Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Następca Hubble'a za 6,5 mld dolarów

Następca Hubble'a za 6,5 mld dolarów

Money.pl / 2010-11-11 12:23
Komentarze do wiadomości: Następca Hubble'a za 6,5 mld dolarów.
Wyświetlaj:
sieeeema / 95.41.150.* / 2011-01-11 18:28
Chciałbym zobaczyc jak te 6,5 mld dolarow wybucha podczas startu ;D
edeq / 178.182.131.* / 2010-11-11 12:23
Czyli nigdy nie powstanie. Dla Obamy ważniejsze zapewne są zasiłki dla ciężarnych murzynek i dalsza pacyfikacja Iraku i Afganistanu.
raven23 / 194.1.153.* / 2011-01-11 12:19
Pomyśl. I tak nie mamy żadnych szans ekslorować kosmosu na większą skalę więc te olbrzymie pieniądze są defacto wyrzucane w błoto. Wiem wiem odkrycia się liczą...no tylko co z tego jeśli nigdy z nich nie skorzystamy. Prędkości światła nie da się przekroczyć więc jak coś jest oddalone nawet 1 rok świetlny to już jest poza zasięgiem czegokolwiek. Wg mnie zasiłki o których napisałeś są o wiele ważniejsze - bo przynajmniej pomogą konkretnym ludziom a nie pójdą na "wirtualne" zabawy nielicznej garstki osób. 6mld $ - wiesz ilu potrzebującym ludziom możnaby pomóc?
fizykafizyka / 156.17.140.* / 2011-01-14 09:40
Z całym szacunkiem, ale właśnie takie podejście ogranicza rozwój ludzkości. Badanie kosmosu nie jest błahą zachcianką naukowców, tylko ważnym elementem poznawania natury wszechświata i najgłębszych podstaw fizyki. Z odkryć korzystamy cały czas. Chciałbym przypomnieć, że gdyby nie pewne przełomowe odkrycia ostatnich 200 lat (chociażby Maxwell, Einstein) świat byłby zupełnie inny, m.in. bez komputerów i całej zaawansowanej technologii teraźniejszej oraz niedaleko przyszłej (determinującej łatwiejsze życie, tańszą energię itd.). Być może dzięki teleskopowi Webba wykonamy krok rozwojowy i za jakiś czas nie będzie "potrzebujących". Aczkolwiek sam chętnie bym im pomógł już teraz. Jednak lepiej chyba myśleć o przyszłości, a nie teraźniejszości. Tym bardziej, że 6mld to tak naprawdę małe pieniądze jeśli chcieć pomóc wszystkim.
ostatniMohikanin / 79.184.209.* / 2011-01-13 15:23
No tak,ale rozumując w ten sposób to nie warto oszlifować soczewki do teleskopu bo ile to kostek masła ,które można dać potrzebującym. Powinniśmy być jeszcze na "drzewach".

Najnowsze wpisy