Forum Forum inwestycyjneSpółki

Nadmorskie Serenity znów na fali

Nadmorskie Serenity znów na fali

philipos / 2012-04-03 15:33
Nadmorskie Serenity znów na fali

Dzisiaj, wielokrotna rekordzistka obrotów na rynku NewConnect - Serenity SA – otrzymała podpisaną na wyłączność umowę z TU Allianz Życie Polska S.A. oraz TUiR Allianz Polska S.A. Potwierdzeniem świetnego funkcjonowania spółki oprócz najnowszej umowy, są również wyniki finansowe oraz perspektywa szybkiego rozwoju sieci placówek rehabilitacyjnych.
Warszawa, 02. kwietnia 2012 r.
- Wykorzystaliśmy dwie istotne sytuacje na rynku: po pierwsze ogromny popyt na rehabilitację w Polsce, a po drugie szybkość uruchamiania tego biznesu i jego marżowość – podkreśla Piotr Nalepa, prezes Serenity. – I jeszcze przez pewien czas będziemy inwestować w ten profil działalności.
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych spółek na NewConnect - Serenity S.A. (SRT) - pomimo zmian w wewnętrznej strukturze właścicielskiej spółki, powróciła do realizacji działalności strategicznej. Jedną z oznak radykalnego ‘przebudzenia”, jest podpisana umowa, gwarantująca spółce kolejny strumień hurtowych klientów – tym razem klientów TU Allianz Życie Polska S.A. i TUiR Allianz Polska S.A.
- To już trzeci ubezpieczyciel z grona największych w tym kraju, który outsource’uje realizację swoich zobowiązań medycznych do Serenity – mówi Piotr Nalepa. - A więc możemy już chyba mówić o tym, że Serenity słusznie postawiła na tego typu kontrakty, w tym na rehabilitację.
W ramach umowy Serenity będzie świadczyć usługi rehabilitacyjne oraz obsługiwać świadczenia z zakresu medycyny pracy na rzecz pracowników ubezpieczającego. Dzięki tej umowie Serenity SA ma wyłączność na wszelkie działania związane z opieką medyczną w ramach świadczeń tych ubezpieczycieli na całą Polskę. Podjęta inicjatywa jest bez wątpienia kamieniem milowym w działalności spółki, który radykalnie zwiększy tempo ekspansji Serenity SA na rynek usług medycznych.
Wykazane w ostatnim raporcie finansowym za IV kwartał 2011 przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 1,33 mln złotych, a zysk netto na sprzedaży wyniósł 1,2 mln złotych. – Te wyniki finansowe, oraz aktualnie podpisany kontrakt, odzwierciedlają standing spółki, oraz definiują efektywność pozyskanych w 2011 roku ubezpieczycieli – PZU SA oraz Ergo Hestia – dodaje Piotr Nalepa. Nie ukrywa również, iż spółka planuje powiększać swoją ekspozycję na segment prywatnych świadczeń medycznych, zarówno geograficznie jak i różnorodnością oferty medycznej i paramedycznej.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy