Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie miał kto nam budować

Nie będzie miał kto nam budować

Money.pl / 2007-01-25 20:49
Komentarze do wiadomości: Nie będzie miał kto nam budować.
Wyświetlaj:
k.chodowicz / 2007-01-25 23:58 / portfel
Gospodarka zrobi swoje, wolny rynek mamy w końcu - jeśli nie będzie chętnych, zwiększą się oferowane płace, to normalne dla kapitalizmu.
ja tez wyjade / 193.17.54.* / 2007-01-25 23:43
Zdaniem Joany z Ministerstwa Spraw Zagranicznych migracja Polaków za granice jest duża, ale podobnie po kilku latach po akcesji do wspólnoty, powinna się zminiejszyć. - jak juz zostana sami emeryci i politycy przez nich wybrani, a szansa dla mlodych aby zainwestowali swoj ciezko wypracowany kapital w tym balaganie jaki panuje w polsce i przy takich obciazeniach fiskalnych wydale sie znikomy, sam widze jak nie tylko ludzie ale i firmy zmieniaja sidzibe na inna niz PL.
Andre7 / 2007-01-25 20:49 / Tysiącznik na forum
a może by uszczelnić system utrzymywania dorabiających na czarno "bezrobotnych" + zacząć przekwalifikowywać prawdziwych bezrobotnych ?
marek 19-53 / 83.24.0.* / 2007-01-25 21:41
1. Pracujący na czarno pracują - doszczelnienie systemu nie zwiększy zatem ilości pracujących. Do oczywiście znaczne oszczędności budżetowe.
2. Znaczna część "prawdziwych bezrobotnych" nie zamierza podejmować jakiejkolwiek pracy. Często jest to margines społeczny, bandyci, złodzieje itd. zarejestrowani dla ubezpieczenia i mający w nosie nawet dobrze płatną pracę.
3. Kolejna część "prawdziwych" nie jest przygotowana do migracji za pracą w stylu amerykańskim. Place budów są we Wrocławiu czy Krakowie a nie na Podlasiu czy Mazurach.
4. Brakuje nie tylko sił wykwalifikowanych ale i pracowników do prac najprostszych.

Jedyną drogą jest zmiana organizacji pracy i podniesienie wydajności w zamian za znaczne wyższe zarobki.
Gdy wzrośnie różnica dochodów z pracy i kuroniówki bezrobotni sami zaczną się starać o zmianę kwalifikacji i szukać pracy.
Gary / 86.130.137.* / 2007-01-25 22:55
panowie nich tylko pracodawca zwiekszy zarobki , a niech nie mówi ze na ulicy dziesieciu czeka na twoje miejsce ,to ludzie nie bedom wyjerzdzac za granice . Mi to powiedzial i wyjechalem !!!
k.chodowicz / 2007-01-25 23:56 / portfel
To siedź tam, skoro jest Ci dobrze, życzę powodzenia :)
studen ekonomii / 82.33.108.* / 2007-01-26 04:27
Nie wiem co za prostacy zyja w naszym kraju ktorzy uwazaja ze za granice powyjezdzali przegrancy. Przegrancami sa ci ktorzy nie potrafia ruszyc tylka bo mysla ze walka z polska rzeczywistoscia to ich narodowe powolanie. Niewiele ludzi wroci inwestowac pieniadze w polsce a napewno nie beda zakladac firm bo to jest ogromna porazka predzej czy pozniej nasze kochane panstwo kadego zniszczy i nic sie nie zmienia w tym kraju od ponad 20 lat. I gratuluje tym wszystkim co mieli odwage wyjechac i stac sie wkoncu ludzmi a nie murzynami we wlasnej ojczyznie.
marek 19-53 / 83.24.39.* / 2007-01-26 16:21
To proszę mi powiedzieć, czemu ci wszyscy operatywni, młodzi i wykształceni nie prowadzą działalności tutaj, w Polsce.
Czemu nie zatrudnią pracowników z pensjami "żywcem przeliczonymi" z GB czy Norwegii.
Przecież nikt nie stawia przeszkód.

I proszę mi przy okazji wyjaśnić gdzie studentów ekonomii uczą zwracania się do innych per prostak. Poczuł się Pan dowartościowany?

Najnowsze wpisy