Forum Forum dla firmKsięgowość

Nie opłaciłeś faktury? Sprawdź, czy musisz zmniejszyć koszty

Nie opłaciłeś faktury? Sprawdź, czy musisz zmniejszyć koszty

Wyświetlaj:
Gruka / 83.16.161.* / 2013-06-01 13:08
Czy można spodziewać się dobrej ustawy po PO?

Logicznym jest, że aby przeciwdziałać zatorom płatniczym i poprawić sytuację przedsiębiorców, powinna być symetria w działaniu ustawy. Po określonym czasie kupujący, który nie zapłacił za fakturę byłby zmuszony wyksięgować ją z kosztów. Jednak sprzedający, który nie otrzymał płatności powinien mieć możliwość wyksięgować taką fakturę z przychodów.

Pazerne ministerstwo oraz nie czytający ustaw posłowie, przegłosowali model gdzie tylko budżet zyskuje. Sprzedający nie ma prawa zmniejszyć przychodu w związku z niezapłaconą na jego rzecz fakturą. Jak takie rozwiązanie ma pomóc w ograniczeniu zatorów płatniczych, kiedy dłużnikowi budżet zabiera środki, z których ewnetualnie miałby możliwość spłaty wierzyciela, a wierzycielowi nie pozwala odzyskać zapłaconego podatku?
Martucha2002 / 109.173.129.* / 2013-05-30 20:27
a co z fakturami płatnymi na raty? jak podpisywałam umowę z operatorem dostałam telefon i fakturę na 1000 zł za telefon płatną w ratach. teraz co miesiąc płacę abonament na który dostaję fakturę i spłacam ratę za telefon. czy mogę w maju ująć 1000 zł w koszty??

w urzędzie i na infolinii podatkowej nie umieli mi odpowiedzieć
Krzychoo64778 / 46.112.211.* / 2013-05-29 13:47
Do tej pory po prostu zanosiłem faktury do księgowej. Teraz ślęczę nad zestawieniami, wyciągami itp. Kilka godzin w plecy, za które nikt mi nie zapłaci. Mam udowadniać, że zapłaciłem? Niech kontrahent udowadnia, że NIE ZAPŁACIŁEM. Chory kraj. Tu godzinka, tam godzinka i mam coraz mniej czasu na biznes, rozwój i rodzinę. Czekam, aż wygasną leasingi, pospłacam długi i do widzenia. Nic mnie już nie trzyma w tym chorym i beznadziejnym kraju. To już nie jest moja ojczyzna, gdy centrum mojego miasta to tylko banki, ubezpieczenia i zagraniczni operatorzy komórkowi.
armia / 87.206.201.* / 2013-06-08 01:00
Masz absolutną rację. Małe uczciwe firmy pałcące regularnie podatki są najlepszym kąskiem dla rządowych złodziei. Z nich najłatwiej złupić i dowalić absurdalnymi przepisami. Prawdziwe pieniądze sa w duzych firmach które unikaja płacenia bo maja kasę na dobrych prawników którzy znaja luki stworzone specjalnie dla złodziejskich firm. PO to banda,która malutkich ma gdzieś głęboko. Korupcyjna sitwa ma się dobrze a my mali frajerzy ich utrzymujemy. Polska to nie jest kraj dla uczciwego biznesu, jesteś uczciwy to cię zniszczą. Polska to raj dla kolesiów i złodziei. Jak ten rząd nie odejdzie to możemy się pakować, poza naszą "Ojczyzną" na pewno będzie lepiej.

Najnowsze wpisy