Forum Forum motoryzacyjneWydarzenia

Nie kupujcie w OPONEO

Nie kupujcie w OPONEO

kurczaczek30 / 2008-12-03 10:51
Zamówiłam 2 tyg temu opony w oponeo.pl na stronie money.pl i nadal ich nie mam. Firma okazała się totalna porażka a notowana na giełdzie. Przysłali mi 3 opony letnie i 1 zimową. Dopiero podczas zakładania to wyszło całkiem przypadkiem, Jeżdziłabym na takich oponach Bóg wie ile i z jakim skutkiem. Za montaż i ściągniecie zapłaciłam ponad 70 zł. Przez tydzień firma kurierska nie odebrała tych opon pomimo moich codziennych telefonów, kazali czekać co dzien w domu pomiędzy 8 a 17 ! . Właściwe opony były przeze mnie ponownie zamawiane już 3 razy (gdyż oponeo samo nie wygenerowało nowego zamówienia pomimo telefonicznego zapewnienia że to zrobi), za każdym razem coś nie tak. W piątek mam zamówioną wymianę a tu kicha dzisiaj okazało się że wogle ich nie nadali. Mają błedy w oprogramowaniu, firma DPD też wszsytko ma gdzieś. Nikomu nie życzę. Straciłam wiel nerwów czasu i pieniędzy na telefony i montaż. .Firma OPONEO - totalna porażka.
Wyświetlaj:
MariaMarkowa / 2022-06-27 16:00
Ja tam zamawiałam opony na allegro i tyle ;)
Jackopolo / 83.21.161.* / 2022-06-08 17:13
Zakupiłem komplet opon letnich.niestety jedna trafiła się z biciem nie do wywazenia.zglosilem reklamację.reklamacja uznana.calosc od zgłoszenia do odebrania nowej trwało 9dni więc przyzwoicie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ContiRomania / 83.30.62.* / 2022-06-01 13:45
Kupiłem felgi aluminiowe R18 oraz opony Continental R18 . Jakież było moje zdziwienie kiedy odbierając opony zobaczyłem na nich kraj produkcji Made in Romania !!!!!! Dwie opony wulkanizator założył i z wyważeniem nie było problemu natomiast dwie pozostałe to był dramat !!!! Obracanie o 180 stopni później o 90 stopni później o 45 stopni , masakra , oczywiście opony nie miały żadnych znaczników ( kolorowych kropek na bokach ) także widocznie w fabryce Continentala w Rumunii ktoś musiał mieć urodziny albo był świeżo po urodzinach . Nie wiem czy nie lepiej było kupić jakieś o połowę tańsze ale bardziej dopracowane opony . Już wiem dlaczego na pierwszy montaż w fabryce VW zakładają opony Hankook ! Continental już jest dla mnie stracony !
Daro848 / 77.65.157.* / 2022-01-21 12:07
Witam, ja również zostałem oszukany przez oponeo odnośnie reklamacji. Kupiłem w 2019 komplet opon letnich fulda sport control II, w tym roku wysłałem do reklamacji jedną oponę, ekspertyza wykazała zdeformowanie opony ale reklamacji nie uznano, opona do utylizacji, zostałem z trzema oponami na lato. Dzwoniąc na dział reklamacji usłyszałem, że muszę kupić nową oponę. Pytając się o zniżkę z tytułu deformacji odpowiedziano, że niestety nie ma.
Mirek Marciniak / 62.87.204.* / 2022-01-19 08:42
Niestety, ja również mam negatywną opinię o pracy tej firmy. Zakupiłem opony o rozmiarze 205/60/16 i wulkanizator zwrócił moją uwagę na bardzo wąski bieżnik, zaledwie 15,5 cm. Zwróciłem się do oponeo z zapytaniem. Mimo wielokrotnych mailowych i telefonicznych prób kontaktu, wszystkie zapytania zostały zignorowane. Nie wygląda to już na niewiedzę pracowników, raczej świadczy o złej woli. Wiedzą przecież jak istotne znaczenie ma szerokość bieżnika dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
kkkk997 / 109.196.117.* / 2022-01-03 23:49
Potwierdzam nie kupujcie w OPONEO.
4 tyg czekania na 4 opony. Dotarły 2 pozostałe dwie anulowali bez powiadomienia. Nie mam kasy i opon.
Zgłaszam sprawę na Policję.
Michal123446 / 37.248.138.* / 2022-01-03 09:23
Na 4 opony czekałem 12dni roboczych, po czym dostałem informacje że na magazyn dojechałem dwie. Dostałem propozycję innych (droższych) w tej samej cenie, jednak kurier na pobraniu miał wyższa kwotę. Także ogólnie duży burdel tam mają,
Także nie polecam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
slawek388 / 91.217.182.* / 2021-12-31 12:45
Witam dołączę się do tematu - sprzedają opony których nie mają - po dwóch dniach dzwonią i próbują wcisnąć w zamian jakąś nieznaną markę opon - a jak nie anulują zamówienie.
Gizmo 555 / 93.105.178.* / 2021-12-29 16:30
Wystawiaja opony ktorych nie maja
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zenek 6 / 89.64.101.* / 2021-10-16 08:32
Kupiłem 4 opony do busa opony są nie do wyważenia ale u nich podobno mieszczą się w normach lipa wielka nie polecam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adam4321 / 109.231.6.* / 2021-11-12 16:45
Miałem dokładnie to samo
Kkk833 / 31.0.79.* / 2022-12-20 00:21
Ja też. Ciekawe jakie są e normy... ;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
hajko / 89.64.74.* / 2021-05-26 23:31
Opony urągają podstawowym zasadom bezpieczeństwa, kupiłem w grudniu 2020 roku dwie opony zimowe , Zeetex WP1000 215/65R15 100 H XL wzmocnione(we wcześniejszych latach kilkakrotnie kupowałem opony w firmie Oponeo, także m. innymi marki ZEETEX, nie było z nimi problemów). W połowie stycznia postanowiłem je zamontować, montowałem je osobiście(mam własny warsztat samochodowy, który prowadzę ponad 15 lat), właśnie miałem jechać w góry więc chciałem żeby było bezpieczniej. Po przejechaniu ok 6 km trzypasmową drogą krajową, przy prędkości ok 80 km/h opona uległa rozerwaniu(przód, lewy tuż przy stopce na odcinku ok 10 cm - natychmiastowa i całkowita utrata powietrza). Jeżdżę dużo i długo więc nie wpadłem w poślizg, nie dachowałem itp. zatrzymałem się na kilkudziesięciu metrach. Założyłem dojazdówkę, wróciłem do warsztatu, założyłem dwa inne koła i pojechałem w góry. Po powrocie postanowiłem złożyć reklamację, głównie w celu zwrócenia uwagi OPONEO i producenta na poważny problem z produktem, zagrażający bezpieczeństwu. Byłem przekonany że firmy te dołożą wszelkich starań aby zidentyfikować zagrożenie i zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości(technicznie jeżdżę sporo powyżej przeciętnej, więc rozerwanie opony nie sprawiło mi na tej nawierzchni większych problemów, zwłaszcza że jechałem wolno(80 km/h na drodze o dopuszczalnej prędkości 120 km/h) ale zdaję sobie sprawę że mniej doświadczony kierowca mógłby zareagować nerwowo co mogłoby doprowadzić do tragedii) . Wysłałem oponę do oceny, podając okoliczności zdarzenia. Ku mojemu zdziwieniu punkt reklamacyjny producenta( nikt imiennie nie podpisał się pod tą "ekspertyzą" a Oponeo odmówiło mi informacji na temat personaliów autora tych rewelacji) na podstawie "manualnej" metody weryfikacji uszkodzenia, uznał że uszkodzenie to zostało spowodowane niewłaściwą eksploatacją opony i jej wadliwym montażem, najechaniem na krawężnik itp konfabulacje(felga jest do tej pory cała, nie pogięta). Oponeo ochoczo przyklasnęło tej wersji i reklamację rozpatrzono negatywnie. Pal licho oponę, wielokrotnie większe kwoty tracę przez zwykłe, codzienne pomyłki, moją intencją było zasygnalizowanie poważnej i bardzo niebezpiecznej wady produktu, aby producent mógł szybko zidentyfikować problem oraz wdrożyć procedury zapobiegające takim przypadkom w przyszłości. Szczerze i jednoznacznie odradzam zarówno produkty firmy ZEETEX jak i zakupy w firmie OPONEO gdyż, jak widać na podstawie powyższego opisu zdecydowanie przedkładają swoje korzyści nad bezpieczeństwo swoich klientów(jeśli ktoś sądzi że moim celem było "naciągnięcie firmy na wymianę zniszczonej rzekomo przeze mnie opony za 180 PLN brutto to powinien głęboko się zastanowić nad tą kwestią). Były klient Grzegorz Hajkiewicz
Slawko1111 / 188.147.96.* / 2020-11-09 20:19
Przyznam, że ze zdziwieniem czytam te komentarze. Na przełomie kilku lat kupiłem kilka kompletów opon, kupowałem też jedną lub dwie, kiedy kiedyś przeciąłem bok i nigdy nie miałem najmniejszego problemu z oponeo.pl Dostawa zawsze na czas, towar zgodny z zamówieniem. Nigdy jednak nie zamawiałem żadnego szajsu tylko markowe opony, Conti, Pirelli, Dunlop albo GoodYear. Miałem też przypadek kiedy zamówiłem felgi Rial i dwie przyszły pogięte - po wysłaniu filmu z biciem i kontaktu z działem reklamacji, przysłali dwie nowe, a uszkodzone zabrał kurier. Więc moje doświadczenia są jak najbardziej pozytywne i poleciłem swoim znajomym zakupy w tym sklepie. Też nie mieli żadnych uwag, więc chyba to jednak odziała.
Oponeo / 5.172.233.* / 2021-12-03 00:15
Witam ja zamówiłam felgi 17 stalowe a otrzymałam 16 po rozmowie telefonicznej stwierdził Pan że nie mają 17 stalowych i mogę zrobić zwrot pytam po co wysyłają nie to o co prosi klient tylko to co im się podoba .Mało tego że robią to co im się podoba to klient musi jeszcze pokryć koszty kuriera a błąd był po stronie Oponeo NIE POLECAM ZAKUPU W OPONEO
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jetr / 83.144.112.* / 2020-10-26 18:39
Niestety ja też gorzko zawiodłem na tej firmie. Dostawa owszem OK, ale o reklamacji zapomnij. Odpisują, że opony były niewłaściwie użytkowane?!!
xmenPL / 185.239.42.* / 2020-10-14 12:25
W OPONEO liczy się sprzedaż nie klient .Co z tego że cena dobra że darmowa dostawa ,ale o gwarancji zapomnij,gwarancje masz do puki nie chcesz z niej skorzystać ,bo to dla nich koszt i z automatu odrzucają.a w nowych oponach możesz tylko kwiatki posadzić.
Jaco836 / 5.172.238.* / 2021-02-03 23:29
DOKŁADNIE sprzedają opony ze "świeżą datą" a wysyłają do klienta 2-wa lata starsze, walka by zwrócili kasę lub wymienili na nowe odpowiadające dacie produkcji z ogłoszenia, ale najlepsze,
to moment kiedy trzeba złościć reklamację i tu TOTALNE DNO, opony przeznaczenia zimowego po 1-wszym sezonie i opadach śniegu, kompletnie nie nadające się do użytku, bezpieczniej byłoby jeździć na letnich. A dodam, że opony ze średniej półki cenowej. Zero TOTALNE
mannoroth / 2020-08-08 08:59
Poprawiło się coś to oponeo? Jakoś nie mam zaufania, żeby zamówić stamtąd...
Tiger822 / 83.4.96.* / 2022-08-18 09:25
Ja również nie polecam Oponeo, kupiłem dwa komplety opon lenie Good year, które musiałem reklamować wymieniono dwie które poszły na przód a te tylne i tak mają wadę ale ich nie wymieniono!!!!! Kolejne zimowe Fulda i też reklamacja, wymieniono jedną, po ponownym wyważeniu i zamontowaniu biją dalej problem nie został rozwiązany. Nie polecam oponeo!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy