Forum Polityka, aktualnościKraj

NFZ dostaje mniej pieniędzy na leczenie

NFZ dostaje mniej pieniędzy na leczenie

Money.pl / 2009-07-07 13:31
Komentarze do wiadomości: NFZ dostaje mniej pieniędzy na leczenie.
Wyświetlaj:
pacjentka / 213.158.196.* / 2009-07-12 20:40
Byłam w szpitalu po odpis historii leczenia. Trafiłam do część i administracyjnej i już wiem dlaczego mama na operację zaćmy czeka 16 miesięcy a na rehabilitację po złamaniu kręgosłupa dwa lata. Ma 78 lat.
żbik / 194.181.195.* / 2009-07-08 11:12
To nie dziura w NFZ tylko NFZ zeżarł kasę podatników i jeszcze mu mało. Instytucje powołane przez tzw. państwo polskie są niezaspokojone, ciągle mało, no bo jak już aparatczycy osiądą na lukartywnych posadach, to zaczynają myśleć już nie tylko o poborach, ale jak szybko dorobić się! Nie mogę cały czas zrozumieć, jak to jest: za tzw. totalitarnej okupacji sowieckiej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej - obywatele jej utrzymywali cały Związek Radziecki i jego "satelity"! Teraz RP nie może utrzymać się sama, bo już nikogo nie utrzymujemy, a na dodatek utrzymuje nas Unia Europejska! Więc gdzie są pieniądze, gdzie majątek wypracowany przez Naród przez 50 lat okupacji. Bo to, że jednemu promilowi - albo i nie! - żyje się dobrze to nie jest i nie było chyba podstawą do zmiany ustroju. Tym bardziej, że koszty tych zmian ponoszą ci co i tak nic nie mieli wtedy i nie mają teraz, bo przy korycie są ci co byli wtedy i są przy nim teraz i ich rodziny a zmiana polega tylko na tym, że wtedy kryli się ze swymi majątkami a teraz obnoszą. Coraz większe pieniądze idą na tzw. opiekę zdrowotną a wyrazem tego są wyłącznie horendalnie wysokie pobory lekarzy, bo na leczenie - nawet to podstawowe - brak pieniędzy! i na dodatek wszystkiego płatnik tj. obywatel nie ma żadnego prawa wyboru! Uważam, że składki na tzw. opiekę zdrowotną ogólnodostępną powinny iść z podatku dochodowego a nie indywidualnych. Dlaczego to składki osób uczciwie pracujących mają być dzielone na innych? Tym bardziej, że są to składki potrącane na konkretny cel, a nie jak podatek dochodowy - ogólnie! Dlaczego ten kto pracuje ma się dzielić wszystkim z nierobami i dzieciorobami! Dlaczego ZUS, choć sana nazwa wskazuje - zakład ubezpieczeń społecznych - wypłaca ludziom renty i inne świadczenia, którzy nigdy nie zapłacili grosza składki! To powinno należeć do działań państwa, samorządu lokalnego i powinien temu służyć tylko i wyłącznie podatek dochodowy potrącany i naliczany każdemu obywatelowi. A jak nie ma pieniędzy to nie ma i koniec. Co to jest, żeby jeden tyrał za grosze a drugi bimbający całe życie na starość żąda opieki od Państwa i współobywateli! Dlaczego chorzy i upośledzeni ludzie płodzą takich samych i natychmiast żądają pomocy od Państwa a Państwo to obywatele ci pracujący, których niestety jest coraz mniej. Wreszcie ten co pracuje i się do tego obowiązku poczuwa jest najbardziej obciążony i ma najmniejsze dochody.
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-08 17:37
gdzie są pieniądze,
gdzie majątek wypracowany przez Naród przez 50 lat okupacji.

postanowiłem odnieść się do tego ciekawego watku, cały naród wypracowywał w PRL tzw wartosć dodatkową /zarabiał mniej aby część przeznaczać na państwo-patrz filozofia marksistowsko-leninowska/ czyli wszyscy wytworzyli przez całe 50 lat ogromny majątek.
Majatek w postaci własnosci państwowej fabryk nieruchomosci sklepów itp. I co sie z tym stało. W przypadku reformy rolnej odebrano ziemie /1863/ obrzarnikom i rozparcelowano miedzy chłopów za odpłatnością lub nie. A majątek PRL należący do całego narodu został nie przekazany narodowi /poza niewielkiej wartosci bonami/ a sprzedany kapitałowi. Tajemnicą poliszynela jest to że kupili go nieraz za grosze albo w wyniku machinacji przekształceniowej za darmo byli działacze i nomenklatura marksistowsko-leninowska oraz kapitał zagraniczny. Jak niechętnie za czasów Jaruzelskiego Wałesy czy Kwasniewskiego dawano poparcie tzw spółkom pracowniczym. Broniono sie strasznie przed przejeciem przedsiebiorstw przez pracowników. Podobno nie nadawali się i nie mieli kapitału. Moim zdaniem służyla temu polityka kredytowa Balcerowicza powodująca likwidacje przedsiebiorstw i ich sprzedaż, na tym polegało porozumienie okrągłostołowe i chetna zgoda komuchów na zmiany. Rewolucja burzuazyjna we Francji była skutkiem blokowania dostępu burzuazji do dóbr, rewolucja prokapitalistyczna była róniz skutkim duszenia się zamoznych komuchów w niemozności wykorzystania swoich zasobów. Roztwonienie majątku nalezącego do całego narodu to jedeno znajwiekszych oszustw w historii świata
matros61 / 217.113.229.* / 2009-07-08 10:26
Po pierwsze odciąć od darmowej kasy złodziei ,Zmniejszyć zatrudnienie w systemie NFZ,i jak nie ma kasy obniżyć zarobki,Sam na własne uszy słyszałem, jak mądrze tłumaczono przy okazji finansowania TVP że nie można gwarantować nikomu kwoty jaką ma zarządzac, tylko trzeba umiejetnie gospodarować tym co się ma.
Jak Ci którzy gospodarują teraz , niepotrafią to dowidzenia.
Przyjdą lepsi i z poza układu i nastąpi dziwne zjawisko .To co jest WYSTARCZA
PO / 91.94.146.* / 2009-07-08 09:15
Czyścimy wszystko. ZUS też już bankrutem, także i podatkami po nowym roku wynagrodzimy wam POprawne głosowanie. To zjawisko cykliczne. Frajerstwo znów chętnie zapłaci. Później PO raz kolejny zmienimy szyld i zabawę zaczniemy od POczątku.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
dode... / 62.121.77.* / 2009-07-07 22:54
Łatwo się bierze z cudzej kieszeni !!!!
zet111 / 213.158.196.* / 2009-07-07 21:38
Te dziury biorą sie stąd że NFZ ma zbyt dużo i zbyt łatwych pieniedzy skutkiem czego zarządza nimi tak jak analfabeta bankiem. Podniesienie składki zdrowotnej zaowocuje nowymi podwyżkami dla lekarzy i personelu medycznego a pieniedzy znowu nie bedzie na leczenie, tak jak zwykle.
mieteksm / 90.141.62.* / 2009-07-08 06:12

Podniesienie składki zdrowotnej zaowocuje nowymi
podwyżkami dla lekarzy i personelu medycznego a pieniedzy znowu
nie bedzie na leczenie, tak jak zwykle.

Podniesienie składki zdrowotnej zaowocuje podwyżką pensji Pana Prezesa i urzędasków w NFZ-cie oraz zatrudnieniem nowych,bo jest ich rzecz jasna za mało.
Pajchiwo / 2009-07-07 21:08 / Tysiącznik na forum
IMHO Panie Prezesie dobrze by było wreszcie zreformować ten cholerny NFZ. Na rozwalenie go i budowę od nowa żaden rząd bez niewypłacalności Skarbu Państwa się w dzisiejszych realiach układowych nie odważy, więc nic innego nie pozostało, jak reforma i zatrudnienie kilku niezłych analityków do niedopuszczenia do takich jak ten przypadków...
andowc / 83.5.9.* / 2009-07-07 20:55
"mniej",-"więcej",- "wychodzi, na to samo,- w czym problem ?
jaxxx / 80.51.55.* / 2009-07-07 20:36
A i tak cała dodatkowo zebrana kasa nie poleci na nasze leczenie tylko na podwyżki dla lekarzy, którzy przecież za takie grosze muszą harować
DK / 217.98.20.* / 2009-07-18 22:03
i to bez podatków, kas fiskalnych itp
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-07 18:59
Nie tak dawno przecież prof. Religa proponował powiększenie składki na nfz do 13%. A wszystko po to, by tylko ratować ten centralnie sterowany urząd.
A wszystko co centralnie sterowane tak właśnie kończy swój żywot.

A może by w końcu wprowadzić opłaty za wizyty u lekarza np. u pierwszego kontaktu 5 zł a u specjalisty 10 zł. Słowacja to zrobiła i jakoś żyją a w końcu zniknęłyby kolejki emerytów, których jedyną dolegliwością jest brak możliwości wygadania się. Rolnicy też w końcu zaczęliby coś płacić.
No ale cóż - wiadomo, veto konusa II, prezydenta wszystkich śmierdzących leni, związkowych obiboków i cwaniaków rentowych, murowane.
Zakręcony / 88.156.41.* / 2009-07-07 19:38
Ciekawe skąd ten emeryt czy też rencista schorowany ma płacić dodatkowy haracz przy tak "wspaniałej" emeryturze czy też rencie która wynosi.... za dużo by umrzeć a za mało by przeżyć godziwie ten czas po ciężkim okresie pracy. W tym kraju dobrobytu bardzo wiele osób ma na życie 5 -10 złotych dziennie. To może lepiej zastosować hasło... renciści, emeryci.... popierajcie władze czynem.... umierajcie przed terminem... !!!
Nim zacznie się o czymś pisać, to może lepiej trzeba wiedzieć co się pisze - a nie pisac głupoty
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-07 19:56
I jeszcze jedno.
Przestań uprawiać demagogię.
Ja też mogę napisać, że jak Bismarck wprowadzał emerytury to granica wieku wynosiła 70 lat a średnio wtedy dożywano do 45 lat. Idąc tym tropem należałoby podnieść dzisiaj wiek emerytalny do 90 lat.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-07 19:53
Może faktycznie przesadziłem z tymi emerytami, ale nie słyszałem, żeby na Słowacji jakoś renciści czy emeryci masowo padali ze względu na brak leczenia.
A poza tym, jakoś kasę na o. Tadeusza mają. I to nawet najbiedniejsi coś tam wyskubią, więc czasami jak zapłacą trochę za zdrowie fizyczne/psychiczne zamiast za duchowe to chyba nic im się nie stanie.

Ale prawdą jest, że jak się popatrzy na te kolejki po NZOZa to emeryci/renciści. A nie sądzę, żeby większości coś więcej dolegało niż brak zainteresowania ze strony rodziny.

Poza tym, wielokrotnie było proponowane, żeby ci co ich na to stać, mogli płacić za mniejsze pokoje dodatkową sumę.
Ale znów się pojawią głosy, że reszta - tych których nie stać - umierałaby na korytarzach. No cóż, z taką demagogią trudno wygrać.
Zakręcony / 88.156.41.* / 2009-07-07 22:27
Jeszcze mała poprawka - kwota 1100 zł to kwota brutto - czyli na rączkę między 600 a 700 zł - kasa z którą można zawojować świat.....
dode... / 62.121.77.* / 2009-07-07 22:51
Proponuję iść na emeryturę do więzienia, tam są większe stawki dzienne.
I opieka GRATIS.
To wszystko to OBIECANKI MACANKI
Zakręcony / 88.156.41.* / 2009-07-07 22:24
Myślę i widzę, że jednak demagogię uprawiasz i to wielką... jak dziura budżetowa. Dam dla Ciebie zawrotną emeryturę w wysokości 1100 zł (to bardzo dobra kwota i nie każdy ją ma) i postaraj się przeżyć przez miesiąc mając skromy kąt do mieszkania, płać podatki oraz składki obowiązkowe. Jestem ciekaw ile wytrzymasz mając na wydanie dzienne 5-10 zł po opłaceniu danin i czynszu za mieszkanie ??? Kiedy emeryt ma chodzić do lekarza - po śmierci ??? Jedno co napisałeś odpowiada prawdzie - ludzie stoją w kolejkach w Niepublicznych ZOZ-ach, bo w publicznych nie mają szans na dostanie się do lekarza - oddają ostatnie grosze i czasami żyją na krawędzi nędzy. To system jest chory i wymaga radykalnych cięć - natomiast elity nie mogą żerować na najbiedniejszych. Takie postrzeganie problemu - to jest właśnie demagogia.
Otwórz oczy i zobacz jak ludzie żyją naprawdę - ci najbardziej biedni za którymi nikt się nie ujmie - no może przed wyborami obiecuje się im złote góry....
taxpayer / 87.239.216.* / 2009-07-08 02:25
od czego masz rodzinę, partnera zyciowego? łatwo wyciągać rękę do obcy ludzi? pod kościołem tego nie zrobisz, zagłosujesz na takiego sk. który pochyla się z troską nad losem maluczkich :p
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-07 23:05
Publicznych ZOZ-ów już nie ma bo wszystkie się przekształciły w niepubliczne. ZOZ-y publiczny to chyba tylko jeszcze MSWiA posiada.
I tu i tam były kolejki więc nie opowiadaj takich bredni. Przypominam sobie kolejki za moich czasów do ZOZ-ów. Nie wiem, czy nie były jeszcze większe niż obecnie.

Widzę jak ludzie żyją. I widzę, że emeryci/renciści mają czasem więcej siły niż zdrowy obecnie człowiek. To wiem z autopsji.

A zgodnie z wyliczeniami, średnia emerytura to około 1500 zł. Widocznie nie każdy ma 1100 ale wielu ma więcej niż 2000 zł, więc lepiej brać wartość średnią ponieważ ja również mogę podać przykłady z drugiej strony.
I jeżeli narzekasz na wielkość emerytury to zobacz ile osób jest na emeryturze - około 7,5 mln - a ile płaci na tych emerytów. Sam sobie zobaczysz, dlaczego to tak mało wychodzi.
emeryt2004 / 83.3.10.* / 2009-07-08 06:33
Nie wiem skąd taka nienawiść do emerytów. Przecież ci ludzie na swoje emerytury zapracowali.Pracowali co najmniej 30 lat i przez ten czas płacili składki,które państwo po prostu "przejadło', podobnie jak to się robi teraz. Przecież lwia część płaconych obecnie składek idzie na utrzymanie rezydencji i rozdętej administracji NFZ.Twierdzenie,że obecnie pracujący ,pracują na emerytów to czysta demagogia. A to,że w przychodniach i w kolejkach do lekarzy widać samych emerytów ,to prawda.I nie są to symulanci tylko poważnie chorzy ludzie,którym po latach ciężkiej pracy należy się szacunek i opieka lekarska na przyzwoitym poziomie. Ty tez kiedyś będziesz emerytem i zastanów się jak młodzi pracujący ludzie będą ciebie traktować
A Kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-07-07 17:39
Brawo chłopaki i dziewczyny z PO
Brawo dla wyborców PO
Bardzo proszę o Wasze komentarze , nie chowajcie teraz głowy w piasek piszcie dalej te swoje pochwały pod adresem PO i Tuska
Teraz takich wieści będzie coraz więcej wszystko jest już przeżarte czas sięgać do Waszych i naszych portfeli .
Cieszycie si dalej czy kopara Wam już opadła?
dode... / 62.121.77.* / 2009-07-07 22:53
A Za PiS-u była świetlana przyszłość !!!!
A Kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-07-08 19:08
A była nie wątpliwie z pustego nikt nie naleje, ale wybić dno to tylko potrafiła PO
NoO / 217.153.161.* / 2009-07-07 17:33
I niestety, jak zwykle, jedyne to co możemy w tej 'demokracji' zrobić, to ponarzekać. Smutne...
Wapniak / 2009-07-07 17:31 / Tysiącznik na forum
Po co te nerwy? - będzie jeszcze mniej...
zorro25 / 89.228.255.* / 2009-07-07 17:05
Miał być dobrobyt, miała być miłość, cuda i Irlandia - jest Platforma-TVN i bananowa Tuskolandia.
Zakręcony / 88.156.41.* / 2009-07-07 16:52
wielokrotnie zresztą... czy ktoś przeprowadził rzetelną kontrolę tej centrali darmozjadów, co zatrudnia całe tabuny ludzi - a na załatwienie prostych spraw czeka się miesiącami !!! Rozliczyć ten cały "bajzel" i to dokładnie. Prócz tego niech któraś ekipa rządzących zrobi porządek z tą całą pseudo reformą zdrowia.
To, że muszę tyrać w kilku miejscach powoduje, że płacę przymusowo na tzw zdrowie dość duże pieniądze. Natomiast od 6 lat nie skorzystałem z usług państwowej służby zdrowia, bo mam zero szans na dostanie się do specjalisty. Gdybym chciał czekać w kolejce pokornie, to bym prędzej ducha wyzionął niż bym doczekał się pomocy. Składki to nie pomoc dla nas, tylko ukryta forma podatku i koniec z tym mydleniem oczu...
b.p / 93.97.94.* / 2009-07-07 22:07
drogi panie

nie zycze panu, ale moze sie tak stac, chocby nawet i po dziesieciu latach "niekorzystania" z panstwowej opieki zdrowotnej, ze zachoruje pan na cos bardzo powaznego, a wtedy to tylko panstwowa sluzba zdrowia pana leczyc bedzie bo dla prywatnego ubezpieczyciela bedzie pan "za drogi". jest wiele takich przypadkow w USA i np wtedy ludzie musza sprzedawac domy lub oglaszac bankructwa - prosze poczytac pania Warren (prof. prawa z Harwardu, albp prof. Krugman noblista z ekonomi).

pozdrawiam
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy