Forum Forum inwestycyjneFundusze

Najleprza możliwa inwestycja na 10 miesiecy

Najleprza możliwa inwestycja na 10 miesiecy

Wiewra / 2006-12-19 22:40
Witam.
Planuje zaczac reguralnie(co miesiąc) odkladac i inwestowac zaoszczedzone pieniadze(4tys zł).
Chce rozpoczac swa inwestycje na poczatku stycznia 2007 roku. aktualnie sledze co sie dzieje na GPW , po przeanalizowaniu sytuacji stwierdzic mozna jedno GPW jest przesycone kapitalem. Mimo to planuje zapisanie sie na emisje akcji PROCAD , z tym ze nie mam wiele informacji o tej spółce, na stronie owej spółki równiez nie znalazłem info na temat jej planów t itd,Prosił bym by , jezeli ktos posiada jakies informacje o niej o podzielenie sie nimi.
Zainteresowany jestem równiez innymi spólkami ale chyba nie warto w nie wchodzic jak narazie wkoncu jak co roku bywa ceny pewnie spadac beda do końca stycznia połowy lutego a przy aktualnej sytuacji tendencja spadkowa zapwene utrzyma sie jeszcze dłużej.
Prosił bym by , jezeli ktos posiada jakies informacje o niej o podzielenie sie nimi.

Chciałbym sie też dowiedziec sie czy jakis dom maklerski daje możliwosc inwestowania na giełdach dalekowschodnich, puki co posiadam rachunki w mBanku ( spore możliwosci w zakresie inwestycji), jednak poszukuje czegos o szerszych mozliwosciach.

ogólnie planuje zainwestowac te pieniadze w ciagu tych 10 miesiecy podwoić -potroić ten kapital wyciagnac to co zainwestowalem a zarobionymi pieniedzmy nadal obracac i powiekrzać wartość swojego portfela

inwestujac tylko na 10 miesiecy TFI odpada chyba ...
akcje... tez nie łatwo bedzie na nich zarobic w najbliższych miesiacach
surowce .. ? ponoć maja ich ceny spaść w roku 2007 ...

wiec co pozostaje ... ???


prosze o komentarze , rady ,
a najbardziej pasowało by mi jak ktos by sie postawił na moim miejscu i napisal co by zrobilł z tymi pieniędzmi

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
mick / 2006-12-20 19:08 / Uznany Gracz Giełdowy
sledzenie a inwestowanie na gieldzie to 2 rozne sprawy.
potencjalne zyski chyba zaslepily ci racjonalny oglad sytuacji. przy rozpoczynaniu przygody z gielda zadaj sobie pytanie - ile mozesz stracic (jakie ryzyko akceptujesz). z Twojego podejscia wynika ze raczej zadne - wiec raczej szybko staniesz sie dawca kapitalu.
co do zapisow na akcje, czy generalnie kupowania na rynku pierwotnym z taka kasa (bez kredytu)- zapiszesz sie na kwote 4tys - kasa bedzie zamrozona przez kilka -kilkanascie dni. bedzie redukcja - standardowe ostatnio ok. 98%. dostaniesz przydzial akcji za 80zl - suuuper zaszalejesz.
jezeli planujesz regularnie odkladac kase przez kilka-kilkanascie lat to zacznij od inwestowania w fundusze, zwlaszcza ze piszesz ze ten kapital to Twoje dotychczasowe oszczednosci zyciowe, wiec chyba przykro by bylo patrzec jak znikaja w gieldowym odmecie.
Wiewra / 2006-12-21 16:39 / portfel
co do ryzyka które jestem w stanie zaakceptowac to do 35%, mam swiadomość tego ze na gełdzie można tez sporo stracić jednak nie mam slabych nerwów i nie sprzedawal bym akcji nawet jak bym widzial jak spadaja o 10 -15-20 % chyba ze bylby konkretny powód takich spadków ...
co do kupna papierów na rynku pierwotnym to szczeze nie mialem pojecia ze az taka redukcja jest :/ no ale zawsze jest choc te 80 zł :) a zo zamrozone to przeciez nie strace tego a z 80 zł moze zrobic sie np 100 pierszego dnia notowania a 40 zł zawsze to cos

pozatym nie zamierzam oszczedzac lata tylko puki co planuje oszczedzac 10 miesiecy jak narazie
mick / 2006-12-23 09:14 / Uznany Gracz Giełdowy
pewnie ze nie stracisz tej kaski przy zapisie na pierwotnym - no ale przez kilka dni bedziesz mial zablokowana. a w tym czasie moglbys trafic cos i sporo zarobic, a te kilka dni to jednak sporo czasu przy zakladanym przez ciebie horyzoncie czasowym. i pamietaj jeszcze o prowizjach - 80 nie 80 zl ale prowizja przy tej kwocie bedzie obliczona nie procentowo, ale kwotowo (u mnie min.6zl) - wiec 2x prowizja przy transakcji i juz musisz 15% odrabiac. a z debiutami jest coraz slabiej i trzeba dluzej czekac, a i nie zawsze sie udaje.
nie mniej jednak pozdrawiam i zycze powodzenia.
red bull / 2006-12-25 20:44
a jak w praktyce zainwestować w fundusze azjatyckie , ile pieniedzy trzeba zainwestować minimum i na ile lat.Jaka firma obsługuje ''zakup'' tych funduszy?


nowicjusz Tomek
incus3 / 83.175.180.* / 2006-12-25 20:43
a jak w praktyce zainwestować w fundusze azjatyckie , ile pieniedzy trzeba zainwestować minimum i na ile lat.Jaka firma obsługuje ''zakup'' tych funduszy?


nowicjusz Tomek
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy