Forum Polityka, aktualnościKraj

Narasta spór o naszych w Afganistanie

Narasta spór o naszych w Afganistanie

Money.pl / 2010-12-19 09:53
Komentarze do wiadomości: Narasta spór o naszych w Afganistanie.
Wyświetlaj:
Pomyłka Obywatelska / 178.235.37.* / 2010-12-19 11:18
ALE DLACZEGO NA STANOWISKU MINISTRA OBRONY ????
o co chodzi? / 83.31.130.* / 2010-12-19 11:14
NIe działa link

Gen. Skrzypczak: Amerykańscy komandosi przywieźli nam na przechowanie skatowanych cywilów
awe, PAP
2010-04-10, ostatnia aktualizacja 2010-04-10 09:18

Amerykańscy komandosi przywieźli nam skatowanych cywilów - ujawnia generał Waldemar Skrzypczak w biografii "Moja wojna", której fragmenty przytacza "Rzeczpospolita".

Trzej Irakijczycy byli nieludzko pobici, związani w pęczek. Kiedy amerykańscy komandosi dostarczyli ich do polskiej bazy "na przechowanie", nasi dowódcy byli przerażeni. - Przecież oni umrą. Będzie afera, że stało się to u nas. Ludzie dostaną szału, jak ich zobaczą. Pomyślą, że to myśmy ich skatowali - nie kryli obaw.

Generał zdradza, że musiał ukrywać akcje bojowe swoich żołnierzy. Dlaczego? Przełożeni chcieli tylko dobrych wiadomości z Iraku. Choć oddziały się biły, na papierze wokół baz panował spokój, a wojsko było bezpieczne. W biografii dowódca pisze też o błędach popełnionych w Afganistanie, o układach panujących w Sztabie Generalnym i strachu generałów przed politykami. - Nie mówiłem więc o akcjach ofensywnych tylko o... patrolach. Nie mówiłem o zabitych rebeliantach, bo zamiast walki musiałbym odpowiadać na dziesiątki pytań: A dlaczego zabity? A z jakiej broni - mówi generał.

Skrzypczak to były dowódca polskiego kontyngentu w Iraku w 2005 r, a do zeszłego roku głównodowodzący Wojskami Lądowymi. Z armii odszedł jesienią 2009 r. po krytyce biurokratów z MON, którzy według niego nie byli w stanie zapewnić sprzętu na wojnę w Afganistanie.
o co chodzi? / 83.31.130.* / 2010-12-19 11:12
Skrzypczak wiedział o przestępstwach Amerykanów w Afganistanie i ukrywał informacje przed przełożonymi

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7752487,Gen__Skrzypczak__Amerykanscy_komandosi_przywiezli.html
residenzpalast / 194.126.238.* / 2010-12-19 10:07
bo Skrzypczak zawsze byl sola w oku p************ cfffanaiczkom z SG WP/ MON. Wielkie mordy pelne frazesów i puste lby ..aby do emeryturki i ZERO odpowiedzialnosci...
Mariusz131 / 83.25.241.* / 2010-12-19 09:53
Powinno się postawić przed trybunałem stanu osoby odpowiedzialne za wysłanie polskich żołnierzy do Iraku i Afganistanu. Z pominięciem polskiego prawa uczyniono z Polski agresora, który zaatakował suwerenne kraje.

Najnowsze wpisy