Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Nie Bulgaria,nie Rumunia,ale.......

Nie Bulgaria,nie Rumunia,ale.......

Jukiet / 213.192.96.* / 2007-08-12 21:29
.......Kuala Lumpur.

Witam,

Zapadla decyzja i jesienia wyruszam do Malezji by od strony praktycznej zapoznac sie z tamtejszym rynkiem nieruchomosci.Teorie opanowalam.I wiele czynnikow przemawia za tym,by wlasnie tam zakupic apartament w celu wynajecia go na pare lat i sprzedazy z dwukrotnym zyskiem.Obecnie za 90mkw,w pelni wyposazony apartament zaplacimy ok 100tys $,za mniejszy ,oddalony troche od Petronas Towers juz tylko 50 tys $.Znajomy,ktory tam zyje mowi,ze obecnie Kuala Lumpur wyglada jak plac budowy.Z czystej ciekawosci chcialabym poznac Pana zdanie na ten temat,czy warto?Dla mnie odleglosc nie ma znaczenia.

Druga sprawa,mam okazje do zakupu 750mkw uzbrojonej dzialki polozonej na Kaszubach(Golubie)oddalonej 300m od linii brzegowej za 30tys zlotych.Jest tu wymarzona cisza,piekny widok,lecz niestety autem dosc ciezko wjechac na sama gore,zadna droga asfaltowa juz dalej nie prowadzi i zadna tez tam nie powstanie z uwagi na sasiedztwo Trojmiejskiego Parku Narodowego.Cos za cos.Czy zatem taka cena to rzeczywiscie okazja i jakie sa prognozy na najblizsze lata,ceny gruntow beda rosly??Nie chcialabym potem,,pluc sobie w brode'',ze cos przegapilam,uwazam ze kiedy cos wydaje sie nam okazja nalezy to chwytac.Tyle,ze ja akurat o ziemi mam blade pojecie,wiec zwracam sie do Pana o pomoc,w zyciu podejmuje sama decyzje jak do tej pory dobre,ale czasem warto wysluchac opinii eksperta.Dlatego prosze Pana o rade na moj adres mailowy.
Z gory dziekuje.
Pozdrawiam,
Julia
Wyświetlaj:
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-11-24 23:36
Cześć Juliet, listopad się kończy, a nie mamy żadnej informacji z Kuala Lumpur. Jak inwestycja ?
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-10-15 22:59
Jukiet i jak byłaś w Kuala Lumpur ? I jak udało się , jak ceny ? Jak wrażenia z pobytu ? Czekamy na forum na nowości.
Pozdro
jarunieczek / 83.24.32.* / 2007-10-16 10:24
cześć Wszystkim; także się przyłączam do "głodu wiedzy" na temat Kuala Lumpur - od strony praktycznej, nie zaś marketingowej i cyferkowej- tę już posiadłem, Z góry dzięki za jakieś newsy Jukiet. Pozdrowienia
kasia des / 158.75.236.* / 2007-10-09 01:44
Ja tez daj znac jak bedziez troche zorieowana
juliet / 213.192.96.* / 2007-08-23 23:49


Witam,

Zapadla decyzja i jesienia wyruszam do Malezji by od strony praktycznej zapoznac sie z
tamtejszym rynkiem nieruchomosci.Teorie opanowalam.I wiele czynnikow przemawia za tym,by
wlasnie tam zakupic apartament w celu wynajecia go na pare lat i sprzedazy z dwukrotnym
zyskiem.Obecnie za 90mkw,w pelni wyposazony apartament zaplacimy ok 100tys $,za mniejszy
,oddalony troche od Petronas Towers juz tylko 50 tys $.Znajomy,ktory tam zyje mowi,ze
obecnie Kuala Lumpur wyglada jak plac budowy.Z czystej ciekawosci chcialabym poznac Pana
zdanie na ten temat,czy warto?Dla mnie odleglosc nie ma znaczenia.

Druga sprawa,mam okazje do zakupu 750mkw uzbrojonej dzialki polozonej na
Kaszubach(Golubie)oddalonej 300m od linii brzegowej za 30tys zlotych.Jest tu wymarzona
cisza,piekny widok,lecz niestety autem dosc ciezko wjechac na sama gore,zadna droga
asfaltowa juz dalej nie prowadzi i zadna tez tam nie powstanie z uwagi na sasiedztwo
Trojmiejskiego Parku Narodowego.Cos za cos.Czy zatem taka cena to rzeczywiscie okazja i
jakie sa prognozy na najblizsze lata,ceny gruntow beda rosly??Nie chcialabym potem,,pluc
sobie w brode'',ze cos przegapilam,uwazam ze kiedy cos wydaje sie nam okazja nalezy to
chwytac.Tyle,ze ja akurat o ziemi mam blade pojecie,wiec zwracam sie do Pana o pomoc,w zyciu
podejmuje sama decyzje jak do tej pory dobre,ale czasem warto wysluchac opinii
eksperta.Dlatego prosze Pana o rade na moj adres mailowy.
Z gory dziekuje.
Pozdrawiam,
Juliaskomentuj
juliet / 213.192.96.* / 2007-08-23 23:51
Pzrepraszam,czy uzyskam w koncu odpowiedz na moje pytanie?
spod londynu / 78.146.70.* / 2008-01-01 17:44
Moim zdaniem Kuala Lumpur to bardzo dobry wybór . Mam jednak wątpliwosci co do aktualnosći cen które podałaś. Mieszkałem parę tygodni w tym regionie 3 lata temu (i kilka dni w Golden Triangle w samym centrum Kuala Lumpur). Wydaje się że to bardzo perspektywiczna gospodarka. W dodatku duży eksporter ropy naftowej. Petronas Towers oraz metro (Monorail) robia ogromne wrażenie. Pamietam że w centrum dało sie kiedyś zjeść obiad za 8zł! Niestety o ile wiem od tego czasu waluta Malezji szybko się umacniała więc przy obecnie słabym dolarze słabo więrzę w ceny które podałaś. Plusem jest to że można się posługiwać j. angielskim i wiekszość ludzi cię zrozumie. Mankamentem Kuala Lumpur jest smog. Nie sadze by miasto dało radę coś z tym zrobić w ciagu najbliższych lat. Rozwiazaniem byłoby znaczne ograniczenie liczby samochodów i motocykli (tak jak to jest w Singapurze). Wynika to oczywiście z ciepłego, wilgotnego klimatu i bardzo taniej benzyny. Poza tym nie wiem jak funkcjonuje rynek wynajmu mieszkań i jakie sa koszty utrzymania mieszkania( jeśli masz jakies info na ten temat to napisz!). Z 50 tys$ bym wchodził bez wachania
PawelT / 83.14.142.* / 2007-09-12 16:40
ale kogo Pytalaś ?

Najnowsze wpisy