Forum Forum dla firmOprogramowanie

Najlepszy program do księgowości?

Najlepszy program do księgowości?

Sykus / 83.20.118.* / 2008-04-08 12:00
Witam,

Zakładam biuro rachunkowe i proszę o opinię, który z programów jest najlepszy: symfonia, insert, a może jaki s inny?

Chcę prowadzić: księgowość pełną, książkę przychodów i rozchodów, ryczałt.

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!
Wyświetlaj:
GK-owy / 79.163.93.* / 2010-11-22 19:31
nie polecam tez wersji humansoft hermesstandard.
w firmie mamy z nim problem od miesiąca i informatycy humansoftu tez nie mogą sobie poradzić z nim, tylko polecają ( zapewne tylko po to żeby nam swój produkt wsadzić) nam kolejne wersje humansoftu: corax lub hermessql.
nie polecam!
Justyna księgowa / 188.33.9.* / 2010-11-16 14:30
Ja tez używam fakta w prywatnej działalności a wcześniej pracowałam na nim w biurze rachunkowym. Jest naprawdę świetny wszystko robi za ciebie trzeba tylko często sprawdzać aktualizacje bo jak się coś zmienia w przepisach to juz mamy zmianę w programie. Polecam fakta do małej księgowości. W biurze rachunkowym jeżeli chodzi o pełne księgi to dziewczyny pracowały głównie na programie yuma. W fakcie można naprawdę wszystko.
adam paradowski / 83.238.164.* / 2010-11-10 22:32
"FAKT" mam od 10 lat i nie zamienię na inny
sopteno / 77.236.8.* / 2010-09-18 18:01
*** Zdecydowanie polecam *** system * enova * - sam wybrałem go do prowadzenia biura rachunkowego, poza tym jako podstawowy system, który sprzedaję i wdrażam. Wycofałem się z programów innej firmy, bo mają mnóstwo błędów, a producent zamiast je poprawiać, skupia się na wizerunku budowanym filmikami i prezentacjami we flashu...
as73 / 94.42.35.* / 2010-02-26 22:44
spojrzyjecie na to

elaboro.pl

Elaboro EPR jest kompleksowym programem do obsługi firmy wykorzystującym wszystkie zalety internetu w biznesie

Bezpieczeństwo
Nowoczesność
Niezależność
Kompleksowość
as73 / 94.42.57.* / 2010-02-24 12:34
proponuję zajrzeć

www.elaboro.pl

super program do prowadzenia całej firmy
bbbaa / 83.22.45.* / 2010-01-31 18:23
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
skąpiec / 213.25.140.* / 2009-08-26 13:46
Ja od 3 lat pracuje na Małej Księgowości Rzeczpospolitej w biurze rachunkowym, program dla kpir oraz ryczałtu jest suuuper, no i cena licencji - marzenie :)
Martunia404 / 77.254.85.* / 2013-11-07 21:08
Pracuje na tym programie od roku i moja opinia- jest koszmarny, bynajmniej do pracy w biurze rachunkowym. Może dla indywidualnej obsługi własnej firmy sie nadaje, jednak do szybkiej,i bezpiecznej pracy w biurze rachunkowym jest okropny. Wykonanie, prostej czynności księgowania jest długie, a znalezieniu już zaksiegowanego dokumentu to wprost wyczyn. Wiąże sie z przeskakiwaniem z okienka do okienka, nieustannej filtracji, podglądu i w końcu jest znaleziony! Niby proste pkpir, a księgowanie polega na zakładaniu kont! Kazda ńiestandardowa operacja musi mieć nowe konto tzn. Jak w pełnej księgowości . Powinno być prosto, szybko a jest długo i zawile, niepotrzebnie skomplikowane. Wpisanie środka trwałego to tez nielada wyczyn wszystko osobno sie księguje do VAT i do ewidencji st!
Praca na Varico to wprost bułka z masłem w porównaniu do zawiłości małej księgowości. Jednym słowem program przereklamowany. Jaka cena taki program.
Ciupik / 83.30.255.* / 2011-12-17 22:01
Bardzo dobry pogram- prowadze sam ksiegowosc w mojej 1 osobowej firmie.Polecam.Kupujesz gazete z programem i potem są aktualizacje.Idealny,przejrzysty.Program posiada magazyn.
ksiegowy46 / 87.205.12.* / 2009-08-26 11:12
Ja pracuje na programie KPiR marki Varico www.varico.com i sobie chwalę - prosty w obsłudze i mają bezpłatne aktualizacje i serwis!
Księgowa z doświadczeniem / 89.78.225.* / 2009-08-20 00:40
CDN OPTIMA TO OSZUSTWO NA SKALĘ KRAJOWĄ ...LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGO PROGRAMU....ZAKUP TEGO PROGRAMU TO POCZĄTEK WASZYCH KŁOPOTÓW ...Z URZĘDAMI SKARBOWYMI I FINANSOWYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prowadzę biuro rachunkowe i szczerze mówiąc zastanawiam się nad podaniem firmy COMARCH S.A. do sądu. Ich program CDN OPTIMA to totalne oszustwo na masową skalę. Nabijanie ludzi w butelkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! najlepsze podsumowanie oprogramowania CDN OPTIMA, czy Symfonia: ,,gówno w złotym papierku''. Te firmy naciągają ludzi na kasę. Po zakupie tego oprogramowania, które powinno być proste i działające bez zarzutu okazuje się, że masz MEGA problem. Tam nic nie działa normalnie. Musisz wszystko co robić sprawdzać na piechotę ręcznie, czy to co wyliczył program jest prawidłowe!!!!!!! Nawet na 7 fakturach okazuje się, ze są błędy w deklaracjach podatku VAT!!!!!! Teoretycznie by program działał prawidłowo powinieneś zapłacić przynajmniej drugie tyle firmie wdrożeniowej za jego wdrożenie (co tu wdrażać na książce przychodów i rozchodów ...ludzie!!!!!!!!!!!!!). Ba i to nie jest gwarancja, że program będzie działał prawidłowo i że to koniec Twoich wydatków. Bo po kolejne aktualizacji po dokonaniu w niej zmian, znów musisz wezwać firmę serwisową i zapłacić za pomoc ,,wdrożeniową’’, nie wie jak to nazwać wybaczcie, skoro program już był wdrożony. Niestety to nie koniec Twoich problemów, lecz ich początek. Program jest non stop uaktualniany - czytaj naprawiają specjalnie stworzone w nim błędy by użytkownicy płacili za ,,aktualizacje''. Owszem nasze przepisy zmieniają się często, ale aktualizacje w 99% procentach dotyczą ,,naprawy'' ,,błędów’’ i ,,zwiększenia funkcjonalności''. Ale to niemożliwe, bo zasadą działania tych firm COMARCH czy SAGE jest właśnie sprzedaż wadliwego produktu i ,,jego wieczne naprawianie’’ go w miałaby za mało pieniędzy, więc produkują takie buble i wciskają na wielka skalę na dodatek ludziom.
Jeśli chcesz mieć nadzieję, że to co zaksięgowałeś zostało prawidłowo ujęte w deklaracjach VAT, czy do podatku dochodowego sprawdź to ręcznie na piechotę 100 razy (policz w excelu czy na kalkulatorze) KUP INNY PROGRAM !!!!!!!!!!. Niestety nie mogę też zagwarantować, że będzie dobrze, tu nie ma gwarancji. Te programy są nie zgodne z ustawą o rachunkowości!!!!!!!!!!!!!! ale zostały opłacone przez producentów (jak się jest jednym z najbogatszych ludzi w Polsce to ..można jak widać ..wiele kupić....nawet opinie ...i nie tylko). Funkcjonowanie tych firm opiera się na wyciąganiu pieniędzy z klientów którzy kupią to oprogramowanie oraz z firm serwisujących, które za każde szkolenie, logo, materiały reklamujące te buble muszą zapłacić producentowi, zadziwiające, nieprawdaż, sprzedają komuś towar i jeszcze płacą za to ze to robią, zamiast na tym zarabiać.
Gdyby tak lekarze mylili się podczas operacji jak producenci tego oprogramowania tworząc je, to nie wiem, czy jeszcze ktoś w ogóle by żył.
wilk_stepowy / 82.160.71.* / 2011-01-15 15:26
Zgadzam się w całej rozciągłości. Program, któremu nie można ufać, skomplikowany w obsłudze (nie mówię o wprowadzaniu dokumentów - to może i małpa, ale ustaw to najpierw), wolne wprowadzanie dokumentów. Jedyny znany mi program, gdzie suma pitów 11 nie daje pitu 4R :)
BR KS / 86.63.101.* / 2010-11-17 23:51
Co ty za bzdury tu nawypisywałeś..? :) Miałem z komarch KP, FPP oba dosowe, przeszedłem na Optimę i i jest super. Nie rozumiem o jakich problemach piszesz. Ja nie mam żadnych uwag. Jestem bardzo zadowolony.
bossan / 83.13.107.* / 2009-09-08 17:20
Witam,
Ile odpowiedzi tyle propozycji. Tak w sumie to nie wazne jaki program byle by nie zostac na lodzie gdy na sie pytania. Programy dosowe są szybsze i mają mniejsze wymagania co do sprzętu. Ale z reguły nie da się robić specjalizowanych zestawień czy raportów, nie mówiąc już o czymś co przypomina controling. No i z upływem czasu znikną. Nowe Windowsy pewnie nie będą ich akceptować, starzy informatycy co znaja sie na dosie "wymrą" młodzi nie maja ochoty uczyc sie starej technologii itd. Tak czy inaczej lepiej juz wybrac program windowsowy który bedziemy uzywać przez 5-7 lat niż kupic dosowy na 2-3 lata albo krócej i potem jeszcze raz przechodzić przyjemność zakupu i wdrożenia nowego programu. Osobiście uzywam CDN OPTIMA. Program jest niezwykle stabilny. Ponoć nie jest znany przypadek uszkodzenia bazy danych OPTIMY (jest na SQL-u. Cała instrukcja obsługi jest wpisana do programu. Wystarczy nacisnąć F1 w oknie do którego porzebujemy pomocy i instrukcja otwiera się na stronie z opisem naszego okna. Super sprawa ! Są skróty klawiszowe praktycznie do wszystkich operacji. Do prac takich jak wprowadzanie danych do rejestrów VAT, księgowania lub rozliczanie dokumentów, można wypiąć myszke i pracowac wyłącznie z klawiatury. Można zwiększyć wielkość czcionki dla wygody pracy. Ma bardzo rozbudowane uprawnienia dostepu. Ktoś może widziec dane kadrowe i nie miec dostepu do danych płacowych. Może tylko widzieć dokumenty bez mozliwości dodawania, zmiany czy usuwania. Np pan prezes :-) Pomoc na telefon jest za darmo. Coprawda dostępna od poniedziałku do piatku i w ścisle ustalonych godzinach od 9.00 do 16.59 ale za darmo. Firma komputerowa która nas obsługuje jest co prawda nie najtańsza ale pomoc daje praktycznie przez całą dobe i równiez w soboty. Technologia wydruków pozwala na tworzenie własnych raportów i zestawień. Nawet bardzo skomplikowanych zastępujących wiele controlingowych. To co widzimy na ekranie mozna jednym klawiszem wysłać do Excela lub darmowego Open Offica. Baza danych Microsoft SQL 2008 za darmo ! Współpracuje z homebankingiem. Jak na nasze potrzeby ma wszystko. Czego chcieć więcej ?
polk / 89.171.47.* / 2010-10-20 09:33
aleś się naprodukował, zapłacili Ci za to czy co
Marian Miąskowski / 77.253.158.* / 2009-08-13 14:53
Są to dobre programy jeśli chodzi o zawartość, natomiast w sieci na serwerze plików chodzą jak afrykańskie żółwie. Dziewczyny w biurze klną na nie i dlatego przymierzamy się do przejścia na programy lefthanda, choć te nie mają wbudowanych samogenerujących się deklaracji VAT itd. Podobnie wolno i beznadziejnie pracują programy windowsowe raks.pl. Unikaj ich jak ognia.
piotrr1 / 62.111.243.* / 2009-11-17 14:48
Panie Marianie,
LeftHand - Mała Firma i LeftHand - Pełna Księgowość posiadają automatyczne deklaracje VAT
biegły / 85.222.24.* / 2009-07-08 11:24
A tam do małych średnich firm zdecydowanie Finka FK i KPR, a do większych spółek gdzie potrzebne głębsze analizy to zdecydowanie symfonia.
xxx-xx / 79.163.46.* / 2009-03-30 17:33
Ja pracuje z programem księgowym raks sl i jestem bardzo z niego zadowolona do niezbyt dużych firm jak najbardziej polecam, chociaż mimo wszystko to kwestia przyzwyczajenia
F / 83.6.46.* / 2009-01-16 19:18
ma ktos moze instalke do Rewizora 2? /jak cos to finu@o2.pl
księgowa:) / 79.163.3.* / 2008-12-31 13:32
Pracuje na Symfonii i Navision Axapta. Symfonia może jest przejrzysta i ładna, ale dla mnie za dużo w niej klikania, mało skrótów klawiszowych, przez co dłużej się pracuje i często coś jej nie pasuje, więc trzeba dzwonić do informatyka. Axapta ma wiele funkcji, jest programem Microsoftu dlatego wszystkie skróty są łatwe do opanowania.
A tutaj można sobie poczytać:
http://www.response.pl/axapta.php
izy78 / 2009-11-20 22:36
Ja też znam Axapte -to świetny program ,daje duże możliwości .(księgowa)
Kokola / 89.77.222.* / 2009-01-22 23:22
Dla mnie symfonia jest naprawde fajna, ale może to poprostu kwestia przyzwyczajenia ...

Najnowsze wpisy