Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie można sprzedawać leków przez internet

Nie można sprzedawać leków przez internet

Money.pl / 2007-02-16 12:09
Komentarze do wiadomości: Nie można sprzedawać leków przez internet.
Wyświetlaj:
Zygmunt / 88.199.149.* / 2007-02-16 14:43
Nic z tego nie rozumiem.Kupuję leki przez internet /bez recepty/które można nabyć praktycznie wszędzie /stacje benzynowe,kioski ruchu.sklepy spożywcze/t tylko że 20% taniej /appap,szereg witamin,leki homeopatyczne,syropy itp/Jeśli "ktoś" twierdzi że ten zakaz spowoduje zniżkę cen w aptekach to kpmpletna bzdura.
T. / 81.190.62.* / 2014-05-07 14:08

Jeśli "ktoś" twierdzi że ten zakaz spowoduje zniżkę cen w aptekach to kpmpletna bzdura.

Nie! Tu chodzi o to ,że masz w Aptekach kupować leki,gdzie ceny są wyśrubowane do granic możliwości. Obecnie, na lekach i suplementach robi się największy biznes. Poczynając na producencie, a kończąc na Aptekach. Więc przepisami likwiduje się zakup leków po niższych cenach w internecie, aby koledzy z Aptek robili kasę.
pepegi / 83.24.150.* / 2007-02-16 12:09
To niech wielce uczeni sprawdzą, jak to jest w Czechach, Litwie i Estonii. Spółeczka z Litwy narobila tu takiego dymu z lekami za złotówkę, że ze strachu związek aptekarzy kupił porządny lobbing i Polska będzie jedynym krajem w Unii, gdzie jest to zabronione (?).

Apteki internetowe z siedzibą w Kownie (Kaunas) oraz Ostravie świetnie zarobią (tam emigrujcie młodzi farmaceuci), a polskie sklepy będą miały z tego ....
Swoją drogą polecam pani Ulz lekturę tutejszej notki z 12.2.07 - wyrok sądu w Katowicach.
Zainteresowanym polecam dotarcie do uzasadnienia i wyczytanie, dlaczego niedługo KE oskarży Polskę o stosowanie nielegalnych praktyk ochrony rynku, na wniosek jakiegos polskiego sklepu. 'Bez recepty' oznacza 'bez ochrony', można sprzedawać na stacji benzynowej i w kiosku, ograniczenia w handlu są po prostu nielegalne.

Dlatego w Unii rozwalili sieci autoryzowanych dealerów i autoryzowanych warsztatów, samochody dziś sprzedają w supermarketach, a odmowę przyłączenia do sieci 'dealerów' można po prostu zaskarżyc w sądzie. Handlować może każdy, wszystkim, z wyjątkiem rynków regulowanych (a jest ich wiele).

Rynek leków OTC do regulowanych nie należy, a w Polsce wynosi bodaj rzędu 10 miliardów, z tego tylko 10% na internet daje miliard. Tyle straci polski e-handel.
Leki idealnie nadają się do e-handlu, bo mają dużą, dużą marżę i mało ważą, są lepsze od książek. I uczeni (p)osłowie to wiedzą, i internauci to wiedzą.

A zarobią - jak zwykle - inni.

Najnowsze wpisy