka, a akcji mało - lepiej kupić 50
% akcji i 50% lokat - wyjdzie na to samo a prowizja mniejsza. Fundy zrównoważone to przeszłość - jak mimo to się upierasz, to polecam fundy aktywnej alokacji lub ochrony kapitału. Określ swoje preferencje i strategię - akcje akcjom nierówne, możesz inwestować w akcje bezpieczne (np. Allianz słynie z bezpiecznych inwestycji) albo ryzykować (miśki) - Twój wybór. Ja bym radził 1. nie przesadzać 2. dywersyfikować 3. plan plan jeszcze raz plan - 3-5 podstawowych scenariuszy, reszta to realizacja. Lepszy zły plan niż żaden - warto o tym pamiętać.
LdN / 2008-09-22 19:30 / Bywalec forum
1. 70% akcje, 30% obligacje
2. 100% akcje
yamaki / 83.24.241.* / 2008-09-22 13:51
Dam Ci bezpłatną poradę. Akcyjny 100% - pozostałe 0%. A dlaczego tak. Już wyjaśniam. Rozpatrzę wpłatę jednorazową. Po co wpłacać część pieniędzy do funduszu pieniężnego czy obligacyjnego - jak pokazują wyniki nie zarabiają one więcej (a w większości przypadków dużo mniej) niż dobrze oprocentowane lokaty terminowe czy polisy lokacyjne. Niektóre oparte głównie na inwestycjach walutowych przynoszą nawet straty (uwarunkowane to było umacniającym się w ostatnim czasie złotym). Tak więc po co wkładać część w te fundusze??? Dla mnie one to są dobre ale tylko na przeczekanie, np. w czasie bessy jak ktoś nie chce wyjmować zaupełnie z funduszy to w ramach subfunduszu przenieść z akcyjnego i poczekać na lepsze czasy. Fundusze stabilnego wzrostu, zrównoważone inwestują część kapitału w akcje a więc przy bessie i tak wszystkie są na minusie i to całkiem sporym. Jak już ryzykować kapitałem to już na całego i lepiej zainwestować w akcyjny bo w czasie dłuższej hossy dają nadzieję na całkiem duże zyski. Trzeba pamiętać o dywersyfikacji potfela, np. jak ktoś posiada 50000 zł to proponuję, np.:
a) 1/5 zainwestować w fundusz akcyjny,
b)1/5 kupić obligację Skarbu Państwa,
c)1/5 włożyć na lokatę terminową lub polisę lokacyjną,
d)1/5 zainwestować w lokatę strukturyzowaną
e)1/5 włozyć na konto oszczędnościowe - tak na czarną godzinę żeby ,,w razie co" nie likwidować inwestycji a punktów a-d.
$$$$$$$$$$$$$$ / 83.14.70.* / 2008-09-22 11:23
100 % rosja - energia
$$$$$$$$$$$$$$ / 83.14.70.* / 2008-09-22 11:24
100 % akcje - rosja - energia :P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy