Forum Forum inwestycyjneFundusze

Najlepsze unit-linki

Najlepsze unit-linki

cube1981 / 2007-06-28 14:22
A więc tak - chciałbym jakoś usestymatyzować wiedzę na temat tych produktów więc mam kilka pytań do osób posiadających takie produkty, a nie naganiaczy.
Wiem,że jest wiele wątków o tym, ale w wiekszosći toczy się dyskusja czy w te produkty warto czy nie warto wchodzić. Ja już jestem zdecydowany ,że chce, kwestia pozostaje tylko wyboru.

Zastanawiam się nad Aegonem, Scandią, AXĄ, Generali, Nordeą, Compensą itp itd - jak są inne dobre firmy to też dajcie znać.
Chciałbym produkt ze składką regularną, gotów byłbym inwestować 300-400 zł miesięcznie.

Interesują mnie takie rzeczy jak:

Jakie są wszystkie opłaty w poszczególnych towarzystwach ?

Jakie towarzystwa mają w ofercie oprócz funduszy akcyjnych polskich , także fundusze inwestujące w akcje azjatyckie, europy środkowej i wschodniej ewentualnie ameryki południowej ?

Które towarzystwa dają możliwość wglądu do konta i zmian funduszy poprzez internet ?

W których towarzystwach można składkę np. 400 złotową rozbić na inwestowanie np. po 25% w cztery różne fundusze ?

To z grubsza tyle, liczę na odzew posiadaczy takich produktów :)
pozdrawiam
Wyświetlaj:
Kati / 91.94.18.* / 2007-12-05 15:51
Nie jestem naganiaczką, miałam okazję rozmawiać z Panem z DTS Finance i wybrałam Skandie. Jeśli aktywnie będziesz inwestował (2-4 konwersje w roku) to Skandia Axa i Aegon wypadają podobnie. Według mnie Skandia ma najlepszą ofertę pod kątem funduszy polskich i zagranicznych. Masz dostęp do konta przez internet oraz możliwość dokonywania tam zmian. Portfel może składać się maksymalnie z 10 funduszy oraz zlecić zarządzanie specjalistą z Asset Management. Powiem szczerze, że zastanawiałam się nad Aegonem, lecz porównując go do Skandii wypada słabiej. Za chwilę pewnie pojawią się głosy naganiaczy z Aegon że się mylę, no ale cóż zaryzykuję to twierdzenie.

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci kontakt z firmą DTS Finance ( www.dtsfinance.pl). Jestem zadowolona z ich profesjonalnego podejścia oraz braku naganiania na konkretne rozwiązanie. Faktycznie, są dobrymi doradcami a nie sprzedawcami.

Pozdrawiam i życzę skutecznego wyboru, ja już takiego dokonałam:-)
miki3d / 2007-12-04 13:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety w swojej ofercie mam tylko Program Lokacyjny Nordea - ze składką jednorazową. Tym nie mniej jak chodzi o ofertę funduszy jest to dla mnie nr 1. Poza funduszami krajowymi, ma w ofercie zagraniczne HSBC, Fidelity, Schroders, Nordea. W wśród nich są też fundusze hedge, co jest ewenementem jak chodzi o polisy. Popytaj zatem przedstawiciela Nordei, czy w produktach z regularnymi składkami mają tę samą paletę.
alekar / 193.24.24.* / 2007-12-04 12:55
Mnie interesują koszty w programach ze składką regularną.
Czy ktoś mógłby przedstawić PEŁNE koszty polis Aegonu, Skandii, Generali, Axy, Nordei ?
prokopo / 217.153.77.* / 2007-07-03 10:33
Wiem co nieco o Generali, a jak wiem to powiem. Postaram się kolejno odpowiedzieć na Twoje pytania.
1. opłaty: administracyjna 9 zł/mies.
za zarządzanie funduszami od 1,3% do 2,75% wartości całego funduszu (obligacje najtansze-akcje najdroższe),
2. fundusze akcyjne zagraniczne są, a do tego Portfel Nieruchomości Zagranicznych i Portfel Zagraniczny Surowcowy, w sumie 26 funduszy; minimalny udzial w jednym funduszu to 10%, czyli mozesz podzielic inwestycje na max. 10 funduszy,
3. wglad i zmiany przez Internet:TAK, 10 zmian funduszy w roku -bezpłatnie,
4. alokacja od poczatku 100%,
5. mozesz założyć konto dodatkowe w momencie podpisywania umowy,
6. podobnie jak w Aegonie po 5 latach mozesz przestać wpłacać skladki a inwestycja zyje sobie dalej.
Jeśli chcesz wiedzieć wiecej to proponuje to samo co "mariac"
mariac / 2007-07-01 22:36
Ja polecałabym AEGON z kilku powodów:
1. Firma solidna, odkąd jest na rynku co roku otrzymuję nagrodę "Przedsiębiorstwo Fair Play" - żadna inna firma ubezpieczeniowa nigdy w Polsce tej nagrody nie otrzymała
2. W ofercie 22 fundusze polskie i 11 zagranicznych w EUR, USD i CHF, w tym azja, rynki rozwijające się, itp. (w ramach jednego programu). Można swobodnie i bezkosztowo zmieniać portfel, oczywiście jednocześnie można wybrać wiele funduszy, by zdywersyfikować ryzyko. Przy zmianie waluty opłaty symboliczne, przewalutowania po kursie średnim NBP
3. Duże szanse, że trafisz na doświadczonego i dobrze wyedukowanego opiekuna (wiadomo, są też "młodzi" agenci, jak wszędzie, ale ogólnie kadra dobrze przeszkolona merytorycznie)
4. Kontrola i zarządzanie przez internet
5. Oferty firm, które wymieniłeś wyżej to w większości mniej lub bardziej udane "kalki" produktów AEGON-a, ale na ile się orientuję, żadna nie oferuję w "regularze" funduszy walutowych
6. Po 5 latach trwania programu nie ma obowiązku dlaszego opłacania składek i rachunkiem zarządza się dalej dokładnie tak samo.
7. Po opłaceniu składek za pierwszy rok uruchamia się subkonto wpłat dodatkowych, na które można wpłacać dodatkowo i w każdej chwili można je wycofać bez opłaty likwidacyjnej
8 Jeśli jesteś zainteresowany dokładnymi kosztami, napisz wiadomość prywatną, wyślę je jako załącznik (byłoby sporo pisania)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy