Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Najbardziej byczy parkiet świata

Najbardziej byczy parkiet świata

Money.pl / 2006-07-27 17:16
Komentarze do wiadomości: Najbardziej byczy parkiet świata.
Wyświetlaj:
kolega, a jakze / 213.52.175.* / 2006-07-28 01:44
to zalezy jak duza kto ma swieczke
:)
Batman / 2006-07-27 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W USA słaba sesja raczej w żaden sposób nie przypomina dzisiejszej euforii na GPW. Czy zatem jutro będziemy mieli otwarcie z luką bessy? Czy nasz parkiet nadal będzie pozostawał najsilniejszym rynkiem na świecie i zafunduje nam dalsze wzrosty?
Znacznik / 2006-07-27 22:56 / Niestały i niewierny forumowicz
Nawet jak by w stanach bylo na niebiesko to po takich wzorstach naturalne bedzie korektowanie. Tylko ciekawe czy juz jutro czy od poniedzialku. I ile dni 2,3 czy tydzien.
Batman / 2006-07-27 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A jakie przewidywania w dalszej perspektywie. Po korekcie dalsze wzrosty?
Znacznik / 2006-07-27 23:14 / Niestały i niewierny forumowicz
Jezeli nie bedzie eskalacji w Libanie i chlopaki z P-otworow I Spolki nie zaczna majstrowac przy gospodarce i spolkach SP to wydaje mi sie ze tak, dosc ladny plan rozpisal tutaj Jedrzej na poczatku. Mimo ze uwazam ze do tej pory polityka miala raczej maly wplyw na gielde to teraz jak slysze coraz to nowsze pomysly madrych glow z ksiezyca to zaczynam sie troche martwic.
Batman / 2006-07-27 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spadki w maju z 3.300 na WIG20 w rejony 2.500 mogły nieźle wystraszyć inwestorów. Obecnie jak rynek wraca w okolice szczytów może się pojawić wielu inwestorów, którzy weszli przy rekordach a później nie sprzedali bo spadek był za szybki. Teraz mają okazję wyjścia z rynku bez znacznych strat.
Krzych / 2006-07-27 23:30 / Płoteczka na forum
wielki godzi sie ze stratą i ucieka -a kto kupi od nich tylko drobni a oni mogą się nie doczekać zwrotu.
Znacznik / 2006-07-27 23:29 / Niestały i niewierny forumowicz
Mozliwe ale narazie cos tego nie widac, a i w samych funduszach dosc optymistycznie http://www.bankier.pl/inwestowanie/fundusze/ taka propaganda. Wydaje mi sie ze tu duza role odegraja fundusze a z tego co wiem na w WBK coraz wieksze jest zainteresowanie tzw planami oszczednosciowymi, ludzie np wplacaja sobioemiesiecznie po 200 zl na fundusz akcji i tak przez 20 lat. I ich nie obchodza chwilowe wzrosty i spadki, teraz tylko ciekawe jaka czesc rynku funduszy oni stanowia.
Batman / 2006-07-27 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z mojego punktu widzenia dalsze wzrosty są mile widziane, gdyż wyczekuję momentu do wejścia na kontraktach terminowych na spadki. Jednak zbyt gwałtowne wyciągnięcie rynku w góre nie jest dobre bo może się skończyć równie gwałtownym spadkiem, którego nie sposób złapać. Generalnie nasza giełda jest bardzo trudnym rynkiem ze względu na znacznie większą zmienność niż na giełdach zachodnich. Dziś kontrakty wzrosły aż o 4,5%, gdzie na zachodzie są takie zmiany.
Krzych / 2006-07-27 23:47 / Płoteczka na forum
moje obserwacje -wezmy BIO - ustawiają zakup kilkanaście tyś. kupna a sami sprzedają w kursie nie do przyjęcia dla innych bo wykupują taniej i sprzedają z zyskiem lub po kosztach.oni sie wycofują a my się kisimy , dochodzi do tego że sprzedaż leci bo każdy z nas redukuje straty a oni się ustawiają w danym przedziale cenowym i wykupują.I my ponownie przed nimi chcemy kupić i tak dalej.
Znacznik / 2006-07-27 23:40 / Niestały i niewierny forumowicz
Bo nie mozna zapominac ze nasza gielda nalezy do EM wiec ryzyko duzo wieksze ale i zarobki nieporownywalne do gield zachodnich. Dlatego gra na naszej GPW na kontraktach to jak dla mnie hazard wiekszy niz poker :) .
jaruś / 83.238.69.* / 2006-07-27 22:03
Mam pytanie czy elstaroil ma zatwierdzone pp serii D?
Frog / 2006-07-27 21:35 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Pan Daniel poniżej napisał, że rynek do października poleci na pewno. Pytanie, czy będzie to tylko większa korekta, czy też pobijemy majowe dołki...
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 22:30 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Nie zayzykuję... Wydaje mi się jednak, że do końca września będzie mocna walka, by utrzymać WIG20 powyżej 3 tys. punktów, ale mogę się mylić...
strokuś / 2006-07-27 22:26 / Uznany Bywalec forum i giełdy
nie wiem czy DO - bardziej obstawiałbym W, jakieś 15-20% w okresie 1-3 tygodni przed 27 października

a poza tym witam wszystkich Państwa po dłuższej przerwie :-)
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 22:27 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Witaj Stoktuś:)))))
Frog / 2006-07-27 21:37 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Hmmm. Chyba nie mam co liczyć, iż Pan Daniel to skomentuje. Już późna godzina, a przed napisaniem porannego komentarza trzeba się wyspać :)
R2 / 217.99.23.* / 2006-07-27 21:34
A ja mam fundusz , jestem leszcz ale ostatnio zamienilem stabilnego i zrównowa|ony na akcji , duzo za pózno bo czekalem na odrobienie strat z maja ( fundusze kupione w marcu) panie Gasiorowski tzrymac czy wyskoczyc i odkupic na koniec sierpnia ? fajna ta adrenalinka !Pzdr.
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 22:28 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Podzielić inwestycję. To się nazywa dywersyfikacja. 50 proc. w akcje, 50 proc. w bezpieczne.

pozdrawiam
R2 / 217.99.96.* / 2006-07-28 00:06
Ja znam ja wiem , przy kupnie funduszy tak mialem ,200?na stabilnym 300? na zrównowazonym i 200?na akcjiach( wchodzilem jako totalny leszcz) a teraz 700? na akcjach, ale jak wszystkie stracily to dywersyfikacja w najgorszym punkcie ze strata na stabilnym i zrównowazonym i tak dalaby wiecej dzis na akcjach mimo straty w okresie 03-06. do bessy tylko akcje !! tylko kiedy bessa ?Pzdr.
szaja / 81.190.179.* / 2006-07-27 21:22
co pan daniel mysli pbg irafako?
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 22:31 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
spekuła, choć nie taka jak np. Elektrim, ale nie daleko pada jabłko...
siepan / 196.203.53.* / 2006-07-28 16:51
Panie Danielu jak Pan smie wyglaszac tego typu blamarze nt rafako, Boj sie Pan Boga :)
krzysiekmeister / 2006-07-27 21:12
Jak prognozujecie giełdę jutro? Stany raczej na południu.
TT / 2006-07-27 22:09 / Wodnik giełdowy
Ameryka poszła w dół, więc my za nią...choć mogą być w trakcie dnia jakieś szarże i kto wie - może ostatnia zakończy się o 16:30...:)
nefrees / 2006-07-27 20:26 / Uznany Gracz Giełdowy (II miejsce w konkursie giełdowym)
Do pana Daniela: Czy mógłby Pan napisać co sądzi o akcjach TVN? Czy przechodzą ostatnio korektę wzrostów, czy jednak inwestorzy realizują zyski przed perspektywą wejścia zagranicy do Polsatu. Dzisiaj rano zrealizowano transakcję w wysokości 100 000. Ponad 10 mln hop siup sobie nie chodzi. Wczoraj na dogrywce poszło 50 000. Ktoś przekłada akcje? Realizuje zyski? Czy potencjał wzrostowy został wyczerpany? Czy dopiero po przebiciu ceny 103 można wyciągać wnioski o zmianie trendu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 20:40 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Realizacja zysków. TVN jest jedną ze spółek, które najszybciej odrobiły straty w maju. Jedni tłumaczą, że obawy polsat - inwestor inni, że w porównaniu z innymi spółkami medialnymi TVN jest przewartościowany. Dla mnie w tej chwili, każdy kto wchodzi powyżej 100 zł w te akcje to spekulant i DT, który zgarnia 2-5 proc. i idzie polować dalej. Nie zmienia to faktu, że spółka jest fajna, ale chyba lepsze już jest GTC, o którym pisałem niżej.
nefrees / 2006-07-27 22:19 / Uznany Gracz Giełdowy (II miejsce w konkursie giełdowym)
Dziękuję. W takim razie dobrze zrobiłam, że sprzedalam. Tak właśnie zastanawiało mnie czy to nie koniec póki co.
brydzia / 2006-07-27 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
zagranica zaleca nie doważać tvn ,
sorry , ja nie pan Daniel
Krzych / 2006-07-27 20:21 / Płoteczka na forum
Nadchodzi czas na Biotka - czy dobrze liczę.Kupiłem po 25.10.
25.10 : 5 split = 5.02
0.21 x 1.8 = 0.378 wykupienie pp.
5.02 + 0.378 = 5.398
5.398 : 2.8 = 1.9278
jak to liczycie?
avi / 2006-07-27 22:00 / portfel / Bywalec forum
nadchodzi czas? co to oznacza? sądzisz, że w końcu podskoczy.......? ba ja niestety mam kupione, średnio po 32, więc zdecydowanie gorzej......... po ciężkich trudach i mękach policzyłam, że żeby wyjść na 0- muszę sprzedać po jakieś 2,5- masakra!
Krzych / 2006-07-27 22:58 / Płoteczka na forum
czy ja dobrze liczę?
Krzych / 2006-07-27 22:43 / Płoteczka na forum
od poniedziałku jak sie nie mylę dobrze wiedzieć po ile sprzedac z zyskiem.
chodzi o pp które na rachunku się pojawiły.
Kenobi / 2006-07-27 20:18 / Uznany malkontent giełdowy
Nie przemawia do mnie takie rozumowanie, że jak były wzrosty (i do tego oderwane od jakichkolwiek podstaw), to musi dalej rosnąć. Margines do wzrostów oczywiście jest - sky is the limit, a do spadków to nie? I nie tylko ta zła informacja była (chwilowo) ignorowana. Na szczęście są mądrzejsze rynki i dają wskazówki w którą stronę idzie. Jak rośnie to podaż się wstrzymuje, bo po co sprzedawać jak rośnie? Ale jak zacznie spadać to to samo zrobią kupujący i co wtedy będzie? Jaki mamy margines? A jak ludzie zaczną umarzać jednostki to fundusze muszą, bez względu na sytuację sprzedać akcje, aby mieć na wypłaty. I gdy normalny inwestor zostałby z akcjami licząc, że może wzrośnie - oni nie, tak jak kupowali, inwestując otrzymane pieniądze, tak będą sprzedawać. Teraz ju DJ dołączył do stawki i też na minusie. Wyśniona atmosfera do kupowania. Czy kreski to też przewidziały?
Znacznik / 2006-07-27 20:26 / Niestały i niewierny forumowicz
Z ta atmosfera do kupwania to powaznie piszesz czy zart? A co do funduszy to jak juz lubisz czytac i sluchac co ktos napisal to http://tinyurl.com/fg2e6 i http://tinyurl.com/zqg7z oraz jeszcze to http://tinyurl.com/f54bz .
Kenobi / 2006-07-27 21:11 / Uznany malkontent giełdowy
Oczywiście, że kpina. Jak ważne są sprawy stóp, to widać było po tym jak cały świat wstrzymał oddech w oczekiwaniu co powie Bernanke. I po poprzednich wypowiedziach tak był krytykowany, że co miał zrobić - zaczął mniej straszyć. Ale czy od tego co kto powie zmienia się sytuacja? Nie. Problemy były i są i trzeba z nimi coś zrobić. Można np. nic nie robić i poczekać, aż się zawali i wtedy nikt nie będzie się czepiał, bo wiadomo będzie, że nie ma wyjścia. Każdy by chciał, żeby hossa trwała wiecznie, tak pupić akcje i trzymać, do końca życia. A tak nie ma. Jak widać gospodarka rozwija się, ale po drodze występują kryzysy. A sytuacja jest poważna. Ogromny deficyt bliansu płatniczego wymaga zewwnętrznych inwestycji na poziomie 2 mld. dol. dziennie. Po wypowiedzi p. Bernanke zapanowała euforia (i trwa do dzisiaj), ale od realiów nie da się uciec. Inflacja rośnie i wcale nie zamierza spaść. Bezrobocie spada, co oznacza większą możliwość negocjowania wyższych płac, a więc i większą presję inflacyjną. W obliczu rosnących stóp w innych regionach każda zapowiedż wstrzymania podwyżki stóp powoduje osłabienie dolara i ucieczkę od aktywów dolarowch, bo ryzyko recesji w Stanach jest większe niż np. w Europie, gdzie są sporo niższe stopy, ale to też nie na długo. To stwarza ogromny dylemat, bo podniesienie stóp uderzy w słabnącą gospodarkę. Pierwszy kwartał był nietypowy (po huraganach w IV kw. i gwałtownym spadku tempa wzrostu) przyspieszenie przeniosło się na ten rok, w czym dopomógł jeszcze najcieplejszy od 112 lat styczeń, dotacje rządowe dla poszkodowanych itd. Teraz wszystko wraca do normy. Jest jeszcze ogromny problem rynku nieruchomości, który dzięki b. niskim stopom zacząl się szybko rozwijać, ceny rosły w szykim tempie i ludzie często kupowali domy jako inwestycję, na tani kredyt. Teraz na tym rynku źle się dzieje, co powoduje rosnące problemy, które wzrost stóp może pogłebić. Nie wróży to dobrze rynkowi akcji, a ponieważ są to naczynia połączone - również innym. Jak poważny to problem widać po EBC - odłożył decyzję, bo taki był nacisk rynku, i teraz musi przyspieszać. Sytuacja jest trudna i nikt nie chce być oskarżony, że spowodował krach. Przez to to ogromne rozchwianie rynków. To wymaga spokojnej analizy i dużej rozwagi.
samuraj jack / 2006-07-27 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak najbardziej podzielam poglądy; drugi raz wyrażam tą opnie przy okazji jednego z kolejnych postów;
i tym mocniej pozdrawiam
Znacznik / 2006-07-27 21:13 / Niestały i niewierny forumowicz
Piszesz duzo tekstu ale niepotrzenie, mje pytanie bylo ironiczne! Chyba nikt po takich wzrostach nie mysli ze teraz jest dobry czas na zakupy!!!! I do tego nie potrzeba Bena i calej tej paplaniny.
Kenobi / 2006-07-27 21:27 / Uznany malkontent giełdowy
Czasem z pozoru nic nie znaczące informacje mogą mieć ogormne znaczenie, tylko rozumiemy to częto za późno. Mam teraz na ekranie CNBC: Housing Glut - w czerwcu domów na sprzedaż 566 tys. (+ 24 % do ub. r.), mediana ceny 235 tys. dol. ( - 9 % od kwietniowego rekordu). Ot taka sobie paplanina nie warta uwagi.
Znacznik / 2006-07-27 22:53 / Niestały i niewierny forumowicz
To zrozum ze jezeli to wszystko co pisza w portalach jest prawda to wszyscy grajacy na gieldzie byliby milionerami albo milarderami. A tak chyba nie jest.
Kenobi / 2006-07-27 21:21 / Uznany malkontent giełdowy
Jak to ludzie się zmieniają z dnia na dzień - parę chwil wcześniej miały być tylko wzrosty, bicie rekordów, co się stało?
Znacznik / 2006-07-27 22:52 / Niestały i niewierny forumowicz
Jak to ludzie nie potrafia czytac, napisz gdzie pisalem o biciu rekordow. A wzrosty beda, tylko widze ze nie rozumiesz ze na gieldze nigdy nie ma tak ze sa same wzorsty albi same spadki. Ostatni tydzien dal juz taki wzrost ze teraz natiralne jest wychlodzenie w postaci korekty bez wzgledu na to czy USA bedzie na zielono , czerwono czy niebiesko.
Znacznik / 2006-07-27 20:28 / Niestały i niewierny forumowicz
Do ADMINA: Czemu nie mozna linkow wstawiac dzialajacych? np poprzez dodanie przed i po adresie [www......] ?
JP / 83.26.124.* / 2006-07-27 20:10
Do Brydzi : Jesli mozesz to naoisz mi czy warto jeszcze jutro w/g Ciebie kupic Kogoneracje ? Czy kupilas ja na DT, czy na dlugi trrmin ? Pozdrawiam.....
brydzia / 2006-07-27 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
kupiłam po 50 zł , wczoraj mogłam po 48,5 ale się wachałam , ja kupiłam na długi termin ale dzisiaj chciałam ją 3 razy już sprzedać , bo jak zobaczyłam jak wszystko rośnie to mnie pobrechtało
Na giełdzie sytuacja jest płynna i jak zobacze że zaczyna za dużo spadać to ją sprzedam i może odkupie taniej
nigdy nie ma gwarancji że się zarobi , ale ona na razie od spadku za dużo nie odrobiła , zrew poszedł ostatnio do górry to myślę że i na to przyjdzie czas , wskaźniki ma dobre , gorąca pogoda i ludzie zużywają kupe prądu
ale to są tylko moje dywagacje a może być róźnie
Ja po wpadzie w maju staram się ucinać straty jak najszybciej i odkupować taniej lub inną spółkę
pierwszy raz mam kogeneracje więc jestem nerwowa
brydzia / 2006-07-27 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Napiszę , że dobrze że nie mam pieniędzy w funduszach
bo jeżeli oni pieniędzmi drobnych ciułaczy , emerytów i rencistów i składek ubezpieczeniowych robią sobie takie jaja na kontraktaach , jak pisze pan Daniel , że obstawiali ale im się nie udało więc teraz rynek pociągną do góry żeby tamtym wyrwać swoje to fajny ten nasz grajdołek
Zgadzam się z Jędrzejem że powinni zabronić kontraktów
jak ktoś ma pieniądze na pożyczanie innym na inwestycje to niech da i cieszy się ze stopy wzrostu dzięki rozwojowi spółki a nie lewarowanie na kotraktach i robienie takich numerów
clever81 / 2006-07-27 19:49 / Tysiącznik na forum
Czy mozna zadac pytanie do Pana Daniela?
Chodzi o GTC czy sprzedawac juz po silnym wzroscie, który mysle był pod wyniki i cena akcji jest juz zdyskontowała dobre wyniki czy bedzie mozliwy wzrost np do 320 zł oczywiscie przy rynku który bedzie wmiare mocny.Czy moze zrobic manewr teraz sprzedac bo sie skorekci po silnym wzroscie i kupic przed wynikimi na krotki termin?
Dziekuje z góry za kazda odpowiedz.
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 20:31 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
"Skorekci się" na pewno. Pytanie tylko kiedy:) GTC ma bardzo silne fundamenty, więc ja bym ze sprzedażą się nie spieszył. Moim zdaniem to dobra inwestycja np. z horyzontem 12 miesięcy a nie dni. Decyzja Clever należy jednak do Ciebie. Jak cały rynek poleci (a do października poleci niemal na pewno), to i GTC się obsunie.
szprotek / 83.29.64.* / 2006-07-27 22:11
wiele bym dał by wiedzieć czy pisząc "do października" miał Pan na myśli "przed zamknięciem kontraktów" czy "po zamknięciu". Byc może odpowiedź na to tkwi we wcześniejszych Pana wypowiedziach - szczególnie tej o kilku grubszych jegomościach, którzy się przejechali na "krótkich" - kłopot polega na tym, że ja nie umiem tej odpowiedzi wydobyć...? :|
:-)
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 22:26 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Szprotek odpowiedź jest prosta. Ostatni poniedziałek września nie będzie wesoły. Mam jednak obawy, czy nie stanie się to wcześniej, choć w tej chwili to wygląda na to, że poniżej 3 tys. pkt. nie spadniemy.
szprotek / 83.29.64.* / 2006-07-27 22:49
Dzięki za odpowiedź! I za Pana komentarze - fajnie się je czyta.
I w ogóle to fajne forum jest ;)
Kenobi / 2006-07-27 19:48 / Uznany malkontent giełdowy
Analiza techniczna raczej sie tu nie przyda. Oczywiście niektórzy na to liczą robiąc takie szaleństwo, ale czy zawsze w szaleństwach trzeba brać udział? Jeśli robi to kapitał spekulacyjny krótkoterminowy, to liczy na szybkie wycofanie sie z dużym zyskiem w krótkim czasie i podrzucenie komuś śmierdzącego śledzia. Trzeba umieć panować nad emocjami, bo wyłączony jest wtedy rozum. W Stanach jutro ma zakończyć się sezon raportów, ale jakoś nie biją się tam o akcje, Nasdaq i S&P500 już na czerwono, DJ blisko. Wróci temat stóp. Na pewno będzie rosło.
brydzia / 2006-07-27 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
I teraz baw się w giełdę jak dobrały się dwie grupy i się szachują , pisałam to na podstawie tp sa
a w dupe dostaną jak zwykle mali gracze
Ja sie nie znam , ale we wrześniu jak wygasają kontrakty to po jakich cenach
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy