Forum Forum inwestycyjneFundusze

Nadal można zarobić na funduszach

Nadal można zarobić na funduszach

Money.pl / 2006-09-06 11:32
Komentarze do wiadomości: Nadal można zarobić na funduszach.
Wyświetlaj:
lukas@inwest / 89.186.7.* / 2006-11-07 09:51
Warta zysk nieruchomości
co sadzicie o tym funduszu? To fund w KBC, w koszyku ma 50% indexu EPRA (europa) i 50% TSEREIT (azja głównie Japonia) wszystko sektor nieruchomości. Długi okres bo aż 6 lat
pawlo / 2006-09-18 07:57 / portfel / Bywalec forum
polecam programy inwestycyjne AEGON
analizy@neostrada.pl
g.g.9844888
Nick / 82.160.62.* / 2006-09-17 17:16
Ale nie funduszach rynku pieniężnego i obligacji! Przez 3 lata poniżej 15% - w bankach bez trudu można na dobrej lokacie wyciągnąć więcej (znam takie, w których duuużo więcej!).
Cooba / 62.21.122.* / 2006-09-10 18:35
BRawo ! Zgadzam sie z Panem Arkiem Droździelem, ale zobaczymy jak długo utrzyma sie taka koniunktura na rynku, przecież spadki też muszą być ,a prawdziwej bessy nasz rynek jeszcze nie poznał.
mms / 83.6.240.* / 2006-09-06 21:05
Mnie osobiscie nie wydaje sie ze teraz jest dobry okres na inwestowanie w fundusze zw. fundusze akcji. WIG 20 jest optymistycznie "wysoko" i wg. niektorych analitykow rynku akcji czeka nas solidna korekta i spadek nawet do 2500 na WIG-20. Generalnie, zgadzam sie ze na funduszach da sie zarobic. Wazne jest jednak "wejscie" w odpowiednim momencie. Czy uwazacie ze nalezy teraz kupowac czy tez poczekac?
Simosn / 83.22.105.* / 2006-09-14 18:36
poczekaj na wybory...:) samorzadowe
mick / 2006-09-14 20:31 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko sie nie zdziw bo w ostatnim roku inwestorzy pokazali ze mają juz gleboko w d... wybryki rzadzących i wybory samorzadowe giełdzie nie zaszkodzą
mick / 2006-09-08 08:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Wejscie w odpowiednim momencie jest wazne w przypadku jednorazowej wiekszej wplaty w f. akcji czy zrownowazony. w przypadku regularnych wplat co np. miesiac nie ma to tak duzego znaczenia, podobnie jak z wplata do f. stabilnego wzrostu czy ochron kaitalu. regularne wplaty usredniaja ceny nabywanych jednostek, a f. sw i ok nie inwestuja prawie na gieldzie. na teraz polecam ochr kapitalu i w perspektywie (po spadku na gieldzie) konwersje na akcyjny.

Ja wplacam regularnie na arke akcji od 4-5lat i jestem b. zadowolony. od marca wplacalem na zrowowazony i stabilnego wzrostu i uwazam ze zrownowazony jest najgorsza opcją - ryzyko podobne jak akcyjny a w okresie wzrostow rosnie o wiele mniej niz akcyjny, a w okresie spadkow tracil wiecej niz akcyjny!

przy takim niezdecydowaniu na gieldzie wazna jest moziwosc taniej konwersji jenostek z akcji na ochr kap i w druga strone. od kwietnia do czerwca zobilem tak w dwie strony i na spadkach zarobilem na czysto 17%. teraz wplacam na ochr kapitalu i przekonweruje na akcyjny jak wig20 spadnie ponizej 2700pkt
papain / 2006-10-17 20:51 / portfel / Bywalec forum
Mick, jeśli masz gg podaj numer. Mam pytanie.
wojcher / 2006-09-09 13:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Arka Ochrony Kapitału -stopa zwrotu za ostatnie 12 mies- 3,13%, a np. lokata e-max plus (praktycznie a vista) 3,60%
Więc gdzie tu sens inwestowanie w fundusze rynku pieniężnego?
mick / 2006-09-09 15:31 / Uznany Gracz Giełdowy
ja nie mowie ze jest sens inwestowania w ochrone kapitalu. Od kilku lat bylem wierny tylko akcyjnym - ale ostanie 4 lata to praktycznie ciagly marsz w gore. Dlatego f. rynku pienieznego przydaja sie na ciezsze czasy - czytajac od poczatku roku komentarze o nadchodzacej zwalce postanowilem w kwietniu pospekulowac i moze cos dodatkowo zarobic i dlatego kilkadziesiat tys.zl z akcyjnego przekonwertowac na och kap -a w maju jak pamietasz byla obsuwa o dwadziescia kilka %. Konwertowalem na akcyjny przy cenie ponad 38zl a w czerwcu gdy byl spory dol ponownie odkupilem arke akcji za mniej niz 32zł. Po odliczeniu oplat wpadlo na czysto kilkanascie dodatkowych tysiakow.
Ochr kap traktuje jako krotkoterminowa inwestycje w celu przekonwrtowania przy nadarzajacej sie okazji na akcyjny, i jako takie chiwilowe zabezpieczenie.
wojcher / 2006-09-06 23:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moje zdanie już znasz. Gospodarka kręci się dobrze i polityka nie ma na nią większego wpływu. Na razie jest koniunktura dla przediębiorstw, co nie przekłada się na wzrost kursu akcji- a więc kiedyś ten wzrost musi nastąpić.
Ps. Oczywiście inwestycja w fundusze nie jest na miesiąc ani dwa. Pewny zysk to min 2 lata inwestycji, a spodziewać się można już spokojnie po roku
Mario4 / 194.29.138.* / 2006-09-07 09:30
Piszesz że "Na razie jest koniunktura dla
przediębiorstw, co nie przekłada się na wzrost kursu akcji- a więc kiedyś ten wzrost musi nastąpić." - otóż nie. Dzisiejsza koniunktura przełożyła się na wzrost kursów kilka miesięcy temu. Inwestorzy kupupują przyszłe zyski a nie przeszłe. Rynek giełdowy dyskontuje rzeczywistość gospodarczą z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. A to co będzie sie działo z funduszami akcyjymi zależy od koniunktury którą dopiero będziemy mieli a nie od dzisiejszej.
wojcher / 2006-09-07 19:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kursy akcji jaki był kilka miesięcy temu został w maju (i później) już skorygowany.
wojcher / 2006-09-06 19:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W maju już było widać znaczne przewartościowanie akcji, a pęknięcie bańki spekulacyjnej było "czuć" w powietrzu. Ostatecznie podwyżka stóp FED dała sygnał do pozbycia się akcji przez inwestorów.
Po ostatnich korektach rynek się ustabilizował> Moim zdaniem teraz należy inwestować i tylko czekać aż fundusze znowu "wykręcą" po 40-50 % /rok, co nie nastąpi w najbliższym czasie. Jednak jestem przekonany że zysk napewno będzie sporo wyższy niż na lokacie. W końcu nie zawsze można zarabiać na funduszach krocie
8ka / 217.96.200.* / 2006-09-06 11:59
Dlaczego nie podano wskaźników za ostatnie półrocze, tylko za ostatnie 36 miesięcy? Myślę ,że dlatego aby nie denerwować ludzi. Niech nie myślą obecni potencjalni nabywcy jednostek,że historia przyszłych 36 miesięcy się powtórzy. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć ,że nie,mimo wzrostu gospodarczego i dobrej koniunktury gospodarczej.
k.chodowicz / 2006-09-06 13:27 / portfel
Może nie 50, może nie 30, ale 15% w skali roku taki fundusz powinien wyrobić. Może to jest nic, ale przecież na żadnej lokacie się tyle nie osiągnie...
paseo / 2006-09-06 11:34 / Bywalec forum
niestety,dane historyczne nie odzwierciedlaja juz stanu faktycznego.Dotyczy to zwlaszcza lidera,ARKI AKCJI.
Z pierwszej pozycji spadla juz na 4-a i wszystko wskazuje,ze to nie koniec.W okresie silnych wzrostow byl to maly fundusz.teraz ma juz ponad 3 mld. zl aktywow i wciaz jeszcze rosnie.jest oczywiste,ze taka wielkosc bardzo utrudnia operowanie na naszej wciaz malej gieldzie,gdzie plynne spolki mozna policzyc na palcach.
Niestety znow zachlannosc banku / BZWBK/ przewazyla nad interesem klientow.
Wzorcem jak na razie jest DWS25 malych spolek,ktory przerwal przyjmowanie nowych wplat.
jest oczywiste,ze taki krok ogromnie zwieksza wiarygodnosc instytucji i ostatecznie bedzie z pewnoscia bardzo korzystny i dla banku i dla funduszu.
paseo / 2006-09-06 11:40 / Bywalec forum
I jeszcze:moim zdaniem do konca roku fundusze z pewnoscia beda na plusie,poniewaz wszystkie zagrozenia
zwiazane z dzialalnoscia dziwacznej i patologicznej koalicji rzadzacej wciaz dotycza dosc odleglej przyszlosci.
Nie sadze,zeby do konca roku zdarzylo sie cos dramatycznego,niezaleznie od wyniku wyborow sa.
Dlatego ja sam tez mam pieniadze w funduszach akcji i jestem pewien,ze do konca roku dadza znacznie wiecej niz
niz moznaby zarobic na obligacjach czy lokatach.
Obecne popularne,"podporkowe" obligacje trzyletnie,ostatnie serie,daja 4,26 % w obecnym okresie odsetkowym.Ja spodziewam sie na koniec roku zarobku w funduszu akcji / moim/ okolo 20 % za to,2-gie polrocze.A wiec ok. 10 x wiecej w skali roku niz na powyzszych obligacjach.
Emily / 2006-09-13 14:12
Jeśli nie w Arkę to w jaki fundusz warto w tej chwili zainwestować? Bardzo proszę o podpowiedź.
Slatoman / 2006-09-06 18:45
Wydaje mi się, że bardziej powinniśmy uważać na sytuację w Chinach i USA niż przejmować się sytuacją polityczną. Sytuacja polityczna bardzie winna oddziaływać na kurs waluty oraz cene obligacji, niż na akcje.
Redakcja forum / 2006-09-06 11:32 / Administracja forum
Zapraszamy do podzielenia się uwagami.
BI / 82.177.224.* / 2006-09-10 20:46
Zastanawiające jest, że od kilku miesięcy na GPW brak poważnego kapitału zagranicznego. Obroty (nie najwyższe) utrzymują tylko krajowi inwestorzy i to ich zakupy trzymają indeksy. Ciekawe, że nawet prognozowany dla Polski 2-3 letni dobry wzrost gospodarczy nie jest w stanie przekonać zagranicznych analityków i w dalszym ciągu wydają rekomandacje by zmniejszać udział inwestycji na rynkach naszego regionu. NIestety sam krajowy kapitał nie jest w stanie pociągnąć indeksów na nowe szczyty. Czym taki stan się skończy?
asek / 212.76.32.* / 2006-09-07 15:03
artykuł sponsorowany? czy mi się tylko wydaje????:))))))))))))

każdy przytomny i średniorozgarnienty inwestor powie: NIERUCHOMOŚCI a nie jakieś tam FI.
i co koninkturka pada i trzeba PR-ek uruchomić:))))
s.sonic / 2006-09-09 07:26
100% prawdy, NIERUCHOMOŚCI a nie FI. Zgadzam się w pełni, a nawet dodam, że warto na dzieńdzisiejszy inwestować w ziemię. To się napewno zwróci w przeciągu kilku lat i to z dużym zyskiem. Ale jest jedno ALE ;-) na to trzeba mieć kapitał, i to spory a na FI nie. Tu można sobie systematycznie wpłacać. Tak czy siak proponuje odłożyć (uzbierać) sobie pare grosza na FI albo giełdzie i ładować póżniej tą kasę w nieruchomości albo ziemię.
Pozdrawiam
Inwstor / 87.105.169.* / 2006-09-09 17:45
Jakbym mialm 300 tys to tez b y sie ladowal w mieszkanie lub w dzialke ale co za kilka lub kilkanascie tys zl mozna kupic - chyba dzialke pod kopalnia siarki w tarnobrzegu.
Jak pokazuja badania 60% ludzi inwstujacyhc w FI to osoby z portfelem 10-20 tys zl - wiec szukaj tu dzialki za taka kwote a o mieszkaniu to mozna zapomniec. Pomyslcie zanim cos napiszecie ASEK I S.SONIC !!!
tfi / 84.38.95.* / 2006-09-09 22:59
Inwestor !!! działki po kopalni siarki w Tarnobrzegu za taką cene napewno nie kupisz - powstaje tam zalew , drugi obszarowo na podkarpaciu , po Solinie wiec i ceny podskoczyły w tej okolicy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy