Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nasila się emigracja zarobkowa lekarzy

Nasila się emigracja zarobkowa lekarzy

Money.pl / 2006-04-08 16:46
Komentarze do wiadomości: Nasila się emigracja zarobkowa lekarzy.
Wyświetlaj:
GSZOT / 83.27.92.* / 2006-04-09 18:47
No tak i jeszcze do tego dojzie ze bedziemy sie leczyc u lekarzy za wschodu ktorzy nie beda potrafili sie wyslowic po polsku...
pawel 45 / 81.38.44.* / 2007-01-30 19:39
nie dziwie sie ten nasz kraj jest zepsuty
zamieszkaj w normalnym kraju,
polecam www.mdrinversion.com
mieszkaj i pracuj tam gdzie lato trwa 12 mc TENERYFA

ja juz tam mieszkam i jest fantastycznie
ewka / 149.156.233.* / 2006-04-10 18:12
To jest nielogiczne, co pan napisał. Jak lekarz ze wschodu będzie mógł pracować w naszym kraju, to będzie też mógł pracowac w całej uni. Musiałby być niespełna rozumu, żeby zostać w Polsce i zarobić tyle, żeby mu tylko na opłaty za wynajęcie mieszkania starczyło. To tak samo jak z pielęgniarkami. Miały tabunami przyjeżdżac do Polski. Jakoś jednak nie chcą, wolą UK.
warszawa / 83.24.7.* / 2006-04-08 20:25
Nie ma czego zazdrościć lekarzom. Cholernie ciężkie studia i wyczerpująca praca. Najwyzszy czas zacząć płacić dwunożnym. Nie może być tak, że lekarz czy inny młody pracownik po studiach wyższych ma zae\rabiać tyle samo co osoba niwykształcona, bo dziś do tego się to sprowadza. Jak tak dalej będzie to wszyscy młodzi wykształceni wyjadą, a zostaną ci, którzy najchętniej korzystają z pomocy socjalnej.
Nowator. / 212.76.33.* / 2006-04-08 16:46
Rząd powinien coś z tym fantem zrobić i wzorując się na władzy 45-90, zabronić wyjazdów obywateli z zawodami popularnymi na zachodzie . Społeczeństwo łożyło na ich wykształcenie nie po to, by teraz im pozwalać na wyjazdy bez ograniczeń. I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego ja jeszcze nie mieszkam w Polbiałolandzie i moim prezydentem nie jest Lukaszenka?
wiking / 62.6.139.* / 2006-10-29 03:06
Za ten rok pracy w Anglii zaplace w Polsce okolo 20 000 zlotych podatku, bede utrzymywal 3 bezrobotnych na zasilku przez rok. Czy ty tez tak odplacasz sie spoleczenstwu w Polsce?
Belgian / 67.85.13.* / 2006-04-08 17:46
Ciekawe podejscie - społeczeństwo łożyło? Sądze raczej że łożyli rodzice i inni członkowie rodziny, bo jak możesz zauważyć, jest tak zwana solidarność społeczna. Ja, pracując poza Polską płace w niej podatki, czyli dokładam kasę z której NIC nie mam i tak jest we wszystkich dziedzinach. Podpowiem że zapłaciłem sam z własnej kieszeni za studia, więc prosze nie opowiadaj dyrdymałów o bezpłatnych studiach.

Poza tym - Ci lekarze, czyli młodzi lekarze od razu po specjalizacji lub ci którzy nie mają wujka ordynatora zarabiają po kilka stówek miesięcznie, a to pensja głodowa dla osoby która uczyła się 8 lat (6 lat studia + 2 praktyka). Wiem, bo mój brat jest lekarzem.

Ci, którzy macie jeszcze coś w głowach - uciekajcie z Poski, poza granicami kraju Was docenią finansowo. Życze najlepszego.
~ / 84.10.92.* / 2006-04-08 19:10
6 lat studiów + 1 rok stażu + ~5lat specjalizacja
silver / 2006-04-08 16:56 / Bywalec forum
Wcześniej niech wprowadzi odpłatne studia, nie będzie tego problemu.
*** / 156.17.238.* / 2006-04-09 09:03
Niekoniecznie. Może to doprowadzić do sytuacji w której przy pierwszej lepszej okazji absolwenci będą uciekać za granicę aby zarobić pieniądze na spłatę tych wszystkich kredytów, które pobrali aby móc studia ukończyć. I to bez skrupułów typu "bo to społeczeństwo/rodzice/dziadkowie łożyli".
silver / 2006-04-09 09:17 / Bywalec forum
Nie ma w tym nic złego, widzę same zalety takiego rozwiązania. Po co kogokolwiek zatrzymywać w Polsce? Jeśli ten kraj dobrze się zapisze w pamięci, to taka osoba zawsze wróci. Jeśli natomiast na każdym kroku będzie to kraj absurdów to ucieknie nawet na dętce przez Bałtyk.

Najnowsze wpisy