Nepotyzm w Orlenie

Artur / .* / 2005-02-24 10:22
Komentarze do wiadomości: Nepotyzm w Orlenie.
Wyświetlaj:
podatnik ! / 85.222.32.* / 2012-11-22 12:19
Niejaki Tomasz Tywonek był wiceprezesem TP S.A. nie mając żadnego wykształcenia znał tylko pp. Walendziaka i Komorowskiego i to wystarczyło za wykształcenie!
waciak / .* / 2005-02-28 18:14
Chciałem sprostować jedną rzecz: zarobki w basellu są najwyższe w całej grupie Orlen - ale chyba tylko tych na górze! My, robole wcale nie mamy tak słodko, wręcz przeciwnie, obdzierają nas z kasy przy każdej nadażającej się okazji... Przykład: niepotrzebne "prezenty" na koniec roku, z których każdy był doliczony do dochodu, w efekcie czego dostaliśmy mniej pieniędzy... ja dziękuję za taką "szczodrość"!
zen16 / .* / 2005-02-27 22:55
Żony polityków powinny być kurami domowymi, bo każda ich praca budzi podejrzenia. By nie marnowac środków na kształcenie tych pań, świadomy polityk powinien mieć kilkanaście dzieci, co automatycznie wykluczałoby mozliwośżć pracy zarobkowej małżonki. Przy okazji wypełniałby ide prawicowo katolickie. Wzorem dla żon polityków winna być Pani Danuta Wałęsa.
George / .* / 2005-03-03 06:29
Tylko kto by chciał tym paniom zrobic tyle bachorów? Chyba nie mężowie, ja też się nie piszę. To musiałby być ideowiec - altruista.
MacMurphy / .* / 2005-02-26 15:13
Pytanie do autora. Lukratywną, to znaczy jaką? Na czym konkretnie polega lukratywność posady pani Siemiątkowskiej?Kiedy czytam doniesienia i artykuły prasowe poświęcone przejawom nepotyzmu, to niezależnie od tego czy dotyczą one nepotyzmu na lewicy czy na prawicy, często brakuje konkretu - w czym przejawił się nepotyzm?Sam fakt zatrudnienia członka rodziny osoby prominentnej nie jest przejawem nepotyzmu. Każdy, nawet członkowie rodziny prominentów może i powinien gdzieś pracować.
Zigy / .* / 2005-02-26 21:37
z twojego postu mogą wynikać trzy rzeczy: albo nie czytałeś dokładnie artykułu, albo go ne zrozumiałeś, albo nie wiesz co znaczy słowo "nepotyzm".
Wojtonos / .* / 2005-02-26 06:19
Szczerze mówiąc jakiś rok temu przestałem się przejmować tym co się dzieje na "górze" i w "wielkim biznesie". Nie mam na to czasu ani ochoty. Niezależnie od milionowych strat i przekrętów w polityce - powoli i systematycznie rozbudowuję własny "ogródek" - ciężką pracą. Może za 100 lat moja mała firemka będzie potentatem na rynku, prawnuki będą chwaliły mnie za uczciwość i rozsądek. Myślę, że tak warto żyć. A tych krętaczy mieć w głębokim poważaniu. W końcu się doigrają. Jak Wołomin i Pruszków - wykończą się nawzajem.
Zawiedziony / .* / 2005-02-25 13:32
Dziadostwo a nie dziennikarstwo polega na tym, że najpierw się zakłada kto ma być obsmarowany a później dobira fakty. Jeszcze gorzej, gdy sprostowanie próbuje zatuszować ewidentny szwindel w przedstawianej tezie! Cały wątek poświęcony udowodnieniu, że zatrzymanie ewidentnego nieudacznika jakim był Pan A.Modrzejewski (wyniki finansowe ORLEN-u o tym dobitnie świadczą) służyło zatrudnieniu obu Pań wygląda na delikatnie mówiąc niedorzeczność lub toerię spikową co dziennikarzowi z prawdziwego zdarzenia nie przystoi.
waz / .* / 2005-02-26 02:52
Artykul jest dobry.A ty "Zawiedziony" z jakiej formacji? Moze z de-zinformacji?waz
Autor / .* / 2005-02-25 14:10
Warto uwazniej czytac, zanim zamiesci sie emocjonalny komentarz. Tekst dotyczy nepotyzmu czyli jak pouczaja stosowne leksykony wykorzystywania stanowisk publicznych do realizacji interresow rodzinnych, zatrudniania pociotkow, wujkow itp. Nigdzie nie ma w artykule cienia obrony Modrzejewskiego ani wynikow finansowych, jakie Orlen za jego czasow generowal. Nie ulega natomiast watpliwosci, ze zatrzymanie Modrzejewskiego bylo bramka, ktora przed roznymi lobbies, w tym i prominentna grupa osob zwiazanych czy to rodzinnie czy sluzbowo z Siemiatkowskim, otworzylo mozliwosc zaspokojenia roznych ambicji natury zawodowej lub -jesli Pan woli - finansowej. Poza dyskusja pozostaje, ze to zarzad Modrzejewskiego przygotowal te inwestycje z Basell (na ile dobrze to uczynil, to juz jest inna sprawa) i ze znalazla przy niej zatrudnienie Madame Siemiatkowska. Jaka jej malzonek odegral role w zmianach kadrowych w Orlenie wiemy wszyscy dzieki pracy komisji sledczej. I to tyle tytulem wyjasnienia. Na kon
Cezar / .* / 2005-02-25 15:10
Ponieważ konsekwentnie od wielu miesięcy podąża Pan tą sama linią, która jest moim zdaniem zupęłnie uprawniona, proponuje aby prześledził Pan skład zarządu warszawskiego SZSP z lat 1978/9/0. i delegowanych tam osób, szczególnie z UW i SGPiS-u.
edi / .* / 2005-02-25 08:40
miałem kolegę na studiach - syna emerytowanego pułkownika wiadomych służb... - bez problemu po ukończeniu studiów dostał świetne stanowisko w Orlenie...
Autor / .* / 2005-02-24 13:19
Uprzejmie informuje Czytelnikow, ze w wyniku skrotu popelnilem pewna niescislosc w tekscie. Otoz 8 lutego 2002 r. obradowala rada nadzorcza Orlenu; wtedy odwolano prezesa Andrzeja Modrzejewskiego. Natomiast Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spolki, na ktorym miala byc zatwierdzona inwestycja joint venture, przygotowana wspolnie z Basell, zaplanowane bylo kilka tygodni pozniej. Nie zmienia to istoty problemu, lecz wole byc precyzyjny i przyznac sie do drobnej pomylki. Ufam, ze Czytelnicy mi to wybacza.
Artur / .* / 2005-02-24 10:22
Sprywatyzowac, sprywatyzowac, sprywatyzowac.
jarecki / .* / 2005-02-24 13:27
Przez ROZKRADZENIE, Przez ROZKRADZENIE, Przez ROZKRADZENIE, Przez ROZKRADZENIE, Tak jak wszystkie inne firmy w Polsce były prywatyzowane.
Zbig / .* / 2005-02-24 15:10
I teraz są zarządzane lepiej od państwowych
jarecki / .* / 2005-02-25 09:56
Nic nie płacą do skarbu państwa.Ludzi traktują jak niewolników na plantacjach bawełny w 18 wieku w ameryce Płd.Zatruwają środowisko i współdziałają z mafią.Brawo MANAGEROWIE z MARGINESU MORALNEGO
Artur / .* / 2005-02-25 10:57
Przypominam ze obecnie skarb panstwa wychodzi na plus tylko dzieki przedsiebiorstwom prywatnym (do panstwowych ida ciezkie pieniadze dotacji). Ja pracuje w prywatnej firmie i nie czuje sie jak niewolnik bynajmniej. Zanieczyszczenia srodowiska dramatycznie spadly od upadku socjalizmu i sprywatyzowania gospodarki.
jarecki / .* / 2005-02-25 14:19
Skarb panstwa wychodzi na plus tylko dzieki sprzedaży obligacji z gwarancją skarbu państwa, czytaj zaciąganiu lichwiarskich pożyczek na koszt społeczeństwa.
jarecki / .* / 2005-02-25 11:52
Prawie 5 milionów z nas żyje w ubóstwie. To znaczy - poniżej minimum egzystencji biologicznej, którą wyznacza kwota 357 zł na miesiąc, czyli trochę ponad 11 złotych dziennie. Poniżej jest już tylko walka o przetrwanie...Najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego bezlitośnie precyzuje: czteroosobowa rodzina znajdująca się w takim położeniu ma miesięcznie na swoje utrzymanie mniej niż 960 zł, czyli najwyżej 8 złotych na osobę. Ponadto prawie 7,7 miliona Polaków mieszka w rodzinach, które na swoje wydatki mają mniej niż wynosi tzw. ustawowa granica ubóstwa - wyznaczona dla 4-osobowej rodziny na mniej niż 1226 zł miesięcznie, czyli najwyżej 10 zł na członka rodziny dziennie.Polska rzeczywistość A.D. 2005 po 15 latach rządów duetu postkomuna - liberałowie (UW, AWS, dziś kolejną mutacją jest PO) to nędza i głód, jeszcze być może niewidoczne w większych miastach, ale to kwestia czasu. Nasz kraj został sprowadzony do poziomu bantustanu, gdzie po jednej stronie jest bieda, czyli naród, po drugiej - oni. Władza.
rk / .* / 2005-02-25 23:32
weź się do roboty jak ci się żyje źle, każdy odpowiada za własne życie... nikt nie ma prawa zmuszać mnie do finansowania lenistwa i głupoty innych...
Artur / .* / 2005-02-25 18:53
Przepraszam, AWS to niedokladnie poprzednik LPR.AWS to LPR (w zakresie religijnej wersji socjalizmu ekonomicznego) ale bez elementu antysemityzmu.
Artur / .* / 2005-02-25 18:51
No wlasnie. Jezeli juz to prosze bardzo najezdzac na rzad, ale nie na prywatne firmy. Prywatne firmy nie sa od tego aby oddawac dobrowolnie wieksze podatki niz musza, tylko aby ciely koszty i zwiekszaly zyski. A fakt ze miedzynarodowe korporacje eksportuja zyski za granice? Znowu, prosze miec pretensje do rzadow a nie do firm. Chociaz watpie czy cokolwiek Panu by sie tutaj udalo zmienic (duza konkurencja miedzy panstwami o inwestorow zagranicznych). Prosze zwrocic uwage ze zyski Polski z firm zagranicznych to tak naprawde nie CIT, ale wzrost zatrudnienia, inwestycje, know-how, eksport itd.AWS to liberalowie? haha - to po prostu poprzednik LPRUW owszem, to liberalowie, ale realny wplyw mieli na polityke jedynie na poczatku lat 90.Gdyby nie oni, Polska moglaby wchodzic w unie z Bialorusia obecnie, a nie z UE.
George / .* / 2005-03-03 06:39
No nie, ja przepraszam. UW to liberałowie? Toć to przecie towarzystwo wzajemnej adoracji o wybitnie lewicowym, żeby nie powiedzieć trockistowskim, chorakterze. Że wspomnę takich tuzów lewicy jak T.Mazowiecki, B.Geremek, J.Kuroń itd. itp. Gdzie tam był liberalizm? Chyba że... różnie rozumiemy to pojęcie.
Ciekawski / .* / 2005-02-25 13:10
A na kogo Pan , Panie Jarecki głosowałeś w w kilku ostatnich turach wyborów ?
jarecki / .* / 2005-02-25 13:23
Na LPR. Szczególnie w okresie jednoczącej się Europy należy wspierać ugrupowania reprezentujące POLSKĄ racje stanu. Dodam że jedynym politykiem który odniósł sukces w negocjacjach z państwami Europy był Roman Dmowski. Jednyn z jego nielicznych ocalałych współpracowników był Jędrzej Gertych. Poz.
Dociekliwy / .* / 2005-02-25 14:57
Nie mam wiele przeciw LPR, partia jak wszystkie, Dmowski ok tylko, że to było 100 lat tem. Co proponuje LPR teraz, oprócz propozycji czytania katechizmu, recytowania " kto ty jesteś, Polak mały " nie wiem choc interesuję sie polityką, gdzie wizja przyszłości, program gospodarczy, program modernizacji Polski, zmiany w ordynacji wyborczej, zmiany w konstytucji, chetnie poczytam , bo Dmowskiego juz przeczytałem . Przynajmniej jestem Panu wdzięczny, że nie nazwał mnie Pan zdrajcą, żydem albo cyklistą. Pozdrawiam
jarecki / .* / 2005-02-25 16:11
Propozycja czytania katechizmu jest trywializowaniem. LPR proponuje udział w ruchu formacyjnym, w pierwszym rzędzie OPUS DEI, ale neokatechumenat też jest świetny.Jeśli chodzi o cyklistów, to naczelnym cyklistą III Rz. jest O. Rydzyk, tu nie ma konkurencji jak Małysz. Poz.

Najnowsze wpisy