Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nanotel przyspiesza w drugiej połowie 2010 roku Spółka finalizuje pierwszy etap kontraktu dla Telefonii Dialog S.A.

Nanotel przyspiesza w drugiej połowie 2010 roku Spółka finalizuje pierwszy etap kontraktu dla Telefonii Dialog S.A.

skomentuj
smakqu / 194.187.55.* / 2010-09-22 10:11
Nanotel przyspiesza w drugiej połowie 2010 roku
Spółka finalizuje pierwszy etap kontraktu dla Telefonii Dialog S.A.

Wrocław, 22 września 2010 r. – Nanotel S.A. – wyspecjalizowana firma działająca w obszarze budownictwa dla telekomunikacji oraz systemów pomp ciepła – według wstępnych szacunków wypracowała na koniec sierpnia br. 1,67 mln zł przychodów. Na koniec czerwca br. Spółka w raporcie kwartalnym informowała o przychodach na poziomie 952 tys. złotych. Oznacza to, że w dwa miesiące przychody Nanotel wzrosły przynajmniej o 718 tys. złotych. Taki wynik spółka uzyskała dzięki rozliczeniu części wykonanych prac w ramach realizacji projektu dla Telefonii Dialog S.A. W skali całego 2010 roku Nanotel S.A. spodziewa się osiągnięcia przychodów na poziomie 2,3 mln zł.

-„Po dość trudnej pierwszej połowie roku zaczynamy coraz bardziej odczuwać pozytywne skutki ożywienia na rynku budowlanym. Przedłużająca się zima wpłynęła na przesunięcie wielu inwestycji na późniejszy okres, co było widoczne w naszym portfelu zamówień po II kwartale, kiedy to zanotowaliśmy 633 tys. zł przychodu. Natomiast druga połowa br. to już okres znacznego wzrostu dynamiki przychodu. Na koniec sierpnia br. zanotowaliśmy 1,67 mln zł przychodu. Tym samym od końca II kwartału wzrósł on o 35 procent. Jednocześnie jest to poziom zbliżony do całego przychodu wypracowanego w ubiegłym roku (1,76 mln zł). Spodziewamy się, że na przełomie III i IV kw. ta dynamika jeszcze wzrośnie. Stąd też bardzo optymistycznie patrzymy na realizację prognoz finansowych, które przewidują osiągnięcie przychodu na poziomie 2,3 mln zł, tym bardziej, że już w tym momencie znajdują ona odzwierciedlenie w naszym bieżącym portfelu zleceń.” - mówi Daniel Wojnarowicz, Prezes Zarządu Nanotel S.A.

Kontrakt z Telefonią Dialog S.A.

- „Kontrakt z Telefonią Dialog podpisaliśmy w maju 2010 roku. Wartość całego projektu to ponad 1 mln złotych. Zakończyliśmy prace związane z realizacją pierwszej części tego kontraktu, które były przewidziane na bieżący rok. Około 20 procent prac zgodnie z umową pozostało do wykonania na rok przyszły. Obecnie trwają procedury odbiorowe. Pomimo dużego zakresu prac zrealizowanych przez Nanotel oraz innowacyjności projektu, dzięki bardzo dobrej współpracy z Telefonią Dialog powinny się one wkrótce zakończyć.” – mówi Daniel Wojnarowicz, Prezes Zarządu Nanotel S.A.

Spółka w II kwartale br. zanotowała ponad 633 tys. zł przychodu oraz 194 tys. zł zysku netto.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy