Forum Forum finansoweKonta

Nie-mlodziez oszukana?

Nie-mlodziez oszukana?

neka26 / 2009-06-09 16:13
Witam,
Pare dni temu obchodzilam 26 urodziny. Ale nie o tym temat, tylko o konsekwencjach przekroczenia pewnego wieku. Dzien po urodzinach weszlam (a raczej probowalam wejsc) na swoje konto przez internet w PKO BP. Okazalo sie ze jest zablokowane. Zadzwonilam wiec do obslugi klienta dowiedziec sie o co chodzi, pani mnie tylko mogla poinformowac ze musze przyjsc do banku. Nie moge, gdyz przebywam za granica. Suma sumara w wyniku pewnych dzialan udalo mi sie dowiedziec ze 10 lat temu zalozylam sobie konto mlodziezowe, ktore mozna uzytkowac do 26go roku zycia. Jak sie nie zmieni go na inne, konto zostaje zablokowane, do czasu fizycznego pojawieniu sie w banku. Ja jestem swiecie przekonana ze to BYLO zawarte w umowie. ale czy bank nie ma obowiazku PRZYPOMNIENIA klientowi ze za miesiac na przyklad zostanie bez srodkow do zycia (przeciez maja adres, maila, tel. kom). Czy mozna pozwac bank o bezpodstawne zablokowanie mi dostepu do wlasych srodkow pienieznych bez ostrzezenia? Teraz specjalnie musze planowac urlop, kupic bilety do Polski itp aby moc korzystac ze SWOICH srodkow pienieznych. Na jakie paragrafy mozna by sie w takiej sytuacji powolac w dyskusji z bankiem???

Z gory dziekuje za pomoc!
Wyświetlaj:
sunwoj / 83.145.153.* / 2009-06-11 12:29
Taka sama sytuacje mial moj kuzyn ktory skonczyl 25lat i ma konto w MULTIBANKU. Bedac w Atenach pozostal bez srodkow do zycia!!! Zablokowali mu konto bo skonczyl 25 lat bez zadnego ostrzezenia oczywiscie, nic, zero telefonu, listu. Poprostu blokada w dniu urodzin i tyle. Nawet mu nie powiedzieli co sie stalo, myslal ze moze wlamanie na konto czy cos... dopiero w oddziale w Polsce dowiedzial sie co bylo przyczyną! Podpisal aneks i tyle... ale niesmak wielki pozostał!
staubsauger / 141.84.69.* / 2009-06-11 12:22
Miałem taką samą sytuację. A ponieważ moje urodziny wypadają w środku lipca, to zostałem bez środków do życia na wakacjach w Polsce. Problem polega na tym, że przekształcenia musisz dokonać w oddziale banku, w którym konto zostało założone! Co w moim przypadku oznaczało głodowanie na wakacjach, albo powrót do domu. Na szczęście bardzo miłe panie w oddziale pko w Szczyrku załatwiły to za mnie listownie z moim oddziałem. Ale i ona łatwo nie miały, bo biurokracja jest nieubłagana. Trwało to całe dwa dni, ale odzyskałem dostęp do konta. Po powrocie do domu zmieniłem konto na mBank! Tobie radzę to samo. pozdrawiam
mxmxm / 85.222.24.* / 2009-06-15 09:30
haha, w mbanku miałbyś tak samo :)
no more logo / 91.150.223.* / 2009-06-11 10:03
wyrwij chwasta. zlikwiduj tam konto ale badz przygotowana ze likwidacja nie pojdzie od reki. beda to pewnie ciagnac w czasie z bzdurnych powodow ...
nie poddawaj sie. Ja polecam mbank, odradzam polbank.
Piqś / 87.206.179.* / 2009-06-10 16:17
Masz przecież tyle innych lepszych ofert! ,wystarczy wejść w Neta i po zawodach-Stare to jest dobre,ale Vino!
sz / 80.54.177.* / 2009-06-10 13:33
oczywiście bank postąpił zgodnie z umową ale gdyby w tym banku był ktoś myślący to łatwo doszedłby do wniosku że takie blokowanie bez ostrzeżenia wkurzy klienta i pogorszy opinię o banku więc w swoim własnym interesie starałby się załatwić to inaczej.
neka / 212.159.120.* / 2009-06-10 14:16
Oj wkurzy, i to jak! Podziekuje za wieloletnia wspolprace i pojde do konkurencji, a co!
jkhhghhg / 193.109.225.* / 2009-06-09 16:19
Można powołać się na umowę. Przecież z niej wynika obowiązek udania się do Banku. Szczególnie, że chyba po ukończeniu 18 roku życia można było zabrać się za przekształcenie konta w "dorosłe".

Miałaś więc 8 lat na zmianę. To mało, a teraz wszystko wredny Bank....
lalala / 212.159.120.* / 2009-06-09 16:38
Ja rozumiem ze niektorzy moze lubia sobie raz na rok przejrzec wszystkie umowy i sprawdzic czy aby napewno czegos nie trzeba uaktualnic, czy zmienic. Ale dla kogos kto tego nie robi, bank nie ma obowiazku poinformowania, ze z tym i z tym dniem odcinaja kogos od srodkow do zycia???
hgfhdfgdg / 193.109.225.* / 2009-06-09 16:43
Bank nie ma takiego obowiązku. Jak znam życie to właśnie Klient ma obowiązek dokonania takiej zmiany. Bank może co najwyżej z dobrej woli przypomnieć do czego zobowiązał się Klient
prawdziwy Kwachs / 91.198.194.* / 2009-06-10 15:01
Pewnie, że bank "nie ma takiego obowiązku".

Tyle, że straci pewnie klijęta, który właśnie wchodzi w wiek, kiedy jest z punktu widzenia banku najatrakcyjniejszy.
Rodryg / 83.17.113.* / 2009-06-10 13:34
Przekształcenie konto "młodzieżowego" w "dorosłe" polega tylko na tym, że wyższe są opłaty. Radzę Ci podziękuj temu pieknemu bankowi, zamknij u nich konto i wszelkie inne rozrachuki, i znajdź sobie bank gdzie konto jest bezpłatne, np.: eurobank lub alior.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: