Forum Forum podatkoweInne

nabycie nieruchomości a podatek

nabycie nieruchomości a podatek

skomentuj
misena / 2011-08-31 09:18
Czy mógłby mi ktoś pomóc w związku z tematem opłaty podatku za nabycie nieruchomości? do kiedy należy go uiścić i gdzie dokładnie należy to zrobić? jaka jest jego wysokość?
Wyświetlaj:
wiwan / 2011-08-31 11:57
"Za" nabycie- to podatek od czynności cywilnoprawnych - PCC- w wysokości 2% wartości zakupu- ale pobiera go notariusz przy podpisywaniu aktu notarialnego transakcji i on jest jego płatnikiem.
wiwan / 2011-08-31 11:59
Oczywiście powyższe dotyczy nabycia drogą kupna. Drogą spadku/darowizny- nie ma PCC, jest podatek od spadków i darowizn;

http://msp.money.pl/dokumenty_i_formularze/spadek_darowizna/
zalll / 2011-08-31 13:34
a czy mógłby mi ktoś z Was powiedzieć, czy dziedzicząc nieruchomość po najbliższych jesteśmy zwolnieni z podatku?
belladonna / 2011-08-31 18:42 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli dziedziczymy po osobie, która zmarła po 3
1 grudnia 2006, a jesteśmy osobami z grupy wymienionej w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, to podatku nie będzie :)
skomentuj

Najnowsze wpisy