Forum Polityka, aktualnościKraj

Nauczyciele niezadowoleni. Chcą większych podwyżek

Nauczyciele niezadowoleni. Chcą większych podwyżek

Wyświetlaj:
!@#$ / 83.7.21.* / 2010-05-06 15:04
A kiedy oni byli zadowoleni?! Zawsze jest źle! Chcą więcej pieniędzy, to niech pracują od 7:30 do 15:30 jak wszyscy normalni ludzie, a jak okienko między lekcjami, to do dyrektora, niech znajdzie zajęcie, nawet i w sobotę! Niech sobie posiedzi jedna z drugą na kasie w Tesco od rana do wieczora za 650zł miesięcznie, a nie filozofuje. Dlaczego utrzymujemy tę swołocz, tych leserów i pasożytów z naszych podatków? Teraz w dobie dostępu do internetu te tłuki nie dorastają wiedzą swoim uczniom nawet do pięt, a wielu nie potrafi nawet uruchomić komputera. Mało tego, Platforma Obywatelska doprowadziła dodatkowo do sytuacji, gdy tatusiowie i mamusie grzeją stołki swoim pociechom, nierzadko idiotom. Dlaczego teraz jest tyle przemocy i przestępczości wśród młodzieży, o alkoholizmie, nikotynizmie i narkomanii już nie mówiąc? Mój pięcioletni wnuczek po pierwszym dniu zajęć w "zerówce" przyniósł do domu wiązankę takego ścierwa, ża aż uszy więdły! Bo w szkołach siedzą rodzinki! Całe klany debili z dyplomami expressowych studiów zaocznych. Ale dobre czasy się dla was kończą. Po wyborach prawica weźmie was ostro za mordy i do galopu. Wpierw zaś poczytajcie sobie bakałarze "Anielkę" i "ABC", bo Janusz Korczak dla was za trudny, żeby nabrać jakiegoś pojęcia. A jak chcecie się dorabiać, to do roboty na saksy a nie do oświaty!
~była nauczycielka / 89.161.84.* / 2009-08-31 09:22
Proponuję zmienic sposób wynagradzania, dać średnia krajową, nagradzać za to ile nauczyli, a nie ze chodzili do pracy, pałowali ucznów i polecali kolegów do udzielania korepetycji. Koledzy wiecej myślcie o tym po co i dla kogo jesteście , a mniej o pieniądzach. A tak w ogóoe stan wyników nauczania teraz jest okropny!!! Aż zal.
kaligula / 188.33.70.* / 2009-08-28 15:21
W związku z tzw. kryzysem, nie płacić nikomu za nic i pod most. Albo lepiej utworzyć getto np. w Bieszczadach z przymusową 12 godz. dniówką pracy. Nasi ukochani administratorzy regionu zwanego kiedyś Polską powinni jeszcze doskonale pamiętać stare wypróbowane metody zachęcania do roboty. Z Polakami zawsze same kłopoty.
sylwiks / 195.14.4.* / 2009-08-28 16:13
tak sa nauczyciele, którzy dobrze zarabiają. Ale tylko Ci, którzy maja dosyć wysoki staz pracy. Nie chciałbyś za moją pensję się utrzymać i do tego całą rodzinę. etat dostaniesz w szkole ale po znajomości!!!
trata / 89.174.178.* / 2009-08-28 14:01
już nawet nie chce mi się czytać o podwyżkach dla nauczycieli...18h w tygodniu!!!! a żądają pensji jakby pracowali 40! moja znajoma jest nauczycielką i chwali sobie tą pracę. za każdą dodatkową godzinę maja super płacone, dodatkowo za wychowawstwo, i mnóstwo innych p******! zarabia po tym wszystkim (pracując w tygodniu około 25-30h) 2800 na ręke!!! do tego 2 m-ce (prawie dwa bo pod koniec sierpnia są juz jakies egzaminy wewn, narady itp) wakacji, ferie i kazde święta-często z 1 lub 2 dniami dodatkowo...i jeszcze jedno, gdyby rzeczywiscie nasza edukacja stała na wysokim poziomie, gdyby nauczyciele byli twórczy a nie prowadzili lekcje "na odwal" to pewnie ich roszczenia moze i byłyby słuszne a tak na ich miejscu wstydziłabym się żądac jakichkolwiek podwyżek!!
jadka / 83.18.161.* / 2009-08-31 22:04
Co za bzdury człowieku wypisujesz, nie masz pojęcia o nauczaniu. Pracuję w klasach I-III już ponad 20 lat, jestem nauczycielem dyplomowanym, zrobiłam kilka fakultetów dodatkowo i uwierz nigdy nie widziałam takich zarobków o których piszesz. Zmieniłbyś zdanie o pracy nauczyciela gdybyś popracował tylko tydzień w grupie 30-osobowej ośmiolatków
N-el / 84.205.6.* / 2009-08-30 12:24
Właśnie przecztałam jakie ma Pan zdanie o nauczycielach i bardzo mnie zdenerwował fakt,że za całe zło , które sie dzieje w polskiej oświacie i wśrodmłodziezy wini Pan własnie nas nauczycieli którzy sobie na to nie zasłużyliśmy. Dziwie się ,że tak odważnie wypowiada się Pan o naszym zawodzie w sumie nie mając o nim zielonego pojęcia. Usłyszal cos Pan pododawał cyfry i wyrobił sobie zdanie sugerując sie tym co powiedziala Pana znajoma. Ja pracuję w tym zawodzie już 25 lat nie ze względu na maly wymiar godzin lub pobory moim zdanie bardzo zawyzone przezPana. Zapomniał Pan dopytać swojej znajomej ile pieniążków zainwestowała w to żeby pracować w tym zawodzie, gdyż napewnoPan nie wie, że caly czas wymagają od nas corazwiększych kwalifikacji za których zdobycie niestety ale placimy z własnej kieszeni. Podejrzewam , że Pan mało ma do czynienie ze szkolnictwemstudiamii nie wie jakie to wymaga nakłady finansowe.Jeżeli chodzi o ten etet to też nie wie Pan co pisze gdyż nasza praca nie zaczyna i nie konczy sie na godzinach dydaktycznych z uczniami,więc proszę bardziej zaczerpnąc informacji na ten temat pisząc takie bzdury a zarazem obrażając nas i podywajać nam autorytet gdyż każdy to może przeczytać zarowno mój uczeń, który tracąc szacunek do mnie traci szacunek do tego co robi i co należy do jego obowiązków.Więc zanim Pan coś skrytykuje. potępi wyśmieje proszę najpierw dokladnie dowiedziec sie a nie pisac bzdur na zasadzie JEDNA PANI DRUGIEJ PANI.......Pozdrawiam!
mąż nauczycielki / 83.25.21.* / 2009-08-28 14:44
przerwa na kasie w Tesco? Nie podoba się to można iść do Biedronki.
Przynosi pani własną rolkę do kasy? Bo moja żona w domu drukuje testy i sama kupuje np pisaki do tablicy.. bo obcięto "wydatki rzeczowe"

Za każdym razem jak nauczyciele mają dostać 100 zł podwyżki to krzyk w narodzie.
To nauczyciele rozmontowali system oświaty??? Nie To zrobili działający z nadania politycznego urzędnicy.
reformę oświaty trzeba zacząć od samej GÓÓÓRYYY.

Tylko wy drodzy rodzice- NIGDY SIĘ NA TO NIE ZGODZICIE.
Bo pierwszą zmianą którą należałoby wprowadzić- to jasne stwierdzenie (dotyczące szkoły podstawowej i gimnazjum w szczególności)
PODSTAWOWYM ZADANIEM SZKOłY JEST UCZYĆ. A nie wychowywać, kształtować, upowszechniać itd.

Od tego są rodzice. Tymczasem rodzice oczekują od nauczycieli, ze wychowają ich dzieci.
Po drugie- jasne stwierdzenie że na czas zajęć szkolnych nauczyciele mają ( w OKREśLONYM zakresie) prerogatywy rodzicielskie dotyczące karania i nagradzania.

I po trzecie- rodzice A NIE NAUCZYCIELE odpowiadają za zachowania ( i ich skutki!!) dzieci, rażąco naruszjace prawo.
Vide sprawa w gdańskim gimnazjum nr 2.
Jakoś zdarzało się że zostawaliśmy sami w klasie na 15-20 minut- ale nikt nawet nie pomyślał, aby w tym czasie dowiedzieć się, co ma pod bielizną koleżanka.

Kolejna sprawa: wymiar godzin pracy i urlopu.
Ja się zgadzam- niech nauczyciele mają 26 dni urlopu jak większość.
Ale niech tak jak większość - mogą je wykorzystywać nie tylko w lipcu i sierpniu gdy jest najdrożej w krajach "ciepłych" a w Polsce lata i tak nie ma. Niech mają 4 dni kacowego
Kochani rodzice przywiozą dzieci na 8 rano na dwie lekcje, odbiorą - dwie godziny okienka bo panie od matematyki i biologii są na urlopie- a szkoła to nie ochronka!!, potem przywiozą na 11 na kolejne dwie godziny i odbiorą.

Ja pojadę z żoną na wycieczkę np maju albo we wrześniu- gdy w Hiszpanii nie jest tak gorąco a ceny o 1/3 niższe.

KOLEJNA SPRAWA: niech nauczyciele będa od 8 do 16 w szkole. Jestem za.
Tylko gdzie mają siedzieć w tej szkole po zajęciach dydaktycznych, skoro wszystkie pomieszczenia już dawno zaadaptowano na klasy?
A pokój nauczycielski to trochę większy skład na miotły ?

Proszę też udostępnić każdemu szafkę na podstawowe książki, dostęp do komputera.. powiedzmy jeden na 3 nauczycieli, drukarkę i ksero.
I metr bieżący stołu na osobę

Ponadto: wywiadówki- w godzinach od 8 do 16. Wycieczki? Wyjścia do kin, teatrów itp- od 8 do 16. Kółka i zajęcia dodatkowe? Od 8 do 16. Jesli są pomieszczenia w szkole.

uprzedzając- szkoły są KOMPLETNIE NIEPRZYGOTOWANE na opiekę nad dziećmi w trakcie wakacji. Nie nauczyciele tylko szkoły.
Jak zespól szkół podstawówka+gimnazjum ma jedno boisko, jedną salę, ciasne klasy i 6 oddziałów w każdym z dziewięciu roczników .. to o jakich zajęciach mówimy?

wycieczka dla nauczyciela to "kara Boska". Nikt im za to nie płaci a są w pracy 24h na dobę przez czas trwania wycieczki. Czyli dwudniowa wycieczka to już 48 godzin pracy NON STOP. Moja żona parę lat temu pojechała z klasą na wycieczkę.. spędziła min. upojną noc w szpitalu z uczennicą, która brała psychotropy ( o czym rodzice nie poinformowali choć mieli taki obowiązek) i popiła je wódeczką.

Za kino trzeba zapłacić z własnej kieszeni!! Bo na każde 20 osób jest jedne darmowy bilet a opiekunów musi być dwóch. Prz wielkich nauczycielskich zarobkach...
A na koniec- tym wszystkim którym się nie podoba szkoła publiczna- mogą zapisać dzieci do prywatnej. Tak samo jak mogą prywatnie iść do lekarza.
Dodam tylko, że moja żona uważa, zę pensum powinno być podniesione do jakichś 23 godzin ( ale z adekwatnym podwyższeniem wynagrodzenia) > jak na razie to są OBNIŻKI.

Pozdrawiam myślących.
celowo / 80.53.27.* / 2010-05-06 12:25
A ja zarabiam trochę więcej niż przeciętny nauczyciel i jakoś nie stać mnie do tej pory na wyjazd na wakacje do ciepłej Hiszpanii nawet po sezonie więc nie wiem jak to jest z tymi zarobkami. Pracując po 8 i więcej godzin dziennie. Hmmm może uczymy tak żeby jeszcze dorobić na korkach ?????
jadka / 83.18.161.* / 2009-08-31 22:20
Brawo! Nareszcie ktoś spojrzał prawidłowo na szkołę i system oświaty . Zgadzam się z Panem w 100%.
ciekawe? / 81.164.173.* / 2009-08-29 07:27
A ile u żony zarabiakatecheta(tka)?
mąż nauczycielki / 83.25.68.* / 2009-08-30 14:53
A od kiedy to zależy od szeregowego nauczyciela?
slavo77 / 2009-08-28 01:42
nauczyciel: 18 godzin tygodniowo! wolne wakacje, święta, ferie to gdzieś ponad 3 miesiące!
oni nie przepracowują nawet 1/3 tego co zwykly pracownik z innej branży!! tyle w temacie! zero podwyżek dla nierobów! i jeszcze prezenty na koniec roku.... szkoda słów!
krystian_net / 2009-08-28 07:44
zapomniałeś dodać o stałej 13tej pensji ;-)
- o średniej feryjnej itp
- o wszystkich nagrodach dodatkowych, gdzie w prywatnych spółkach nie byłoby szans

- o tym, ze mają dodatki różnego rodzaju: a to mieszkaniowe, a to jeśli na wsi to wiejski czy jakoś tam

Należy wspomnieć, że dysproporcja pomiędzy rozpoczynającym nauczycielem i nauczycielem dyplomowanym jest katastrofalna, ponieważ dyplopowany nauczyciel nie chcąc ich urazić (tylko co poniektórzy zostali nim po latach pracy będąc np. przedszkolanką, która nie potrzebowała studiów jeszcze 10-15 lat temu, a zrobiła sobie jakieś zaoczne studyjka 2-letnie np,. z matematyki (która skraca ułamki w dodawaniu).

Wiem co pisze ponieważ to jest przykład z życia.
Ja przepracowałem j5 lat w szkole jako pedagog i naprawde nie miałem na co narzekać.

Natomiast widziałem jak żałośni nauczyciele robią teatrzyki nagrywają kasety VHS, aby je dołączyć do teczki z dokument. do awansu. Pytam się (co to ma wspólnego do osiągnięć z dziedziny przedmiotu jakiego uczy ??- co innego jeśli średnia z przedmiotu jest ponadprzeciętna na tle woj. itp dużo osób osiąga wyniki wysokie na olimpiadach... tu się zgodzę.
romek 77 gtc / 83.25.229.* / 2009-08-27 22:26
mam gdzieś te 50 zł więcej za miesiac pracy . mi bardziej zależy na tym by rządzący kierowali interesami tego kraju w taki sposób by nietrzebabyło robic ludziom łachy w postaci jałmuzny. narzie robicie wszystko by polacy stali się skansenem gospodarczym europy z monopolem sprzedaży grzybów i jagód przy drogach
taki jeden gość / 83.25.229.* / 2009-08-27 22:34
ps.
nie chce podwyżek!!
-1.weźcie się chamy do pracy za to między innymi wam płace ze swoich podatków!!!
2. z grabieży majątku narodowego czerpał zysków nie będę- sprzedaż strategicznych gałęzi gospodarki energetyka , banki,huty, stocznie
3. brzydze się kasą ludzi którzy od 1990 roku udowadniają ze sa na usługach obcych państw
jotte / 78.8.56.* / 2009-08-27 19:15
W szkołach będą uczyć godziwie wynagradzani nauczyciele.Czy ktoś jeszcze pamięta kto to POwiedział?
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-27 19:52
To odpowiedz sobie jeszcze ile lat temu nauczyciele dostali ostatnie podwyżki (oprócz obecnych)
i czy komuś sie to udało w czasie kryzysu światowego
Podwyżki a nie wyrównania.

Narzekanie to druga osobowość polaków
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-08-27 19:18
Są aż nadto godziwie. Wystarczająco dostali podwyżek.
PrawdaKtóraLeczy / 89.167.69.* / 2009-08-28 07:09
Nauczyciele nie chcą śmiesznych podwyżek. Chcą dobrej płacy
ex-nauczyciel / 134.28.202.* / 2009-08-27 19:09
nie nalezy im sie nawet 1%, przeciez oni nic nie robia w pracy, tylko sie obijaja. mam nadzieje ze rzad sie nie ugnie !!!!
! / 89.167.69.* / 2009-08-27 19:36
ex-hibicjonista:)? raczej nie były nauczyciel, miałbyś szersze pojęcie o temacie i nie oceniał ogółu wg własnych, przykrych doświadczeń ...
man13 / 2009-08-27 20:28 / Tysiącznik na forum
Aaaaaa, to nie ogół chce podwyżek?
Ale Dureń / 89.167.69.* / 2009-08-27 19:19
Taa, pewnie, jak ktoś robił specjalizację latami: licencjat, magister, staż, stopnie: mianowany, dyplomowany (dziś zabiera to ponad dekadę), poświęcał czas wolny na ocenę sprawdzianów, wyliczanie średnich, procentowych, pisanie opinii, spędzał w szkołach całe dnie dzięki tzw. 'okienkom' itd.- dziś usłyszy, że ma świetne warunki 18godz./tydz. i co? zarabia gorzej niż śmieciarz w naszym kraju. Taka przyszłość czeka pracowników naukowych, wyżej wykształconych..., przecież dużo lepsza po zawodówce. I po co się męczyć całe, krótkie życie dla marnej 'głodowej' emerytury?
man13 / 2009-08-27 20:30 / Tysiącznik na forum

poświęcał czas wolny na ocenę sprawdzianów,
wyliczanie średnich, procentowych, pisanie opinii, spędzał w szkołach całe dnie dzięki tzw.
'okienkom' itd

to tera powinien się rozpłakać i przypomnieć sobie że to właśnie za jego kadencji poziom edukacji polskich dzieci jest jednym z najsłabszych w EUROPIE
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-08-27 19:29
Nikt nikomu nie kazał iść na nauczyciela. Jakoś sobie nie przypominam, żeby nauczyciele kiedykolwiek byli super sowicie wynagradzani i to nie tylko u nas ale i w innych krajach więc wiedzieli co ich czeka.
A poza tym, dobrze wiesz, że na studia pedagogiczne niewielu idzie z powołania a za to wielu ze względu na to, że się nie dostało gdzie indziej.
Ale Dureń / 89.167.69.* / 2009-08-27 19:28
Mam Propozycję dla ZNP: wyliczyć średnią statystyczną długość życia nauczycieli, jestem przekonany, że ta grupa zawodowa żyje średnio krócej i większość nie dożyje tej marnej emerytury...
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-08-27 19:31
Nauczyciele żyją krócej? Durnia z siebie robisz?
Chyba im wystarczy podwyżek w tym roku. Zwłaszcza, ze socjał to mają rozbudowany np. mogą wziąć dwa urlopy roczne (!) zdrowotne w ciągu swego żywota nauczycielskiego.
Hmm / 89.167.69.* / 2009-08-27 19:40
Domyślam się, że byłbyś zadowolony, gdyby ten zawód całkiem zlikwidować a twoje dzieci byłyby kompletnymi analfabetami ...
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-08-27 19:54
Czy ja to gdzieś napisałem? Nie próbuj po raz kolejny uprawiać demagogii.
Ale się zastanów, która z grup społecznych dostała w jednym roku 10% podwyżki.
Można sobie mówić, że baza ich pensji jest niska ale po podwyżce o 10% automatycznie indeksują się pozostałe dodatki, zależne od tej pensji. A przy tym nauczyciele opierają się jakiemukolwiek podwyższeniu pensum - nawet o 1h tygodniowo. Ja rozumiem, że nauczyciel początkujący może mieć niskie pensum - wdraża się w zawód, przygotowuje zajęcia itd. Ale nauczyciel z doświadczeniem, który ma już przygotowane materiały, aż tak małego pensum nie musi koniecznie mieć.

Zejdź z drzewa i zacznij myśleć logicznie.
wkurzonynadebili / 213.199.198.* / 2009-09-05 08:28
Człowieku, to Ty zejdź z drzewa i zastanów się ile to może być te 10% którymi tak ładnie operujesz. No ile???? Pewnie myślisz że z 600 złotych? W naszym państwie wszyscy operują procentami. A ja chciałbym dostać 1% podwyżki od pensji zwykłej sprzątaczki w ministerstwie. Na pewno byłoby więcej niż 10% od pensji nauczycielskiej.
Nauczyciel - przyjaciel dzieci / 83.5.34.* / 2009-08-27 23:28
Chcesz mieć dobry poziom w szkołach, ale żałujesz nauczycielom pensji? Coś kłopoty z logiką. Nie ma środków = nie ma efektów. Niskie nakłady na oświatę = niski poziom oświaty. Wiele osób tego nie rozumie, zwłaszcza tych, co do szkoły mieli pod górkę.
Kompletnie położono szkolnictwo zawodowe (który fachowiec pójdzie przekazywać wiedzę za marne grosze), teraz czas na przedmioty ścisłe (za trzy lata wchodzi nowa reforma), apotem humanistyczne. Szkoła będzie przechowalnią młodzieży a nie placówką dydaktyczną.
Ale może o to właśnie chodzi.
PrawdaKtóraLeczy / 89.167.69.* / 2009-08-27 21:32
10% podwyżki a średnia pensja nauczycielska ma wciąż daleko do średniej krajowej...

Wejdź na drzewo, zobaczysz więcej ;-)
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-08-27 21:48
A kto powiedział, że nauczyciel ma zarabiać średnią krajową?
Czyżby Polska po 2 latach rządów pisu nagle przeskoczyła w rozwoju Niemcy/Francję/Anglię itd?

Zejdź z drzewa, zacznij myśleć logicznie i przestań uprawiać głupawą demagogię.
marek 19.53 / 83.24.12.* / 2009-08-27 22:17
Gwoli przypomnienia - od dwóch lat rządzi PO
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-08-27 22:46
No i nauczyciele dostali w tym roku 10%. Mało?
Dalekowidz / 89.167.69.* / 2009-08-28 07:04
Pewnie nie miałeś za dobrych wyników w szkole i odreagowujesz, mam nadzieję że ci ulżyło...

Jak cię boli to do lekarza specjalisty :)
jojojojojoj / 79.184.56.* / 2009-08-29 15:06
przecierz nikt nie zmusza do pracowania w szkole mozna odejsc ze szkoly i sprobowac sily na wolnym rynku!!!
wkurzonynadebili / 213.199.198.* / 2009-09-05 08:36
Dobrze, a ci którzy pozostaną i tak będą pracowali dla idei. I można im nic nie płacić. Przecież to TYLKO nauczyciele. Ciekawe czy chciałbyś aby Twoje dziecko było uczone przez człowieka, który myśli o jedzeniu i o niczym więcej. Koleżanki i Koledzy Nauczyciele. Nie wchodźcie z nikim w polemikę, bo ci co tu piszą i na nas psioczą nie zmienią swoich poglądów. To wszyscy ci, którzy obrywali w szkole pały, a teraz chcą na nas odreagować. Ale oni zawsze będą mieli niższe poczucie wartości w stosunku do nas. I BARDZO DOBRZE- NIECH MAJĄ

Najnowsze wpisy