Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa

Money.pl / 2006-11-22 10:08
Komentarze do wiadomości: Nie każcie emigrantom oszukiwać fiskusa.
Wyświetlaj:
abolicja podatkowa / 149.254.192.* / 2007-12-05 01:25
ABOLICJA PODATKOWA W DRODZE. NARESZCIE JAKIS FACET Z JAJAMI ZROZUMIAL ZE PANSTWO PO STOKROC SKORZYSTA NA ABOLICJI WPUSZCZAJAC KAPITAL DO POLSKI. MIMO SMIESZNEGO NAZWISKA I IMIENIA. OGLASZAM WSZEM I WOBEC ZAWISTNYM POLACZKOM CZEKAJACYM AZ NAM EMIGRANTOM ZABIOROA WSZYSTKO I WTRACA DO WIEZIENIA - USTAWA O ABOLICJI JEST NA UKONCZENIU. W POLOWIE GRUDNIA MA SIE NIA ZAJAC SEJM. NA DRODZE DO NORMALNOSCI?
gitarzysta 32 moj skyp / 77.49.73.* / 2009-09-11 11:43
Witam 20 lat ciezkiej szybkiej charowki ,rozbita rodzina ,3 dzieci przy mnie ,miljony klopotow ,mijam tych co mnie denerwuja zeby nie zabic ,kto wie w polsce do czego nas zmusili ,a nie musi tak byc ,dawno temu opracowalem system pracy i zarobkow zeby ludzie nie musieli wyjezdzac ,jeden problem jak was wszystkich poznac nad tym pracuje ,przy mnie mozna zarabiac ,jestem inny od eszystkich taki sie widocznie urodzilem,zawsze walczacy ze zlem ,jestesmy rozni ,ale sa tez prawdziwi polacy i tych mi zal ze musza sie meczyc na emigracji,ja z zalu za polska trzymam polskie golebie ,sni mi sie zapach polskiej trawy ,ie mylic z topa ,a oni nam podatki wala ,mnie to nie przeszkadza ,i na to jest sposob ,uczciwy ,ale noie kazdego na to stac zeby placic podatki opracowalem taki system ze czym wiecej dam to wiecej mam ,i chcialbym sie tym podzielic z polakami ,ale pamietajcie bez myslenia nie ma powodzenia ,rece sobie powyrywalem i to nic nie dalo,tylo wspolpraca ,jednosc imoje pomysly zakonczyly by wasz problem z emigracja ,z tym bede walczyl do konca swoich dni,kiedys slyszalem ze tusk ma zrobic cud w polsce ,liczylem na niego ,ale nie ma szas cudem bedze jak go tez na taczce nie wywioza ,jedna zwrotka z wiersza ktorego napisale brzmi ;wywiezli buzka wywioza i tuska ,w sld jest wesolo jyz pompuja w taczce kolo,nie pyta ludzi ,sam wie bzdura ,najwieksza szkola zycia to emigracja ,polak w polsce ma klapki na oczach ,a w szczegolnosci nasz rzad ,ktoremu jak nie pokazemy drogi bedzie nas gnebil bo nie ma innego wyjscia ,przeciez jak nam nie zabiora no to z czego beda zyc ,przeciez nie wyjada za granice do pracy ,zeby placic podatki ,od tych wyjazdow ,maja nas ,pozdrawiam ,moglbym pisac w nieskonczonosc ,mam do tego wielki dar ,ale to i tak nic by nie dalo ,przestanmy sie oszukiwac ,dzialajmy razem,niech zniknie powiedzenie ,,dla polakow wszystko ,z polakami nic ,menadzer budownictwa,oraz muzyk rocowy .pozdrawiam z ATEN.
Radek111 / 149.254.192.* / 2007-08-30 19:24
Drodzy rodacy rozproszeni po swiecie. Laczmy sie w grupy To skandal co dzieje sie w tym panstwie cwaniactwa i oszustwa. Naglasniajmy gdzie sie da
TO NIE EMIGRANCI OSZUKUJA. TO POLSKA OSZUKUJE I KRADNIE PIENIADZE OD EMIGRANTOW!!!
To polski US jest zlodziejem i oszustem. To wladza powinna isc za to do wiezienia a nie emigranci. Nikt z nas nie jest przestepca. Pracujemy i placimy a tym co nas wygnali z kraju wara od nas. Za duzo lez sie leje na obczyznie aby dac sie jeszcze ograbic.
anha / 213.25.84.* / 2007-10-14 21:58
wspaniale ja tez jestem tego zdania mamy z męzem troje dzieci w tymnajmłodsze ma dwa latka niestety mąz musiał wyjechać do szwecji po chleb ponieważ nie sposób jest przeżyć w polsce za marne tysiąc zł z trojgiem dzieci i niepracującą żona gdyż ktoś musi pilnowac dzieci cierpią wszyscy a zarobione pieniądze polak chce odłożyc na życie i przyszłość dzieci jak to zrobic gdy polska wspaniała nas ograbia z ciężko zarobionych pieniędzy za granicą ograbia i kradnie nam miesiące i lata niebycia razem z rodziną przerażające!!! polacy wysoko postawieni nie zabierajcie naszym dzieciom krwawicy rodziców to dla nich rozstania łzy i tęsknota
Maciej752 / 212.111.231.* / 2007-05-07 11:50
pracuje w Niemczech, place podatki w Niemczech, jak dlugo moge miec zameldowanie w Polsce zeby mnie US nie scigal?
wyjechany2 / 149.254.192.* / 2007-12-05 01:29
zameldowanie mozesz miec, choc lepiej by bylo bez niego. Ale nie ma przymusu wymeldowania sie. Niektorzy natomiast jak juz us jest wyjatkowo u********* po prostu sie wymeldowuja i nie bardzo jest komu dostarczyc wezwanie. Taki prosty trick ale skuteczny. Sprawe trzeba umorzyc bo adresat nie znany. Ojej jakie brzydkie rzeczy mowie....a fe!
wyjechany2 / 149.254.192.* / 2007-12-05 01:30
u pier dli wy... ja bym jeszcze wpisam us na liste brzydkich slow...
ina67 / 83.25.216.* / 2007-05-04 00:21
Mój mąż od sierpnia 2006 pracuje w Danii. Cięzko zarabia na to,żeby przesyłac pieniądze do Polski i utrzymac tu rodzinę. Rozliczył się uczciwie z US i do dopłacenia było 3500 zł... Wynika to z tego, że Dania pozwala na kwotę wolną od podatku gdyż pracujący tam prowadzi dwa gospodarstwa domowe. I wychodzi na to, że państwo duńskie obcemu obywatelowi dokłada (bo ma trudniej) a państwo polskie własnemu obywatelowi to zabiera. Nijak nie mogę sie z tym pogodzic, ze mój kraj traktuje gorzej własnych obywateli niż zupełnie obce państwo. Rezygnujemy z tej ulgi podatkowej w Danii... Wolimy płacic tam!
zdenek smietana / 149.254.192.* / 2007-08-30 19:20
Popieram!!! Mam to samo kiedy odliczam skrupulatnie od podatku przejazdy, i inne koszty. Po co? Zeby polski US mial wiecej do zagrabienia? Wole zaplacic Dunczykom, Anglikom, komukolwiek bo temu je.ban emu panstwu nie nalezy sie ani grosz!
Rodaczka / 82.36.138.* / 2007-04-18 22:37
Witam!
Chciałabym na poczatku podziekowac, że organizacja Money chce pomoc nam rodakom pracującym za granicą. Ja rownież pracuje na opczyźnie i waham się z decyzja zaplaty podatku do polskiego US, ponieważ juz raz go zaplaciłam w UK.
Jest wiele osób, które swoją przyszłosć wiąża z Polską w tym także ja, ale z powodu kar, które mogą mi groźić obawiam się powrotu.
"Proszę pozwólcie nam wspólnie, budować i rozwijać gospodarkę tego pięknego kraju"
Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Ewa
jeszcze_podatnik / 155.45.81.* / 2007-03-20 21:57
i co z tym protestem? tylko EU i UK? ja pracuje w USA i tez mnie panstwo rownych i rowniejszychc zmusza do lamania prawa.
Czy sprawa podwojnego opodatkowania zostanie rozwiazana globalnie czy znow obejmie tylko wybrane grupy polakow?
digi / 149.254.192.* / 2007-08-30 19:30
a myslisz ze ona zostala rozwiazana? duzo szumu i gadania a w konwencji jak wol napisane ze US rozpatruje czy rezydenture dac czy nie dac. 183 dni nic nie znacza. Chca zeby zerwac zupelnie kontakty, i jakiekolwiek powiazania i wtedy zapasiona pani urzednik laskawie uzna rezydenture. Wtedy nie bedzie ona nikomu potrzebna bo jak ktos wyjedzie na stale to oglednie mowiac pyka go czy pani urzednik w Koziej Wolce cus mu tam uzna czy nie... Jednym slowem mozna to nazwac programem Zatrzymac Mlodych (ale zagranica..).
p1ot3 / 155.45.81.* / 2007-03-19 15:48
praca w USA.
pracuje, place ubezpieczenia, kredyty, podatki wynajem mieszkania, utrzymuje rodzine.
Z jakiej racji mam oddawac gross swoich dochodow panstwu w ktorym nie mieszkam?
blena / 151.204.241.* / 2007-04-06 03:10
To jest dyskryminacja czlowieka (pracujacego w USA)i jego rodziny.Ktos kto pracuje np.w Niemczech ,Francji,Norwegii i duzo by wymieniac ,uzyskuje dochody tylko z tych krajow a wPolsce ma na utrzymaniu rodzine i wysyla tam pieniadze nie placi podatku.Natomiast osoba pracujaca w USA gdy zostawila tam rodzine ,wysyla pieniadze,ma ciagle zameldowanie po powrocie do Polski zaplaci podatek i to z odsetkami za okres pieciu lat do tylu.TAKIE NIESPRAWIEDLIWE JEST PRAWO PODATKOWE W POLSCE.NIE..........................DLA TAKIEJ DYSKRYMINACJI.
Dla zainteresowanych http://pupa.freerorums.org
digi / 149.254.192.* / 2007-08-30 19:42
W UE tez chca nas ograbic! Jak m. Dotyczy to min Anglii gdzie pracuje. Jak Masz w Polsce rodzine to nie uznaja rezydentury za granica i chca Cie okrasc. Popieram protest - niech sobie wsadza ta nowa konwencje w d.. Dolacze sie chocbym mial spac na Victorii
sylwka / 87.206.170.* / 2007-03-18 20:02
Protestujemy!!!! Jak najbardziej dołączamy się do protestu w tej słusznej sprawie!
Emilia / 81.97.20.* / 2007-03-18 16:42
Ja mam takie pytanie: mój partner pracuje w UK od marca 2006, w tym roku (2006) nie miał w Polsce żadnych dochodów, jedyne co go łączy z Polską to to że jest zameldowany u swojej mamy, mieszka i pracuje w UK, tu też płaci podatki i tu urodzi mu sie dziecko. Czy w takim razie musi rozliczyc sie w Polsce za 2006 rok? Czy jego ośrodek życia wystarczająco przeniósł sie do UK by uniknąc płacenia podatku w kraju w którym nie mógł znaleśc pracy i klepał biedę? Czytałam na jakimś forum że jeśli możemy udowodnic ze nasze życie całkowicie przeniosło sie do UK to nie musimy płacic w Polsce podatków, czy to prawda?
dagi / 195.82.167.* / 2007-10-31 14:06
zapytaj w Euro-taxie. To największa firma zajmująca się rozliczaniem podatków zagranicznych w Polsce.
perlapol / 2007-02-23 22:08
Pracuje w UK od roku i tez niepodoba mi sie podwojne opodatkowanie.Popieram takie akcje jak ta.Swoja droga pisalem do fiskusa w polsce aby napisali mi jaki PiT mam wypelnic i co ciekawe (olali mnie)zadnego odzewu.Tez wiekszosc kasy wysylam do Polski bo tam mam zone i corke ,musza z czgos zyc .Utrzymuje dwa domy(wUK i w Polsce),place podatki w UK a TE Sk///////////ur//////wy///////sy////////ny nauczyli sie tylko brac i nic nie robic.30 lat KOMUNY zrobilo swoje!!!!!!!!!!!!.Pozdrawiam
gochaa / 193.12.94.* / 2007-02-10 13:54
ja pracuje w Szwecji i chcialabym tu zostac, bo nie stac mnie na oddanie kasy za podatek.
nafciarz / 212.189.46.* / 2007-01-16 19:10
Czegos nie rozumiem. A czy nie jest tak, ze w przypadku krajow z ktorymi polska ma podpisane umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania, jesli osiagam dochod tylko za granica to nie musze skaladac zeznania podatkowego w Polsce?
digi / 149.254.192.* / 2007-08-30 20:07
jak masz np zone w Polsce, czy chocby wplacisz sobie na fundusz emerytalny czy Arke to pozamiatane. Nie wiem czy rachunek ROR na debilny procent nie jest juz wystarczajacym powodem zeby z Ciebie przymusowo zrobic frajera golodupca. Wszystko pieknie ale taka internetowa akcja nic nie da. Tu trzeba, kurcze czegos wiecej. na papierze, chociaz tu mozemy sie zwolac a jest nas juz kilka milionow (cieszyc sie czy plakac?)
JOIL / 83.23.241.* / 2007-01-15 11:57
ZłóżCIE POZEW ZBIOROWY DO STRASBURGA PRZECIWKO RZADOWI POLSKIEMU O NIESłUSZNE PODWóJNE OPODATKOWANIE A żEBY BYłO CIEKAWIEJ TO TEZ PRZECIWKO KAZDEMU INNEMU RZADOWI żE POBIERA OD WAS PODATKI SKORO JE JUZ PłACICIE INNEMU CZłONKOWI UNI CZYLI POLSCE , MOżE WTEDY KTOS MąDRY BęDZIE MUSIAł SIE NA TEN TEMAT WYPOWIEDZIEć I SIę SKOńCZY RAZ NA ZAWSZE. A SWOJą DROGA CIEKAWE JAK PłACAPODATKI LUDZIE Z PODWóJNYM OBYWATELSTWEM. JAK PółROKU PORACUJE W POLSCE TO POLSKIPODATEK A JEDZIE NP DO AUSTRALII I CO TAM PRACUJE JAKO AUSTRALIJCZYK I PłACI AUSTRALIJSKI PODATEK CZY KAZDEMU DWA RAZY?
digi / 149.254.192.* / 2007-08-30 19:48
nie, żłobie jeden sa przepisy wiec sobie poczytaj. Chodzi o to ze Polski Urzad jak wywęszy pieniądze to mówi że uzna to coś tam zapłacił ale różnica w podatkach się należy jemu. A Tu w tym pier.... kraju zarobki są tak małe że od normalnych kwot polski podatek to fortuna. A te złodzieje znalazły łatwy i przyjemny sposób na strumień extra pieniędzy...bo jak ktoś nie ma za co żyć i mąż jedzie zarabiać to gnoje mówią że jest rezydent tu bo zostawił tu żonę z dzieckiem. Dziecko ma już co jeść ale jak męża wsadzą za parę lat to znów nie będzie miało. Kiedy ktoś złoży pozew w Strassburgu na tych bandziorów?
asia 26 / 80.244.142.* / 2007-01-09 15:34
A co z emigrantami w USA?
Oni też muszą płacić podwójny podatek.
pier / 194.187.203.* / 2007-06-07 16:06
fiskus to instytucja ktora powinlo sie zlikwidowac
digi / 149.254.192.* / 2007-08-30 19:50
opowiadzasz głupstwa. Fiskus utrzymuje panstwo i w kazdym kraju musi istniec. To pieniadze na emerytury, zasilki, bezplatne szkoly. Chodzi o to aby oddac Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie. jak sie nas wygania z kraju to nie mozna wyciagac lap po pieniadze. Jak pracujemy w kraju to placimy tu podatek i nikt tego za zle miec nie bedzie
KFrycz / 193.151.77.* / 2006-12-13 23:06
Rozliczałam zarobki mojego męża za 2005 rok z pracy w GB. Jesli chodzi o podwójne opodatkowanie to moje spostrzeżenia są następujące:
Można by bylo je zniwelować gdyby uwzględnić przy rozliczaniu dochodów za granicą nastepujące rzeczy:
- odliczać od przychodu diety za każdy dzień pobytu za granicą, a nie tak jak teraz tylko 30 dni
- odliczać od podatku pieniądze, ktore sa pobierane w kraju pracy - na fundusze emerytalne i zdrowotne
iska / 82.143.161.* / 2007-04-21 01:48
Witam cię i gorąco popieram.Też mam taki problem. Nie wrócę do kraju bo nie stac mnie na wpłacenie takiego podatki. Uczciwie pracowałam i pracuję nadal w Anglii. Wyjechałam po to, żeby zarobić na mieszkanie bo w kraju z pensji służby zdrowia to nawet na komórkę nie było. Jak mam wrócić skoro po nocach mi się śni ten obrzydliwy podatek - złodziejstwo. Chyba zbiorowe zaskarżenie tego prawa to mądra propozycja. Ja się dokładam...
sis / 149.254.192.* / 2007-08-30 19:53
czy jest wsrod nas, emigrantow zarobkowych jakis prawnik ktory moglby napisac ogolnie jaka procedura powinna byc uruchomiona przy zbiorowym zaskarzeniu poanstwa polskiego w Strassburgu? Bylbym cholernie zobowiazany
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy