Forum Polityka, aktualnościŚwiat

NATO zmienia priorytety w Afganistanie

NATO zmienia priorytety w Afganistanie

Money.pl / 2009-07-29 20:33
Komentarze do wiadomości: NATO zmienia priorytety w Afganistanie.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2009-08-03 08:43 / Tysiącznik na forum
Kiedyś była agresja /Rosja/, teraz są priorytety /NATO/...
andowc / 83.5.18.* / 2009-07-29 22:04
NATO zmienia "majtki" jak "kobieta" (3 x dziennie).
issael / 188.33.112.* / 2009-07-29 20:33

- W ostatnich latach stało się jasne, że zbyt wiele osób ginie w Afganistanie. Talibowie prowadzą cyniczną taktykę przyciągania nalotów tam, gdzie są cele cywilne. Trzeba było zareagować na tę taktykę - powiedział Appathurai na konferencji prasowej.

W ostatnich latach .. ciekawe.
Imponująca jest szybkośc reakcji NATO, które potrzebowało lat, aby dojrzec tragedie ludnosci cywilnej.

Jest kilka wyjaśnień takiego stanu spraw. Slamazarnośc NATO a raczej dowództwa, które potrzebuje lat, aby zobaczyc ze ich taktyka przynosi odwrotne skutki, co wyjasniało by mierne efekty okupacji Afganistanu, albo jest to zwykła propagandowa banialuka dla głupich odbiorców w tzw cywilizowanym zachodnim swiecie, cos na podobieństwo niemieckich komunikatów wojennych III Rzeszy " nasze wojska odniosły ogromny sukces, zadały wielkie straty wrogowi i wycofały sie na z góry ustalone pozycje - tak wycofywały się az do Berlina".
Ciekawe jakie beda nastepne komunikaty NATO z Afganistanu, czy beda nagłasniane i transmitowane, gremialne podziekowania ludnosci cywilnej , z powodu łaskawego niezabijania?
Elendir / 2009-07-30 07:03 / Łowca czarownic

Za klucz do powodzenia operacji wojskowej w tym kraju uznał to mianowany przed dwoma miesiącami dowódcą wojsk ISAF pod wodzą NATO w Afganistanie generał Stanley McChrystal.

Ciekawe że tego rodzaju krytyka jak Twoja pojawia się jak akurat mają nastąpić zmiany.
przechodzień / 83.143.213.* / 2009-07-30 11:51
Wolałbyś pochwały?
issael / 188.33.0.* / 2009-07-30 17:48
Nie wiem co wolałby Elindir.
Możliwe ze wolałby pochwalną wypowiedź na temat "dalekowzrocznej" polityki, strategii i taktyki NATO w Afganistanie. Mozliwe też , ze nie. Pytanie dotyczyło dlaczego moja "krytyka" pojawiła sie akurat teraz, czyli kiedy maja nastapić zmiany.
Odpowiadam, napisałem swój komentaz do wiadomosci, tle i tylko tyle, wiadomosc ukazała sie teraz, mój komentarz zwiazany z ta wiadomoscią tez ukazał sie teraz.
Nie jestem jasnowidzem, nie umiem przewidywać, agencyjnych wiadomosci i za wczasu z wypraedzeniem na nie odpowiadać.
Natomiast mój krytyczny stosunek do działań (taktyki) NATO w Afganistanie wyrazałem wielokrotnie.
Niekoniecznie może na money.pl , chociaz i tu jakby uprzeć się znalazł by sie przynajmniej jeszcze jeden mój krytyczny wpis , ale to juz bez znaczenia.
Elendir / 2009-07-30 23:09 / Łowca czarownic
Może w takim razie bardziej bezpośrednio. Jakby taki komentarz pojawiłby się pod dowolną informacją o tragedii w Afganistanie - nie zdziwiłbym się. Ale w momencie gdy akurat ktoś zamierza coś z tym zrobić to nie pisałbym tego rodzaju negatywów. Choć oczywiście rozumiem dlaczego stało się to pretekstem do Twojej wypowiedzi.

Najnowsze wpisy