Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie chcą płacić podatków w Polsce i uciekają z zyskami

Nie chcą płacić podatków w Polsce i uciekają z zyskami

Wyświetlaj:
DA / 195.225.71.* / 2006-07-12 11:50
No to pomysł z podatkiem obrotowym mógłby ostudzić te transfery...
hajnel / 83.5.117.* / 2006-07-12 10:26
wystarczyłoby wprowadzić podatek obrotowy zamiast dochodowego i żadne sztuczki nie pomogą.Oprócz tego jaka prosta księgowość i prosta kontrola.Tylko że na to nie pozwoli lobby pracowników skarbówki i biur rachunkowych.
Wiadomo dlaczego.
siepacz na młoty / 83.5.119.* / 2006-07-12 10:38
Pamiętamy to z komuny - dzięki temu prostemu rozwiazaniu w produkcie finalnym wytworzonym z serii półproduktów podatek stanowi nawet 200 % ceny. Podatek obrotowy to zniechęcanie do specjalizacji i wytwarzania półproduktów. Skutek - promocja najprymitywniejszych działów gospodarki.
hobbit / 83.5.116.* / 2006-07-12 09:33
wchodzi na jakikolwiek rynek to zazwyczaj inwestuje sporo i ma prawo do zwrotu z takiej inwestycji. Czy którykolwiek z półgłówków wypisujących kretyńskie komentarze ma jakiekolwiek pojęcie o ekonomii?
kowalski / 83.5.116.* / 2006-07-12 09:43
To raczej oczywiste - w Polsce i tak zostają płace i całe mnóstwo podatków pośrednich. Nie licząc tak niewymiernych wartości jak import kultury biznesowej. Bez tego do dziś zawijalibyśmy towar w gazety.
catbert / 83.25.249.* / 2006-07-12 00:59
"Ciężko wykryć i udowodnić firmie" - ani cięzko, ani nie niemożliwe - tylko, że prokuratror albo nie rozumie (bo jest ciemny) - albo wziął łapówkę.
Gdybym był pewien, że prokurator nie mnie będzie oskarżał - tylko przestępcę - to bym chętnie udostępnił właściwe dokumenty i wykazał jak sie to robi. Oczywiście firma audytorska napisała, że jest cool - ale w każdej firmie znajdzie się śmieć w garniturze, co podpisze się pod wszystkim, za co mu zapłacą. Sam noszę garnitur - to mi wolno tak pisać.
A w skarbówkach panie są za cienkie - więc ścigają małe żuczki - bo na dużym by zęby połamały.

Żeby nie było tak pesymistycznie - mi zysków nie wytransferowali - lecz wtransferowali - znaczy się do Polski kasa poszła. Ale nie każdy robi jak ja - znaczy się o firmę dba, zamiast ją dymać.
Tepsiarz_mały / 83.30.126.* / 2006-07-11 18:13
A co powiecie ludziska o Tepsie? Przecież Żabojady sobie doskonale odbiły wszystkie straty naszym kosztem. I dodam, że cały czas są wytransferowywane ogromne kwoty i to bynajmniej nie do jakiegoś raju podatkowego, a do Francji. I jeszcze jedno pytanie, ile to FT zainwestował w TP SA od momentu jej przejęcia? Dosłownie 0 ZERO. Cały czas jadą na przestarzałym sprzęcie z zerowymi inwestycjami. A ich jedynym zadaniem jest zwalnianie jak największej liczby pracowników i wynajem wszystkiego, co tylko się da wynająć, oraz sprzedać. No i oczywiście ciągłe robienie nas, Polaków w balona z tzw. promocjami i extra abonamentami. Byle by tylko wydoić jak najwięcej kasy. Ale o tym, sza!
zx / 83.16.202.* / 2006-07-12 07:57
To chyba dość oczywiste, że rząd francuski nie będzie transferował zysków do raju podatkowego tylko do własnej kieszeni. FT to nie jest normalna firma, to państwowy moloch podobny do tego jakim była TPSA przed prywatyzacją. Prywatyzacją, którą można obrazowo określić jako sprzedaż TPSA innej TPSA-sie tyle, że większej. Nie wiem w ogóle dlaczego nazwałem to prywatyzacją, chyba z rozpędu bo w gruncie rzeczy była to sprzedaż monopolu przez państwo polskie, państwu francuskiemu. Jak się zachowuja monopole można sobie przeczytać w każdym podręczniku mikroekonomii.
St / 83.14.253.* / 2006-07-11 19:21
Najmocniejszy jest chyba numer z zakupem LOGO od FT
Za pokazywanie podpasek na rachunkach płacimy corocznie grube miliony żabojadom.
LESZEK 10 / 83.16.4.* / 2006-07-11 13:41
Polscy przedsiębiorcy uważają że w Polsce podatki są tak małe że wstydzą się rzucać państwu bylę ochłap !
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-11 10:57
Obecnie podatki dochodowe płaci większość przedsiębiorców bo nie zna się na mechanizmach transferu zysków do rajów podatkowych. Pewnego dnia ta wiedza stanie się powszechna, i miejmy nadzieję że wtedy ten rodzaj podatku przejdzie do historii.
TKMSpieprzajDziadu / 141.76.1.* / 2006-07-11 10:41
To nie tylko duże firmy tak robią. Ja mam małą firmę handlową i też się rozglądam za krajem z mniejszymi podatkami (np. Cypr). Przy naszym systemie podatkowym nie zostaje mi nawet złotówka na rozwój. Mam do wyboru: zbankrutować, albo dać sobie spokój z lokalnym (Polskim) patiotyzmem i zacząć zarabiać i się rozwijać. Wielu ludzi (pracowników) tak już zrobiło. To tez jest przecież transfer podatków np. do Wielkiej Brytanii
zx / 83.16.202.* / 2006-07-11 10:41
Jak czytam takie brednie to mi się nóż w kieszeni otwiera. Transgraniczny transfer zysków zawsze będzie miał miejsce bo firmy potrzebują pieniędzy na rozwój na tych rynkach, które są dla nich przyszłościowe, a nie na tych, które wskaże im fiskus. Postulat reinwestowania w Polsce całych zysków generowanych na jej terenie jest może i fajny i dobrze brzmi w mediach tylko, że jest to niewykonalne. Są kraje, które sobie odpuściły tę zabawę z uwagi na jej bezcelowość i tam można zawrzeć z fiskusem układ: tyle odprowadzamy do centrali i nie więcej, a wy nie próbójecie wywalić nam tego z kosztów. Są to jednak kraje, które gospodarkę rynkową mają dużo, dużo dłużej niż my, zatem nie ma co liczyć na zmianę myślenia przynajmniej w tym pokoleniu. Zatem będziemy od czasu do czasu czytać takie nagówki prasowe jak tez z "Gazety Prawnej". "...Syjonisci do Syjamu !!!"
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-11 10:36
jak można legalne działania nazywać procederem ??? czy ktoś ( ŁZ ) uważa że ktoś tu inwestuje bo nas lubi ??
Kero / 2006-07-11 10:11 / -
Oni tylko korzystają z praw nadanych przez polskich przestępców.
A może łamią prawo?
pantarei / 2006-07-11 10:46
Może ktoś w tym rządzie wreszcie zrozumie, że obniżenie podakków dochodowych zwiększa przychody państwa. Firmy nie deklarują zysku gdzie indziej, a i konsumpcja się zwiększa, bo ludzie maja więcej pieniążków , co napędza z kolei gospodarkę!!!!
Popatrzcie na inne kraje, gdzie podatki obniżono.
T.Z.
MD / 84.10.251.* / 2006-07-11 16:58
Firmy placa (lub nie) podatek obrotowy. Dochodowy ich pracownicy. A przychody panstwa zwiekszaja sie z reguly glównie przez obnizenie wlasnie podatku obrotowego.
zdenek / 2006-07-11 11:22 / Tysiącznik na forum
małą łyżeczką więcej się można nachapać
niż dużą chochlą
kukuczka / 83.30.126.* / 2006-07-11 18:04
I bardzo słusznie. Bo wielką chochlą można jedynie się poparzyć, a resztę prozlewać, ale durnowaty rząd tego nie dostrzega i winduje dalej do góry jak tylko może te wspaniałe podatki.

Najnowsze wpisy