Forum Polityka, aktualnościKraj

Nie płacisz alimentów? Nie dostaniesz kredytu

Nie płacisz alimentów? Nie dostaniesz kredytu

Wyświetlaj:
samosia / 87.206.167.* / 2008-11-11 23:16
Rozwiodłam się po 14 latach. I drogi borkowskii rozkładałam nogi tylko przed mężem! Nigdy nie dostałam nawet złotówki (od dziewięciu lat). Korzystałam z funduszu, potem przez rok z zaliczki alimentacyjnej, Teraz zarabiam "zbyt dużo"! Czasami wściekałam się, że gdybym miała rocznie 500 zł mniej to załapałabym się na pomoc. Czytając chamskie wypowiedzi niektórych mężczyzn, pewnie przyszłych lub obecnych alimenciarzy jestem zadowolona, że radzę sobie sama. I nie wyciągnę ręki do funduszu, dopóki będę pracować. A każdy głupek, który myśli, że odgrywa się na "byłej" nie ma pojęcia, że odbija się to przede wszystkim na dziecku.
maxymili / 2008-10-01 12:10 / Tysiącznik na forum
Zmiana na gorsze. I po co było gadać, że nie robią nic? Wzięli się w końcu do psucia Polski jak wszyscy po kolei.
maruszka / 151.92.176.* / 2008-10-01 14:38
Ale przepraszam cię bardzo, chciałabym abyś wyjaśnił ponieważ znam wiele samotnych matek, takich bardzo biednych, których faceci uciekli i olali alimenty kiedy urodziło się dziecko, i takich które mają swoje dochody i olały faceta z jego 500 zł ale obie grupy twierdzą zgodnie, że to chamstwo i szczyt hipokryzji wołać o pomaganiu najbiedniejszym i jednocześnie dawać samotnej kobiecie z dzieckiem (wiesz ile kosztuje dziecko???wiesz jak ciężko znaleźć pracę będąc samotną matką???) zaliczkę alimentacyjną w wysokości 170zł...Tak było przez ostatnie 4 lata i w dodatku nikt (między innymi pis) nie potrafił wymyślić co zrobić z suki******i, którym się wydaje że zrobią dziecko a reszta zrobi się sama. Wreszcie znalazł się na nich bat i w dodatku całkiem dobry i okazało się że da się jednak coś zrobić zamiast na wszystko narzekać.
Wytłumacz mi więc łaskawie CO ZMIENI SIĘ NA GORSZE skoro tak twierdzisz ukrywając się skrzętnie pod durnym nickiem i nawet adresu ip nie ma, bardzo "odważny "mężczyzno" czemu się wcale nie dziwię bo większość samotnych matek w Polsce rozszarpałaby cię na strzępy za tą krytykę...
A JAK CI SIĘ NIE PODOBA TO DROGA WOLNA, ZABIERAJ JARKA-SAMA-PRAWDA (dobierz sobie jeszcze andrzeja-chodząca-niewinność i romana-wiedza-historyczna-absolutna) I WYNOCHA!...Polecam Białoruś, w obu krajach po waszym wyjeździe podniesie się znacznie iloraz inteligencji...
MMMMMMMM / 212.76.37.* / 2008-10-01 17:19
Taniej by było zalegalizować skrobanki
borkowskii / 83.12.121.* / 2008-10-01 14:45
moze trzeba bylo ma-ruszko staranniej dobierac faceta przed ktorym rozlozylas nogi????? najpierw idziecie do wyra z nowopoznanym gościem tylko dlatego ze postawil wam drinka w barze albo swietnie tańczy albo swietnie wyglada a was akurat brocha swedzi a potem placz ze "superman" nie dorósł do roli ojca i wybral zycie z kumplami w barze od łona rodziny .
krystynia.5 / 85.128.108.* / 2008-10-03 13:15
A może wreszcie wy niby - niewinni których tak kobiety kuszą zaczniecie korzystać z mózgu a nie a nie tylko z niektórych partii ciała i może wreszcie uświadomicie sobie że należy być odpowiedzialnym za swoje uczynki nie jesteście świętymi krowami.Więc uświadom sobie -że wreszcie ktoś was nawraca !!! -batem prawa$$$$
maruszka / 151.92.176.* / 2008-10-01 15:32
A może ja akurat mam męża z którym jestem od lat i nie zamierzam rozkładać nóg przed nikim innym ale jestem kobietą, mam wiele koleżanek i wiem że rozkładanie nóg jest ostatnim stadium znajomości wielu z nich a pomimo to niedojrzali, kłamliwi, tchórze są górą, pracuja na czarno żeby nie wykazywać dochodów a ich domy i kolejne panienki maja się świetnie i są bezkarni za to dziecko (szkoda, że są dzieci mające takie szuje za ojców) żyje ze 170 zł zaliczki i marnych groszy dorobionych przez zaciskającą zęby matkę...
Ciekawa jestem dlaczego bronisz tych drani tak zaciekle że postanowiłeś obrazić kobietę, a w zasadzie wiele kobiet...czyżbyś był jednym z nich?W takim przypadku gratuluję, na pewno masz udanego syna, ale tylko dlatego że kobieta w przeciwieństwie do szuji vel gada zawsze zadba o swoje potmstwo...
SG / 85.128.33.* / 2008-10-01 16:35
nie znasz problemów i zawiłości spraw alimentacyjnych jak widzę po twoich wypowiedziach. Bierzesz stronę jednej ze stron, a to w innym przypadku nijak się ma do rzeczywistości.
Są kobiety zabierające dzieci po to by żyć z alimentów i to dobrym mężczyzną. Ludziom, którzy nie pili, nie bili i kochali, być może nie dość żarliwie, lub zbyt żarliwie, ale zemstą często jest odebranie możliwości spotkań z dzieckiem i przerzucanie na dzieci własnych urazów do ojca.
Wiem co piszę bo sam znalazłem się w takiej sytuacji. Alimenty płacę, córki nie widziałem już kilka lat. A chciałbym. Sąd jest bezsilny choć mam prawomocny wyrok w sprawie spotkań z córką to nie mogę z nim nic zrobić, bo przecież nie wsadza matki do więzienia, a ojca za alimenty mogą?
Oto jest niesprawiedliwość.
W USA jest znacznie lepiej, jeżeli oboje rodzice chcą zajmować się dziećmi częściej niż u nas sąd przyznaje opiekę pół roku jednej stronie, pół drugiej, zależnie od sytuacji dziecka i indywidualnych przypadków rodziców. Wtedy nie trzeba kombinować z alimentami, bo koszty rozkładają się po połowie, dziecko ma oboje rodziców co prawda na zmianę, ale i tak lepsze to niż brak.
kuma / 83.24.241.* / 2008-10-01 17:17
czytasz? to czytaj, jeśli jest jak piszesz, to jesteś jednym płacącym na jedenastu ojców niepłacących, wielu z nich ma więcej niż jedno dziecko, często porzucają rodzinę po kilku latach normalnego życia. Statystyki mówią o 90 procentach chamideł, które nie płacą, bo myślą, że to im stała się krzywda,w przypadku samotnych ojców, nie słyszałam o problemie z egzekwowaniem alimentów od matek...
gosc22 / 81.15.221.* / 2010-03-15 11:41
wszystko wina facetow..jasne.ale to,ze jak rzeczywiscie krotko sie znaja,a sa durni obydwoje,nie zaloza gumki i wynikiem jest ciąza.taki facet wiadomo ucieknie bo to tylko jednorazowa przygoda i prosi,zeby ta kobieta usunela,ona nie chce bo mysli ze tym go zatrzyma...zenada.. to co wina znow tego wstretnego faceta,ktory nie pomyslal.a ona sama mu pieknie nogi rozlozyla...ale co tam,ze zrobili to bo im sie chcialo,a nie marzyli o rodzinie,mogli razem pomyslec albo mogla usunac..wy takie biedne jestescie...nie mowie o wszystkich przypadkach,ale o wiekszosci panienek,ktore chca zlapac faceta na dziecko.i same wiecie,ze tak czesto sie dzieje...
nie znasz problemów i zawiłości spraw alimentacyjnych jak widzę po twoich
wypowiedziach. Bierzesz stronę jednej ze stron, a to w innym przypadku nijak
się ma do rzeczywistości.
Są kobiety zabierające dzieci po to by żyć z alimentów i to dobrym
mężczyzną. Ludziom, którzy nie pili, nie bili i kochali, być może nie dość
żarliwie, lub zbyt żarliwie, ale zemstą często jest odebranie możliwości
spotkań z dzieckiem i przerzucanie na dzieci własnych urazów do ojca.
Wiem co piszę bo sam znalazłem się w takiej sytuacji. Alimenty płacę, córki
nie widziałem już kilka lat. A chciałbym. Sąd jest bezsilny choć mam
prawomocny wyrok w sprawie spotkań z córką to nie mogę z nim nic zrobić, bo
przecież nie wsadza matki do więzienia, a ojca za alimenty mogą?
Oto jest niesprawiedliwość.
W USA jest znacznie lepiej, jeżeli oboje rodzice chcą zajmować się dziećmi
częściej niż u nas sąd przyznaje opiekę pół roku jednej stronie, pół
drugiej, zależnie od sytuacji dziecka i indywidualnych przypadków rodziców.
Wtedy nie trzeba kombinować z alimentami, bo koszty rozkładają się po
połowie, dziecko ma oboje rodziców co prawda na zmianę, ale i tak lepsze to
niż brak.
maxymili / 2008-10-02 08:32 / Tysiącznik na forum
97% dzieci z rozbitych rodzin sąd powierza opiece matek więc nie jest dziwne, że nie słyszałaś o problemie nie płacenia przez 3% matek alimentów, ale na bank nie płacą bo jeżeli już ojciec dostaje prawo do wychowywania dziecka, to matka musi być z pod ciemnej gwiazdy. Bywa i tak, że problemem dla sądu jest, czy zostawić dziecko z matką narkomanką, czy z normalnym ojcem. Konsternacja.
Statystyka to nie wszystko. prawo musi rozwiązywać wszystkie przypadki a nie tylko te które samo wygenerowało.
I ojcowie faktycznie są skrzywdzeni przez polskie prawo. To jest po prostu fakt. Nic więc dziwnego, że w naturalnym odruchu próbują się bronić w tak głupi i prymitywny sposób jak nie płacenie alimentów. Często nie rozumieją, że krzywdzą dziecko a nie byłą konkubinę.
Typowym objawem niesprawiedliwego prawa są często przyznawane bez dogłębnego zbadania sprawy alimenty na byłą żonę. Wina ojca nierzadko jest niejednoznaczna a mimo to, takie rozwiązania są stosowane. Pamiętajmy, że winne są prawie zawsze obie strony. Jeżeli już winny jest tylko ojciec, to po co matka z nim w ogóle się zadawała, skoro to taki obwieś?

Najnowsze wpisy