Forum Polityka, aktualnościKraj

Nasza Klasa nie zgadza się na handel przyjaciółmi

Nasza Klasa nie zgadza się na handel przyjaciółmi

Wyświetlaj:
papigo1 / 87.202.155.* / 2009-01-26 01:26
Dziwne,ze palanty z allegro nie wymyslili jakiegos punktu ze swojego smiesznego regulaminu.Nasa-klasa to portal przyjazni a allegro to oszustów.
ola2512 / 2009-01-27 23:30
ja bym chciała dodac róniesz watek co do ogladania kto kogo oglada nie mozna teraz ogladac wiecej niz 3 osub chciała bym aby ten który załozył nk pomyslał nad tym aby to udostepnic albo zrobic tez limit smsowy dla ludzi mieszkajacych za granica np w niemczech gdzie obecnie mieszkam
mi_ka / 79.162.35.* / 2008-08-01 21:01
trzeba mieć kompleksy żeby kolekcjonować "znajomych".. a żeby ich kupować to już trzeba mieć coś nie tak z głową.. sorry ale normalni to tacy ludzie nie są!!!
/ 83.6.33.* / 2008-04-28 13:51
Przecież tak samo jest na gronie. Ludzie zapraszają się nawet nie znając osoby na drugim końcu kabla. Aby pokazać ilu ma się przyjaciół...
/ 89.174.120.* / 2008-03-05 10:15
próżność ludzka nie zna granic:) buhahah zal mi tych którzy faktycznie dali sie na to nabrać
Nie"znajomy" / 83.19.144.* / 2008-02-23 12:19
Chyba tkoś myli pojęcia...znajomy a przyjaciel to jak by nie patrzył dwia rózne pojęcia...
falken! / 83.15.148.* / 2008-02-14 05:41
zabronienie handlu "przyjaciółmi" to proste ograniczenie wolności obywatelskiej. przeciez to nic innego jak sprzedaż usługi. jeden płaci za malowanie pokoju, drugi za udzielenie sie na forum - nic w tym dziwnego. jest popyt, jest podaż. jak portal "nasza klasa" ma z tym problem to niech usunie wyświetlanie liczby znajomych przy osobie. inna sprawa, że ci co to kupują muszą być nieźle upośledzeni... przynajmniej jak ktoś wystawia usługę na aukcji to podchodzi do sprawy uczciwie - od poczatku do konca wiadmowo, że chodzi o kase. bo z tego co słysze od znajomych to nie ma chwili, żeby sie ktoś do ciebie nie odezwal na portalu z prośbą o dodanie do listy znajomych, niezależnie czy znasz go, czy nie. a to sie nazywa żebranie o przyjaciół. żenujące.
nie wiem jak wy , ale ja przyjaciół trzymam blisko i nie potrzebuje żadnego wieśniackiego portalu żeby zebrać ich do kupy. i nie nadużywajcie słowa przyjaciel w tym wypadku. może i portal pozwoli znaleźć kogoś z kim straciło się kontakt, tyle że kontaktu z ludźmi nie traci się bez powodu. a odnajdywanie ich przez portal tylko po to żeby sobie dodać do kolekcji robi z was megaprzygłupów i wioskowych durniów. nie ma opcji żebym zarejestrował się do tego portalu, za to aukcję z "przyjacielem" zaraz wystawię, bo nikt mi nie będzie mówił, co mogę wystawiać, a czego nie, jak długo nie naruszam prawa. a "przyjaciela" z mojej aukcji prędzej czy póżniej jakiś waszoklasowy błazen kupi...
~vip / 193.200.232.* / 2008-02-02 23:56
http://www.allegro.pl/item305990456_znajomy_vip_z_lamborghini_na_twoim_profilu_.html
asienka1808 / 80.54.210.* / 2008-01-30 23:29
Właśnie widzę aukcje na allegro.pl z wirtualnym przyjacielem VIPem, więc o co chodzi? Allegro coś z tym robi??????????????????????????
Kero niezwerbowany / 83.238.144.* / 2008-01-25 12:46
Za 50 PLN można sobie prostytutkę "przygruchać" a nie przyjaciela.
Jak widzę w "nasza klasa" kogoś kto ma sto i więcej znajomych to mam nadzieję, że taki nie zostanie moim pseudo przyjacielem.
Siemion / 83.13.161.* / 2008-01-30 21:09
To jakaś bzdura totalna - licytacja przyjaciela - a ze strony allegro niewiele się dzieje - w tej chwili są 83 aukcje gdzie można wylicytować brata, przyjaciela, lub dziewczynę.
pantagruel / 2008-01-28 08:27 / OJOS DE BRUJO
za 50? Jakas stara emerytka? Jesli nie to powiedz gdzie mieszkasz :)

BTW, 980 mln zlotych? Prowizja zaplacona do allegro?
ja też mam konto... / 213.25.69.* / 2008-01-25 21:33
A kto przyjmuje do swojej listy znajomych kogoś, kogo nie zna i nigdy nawet nie widział? Co prawda kupując takiego "znajomego" można rzeczywiście kogoś poznać, ale żeby kupować sobie znajomych trzeba być naprawdę żałosnym człowiekiem. Co to za znajomy, który się do ciebie przyznaje dla kasy? A swoją drogą to jakie to przestępstwo się sprzedawać? Nasza-Klasa.pl się złości, bo ktoś wpadł na pomysł żeby na nich zarobić. Na allegro mogą ścignąć tylko tych, którzy oferują na sprzedaż fikcyjne konta. Ciekaw jestem ile naprawdę jest na naszej-klasie fikcyjnych kont... Daję głowe, że tysiące albo nawet setki tysięcy... Tylko tego jakoś nie sprawdzają, a nawet tolerują (bo przecież dzieki temu są takie ładne statystyki - 6 mln kont! - no pięknie), a w rzeczywistości nie mają dużych możliwości sprawdzić, czy Jan Kowalski istnieje czy nie...
Za dużo napisałem...
Byku 49 / 212.76.37.* / 2008-01-25 20:57
masz rację! ale ja mam przyjaciółkę z ponad 200 znajomymi! Znamy się z pracy. Równocześnie otrzymałem zaproszenie do klasy " Dzielnica / Osiedle" - dotychczas sie nie zapisałem.
Marcysia666 / 89.174.123.* / 2008-10-13 22:57
Nasza-klasa.pl – serwis społecznościowy oraz największa baza danych o Polakach, w chwili obecnej znajdują się tam niestrzeżone dane 11 milionów osób. Ponadto pół miliarda zdjęć.

Profil działania
Pozwala znaleźć swych dawnych przyjaciół spod celi, kumpli spod sklepu monopolowego, dłużników, ewentualnie znajomych ze starej klasy. W praktyce chodzi o to żeby cudowna liczba znajomych znajdująca się przy profilu osiągnęła jak najwyższą liczbę.
Ostatnio uważa się za zabawne w kręgach Dzieci Neostrady, by znajdować znane osoby (kabareciarzy, aktorów, sprzedawców tanich win) i uprzykrzać im życie przez masowe wysyłanie próśb o dołączenie do grona znajomych. Modne jest również zakładanie klas i specjalnych profili w których gromadzą się fani Tokio Hotel i inne Emo.

Spragnieni wiedzy o swych rozległych koligacjach rodzinnych użytkownicy lubią zakładać specjalne konto użytkownika, z którego zapraszają wszystkich ludzi noszących to samo nazwisko, jak on. Jak leci. Bez selekcji, czy owo nazwisko jest rodowe, czy po mężu. By podwyższyć swoje poczucie własnej wartości, użytkownik, który takie konto założył, dodaje do galerii profilu wszelkie możliwe herby i wiadomości typu: ’Pierwsza wzmianka o pochodzi z . Przodek miał na imię i był rycerzem księcia/króla .

Bardzo popularną funkcją Naszej Klasy jest rozsyłanie ludziom bezsensownych, do niczego nie przydatnych wiadomości zwanych pozdrowieniami.

Serwis w miarę upływu czasu coraz bardziej upodabnia się do fotka.pl,(posiadamy tutaj oszołamiający transfer miesięczny, 1mb na żenujące zdjęcia) a to dlatego, że jej użytkownicy powoli dorastają i niektórzy nawet idą do szkoły.


Użytkownicy
Jak wiadomo, na tym portalu gromadzą się różni ludzie, normalni i normalni inaczej.

Normalny użytkownik:
Przyjmuje zaproszenia od osób, które zna i wysyła do nich zaproszenia, o ile mu się chce.
Dla świętego spokoju zdarza mu się przyjmować zaproszenia od osób, których nie zna.
Nie interesuje go liczba znajomych.
Nie wypisuje nikomu komentarzy do profilu i zdjęć, które niczemu nie służą.

Normalny inaczej użytkownik:
Rozsyła zaproszenia do znajomych wszystkim, jak leci (całym szkołom, do których chodził lub chodzi, sąsiadom, rodzicom kolegów, etc.).
Pragnie, by liczba jego znajomych liczona była w setkach, jeśli nie w tysiącach.
Szpanuje, czym się da w galerii zdjęć, podpisując fotografie komentarzami typu: To ja i moje kochanie :*, To ja na wakacjach w X, To ja i moja CALIBRA!, To moja wnusia/córka/syn/druga połowa/córka sąsiada cioci przyjaciółki szwagierki .
Spamuje na forach.


Użytkownik a kompleksy
Flip i Flap, Kajko i Kokosz, Ogniem i Mieczem, portal społecznościowy i kompleksy. Od wiek wieków są to nierozerwalne pary. Dlaczego?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Najbardziej zakompleksione i sfrustrowane osobniki homo sapiens, zniesmaczone swym dotychczasowym życiem, w poczuciu ogarniającej ich bezsilności, kreują siebie na nowo. Cechy z jakich powyższy osobnik jest najmniej zadowolony, są wyraziście maskowane metodą na siłę w drugą stronę.

Tak więc, klasowe brzydule, które w szkole nie miały powodzenia, teraz prezentują z dumą swoje zdjęcia ze ślubu lub z narzeczonymi, ludzie z biednych rodzin obnoszą się samochodami, domami, niby przypadkiem zamieszczają takie zdjęcia, jakby nie mieli innych, ludzie którzy w szkole nigdy nie brali udziału w imprezach i nie pili alkoholu teraz przedstawiają siebie jako szalonych imprezowiczów, ci którzy nie mieli znajomych, teraz prześcigają się w ich kolekcjonowaniu na portalu itp.

Portal ten, jest więc doskonałym materiałem do analizy kompleksów społeczeństwa polskiego.

Ciekawostki
Na portalu można znaleźć 120 kont Doroty Rabczewskiej (Dody), siedmiu Szymonów Majewskich, trzydziestu Jezusów Chrystusów oraz dwudziestu Lechów K.
Portal służy do autoreklamy i bez problemów można się dowiedzieć, gdzie ktoś był na wakacjach.
Złodzieje, za pośrednictwem zdjęć, mogą się dowiedzieć, kogo ze znajomych i sąsiadów warto okraść. Jeśli chcesz kogoś znaleźć, by po naśmiewać się np. z jego zdjęcia, to znajdziesz wszystkich, ale nie owego ktosia.
Nasza-klasa jest miejscem, gdzie przenikają się różne światy. Bez problemu można zaprosić do znajomych osoby ze świata fantasy, począwszy od Geralta, a skończywszy na Legolasie.

Najnowsze wpisy