Forum Polityka, aktualnościKraj

Nauczyciele przeciwko ministrowi edukacji

Nauczyciele przeciwko ministrowi edukacji

Money.pl / 2006-06-09 09:28
Komentarze do wiadomości: Nauczyciele przeciwko ministrowi edukacji.
Wyświetlaj:
Marcin s. / 81.219.231.* / 2006-06-20 11:38
Jestem nauczycielem od 20 lat i ciagle mimo podnoszenia wlasnym kosztem i kosztem wlasnej rodziny kwalifikacji nadal borykam sie z klopotami finansowymi. Uwazam, ze ktorykolwiek z naszych "czolowych" politykow nie bylby ministrem to w oswiacie i tak sie nic nie zmieni dopoki nie znajda sie na to pieniadze. Nie mowiac juz o pensjach nauczycieli. Szkoda ze nasza grupa zawodowa nie jest tak zwarta i silna jak lekarze i pielegniarki. Moze najwyzszy czas aby i nauczyciele nie tylko zwiazkowcy zadbali o nasza i naszych dzieci przyszlosc. Czy w Polsce caly czas nauczyciel musi zyc tylko powietrzem i miloscia do dzieci i mlodziezy? A moze przydalby sie czasem kawelek i kielbaski?! Co wy na to drogie kolezanki i koledzy NAUCZYCIELE???
naucz sp5 nysa / 83.22.91.* / 2006-06-27 18:00
jestem nauczycielem wf. nie wyobrazam sobie, aby można było zmniejszyć godziny z wych fiz. mlodzież staje się narodem ludzi garbatych ze wszelkimi schorzeniami kręgosłupa. czy dziecko ma dłużej siedzieć w ławce kosztem własnego zdrowia. do czego to doszlo.
Obywatel III RP / 80.50.59.* / 2006-06-20 15:01
Nauczyciel od 20 lat i narzeka na kasę... I zazdrości pielęgniarkom... Chłopie weź się obudź - zarabiasz dużo kasy i to za 18 godz pracy tygodniowo !!!! Mało kto ma tak dobrze w tym biednym kraju. A Wam wciąż mało !!!!
To może powiesz ile przepracowałeś godz w ostatnim miesiącu, a ile za to zarobiłeś, co ? Może wspomnisz o 13 pensji, świadczeniu urlopowym, nagrodach z okazji Dnia Edukacji, dodatku mieszkaniowym, odpisie na ZFŚS ok. 2000, co nie warto ? A poza tym - co to za kit z tym kształceniem się 'kosztem Twej rodziny' ? A fundusz na dokształcanie i doskonalenie zawodowe nauczycieli ? Myślisz, że nikt oprócz Was nie umie liczyć ?
Z tym podejściem to też nie przesadzaj... każdy z nas chodził do szkoły, niektorzy nawet do kilku... Pamiętam kilku fajnych i oddanych tej pracy ludzi i całe stada niekompetentnych malkontentów. Tylko za moich czasów nikt nie wpadł na pomysł, żeby im kosz na śmieci założyć na głowę, a niektorym by się przydało...
LP / 83.135.135.* / 2006-06-17 12:55
Szanowna redakcjo "money.pl !
Głosów rozsądku tu na tym Forum jest naprawde
niewiele,Tak samo jak nie zauważany i lekceważony jak
APEL / z waszej strony/ o zdięcie ze stanowiska ministra oświaty Giertycha. przed kilkoma dniami przeszło 140 tyś głosów w ciągu paru godzin / nie uwzględniając multiplikatora z racji że nie wszyscy mają komputery i Internet itd ,itp/ to tylko wynik namiastkowej cząstki społeczeństwa który jest
ignorowany i lekceważony przez osobe która uważa że ma
prawo wypowiadać się w tym wypadku w imieniu nas
WSZYSTKICH -manipulując interpretacją znaczeń których
sama nie zabardzo dobrze rozumie/. I taki śmieszny
człwiek domaga się jeszcze przeprosin!!!! Chyba tylko za to że Nauczyciele i jego rodzice wyrządzili mu największą
krzywde że nie nauczyli GO pewnych
NORM-MORALNO-ETYCZNYCH które klasyfikują daną osobe do grupy ludzi inteligentnych i budzących swoją etyką
powszechne zaufanie i Autorytet .
Brak tych podstawowych elementów etyczno-moralnych w
polityce tworzy patową sytuacje moralną całych grup
społecznych. A tym samym pohańbienie elementów moralno -etycznych tworzacych część składową naszego Patryjotyzmu. Tworząc tym samym BALAST który obciąża Nas wszystkich -bo tak nas widzą INNI z zewnątrz.
LP / 83.135.161.* / 2006-06-10 11:29
Czytając wypowiedzi co niektórych młodych ludzi na TYM forum ta aż ciarki przechodzą jak niewiele się ONI nauczyli myśleć i rozróżniać w swojej "drodze EDUKACJI.!!!!"
Nie wiem czy któryś z nich Zastanowił się o SWOJEJ ODPOWIEDZIALNOSCI za tak PŁYTKIE myślenie./ w kontekscie SPOŁECZNYM / jako demonstracje swojej NIEDIJRZAŁOSCI POLITYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ:
Nie nauczono ICH w szkole, ani nie wynieśli tego z Domu kiedy i jak z jakim dystansem OCENIAć posunięcia polityczne dające POZYTYWNE lub NEGATYWNE ODDZWIEKI SPOŁECZNE jako zbieżności / lub rozbieżność /tworzenia POLITYKI - PAńSTWO i SPOŁECZEńSTWO to jeden Kierunek. do poprawy Standartu naszego życia.
Krytyka to instrument dający :POZYTYWNE albo NEGATYWNE odbicia śiły intelektu osoby która podejmuje się KRYTYKI. Tworząca albo : SZACUNEK i UZNANIE dla siebie albo tworząca Wizerunek śmiesznej Osóbki. O czym niejednokrotnie zapominają piszący swoje komentarze poniżej.
raq / 2006-06-16 20:59 / Bywalec forum
Bez ładu i składu, naprawdę, przez chwilę się chciałem nie zgodzić bo coś mi świtało że jest w tym jakaś merytoryka, ale prysła iskierka szybciutko.
hajnel / 83.5.116.* / 2006-06-13 21:26
co to za bełkot?
koko / 83.31.131.* / 2006-06-09 20:42
Pomimo zaproszeń anonsowanych we wszystkich mediach było tylko ok1500 osób w tym mnóstwo działaczy SLD
raq / 2006-06-16 21:11 / Bywalec forum
A szkoda, mówimy tu o przyszłości dzieci i młodzieży, nie wolno nam tym szafować. Ktoś mógł by mi teraz zwrócić uwagę że nie mi oceniać poglądy pana G. i może miał by rację dlatego nie będę. Uważam że nikt tak fanatyczny (niezależnie czego dotyczy owy fanatyzm) jak pan G nie powinien mieć wpłuwu na edukację. Młodzieży należy dać dostęp do wiedzy i możliwość wykształcenia w sobie standardów moralnych a nie pompować w nich czyjeś, uwieżcie w to że mogą SAMI zostać wspaniałymi ludźmi nie trzeba im ideologów i fanatyków aby ich 'chronić'. Patryjotą zostaje się przez miłość do swojego narodu (TAK narodu, nie kraju) a nie przez propagandę na wychowaniu patryjotycznym, panie Giertych nie dawaj ludziom powodu aby się wstydzili bycia Polakami a bedziesz miał rzeszę patryjotów
NAUCZYCIELKA / 68.74.182.* / 2006-06-09 15:52
TO NIE NAUCZYCIELE ,TO ZNP PROTESTUJE ,DAWNY FILAR PZPR.A MOZE ZAJMA SIE NAUCZYCIELE ZMIANA PODRECZNIKOW ,W KTORYCH DO DZISIAJ SA TRESCI KOMUNISTYCZNE !!!!!!!!!
assssssa / 217.76.113.* / 2006-06-18 17:52
Nie chce żeby zmianą podręczników zajmował się Giertych bo będą w niej treści nacjonalistyczne, Światopogląd Giertycha mi nie odpowiada i nic tego nie zmieni, Będę zawsze protestować przeciw temu człowiekowi. Uważam że nigdy nie może być skrajności. Dlaczego ministerm edukacji nie moze zostać ktoś normalny tylko przewódca faszystujacej partii.
saul / 2006-06-12 11:52 / portfel / Pan Owca
Duże litery to krzyk, jeśli ktoś krzyczy to znaczy, że nie ma do przekazania żadnej treści.
LP / 83.135.161.* / 2006-06-10 10:58
Związek Nauczycielstwa Polskiego jest organem prezentującym interesy wszystkich nauczycieli a nie jak Ty to Upraszczasz "Filar PZPR"-nie jesteś nauczycielką tylko młodą niedojrzałą osóbką która nie rozumie kiedy Co jak -w jakiej kolejności tworzy DROGE do jakich Prawnych Kroków uregulowania nieprawidłowości funkcjonowania SYSTEMU EDUKACYJNEGO W POLSCE .
student / 212.182.107.* / 2006-06-09 20:17
W pełni Panią popieram, a co do studentów to pewnie niedaleko odbiegają mentalnością od betonu z ZNP, cóż lewacka młodzierz równierz istnieje w Polsce....
saul / 2006-06-12 11:54 / portfel / Pan Owca
Sugeruję skupić się jednak na skończeniu swojej zawodówki, niż porywać się na tak karkołomne inicjatywy jak wypowiedź pisana.
Obywatel III RP / 80.50.59.* / 2006-06-20 15:06
brawo saul :)))
pedzio / 213.169.107.* / 2006-06-09 14:46
ludzie kochani co można wymagać od KUNIA, do zaprzęgu i cześć!!!!!!
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-09 12:56
Dla Giertycha trzeba by zrobić Ministerstwo Indoktrynacji Patriotycznej, do tego by się nadawał, a i żony wszystkich kumpli by pracę miały.
Wojtek / 150.254.176.* / 2006-06-09 11:11
No tak. Dzieci jest coraz mniej, więc ten dodatkowy rok obowiązku szkolnego, oddala widmo redukcji nauczycielskich etatów.
fred / 2006-06-09 11:06 / Bywalec forum
Po sprawach z P. Wiechecką - nie dziwię się nauczycielom.
W składzie porcelany...
R / 195.238.227.* / 2006-06-09 10:42
A swoją drogą tą czerwoną armią z ZNP należałoby się zająć. Czyż nie jest to stajnia Augiasza.
manolo / 83.22.185.* / 2006-06-09 11:20
Może pałami ,co? Według wzorca podanego przez jednego z posłów.
R / 195.238.227.* / 2006-06-09 13:56
No pewnie razem z tobą
manolo / 83.22.185.* / 2006-06-09 15:07
Wiem ,wiem mój drogi R. Dla was ta wyśniona IV RP . A kto nie z wami to go kamieniem ,pałą albo bejsbolem. Niemłody już jestem. Za komuny milicja mnie po grzbiecie pałą przejechała nie raz w trakcie ( zwłaszcza studenckich ) demonstracji. Myślę jednak ,że i teraz te pały przetrwam . Jak i wtedy.
R / 195.238.227.* / 2006-06-09 16:28
Oj za mało wygarbowała plecki, za mało.
raq / 2006-06-16 20:56 / Bywalec forum
Ręce mi opadają przy takich jak ty, może i masz rację z tą stajnią, a może nie, nie tobie oceniać. A co do wypowiedzi manolo, to ja jestem z Tobą niech nas pałują, ja nawet na nich nie napluje, ale ust nam nie zamkną. WSTYDZĘ SIĘ ZA WAS IV RP!!!
saul / 2006-06-12 11:57 / portfel / Pan Owca
Zwykły komuch, w dodatku bezproduktywny, jak większość elektoratu jaśnie panujących, na co wskazuje częstotliwość komentarzy od tegoż.
bizon / 83.17.143.* / 2006-06-09 09:28
Czy ktoś wie jakie wykszałcenie posiada Roman Giertych, bo mi to umknęło.
Dzięki z góry za odpowiedź.
itorn / 213.238.118.* / 2006-06-17 19:49
Ma on wyzsze, ale nie padagogiczne.
Odysłam do dowolnej wyszukiwarki, hasło "Roman Giertych".
LP / 83.135.161.* / 2006-06-10 12:02
Są tacy którzy uczyli się w swoich szkołach swego czasu zasad / chodzi tu o czas w którym uczyli Nauczyciele z czasów przedwojennych np. ze LWOWA/ praktycznego potwierdzania na codzień nabytej wiedzy w formie konstruktywnej i komunikatywnej dla innych. Tworzących klarowny układ celów i dążeń jako wytyczna tworzenia DROGI jej REALIZACJI.
Takiego wykształcenia nie prezentuje sobą Pan Gierycht.
Raczej zbiórke "DYPLOWóW" stwarzających MU fałszywe prawo do stania na równym podeście z innymi uwłaszczajóc tym samym "POZIOM "jaki sobą PREZENTUJE.
silver / 2006-06-09 09:31 / Bywalec forum
Prawnicze i historyczne. Na papierze.
R / 195.238.227.* / 2006-06-09 10:40
Skoro pełnił funkcję adwokata to nie tylko na papierze.
AGD / 83.19.244.* / 2006-06-09 13:24
A gdzie było ZNP a ministrem był Wiatr
AGD / 83.19.244.* / 2006-06-09 13:25
A gdzie było ZNP jak ministrem był Wiatr
itorn / 213.238.118.* / 2006-06-17 20:20
Ciekawe czemu postac R.G. wywołuje takie emocje, przecież nie jest On pierwszym ministrem Edukacji (i napewno nie ostanim).
Pamietam, ze kiedy p. Łybadzka pełniła funkcje m.Edu. i chciała wydłużyć rok szkolny o tydzien, czy dwa została znienawidzona przez młodszy elektorat (w tym przyszły). Podobnie jest z R.G. widzi on zło w szkole i ma plan- radykalny, ale plan i za ten plan Go (jak i specyficzny światopoglad) mieszeja z błotem. Wychowanie patryjotyczne bedzie kolejnym przedmiotem po wiedzy o życiu ze nawet zadania z mat nie bedzie sie chciało na nim zrobić. I napewno nie bedzie słuzyc jako bodziec społeczny-strata czasu. Podział historii na historie powszechną i polski, moze pomyłs ciekawy, ale jesli bedzie to prowadził jeden nauczyciel to nic tak naprawde sie nie zmini procz kolejnej zajetej karcie w dzienniku, jesli zas byłby porowadzony przez w 2 roznych nauczycieli musieliby scisle wspołpracować bo jak to mowi moj profesor "nie da sie zrozumiec hisotrii Polski bez znajomosci historii powszechnej". Czyli pomysł oglnie do bani. Ale widać R.G chce cos zminić to czemu wpszyscy podkładają mu swinie- nie lepiej pokazać co trzeba zrobić(mam na mysli Związku Nauczycielstwa Polskiego ) a On jako "reformator" pokaze na co go stać. jesli moge powiedzieć co byłoby idealnym pomysłem dodanie 4 roku liceum (bez starat na innych szczeblach) wiecej godzin na przedmioty-specjalizacjie ( bo teraz jest to wielka gonitwa by wszystko zrobić na czas). Zlikwidowac szkoły edukujace przyszłe uzupełnienia bezrobotnych, dac fundusze na sprzet dydaktyczny.A co do uczniów niesfornych....-a tu jest pole do popisania- odizolować od reszty. Bo jak chca przeszkadzac sobie prosze bardzo (ktoś musi kopac row na moj nowy basen), ale nie wolono doposcić by przeszkadzili innym.
Zawsze byłem zwolennikiem kar cielesnych, jak z kims nie mozna słowami to trzeba jak z psem. Uczyć reakcji na bodzce, a nie znam lepszego bodzca od bolu.
"Dzieci niczym nowoczesne greckie oliwki są tym lepsze im są bardzej bite"... to tyle jak macie pomysły zo zminić w swoim osrodku eukacji piszcie moze je ktos przeczyta i pomsli ze to moze zdac egzamin. NIe krytykowac tylko wskazywac droge tak powinno działac poslkie społeczenstwo.

Najnowsze wpisy