Forum Polityka, aktualnościŚwiat

NATO nie pozwoli na powrót zimnej wojny

NATO nie pozwoli na powrót zimnej wojny

Money.pl / 2008-08-19 08:26
Komentarze do wiadomości: NATO nie pozwoli na powrót zimnej wojny.
Wyświetlaj:
astrolog / 2008-08-19 14:58 / Bywalec forum
Przyganiał kocioł garnkowi. Politycy to przestępcy. Co najmniej potencjalni. A wojsko to ich demoniczna siła. Chore umysły...
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-19 12:21

- Musimy zakwestionować strategiczne rosyjskie cele, którymi są, najwyraźniej,


użycie siły militarnej do osłabienia, a w niektórych wypadkach zniszczenia gruzińskiej infrastruktury oraz osłabienie państwa gruzińskiego - oznajmiła sekretarz stanu.

bardzo słusznie

bombardowania serbii, niszczenie jej infrastruktury, i rozbiór serbii , to sa słuszne amerykańskie cele

doradztwo amerykańskie, w gruzji, pchnięcie gruzji w strone konfrontacji, to tez słyszne amerykańskie cele,

niesłuszne sa tylko rosyjskie strategiczne cele, i to przy swoich granicach,

a co bedzie jak rosja w porozumieniu z kuba zainstaluje swoje instalacje na kubie ..

wyobrazam sobie reakcje jedynie słusznych strategicznych celów _ aż strach pomyślec
deekki / 83.15.45.* / 2008-08-20 08:26
Nie wiem dlaczego, ale jakoś nigdy nie lubiłem Rosji. Tak jakoś we mnie siedzi zadra do nich. Może przez tą zapomnianą przez świat rzeź w Czeczeni...
Ale przyznam rację poprzednikowi. Ciekawe jakie byłyby reakcje owego jedynego strategicznego celu gdyby jakieś tam instalacje miały powstać bliżej USA?? Pewnie bylibyśmy świadkami kolejnego pozorowanego aktu terroryzmu na wszechpotężną A(R)MerYkę, która spełniając swój obowiązek chronienia swoich obywateli przejmie rządy na kubie wybijając do nogi kto się temu sprzeciwi. Jakie to ironiczne...

Ale trzeba zadać pytanie po co ameryka to robi?? Przecież co chwilę wywołują jakąś wojenkę. To Wietnam, Irak, Serbia, .... . Po co?? dla pieniędzy!! Nic przecież nie napędza tak gospodarki jak zbrojenia. Pamiętacie historię Hitlera?? Po I wojnie światowej gospodarka niemiec była na skraju zapaści. Owy pan z wąsikiem doszedł do władzy i po kilku latach zabrakło rąk do pracy, a Niemcy stały się potęgą...
Stany stosują bardzo skuteczną politykę "soft power" zarówno w swoich granicach, jak i poza nimi. Dysponując przy tym potężnym "hard power" w postaci najlepszej armii świata robią co chcą na arenie międzynarodowej. Nie ma pratycznie nikogo, kto im by się w prost przeciwstawił... A szkoda...
_joe / 80.52.237.* / 2008-08-19 11:35
Widziałem niedawno w Internecie zdjęcie z jakiegoś pokojowego wiecu, na którym p. Rice występowała z dorysowanymi kłami - bardzo jej było do twarzy, jakby były jej własne (a może nie były dorysowane...)

Ale mniejsza o detale, ja o czym innym; osobiście wypraszam sobie traktowanie polskiej opinii publicznej propagandową obłudą i szczytami hipokryzji, wyższymi niż Czomolungma i Mont Blanc razem wzięte.
Wapniak / 83.28.118.* / 2008-08-19 11:35
Słusznie. Wystarczy jak sama ją prowadzi...
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-19 11:24
I doprowadzi do GORACEJ wojny.
keyser soze / 194.181.2.* / 2008-08-19 09:31
Po Gruzji czas na Ukrainę... Załóżmy, że Rosjanie będą wspierać oderwanie wschodniej Ukrainy. Co zrobi NATO ? - wyśle notę dyplomatyczną? Niestety, ale NATO nie sprawdza się, zwłaszcza gdy patrzy się na takie kraje jak Niemcy czy Francja, które cenią bardziej swoje interesy z Rosją. Az strach pomyśleć ja zareagowałaby Europa gdyby Rosjanie zajęli Olsztyn i Elbląg ?
yamato / 80.51.243.* / 2008-08-19 08:26
Wtedy Gruzja i Ukraina same zrezygnują i...po kłopocie !! A kolejne akty agresji Rosji... będą "słuszne" bo...NATO-wskie !!

Najnowsze wpisy