Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nadchodzi czas strajków

Nadchodzi czas strajków

Money.pl / 2006-06-01 08:04
Komentarze do wiadomości: Nadchodzi czas strajków.
Wyświetlaj:
jajacek / 80.50.94.* / 2006-06-05 20:18
Po 26 latach pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola powiadomiono mnie ,że od września moja pensja ulegnie obniżeniu o około 260 zł netto.
wile lat pracowałam za marne grosze ,a w koću podziękowano mi tak że chyba wyladuję u psychiatry.nie wiem za co ta kara. Gdy szykują sie podwyższki płac dla lekarzy (bardzo biednych???) pielęgniarek , wypład nagród dla górników mi zabrano resztki godności gdzie to państwo solidarne i dla kogo?
ilion / 91.94.56.* / 2007-06-22 20:52
to niejes tak ze gorniy zarabiaj jak podaja falszywe sondarze zadu po 5,5 tyys ja robie w pzodku i zarazbiam 1,200 zl i kazdemu moge to udowodnic w tym krajy niema juz sprawieliwosci i to obojetnie przy jakim zadzie oni chca nas sprzedac by jak najwiecej zgarnac do kieszeni i czas to zrozumiec im niezalezy juz polska sie rozpadnie maja konta w austri i zagranica a mowiac o godnosci uwazm ze dawno jej juz niemammy bo powinnismy wyciac do zera tych zlodzieji klamcow i szubawcow
Wapniak / 84.60.121.* / 2006-06-01 22:09
I nie tylko,,,,
Desstin / 2006-06-01 18:37 / Bywalec forum
a winę ponosi Platforma Obywatelska.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-06-03 22:37
kurde,co to jest komoseksualista,jeszcze tego nie próbowałem!
DA / 195.225.68.* / 2006-06-01 17:35
To jak wezwanie do strajków.... Komu z money.pl na tym zależy? A może inaczej zadam pytanie.: Kto stoi za takim informacyjnym prowokowaniem? A może media wreszcie same powiedzą więcej o swej "wolności".
krzyhoo / 83.26.124.* / 2006-06-01 18:24
kto za tym stoi? jak śmią być niezadowoleni? przecież nowej władzy trzeba dać czas, szansę!!! a odpowiedzialność za państwo? a tu jątrzą i jątrzą. panie dorn, panie ziobro - pozamykać tą swołocz. oj DA, DA - ty lepiej do phenianu się przenieś
napoleon / 217.65.157.* / 2006-06-01 16:21
tez biedni emigranci najczesciej mgr co tyraja za granica i chce sie ich opodatkowac-odebrac ciezko zarobione pieniadze,
jajajaja / 195.140.236.* / 2006-06-01 14:46
ale te strajki powinne cieszyć przedsiębiorców: skarbówka nie może strajkować i to znów oni dostaną po kieszeniach, u nich beda ciecia. nizsze place = wieksza podatnosc na lapowkarstwo = mniejsze wplywy do budzetu panstwa.
wyrownanie inflacjyjne raz na kilka lat to i tak duzo dla skarbowki. mialy byc podwyzki, ale ostatnio zgarneli je gornicy. ciekaw jestem czy teraz tez tak bedzie...
ale popierajmy gornikow i lekarzy. przeciez oni zarabiaja MARNE grosze..
Pitu / 212.2.100.* / 2006-06-01 10:44
Polacy mają pieniądze, więc zamiast utrzymywać nieefektywny system państwowej służby zdrowia, edukacji itd. pozwólmy Polakom kupić w czasie prywatyzacji te firmy - wtedy będzie i wilk syty i owca cała - wtedy w końcu klient (pacjent,uczeń itd.) będzie jako właściciel traktowany bardzo dobrze, a pracownicy zarobią więcej o tyle o ile jest wtopionych pieniędzy w system administracji centralnej i biurokracje, ponadto państwo wykupi pakiet rzetelnych świadczeń dla obywateli wspierając tych, którzy są najbiedniejsi (biedne dzieci to nie znaczy że głupie - każdy ma swój potencjał - tylko czy można go wykrzesać i kształtować)
t / 217.97.150.* / 2006-06-01 14:43
Oj ty biedaku, przecież tylko o to chodzi o prywatyzacje, jak te ZOZ'y wykupic? tylko jak robotnika można było omamić tak personej wyzszy juz trudniej. Pieniądze powinny isc za pacjentem
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-06-01 15:55
Jestem za prywatyzacją, każdy ma swoją kase na leczenie i nie musi prosić o operacje tylko płaci z własnego kąta, oczywiście jakaś część pieniędzy powinna iść dla osób przewlekle chorych i osób będą cych na bezrobociu, ale ja też chce mieć swoja kase i jak ide do lekarza to nie dowiem się ze operacje moga mi zrobić za rok nie poto charuje żeby nic z tego nie mieć, a teraz tak jest, chodze do dętysty i musze mu płacić, bo w ośrodkach zdrowia jakbym na nich się opierał to dziś bym musiał sztuczną szczeke nosic PRYWATYZACJA i wolny rynek w szpitalach spowoduje poprawe sytuacji na rynku tylko, koniec z eksperymentami NFZ, czy jak by to się nie nazywało to zawsze będzie wtapianie pieniędzy ktore są nierówno rozdzielane
mic / 83.18.88.* / 2006-06-01 08:04
Lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, służby mundurowe, zbrojeniówka. W takiej kolejności te grupy społeczne powinny mieć udział w wydatkach budżetu. Tu szacunek. Rzeczywiście powinni dostać więcej ale oczywiście na miarę budżetu.
Górnicy są inną kategorią grupy zawodowej i z budżetu nie powinni dostawać NIC!
ela / 213.25.48.* / 2006-06-01 14:40
i dolacza do tego strajku SPRZATACZKI hha , my tez zasuwamy 8 godzin za 600 zl , a nieraz kierownictwo jest bardzo wybredne, :))jesli przestaniemy spzrtac , wszyscy zarosna w brudzie i dopiero bedzie haha , kleska brudu
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-01 09:00
Żadne prywatne firmy nie powinny dostawać żadnych dotacji. Rolnictwu powinno się odłączyć kroplówkę, kilkadziesiąt procent społeczeństwa generuje tam zaledwie kilka procent PKB, przy takim obciążeniu społeczeństwa nigdy nie wyjdziemy z biedy. Górnictwo i wszystkie inne przedsiębiorstwa państwowe trzeba sprywatyzować. Następnie sprywatyzować służbę zdrowia i edukację. Zamiast państwowych nieefektywnych reliktów socjalizmu niech państwo po prostu dofinansowuje najbiedniejszym opiekę zdrowotną i edukację, ale PRYWATNĄ.
Wie szcz / 83.15.162.* / 2006-06-02 14:06
Znamiennym jest, że niektórzy wciąż uważają, że trzeba brnąć drogą która doprowadziła do nędzy ponad połowę społeczeństwa zwalając winę na system w którym strajki wszczynano z powodu wzrostu ceny kotleta schabowego, a nie z powodu przymierania głodem i niemożności opłacenia czynszu za zarobione pieniądze... Niektórzy pasują doskonale do słów wieszcza, że "Polak przed i po szkodzie głupi".
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-06-01 15:59
BRAWO POPIERAM 100%, szczera prawda nie ma szans na istnienie molochu, który z kazdym dniem przypomina to zo obalono 15 lat temu, to musi się skonczyć, nie ma innej rady

Najnowsze wpisy