Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Najbardziej byczy parkiet świata

Najbardziej byczy parkiet świata

Money.pl / 2006-07-27 17:16
Komentarze do wiadomości: Najbardziej byczy parkiet świata.
Wyświetlaj:
A2 / 2006-07-27 19:24 / Spekulantka
Liczylam na wzrosty rzedu 3100)) ale 3180 to przesada . Ot tak za pociagnieciem sznurka.Jeszcze bardziej jestem zdziwiona , ze mamy szanse zaliczyc szczyty majowe)) LOP wzrosl),)no same plusy.Zapomnialam dopisac , ze obroty)) na rynku kasowym tez wzrosly)). Duetsche Bank -depozytariusz zwiekszyl udzial w KGHMie, co przypomnialo mi , ze oni pierwsi zmniejszali udzial w tej spolce . Nie mam czasu tego odszukac , bo zastanawiam sie, czy nie dotyczylo to innej spolki z WiGu 20.
brydzia / 2006-07-27 19:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja pamiętam , że Meryll lynch wychodził
osesek / 2006-07-27 18:35 / Pan Tysiącznik
Ja również poproszę pana Daniela o odpowiedź ( o ile zechce ) na pytanie.
Czy akcje BRS na koniec tego roku osiągną wartość 60 PLN za akcję ? (:(:(:
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 18:55 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Zatkało mnie:) Odpowiem parafrazując jedną z reklam która mi się obecnie bardzo podoba:

Są inwestorzy, którzy będą gotowi zapłacić za akcje Boryszewa 60 zł. Oczywiście szanujemy ich...
TT / 2006-07-27 19:21 / Wodnik giełdowy
Gratuluje! Uśmiałem się...:)
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 18:58 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
A tak serio, to naprawdę trudno powiedzieć. Parytet może uczynić wiele, ale chyba nie na tych walorach tylko imx.
osesek / 2006-07-27 19:05 / Pan Tysiącznik
Dziękuję za odpowiedź (:(:
caabi / 2006-07-27 18:16 / Tysiącznik na forum
p. Danielu a co pan sądzi na temat sytuacji tych dwóch spółek, chodzi mi o Bioton i PGNiG, wszystko idzie po kilka procent w góre a bioton prawie w miejscu a PGNiG tylko marny 1%, co pan o tym sądzi, jakie mogą być tego przyczyny ???
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 18:21 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Bioton - kilka razy pisałem o tym, że to balon. Instytucjonalni chyba oprócz jednego TFI w niego nie wchodzą, to i wzrosty są dziwne. (Np. WIG20 w górę, Bioton w dół i na odwrót).

PGNiG, to bardziej złożony temat, ale czy caabi zainwestujesz w projekt, który wart jest 100 zł, ale istnieje ryzyko, że przyjdze szeryf i zabierze z niego 50 zł?

Do tego mały udział w WIG20, więc się nie łapie na koszyki. Wyniki finansowe uzależnione od regulatora (analogia z TPSA).
tatko / 2006-07-27 22:30 / Tysiącznik na forum
Niesamowite są te informacje! Wobec tego należy rozumieć,że ten balon z wielkim hukiem spuści powietrze i zostanie nam po nim tylko mikry flaczek.
jl / 83.7.6.* / 2006-07-27 18:29
Dokładnie tak samo myślałem podejmując decyzję o wyjściu z obu w/w spółek / na szczęście z niezłym zyskiem/.Na marginesie :niezły jest taki czat z analitykiem.Częściej i gęściej p Danielu.Dziękuję.
caabi / 2006-07-27 18:25 / Tysiącznik na forum
co do Biotonu zgodzę się tylko po części ze slowami ze to balon, to chyba jednak spólka notowana raczej na prognozach, ale nie bez powodu podpięta pod wig20, dynamicznie rozwija się a czy balon, no po majowych spadkach chyba jako jedyna spólka ktora jakos sie trzymala przez te dni głęokich spadków.
a co do PGNiG - no tu ewidentna zalezność od skarbu panstwa jest widoczna, az natto ale chcialbym sie dowiedziec od pana co pan sadzi na temat obeznej ceny tych akcji, oczywiscie mam na mysli porownanie z innymi spolkami ( czemu one rosly a ta spolka nie ) dziekuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 18:47 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Wycena giełdowa w tej chwili jeśli chodzi o PGNiG chyba dobrze oddaje wartość tej firmy. Jeśli porównać do innych "gazowych" spółek na świecie to może brakuje jej jeszcze kilkunastu proc., ale na naszych walorach jest zdecydowanie większe ryzyko.
Jesli chodzi zaś o porównanie z innymi akcjami WIG20, to PGNiG ma udział w indeksie 5 proc. nie ma się więc o co zabijać. Najwięcej rosły przecież "najcięższe" spółki i tzw. ulubieńcy instytucjonalnych inwestorów.
samuraj jack / 2006-07-27 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
A jednak analiza techniczna...:)

pozdrawiam Pana Daniela
jl / 83.7.6.* / 2006-07-27 18:36
AT nie podnieca mnie za bardzo, ale w pewnych sytuacjach to skarb.Znajomość niektórych jej elementów nieraz ustrzegła mnie przed wtopą.
jędrzej / 2006-07-27 17:49 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja myślę (i pisałem o tym jeszcze w czerwcu, jako o możliwym scenariuszu),
że we wrześniu podejdziemy do 3500, zaraz po 3Q i przed wyborami (które
wygra PIS) spadek do 2800-2900, a zaraz po wyborach spokojny zrost powyżej
3500 i na przełomie roku atak na 4000.
W końcu hossa jest naturalnym stanem rzeczy, a bessa tylko wypadkiem przy
pracy (na którym zarabiają ci co kręcą tym interesem)
wiola / 2006-07-27 17:54 / Bywalec forum
Mam nadzieje ze z tym PIS-em to sobie zarty robisz:)
jędrzej / 2006-07-27 18:01 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Przykro mi, ale to jest moja ocena realiów. Poglądy i życzenia odstawiam na bok.
Jak będę przewidywał że wygra Samoobrona to napiszę to bez emocji (przy SLD dopiszę "tfu!" bo komuny nie cierpię)
EDiS / 83.11.31.* / 2006-07-27 19:18
Jędrzej już Cie lubię.
caabi / 2006-07-27 18:22 / Tysiącznik na forum
etam sld już nie jest reprezentantem komunistycznych pogladów, w tym momencie to bardziej pis jest komunistyczny w swoich planach na przyszlosc, sld przekichalo sobie tymi aferami ale porównywac ich do komunistów to chyba mozna tylko dlatego ze nazywaja się sojuszem lewicy, a nic po za tym ( P.S. nie lubię sld jestem za PO a Pis mam w du*ie- tz kaczyńskihc bo to oni kręcą tym cyrkiem )
osesek / 2006-07-27 18:32 / Pan Tysiącznik
Po owocach ich poznamy.
Jak pokazują statystyki publikowane przez GUS lewica po swoich rządach pozostawiała finanse publiczne i gospodarkę w stanie wiele lepszym niż przejmowała.
Pożyjemy, zobaczymy na co stać obecnych rządzących.
Życzę im powodzenia ale szns raczej na nie nie widzę.
piteq / 83.14.166.* / 2006-07-27 17:46
p. Danielu, jak pan uważa czy pokonamy na najbliższych sesjach, czy w okresie wakacyjnym szczyt 3.338 pkt? czy rynek jest na tyle silny i chętny do kupna akcji!?
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 17:55 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
To jest możliwe. Rynek jest silny, problemem jest to, że kilku dużych graczy zaliczyło straszne baty, bo obstawiało spadki przed 3066 pkt. Paradoksalnie, może będą się chcieli "odkuć" i pojedziemy znacznie wyżej.

To jednak na razie kawiarniane dywagacje. Gdybym jednak grał na kontraktach to raczej otwierałbym długie pozycje, albo stał z boku.
niktzn / 2006-07-27 23:40 / Kiełbik na giełdzie
fakt, dostałem baty. teraz otrząsnę się i jedziemy z cyrkiem dalej ;)
jutro długie..........
niktzn / 2006-07-27 23:41 / Kiełbik na giełdzie
nie mylić z "dużym graczem" ;)))
jędrzej / 2006-07-27 18:03 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
O kurczę, odpowiada Pan tak po prostu, bez asekuracji?
Gratuluję odwagi (szczerze).
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 18:09 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Mi jest łatwo - nie ryzykuję pieniędzy. Przy okazji nie mam pokusy, by naganiać, bo nie siedzę w akcjach. Mam nadzieję, że komuś moje komentrze są pomocne.
caabi / 2006-07-27 18:18 / Tysiącznik na forum
jako analityk giełdowy i komentator ma pan odgórny zakaz grania, czy nie kusi pana granie i czy kiedyś pan był graczem ??? tak pytam z ciekawości - ale nie piszę książki :)))
nefrees / 2006-07-27 20:23 / Uznany Gracz Giełdowy (II miejsce w konkursie giełdowym)
Teoretycznie to nie :-)
jędrzej / 2006-07-27 18:12 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Pewnie, zawsze można tam wyczytać coś między wierszami, czego nie da się znaleźć gdzie indziej (np. tych "kilku dużych graczy").
Pozdrawiam.
wiola / 2006-07-27 17:38 / Bywalec forum
Przyjdzie i czas na BIO.
tatko / 2006-07-27 22:40 / Tysiącznik na forum
Ja myślę,że biotek da niewiele zarobić,10 - 15% w dwa tygodnie.Ale nawet za tyle szybko go opchnę,bo jeszcze bardziej mi się zakisi.
jędrzej / 2006-07-27 17:19 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Zgadzam się z ostatnim zdaniem p. Daniela, ale jak długo to potrwa? No i jak przeliczać wartość ostatnich tygodni (dwa dni za jeden) ???
Przydałyby się instrumenty mające za podstawę wolumen obrotów, a nie czas.
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-27 17:29 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Obroty są normalne. To jakiś fetysz z tym wolumenem. Trudno, żebyby w lipcu "pękło" 3 mld zl...
jędrzej / 2006-07-27 17:37 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To jasne (nawet dzisiejsze obroty są wyjątkowo duże), chodzi mi ot, że do AT potrzeba analizować killkanaście sesji wstecz, a wtedy musimy wziąć pod uwagę to, że ostatnio ogon kręcił psem, to z kolei zaciemnia obraz statystyczny.
jędrzej / 2006-07-27 17:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
korzystając z tego, że jestem pierwszy:

KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!
admin / 83.26.250.* / 2006-07-27 18:50
GIEŁDA - powinni tego zabronić !!!
tatko / 2006-07-27 22:44 / Tysiącznik na forum
Możemy się tego spodziewać.Możemy się spodziewać znacznie więcej po tej zwariowanej koalicji. Co to dla niej zniszczyć giełdę.
caabi / 2006-07-27 21:08 / Tysiącznik na forum
o witam, pozdrowionka. jakoś na moje posty nie pisał Pan, ale spoko rozumiem rozgoryczenie bo okazja do zarobku jak mówiłem była dobra,.....:))) to ja ten o KGHM i BRE.
pozdro.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy