Forum Forum pracyDokumenty

Najczęstsze błędy popełniane w CV

Najczęstsze błędy popełniane w CV

Money.pl / 2009-07-14 23:18
Komentarze do wiadomości: Najczęstsze błędy popełniane w CV.
Wyświetlaj:
mandbmario / 87.96.121.* / 2010-09-17 23:41

Ponieważ konsekwencje mogą być dla nas poważne, warto poświęcić trochę więcej czasu i uwagi, i przygotować profesjonalne CV. Ten jednorazowy wysiłek na pewno zaprocentuje.
Pamiętajmy - unikając błędów w CV zwiększamy swoje szanse na rynku pracy!!!

Po pierwsze to nie jednorazowy wysiłek, bo jak sama autorka zauważyła, wpisujemy to co jest ważne do danego stanowiska, czyli na każde stanowisko, o które się ubiegamy oddzielne CV, podobnie jak List motywacyjny. Czyli wysiłek jest za każdym razem, przy każdej wysyłanej aplikacji.
Jak się jest bezrobotnym od ponad czterech lat, to tak naprawdę żadne zabiegi nie pomagają, a dziura minimalizuje szanse na znalezienie pracy, nawet jak CV jest napisane w firmie HR za grube pieniądze. Podobnie ma do rzeczy wiek kandydata - im więcej po 40-ce, tym trudniej znaleźć zatrudnienie.
A przy ponad tysiącu spływających CV największe znaczenie ma łut szczęścia.
nieprawda jest też, że na dane stanowisko trzeba spełniać wszystkie wymogi. Wszystkie to powinien mieć idealny kandydat, a My możemy śmiało wysyłać 30% z tych wymogów i nie przejmować się tym, ze w ogłoszeniu było ich więcej.
ANABella / 82.115.74.* / 2012-10-16 19:44
Zależy... ostatnio spełniałam wszystkie wymogi włacznie z płynnym angielskim... brakowalo mi jedynie doswiadczenia na stanowisku.... no i uslyszalam "jak pani nie ma doswiadczenia to szkoda sie umawiać.."
Mariomandb / 87.96.121.* / 2010-09-17 23:39

Ponieważ konsekwencje mogą być dla nas poważne, warto poświęcić trochę więcej czasu i uwagi, i przygotować profesjonalne CV. Ten jednorazowy wysiłek na pewno zaprocentuje.
Pamiętajmy - unikając błędów w CV zwiększamy swoje szanse na rynku pracy!!!

Po pierwsze to nie jednorazowy wysiłek, bo jak sama autorka zauważyła, wpisujemy to co jest ważne do danego stanowiska, czyli na każde stanowisko, o które się ubiegamy oddzielne CV, podobnie jak List motywacyjny. Czyli wysiłek jest za każdym razem, przy każdej wysyłanej aplikacji.
Jak się jest bezrobotnym od ponad czterech lat, to tak naprawdę żadne zabiegi nie pomagają, a dziura minimalizuje szanse na znalezienie pracy, nawet jak CV jest napisane w firmie HR za grube pieniądze. Podobnie ma do rzeczy wiek kandydata - im więcej po 40-ce, tym trudniej znaleźć zatrudnienie.
A przy ponad tysiącu spływających CV największe znaczenie ma łut szczęścia.
nieprawda jest też, że na dane stanowisko trzeba spełniać wszystkie wymogi. Wszystkie to powinien mieć idealny kandydat, a My możemy śmiało wysyłać 30% z tych wymogów i nie przejmować się tym, ze w ogłoszeniu było ich więcej.
MandB / 87.96.121.* / 2010-09-17 23:36

Ponieważ konsekwencje mogą być dla nas poważne, warto poświęcić trochę więcej czasu i uwagi, i przygotować profesjonalne CV. Ten jednorazowy wysiłek na pewno zaprocentuje.
Pamiętajmy - unikając błędów w CV zwiększamy swoje szanse na rynku pracy!!!

Po pierwsze to nie jednorazowy wysiłek, bo jak sama autorka zauważyła, wpisujemy to co jest ważne do danego stanowiska, czyli na każde stanowisko, o które się ubiegamy oddzielne CV, podobnie jak List motywacyjny. Czyli wysiłek jest za każdym razem, przy każdej wysyłanej aplikacji.
Jak się jest bezrobotnym od ponad czterech lat, to tak naprawdę żadne zabiegi nie pomagają, a dziura minimalizuje szanse na znalezienie pracy, nawet jak CV jest napisane w firmie HR za grube pieniądze. Podobnie ma do rzeczy wiek kandydata - im więcej po 40-ce, tym trudniej znaleźć zatrudnienie.
A przy ponad tysiącu spływających CV największe znaczenie ma łut szczęścia.
nieprawda jest też, że na dane stanowisko trzeba spełniać wszystkie wymogi. Wszystkie to powinien mieć idealny kandydat, a My możemy śmiało wysyłać 30% z tych wymogów i nie przejmować się tym, ze w ogłoszeniu było ich więcej.
wincent222 / 2010-08-30 12:37
Najczęściej popełniany błąd w CV to brak motywacji w jego pisaniu. A to da się bardzo szybko zauważyć. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że trzeba wykazać się odrobiną kreatywności merytorycznej i nie tylko. Jeżeli tego nie potraficie to możecie skorzystać z pomocy takich stron jak:

www.be-creative.com.pl lub lookus.pl

Wiele osób które przysyła aplikacji korzysta własnie z ich usług więc może i wam pomogą.
kupamięci / 193.109.225.* / 2010-03-28 15:52
"Ten jednorazowy wysiłek na pewno zaprocentuje" - a ja na różnych portalach czytałam że nie powinno się wysyłać tego samego cv do wszystkich pracodawców, cv powinno być dostosowane do konkretnego stanowiska o które sie ubiegamy i wymagań zawartych w ogłoszeniu
Nanina / 2013-01-18 22:53
Oczywiście, że trzeba dostosować CV do pracodawcy - trzeba za każdym razem trochę je przeredagować, żeby na pierwszy rzut oka pracodawca mógł wychwycić, że spełniamy jego wymagania, a nie musiał szukać tego z lupą albo domyślać się, co autor miał na myśli..

Przez dłuższy czas wysyłałam CV "taśmowo", bez zmian, i nie było żadnego odzewu :/ Potem zainwestowałam w profesjonalne i wreszcie coś ruszyło :)
buszka45 / 178.73.49.* / 2010-12-10 19:45
Jesli brakuje Wam pomysłów i weny do tego w jaki sposób napisac CV i jak w ogole zrobic to poprawnie to polecam fajna i pożyteczna strone
www.kariera.pl/cv
DjAnj / 91.142.201.* / 2009-08-24 08:33
CV zapisane w .doc od razu lądują w koszu. Tylko .pdf !!!
50+ / 83.16.52.* / 2010-03-04 10:19
Arogancja i jeszcze raz arogancja! Tak tylko można skomentować wyrzucanie CV do kosza z powodu formatu doc.
Bartosz Kolasiński / 89.229.102.* / 2010-08-24 14:42
Ignorantem jest ten, kto wysyła jakiekolwiek dokumenty w zamkniętych formatach. Bo niby dlaczego akurat Word, a nie na przykład Pages? PDF jest uniwersalny i to w tym formacie powinny być wysyłane wszelkiego rodzaju dokumenty.
fdaniekl / 83.3.85.* / 2009-12-07 20:50
dokładnie tak jest popieram.
Najki / 81.190.88.* / 2009-07-14 23:18
bardzo przydatne i interesujące rady! dziękuję!
kobziarz / 89.230.189.* / 2009-07-30 10:55
Wszystko fajnie, pol dnia sie siedzi i poprawia, formatuje, analizuje, koryguje... a paniusie z rekrutacji nawet nie racza potwierdzic odebrania maila... zycie.
ja_gupa / 79.139.97.* / 2010-01-04 20:55
bo paniusie z rekrutacji (na początku kariery nią też byłam) mają tę przewagę, że mają pracę, to raz, a dwa, przychodzi tyle zgłoszeń, że jakby człowiek miał wszystkim potwierdzać, to nic innego by nie robił, a trzy, to Tobie zależy a nie paniusi, więc możesz o to ładnie poprosić... zadzwonić zapytać itp.
dksldk / 83.20.183.* / 2014-10-06 02:07
po pierwsze o żadnym "prawie" do bycia niegrzecznym i nieprofesjonalnym nie słyszałam. Po drugie paniusia jest tam od tego jak d... od s... i to należy do jej obowiązków. Po trzecie można tak skonfigurować komputer, że sam wysyła potwierdzenia. Po czwarte - jeżeli paniusi nie zależy na pracy.... to nie ma co komentować :)))
JA_JA_JA / 87.99.8.* / 2010-01-08 17:14
WYSTARCZY ŻEBY KAŻDY PRACODAWCA AUTOMATYCZNIE USTAWIŁ OPCJĘ POTWIERDZENIA OTRZYMANIA APLIKACJI. KAŻDY BYŁBY ZADOWOLONY. SKORO PRACODAWCY MAJĄ OKREŚLONE WYMAGANIA W STOSUNKU DO KANDYDATÓW, NIECH TRAKTUJĄ LUDZI POWAŻNIE. A NIE ODPOWIEDŹ PO 3 MIESIĄCACH (MIAŁAM TAK OSOBIŚCIE) LUB ZERO ODZEWU. I JAK TO ŚWIADCZY O TAKIEJ FIRMIE??
Y.Q. / 82.177.146.* / 2010-03-01 18:18
Jaki kraj tacy pracodawcy. :->
ybsb / 93.105.155.* / 2012-07-23 19:53
Święta racja ^^
09.28 / 89.77.44.* / 2010-03-02 09:29
przyklad:

Witam
znalazłam na portalu dwa ogłoszenia. dotyczyły różnej pracy, ale
zamieściła je ta sama firma. Ponieważ chciałam aplikować na oba,
wysłałam CV dwa razy na ten sam adres oof@op.pl (w temacie
zaznaczając, o które ogłoszenia chodzi). Po chwili otrzymałam od
potencjalnego pracodawcy maila takiej treści: "Ile razy Pi*do!".
Przyznam, że trochę mnie to ruszyło i czuję się na prawdę fatalnie.
Czy z takim czymś można coś zrobić? Zgłosić? Ciekawa jestem, czy ktoś
miał jeszcze podobny przypadek i jak wtedy postąpił.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,785,107377698,107377698,obrazanie_aplikanta.html
ybsb / 93.105.155.* / 2012-07-22 20:39
Witam,

Proszę uważać na typa posługującego się emailem o adresie: oof@op.pl - podającego się za firmę Polonia International. Właśnie zostałem obrażony przez tego "jegomościa" i jak widać nie ja pierwszy. Zobaczcie ten temat:

forum.gazeta.pl/forum/w,785,107377698,107377698,obrazanie_aplikanta.html
forum.gazeta.pl/forum/w,785,107377698,107377698,obrazanie_aplikanta.html


Sam pisze w sposób nieskładny, nie przedstawiający raczej zbyt wysokiego poziomu, nie umie złożyć prawidłowo zdania, a obraził mnie pisząc - bez żadnego uzasadnienia oczywiście - iż rzekomo "piszę po wiejsku" (w przytoczonym powyżej linku widać, jak dziewczynę, która napisała nade mną ostrzej wyzwał) - a sam pisze, jakby się spod pługa wyrwał.

Skoro takie zachowanie trwa już lata (tamtejszy post jest sprzed dwóch lat), to pewnie niejedną osobę obraził. Jeśli ktoś wyszedłby z inicjatywą zbiorowego pozwu - z chęcią się dołączę - bo jest to jawne zniesławianie osób, a co w tym jest szczególnie groźnego, to fakt, iż dysponuje on pełnymi danymi osobowymi osób, które obraża (w końcu w trakcie wysyłania aplikacji większość osób wysyła swoje CV zawierające wiele danych osobowych...).

Być może ktoś również się z nim spotkał z obrażaniem z jego strony (bo pewnie nie każdy tak jak ja i koleżanka powyżej napisał o tym w internecie)? Co o tym myślicie? Czy ktoś taki może faktycznie być szefem firmy? Jak zatem on traktuje swoich pracowników? Strach nawet pomyśleć...

Pozdrawiam serdecznie.
dslkdkd / 83.20.183.* / 2014-10-06 02:14
obawiam się, że nie jest to żadna firma tylko osoba prywatna. świadczy o tym brak firmowego maila. Proszę uważać przy wysyłaniu CV do pseudofirm lub przez portale ogłoszeniowe.
Byłam kiedyś zdesperowana i odpowiadałam na ogłoszenia z gumtree. Mój adres e-mail został sprzedany i zaczęły przychodzić mi dziwne reklamy z różnych stron świata.... tylko tyle, a przecież są tam poufne dane. Od tego momentu zaczęłam na takie ogłoszenia wysyłać cv z zamazanymi danymi - zostawiając nr telefonu i emaila. Firma się nie przedstawia - to ja też nie.
wiewiórka / 217.144.209.* / 2010-03-14 23:29
ha,ha,najładniej zajmują sie cv w Tarnowskim Lidlu,wsród śmiechu załogi jest targane przez kierowniczke i ląduje w koszu.Bo wzięcie mają ci wskazani przez nią,czyli ślepo posłuszni,no i oczywiście bezdzietni a najlepiej to panny.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy