Forum Polityka, aktualnościKraj

Nie będzie dowodów biometrycznych

Nie będzie dowodów biometrycznych

Money.pl / 2008-12-09 16:49
Komentarze do wiadomości: Nie będzie dowodów biometrycznych.
Wyświetlaj:
ktttoś / 77.236.15.* / 2009-07-15 12:38
Moim zdaniem obecne dowody osobiste są wystarczające do identyfikacji obywatela.Przecież nie da się ich podrobić.Ja jestem zdecydowanie przeciwny takiemu "unowocześnianiu" Polski,takimi rzeczami,jak dowody osobiste z czipami.Mam nadzieję,ze na prawdę nie zostaną one wprowadzone.
acomitam / 83.25.144.* / 2008-12-10 15:01
Ja myślę, że w ogóle dowody nie są potrzebne. Jak ktoś chce, proszę bardzo, a jak nie to jego sprawa. Jest tylko jeden problem: w państwach totalizujących, a do takich należy zaliczyć demokracje ludowe, ponumerowanie obywateli jest konieczne, aby można było ich śledzić. Dowody biometryczne to na razie początek. Potem przyjdą biochipy identyfikacyjne z funkcjami GPS wszczepiane noworodkom. Wystarczy przejechać skanerem lub namierzyć z satelity i już wszystko wiadomo: gdzie, kto, z kim i dlaczego.
Cspostrzegawczy / 2008-12-09 16:49 / Tysiącznik na forum

dowody biometryczne, czyli te, na których miały być rejestrowane między innymi odciski palców, nie są nam potrzebne

Czyżby coś się im nie udało, a może koszty są zbyt duże?
Dziwi mnie taka postawa rządu, nagle nie są potrzebne, a może nie chcą się przyznać , ze nie potrafią tego zrobić.
Czyli identyfikacja w dalszym ciągu na podstawie zdjęcia?
axxel / 83.143.213.* / 2008-12-09 23:22
widze że niekturym bardzo spieszno, do totalnej identyfikacji/ inwigilacji

:)

nie przejmój się, co sie odwlecze to nie uciecze
ktośtamnagórze / 89.74.134.* / 2008-12-11 07:21
To dobrze,lecz wogóle nie powinni ich wprowadzać.Już wystarczy,że na ulicach tyle kamer jest i tajnych psów.

Najnowsze wpisy