Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Nie będzie zmian w systemie emerytalnym"

"Nie będzie zmian w systemie emerytalnym"

skomentuj
Wyświetlaj:
rysiul20 / 77.255.251.* / 2010-08-13 21:02
Nie chcę emerytury tylko nie zabierajcie mi składek na nią. Dziekuje za dobrodusznosc rządu
mś / 77.237.3.* / 2009-11-16 21:27
"że trzeba się zastanowić nad tym, co zrobić z rosnącym długiem publicznym", czyli dług publiczny to nie tylko renciści i emerycie lecz także zaplanowane w budżecie ZUS inwestycje i wydatki nie tylko związane z kosztami osobowymi / w tej materii również miałabym wiele do powiedzenia / . Skoro mówimy o recesji to chyba każdego obowiązują cięcia wydatków, szczególnie ci którzy finansują wszystko z środków finansowych. Bierzmy w końcu przykład i wzór z wiele bogatszych krajów, nie grajmy panów i nie zastanawiajmy się głupio na co te pieniądze się rozpływają.
paulbociek / 2009-11-16 17:54 / Bywalec forum
Mówienie, że OFE generują deficyt to zwalanie winy za swoje i poprzedników błedy i zaniechania. Po rządzie Buzka żaden rząd nie dokończył tej reformy za to były próby (niestety skuteczne) częściowego demontażu systemu. Zamiast psuć należy dać możliwość lepszego inwestowania dla funduszy np. rozszerzając zakres inwestycji w akcje do 50%. Ministrowie Fedak i Rostowski rzucili durną propozycję, która niczego nie poprawia ale narusza zasady gry. Tych dwoje nie nadaje się na ministrów!
Tomwic / 2009-11-16 14:41 / Bywalec forum
Trzeba zmienić ustawę niepozwalającą OFE na swobodne inwestowanie. Ograniczenie się do obligacji i to głównie krajowych bardzo ogranicza zyski emerytów.
Oczywiście, że zbliżając się do wieku emerytalnego należy mieć "bezpieczny portfel", ale nie dotyczy to młodych uczestników programu.
Pieniądze zgromadzone w OFE są zgodnie z ustawą WŁASNOŚCIĄ przyszłych emerytów i do momentu rozpoczęcia wypłat emerytalnych podlega również dziedziczeniu!
Jakikolwiek pomysł, by je gdziekolwiek przenosić jest pozbawiony wszelkich podstaw prawnych!
Willander / 83.142.187.* / 2009-11-16 13:54
ale głodne kawałki, że dla dobra emerytów zwłaszcza te ostatnie propozycje, a to tylko brudne łapska politykierów i ich zakusy na cudze pieniądze, jeszcze sądzą że całe nasze społeczeństwo to matoły , i nie zauważą jak ich się robi w rogi. Hańba taki rząd i tacy politycy!
Pilsener / 2009-11-16 12:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oto moje postulaty:
- emerytura zależy tylko i wyłącznie od zgromadzonego kapitału, a nie tak jak teraz - od klucza partyjnego
- kapitał jest TYLKO i WYŁĄCZNIE własnością osoby, która go gromadzi i może być dziedziczony w wypadku nagłej śmierci
- każdy sam decyduje kiedy przechodzi na emeryturę, może ją też zawiesić w dowolnym momencie albo pobierać emeryturę i pracować
- każdy sam decyduje u kogo gromadzić kapitał i w jakiej wysokości opłacać składki
- każda emerytura jest wolna od JAKICHKOLWIEK PODATKÓW czy innych przymusowych opłat - przecież to jest dochód obywateli od którego już odprowadzono podatek!
- rząd zachęca obywateli do oszczędzania na emeryturę pozwalając odliczyć od dochodu składki, wspiera organizacja pozarządowe i robi wszystko, by odkładanie na starość było opłacalne (czyli odwrotnie niż dziś, bo dziś oszczędzanie w OFE czy ZUS to jak u Madoffa albo Grobelnego)

Jak długo mam być dojony, płacić na obecnych emerytów i ich przywileje, na swoją emeryturę i jeszcze żeby nie klepać biedy na starość muszę odkładać w szarej strefie!
stary_emeryt / 77.112.20.* / 2009-11-16 13:01
OK i TAK__emerytura zależy tylko i wyłącznie od zgromadzonego kapitału, niestety zawsze młody płaci ZUS-owi tearz aby mieli kasę dla tych co emeryturę TERAZ ją biorą.
lelek3 / 82.177.46.* / 2009-11-16 12:12
Cała sprawa z OFE to wielkie draństwo do którego tylko w Polsce może dojść. Zapisałem się do OFE chociaż nie musiałem bo składki miały być dziedziczone. Po kilku latach okazało się, że nie będą dziedziczone. Porządne kraje jak Niemcy zmiany w emeryturach ogłaszają na 15 lat wcześniej, daje to przyszłym emerytom możliwość planowania. U nas zmiany wchodzą z dnia na dzień, jeżeli tylko sejm uchwali. Uchwalą zmianę wieku emerytalnego to wejdzie od najbliższego roku. Rzygać się chce jak człowiek patrzy na kolejne rządy i te same twarze w sejmie od 20 lat.
Szolom / 77.112.20.* / 2009-11-16 12:55
Emeryci blokują miejsca młodym ludziom (są pazerni na forsę).Maja pretensje ciągle za mało mają forsy (starcze udawanie! ).ZUS mu za fryko nie dopisze wiekszej kasy.Ile odprowadził do ZUSu za czasów komuny ? procentowo to teraz odbiera!Leżał,miał kiepska pracę mógł zmienic na popłtniejszą (mozna było z tym skakać).Emetom się bardzo nudzi w domu,na srarość wnuki bawić i odpoczywać ! Oni ida z nudów do pracy posiedzi 4 godz.podrzemie i ma połowę kasy pełnoetatowca!
Pilsener / 2009-11-16 12:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
OFE to ZUS bis i zwykłe nabijanie kabzy partyjnym i ich kolesiom.
skomentuj

Najnowsze wpisy