Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Newconnect od kilku sesji radzi sobie lepiej niż inne nasze indeksy!

Newconnect od kilku sesji radzi sobie lepiej niż inne nasze indeksy!

gosia_1 / 2009-08-19 19:18
Moim zdaniem warto się zainteresować wybranymi spółkami z tego rynku. Które waszym zdaniem są godne uwagi? i dlaczego proszę o konkrety!
Wyświetlaj:
j--an / 89.76.9.* / 2010-03-08 10:31
Czy uażasz że państwowe firmy w Polsce można nazywać w obcym języku?
xxxxxl / 217.113.228.* / 2009-08-20 18:20
to już chyba lepiej
zainteresowac się skokami bez spadochronu

emocje porównywalne
podobnie pewne "klapnięcie"

i nie trzeba płacic prowizji
s3kawka / 2009-08-19 21:00 / To ostatnia kawka
praktycznie jestem umoczony w NC (72% portfela)
wyszedłem z głownego, zostałem tylko z Ponarem (ok. 14% portfela)
wszedłem w Merę, w SSI, Inwestcnn i w Vision
z moich spółek,myślę, że obecnie tylko Mera i Inwestcnn są godne uwagi

Vision byc może będzie interesująca spółką ale pod warunkiem że "wypali" im z Magna
SSI kupiłem z racji zapowiedzi wejścia na główny, póki co ani widu, ani słychu by tam się wybierali
mam też po kilkaset akcji (dosłownie) innych spółek - groszówek, ot miałem pare złotych i pomyślałem, że kupie pare akcji, i zostawie je w portfelu na min 30 lat ;-) - jesli cos z nich będzie to dla wnuków, ale o tych śmieciach nie ma sie co rozpisywać

przez jakiś czas miałem Xplusa, ale powoli, sukcesywnie o wyprzedawałem, skończyłem wczoraj i dzis miałem przykrość widząc jak rośnie, czy urośnie jeszcze?
pewnie tak, ale xplus nie na moje nerwy, nie polecam


czy wchodzic w NC?
nie wiem, zaryzykowałem, czy sie opłaci?
póki co nie jest najgorzej

ale na NC trzeba naprawde uważać, mnóstwo śmiecia a władze tych śmieciowych spółek mam wrażenie że traktują NC jako miejsce gdzie najlepiej orżnąć ludzi z kasy
Matt41 / 85.232.250.* / 2009-08-20 22:46
No to sobie wybrałeś papiery całkowicie nie na kryzys - materiały budowlane które są w d***e, ochronę która się teraz konsoliduje a małe spółeczki są w d***e, brokera który nie widział klientów od roku, i małego producenta telewizyjnego gdy siadły reklamy telewizyjne i w branży posucha. To nie jest problem z NC jako takim, tylko trzeba wziąć przykład z Warrena Buffetta i inwestować firmy które mają fundamentalnie szanse na rozwój i budowę wartości. Takie bezmyślne pałowanie jest z góry skazane na porażkę.
s3kawka / 2009-08-21 09:32 / To ostatnia kawka
Dzięki Matt41
Pewnie masz rację, ale ja mam czas, dużo czasu. Vision mam po 8gr z haczykiem, SSI po około 24 gr, Inwestcnn po okolo 1 zl, Merę dobierałem ostatnio i tylko z tego powodu podniosła mi się niska średnia jej zakupu.
Tak jak pisałem wcześniej:
- Vision, jesli wyjdzie z Magną to bedzie droższy, dużo droższy niz jest obecnie
- SSI - kwestia wejścia na głowny daje wizję niezłego zarobku
- Inwestcnn będzie wcielony w spółkę matkę, więc również i tu widzę pole do wzrostów
- Mere kupuję od czasu jej debiutu i ta spółka zawsze dawała mi zarobić. Ty razem też się nie martwię, gdyz miałem dużo szczęścia i sporo akcji kupiłem gdy była poniżej 80 gr. Ostatnio natomiast pojawiają sie plotki o tym że w Merę chcą wejść duzi inwestorzy, jeśli rzeczywiście tak będzie, to nie wiem jaka bedzie cena ostateczna za akcję. Nie wiem czy wierzyć tym pogłoskom, ale opublikowane raporty za rok 2008 i pierwszą połowę 2009 sprawiają, że ja, człowiek małej wiary, gotów jestem uwierzyć i w ten scenariusz.
Bardzo przepraszam, że zaciekle bronię "swoich" spółek, ale polecam tylko te do których jestem absolutnie przekonany, które w niedługim czasie dadzą jeszcze zarobić. Z tych samych powodów nie polecam obecnie zakupu SSI, Vision,które mam w portfelu, ale nie mam przekonania co do tego co sie z tymi spółkami sptanie w przyszłości, czy akcje zdrożeja, czy tez będa bezwartościowe, w cenie makulatury o ile zapłacimy za ich fizyczna, pppierowa, postać
s3kawka / 2010-02-10 22:40 / To ostatnia kawka
no dobra, minął jakiś czas i można coś podsumować:
- vision - tak jak było, czyli nie jest źle, ale i nie ma się z czego cieszyć
- SSI - dalej się wybierają, więc nie jest źle ale i nie ma się z czego cieszyć
- Inwestcnn - nie ma już tej spółki, jest Investcon i trochę ruchu na papierze zrobiłem - sprzedałem, a potem znowu wróciłem, ogólnie opłaciło się, choć z powrotem mogłem się powstrzymać kilka dni a wyszedłbym lepiej
- Mera - jak dla mnie rewelacja, choć trochę mała płynność, ale to akurat nie problem, bo zawsze można coś sprzedać, choć niekiedy trzeba dać sobie na to kilka dni
myślę, że mogłem kupić lepsze spółki, ale i te które mam pozwalają mi uważać, że wybrałem nieźle.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy