Forum Forum prawneCywilne

najem a nabywca

najem a nabywca

skomentuj
MAKI / 83.25.227.* / 2007-08-22 16:01
Posiadam umowę najmu -ZAPŁACONĄ Z GÓRY ZA CAŁY OKRES NAJMU-na okres 10 lat .UMOWA NOTARIALNA ,WPISANA W KSIEGE WIECZYSTĄ DZIAŁ III.WŁAŚCICIEL JEDNAK MIAŁ OBCIĄŻONĄ HIPOTEKĘ I MIESZKANIE ZOSTAŁO ZLICYTOWANE PRZEZ KOMORNIKA PO KILKU LATACH TRWANIA NAJMU. NABYWCA ŻĄDA ODEMNIE SWOJEGO CZYNSZU W KWOCIE 1500 ZŁ MSC. NADMIENIĘ ŻE PŁACĘ WSZYSTKIE PODATKI ZWIAZANE Z MIESZKANIEM I OCZYWIŚCIE CZYNSZ DO WSPÓLNOTY .CZY FAKT ZAPŁATY ZA CAŁY OKRES NAJMU NIE MA ZNACZENIA???!! NIE CHCĘ PŁACIC JESZCZE RAZ ZA TO SAMO.COŚ TU CHYBA JEST NIE TAK?! UMOWA NAJMU OBOWIĄZUJE NABYWCĘ A TREŚĆ TEJ UMOWY TO JUŻ NIE??
redank / 90.195.220.* / 2007-08-22 19:21
W ciągu 2 miesięcy od dnia wypowiedzenia wysokości czynszu przez Wynajmującego można zakwestionować podwyżkę, wnosząc pozew do sądu o ustalenie, że podwyżka jest niezasadna. Ciężar udowodnienia zasadności podwyżki ciąży na właścicielu.
Podstawa prawna Art. 8a ust. 5 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów,... - co prawda jest on niezgodny z art. 2 Konstytucji, ale tylko w zakresie w jakim nie określa kryteriów zasadności podwyżki wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu)
PS. Odnoszę wrażenie, że zawierając z Panem (-ią) umowę najmu, Wynajmującego działał w celu pokrzywdzenie wierzycieli, ale to pozostawię bez komentarza.
skomentuj

Najnowsze wpisy