Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie płacisz pracownikom? Strzeż się!

Nie płacisz pracownikom? Strzeż się!

Marek P. / .* / 2004-10-21 18:17
Komentarze do wiadomości: Nie płacisz pracownikom? Strzeż się!.
Wyświetlaj:
Armageddon / .* / 2004-12-08 15:15
Może powtórzę wypowiedzi swoich przedmówców, ale taka prawda - winę za ten stan rzeczy ponosi rząd Naszego kraju. Z jednej strony bronię praw pracowników, bo jeśli ktoś uczciwie wypracował sobie pensję to ma ją dostać i nie powinny go interesować kłopoty pracodawcy. Z drugiej strony w przypadku zawinionego i świadomego błędu pracownika (również kradzież) taki pracownik powinien ODPRACOWAĆ szkodę w pełnej wysokości - czyli innymi słowy świadczyć pracę przymusową na rzecz poszkodowanego pracodawcy. Jak wiadomo, straty z winy pracownika odbiłyby się na budżecie firmy, która powinna mieć zagwarantowane szybkie pokrycie szkód przez pożyczkę z budżetu Państwa, a zwrot tej pożyczonej kwoty (wraz z odsetkami) następowałby właśnie dzięki przymusowemu "odrabianiu" strat przez nieuczciwego pracownika. Jednak w takim układzie pracodawca musiałby wypłacać wszystkie świadczenia na czas, inaczej powinien płacić wysokie kary (jeśli nie ma możliwości ściągnięcia długu, zawsze pozostaje przymusowa praca na rzecz Państwa, czyż nie?). Jeśli ktoś zgadza się lub nie z takim rozwiązaniem, albo ma jakieś pytania lub wątpliwości - proszę o wpis na forum lub maila.Pozdrawiam.
PPPP / .* / 2004-10-26 22:36
Uważam, że pracownikom należy wypłacać pensje w terminie ( zawsze tak czynię). A żeby mieć pieniądze ludziom na wypłatę, a także na podatki i na ZUS, kontrahentom sprzedaję towar na przedpłaty lub za gotówkę.
A.B. / .* / 2004-10-22 11:48
Właśnie czekam na rozstrzygnięcie (na pewno pozytywne, tak myślę) sprawy o niewypłacone pieniądze z tytułu świadczenia pracy w wys. 37.600,- (kwota główna, do tego odsetki od ponad 1,5 roku), założyłem sprawę w styczniu, w listopadzie pierwsza rozprawa, jestem ciekawy wyniku. Prócz tego domagam się odszkodowania w wys. 20 tys. zł, tylko kto mi zagwarantuje, że to w jakiś sposób odzyskam ? na pewno nie bez pomocy firmy windykacyjnej (czyli znów koszty), bo komornik nic tu nie pomoże.
Wyzyskiwacz / .* / 2004-10-22 11:35
Wszystko ładnie i pięknie. Tylko dlaczego Rząd nic nie robi w drugą strone. Jak złodziej nie zapłaci mi za fakturę i nie mam pieniędzy na wypłaty, zus i podatki to zostaje przestępcą. Nie rozumiem tylko dlaczego ci pokrzywdzeni pracownicy nie wyrobią sobie pieczątki i staną sie firmą x któram może zbijać kokosy. Ten chory rząd musi w końcu zrozumieć że pasuje bronić 2 strony. Pracodawcy nie dajmy się.
magda / .* / 2004-11-06 10:44
Skoro miałeś pieniądze na to żeby otworzyć własną firmę i zatrudnić w niej pracowników to przestrzegaj prawa a nie zganiaj winy na rząd ludzie których zatrudniłeś zapracowali na swoje wynagrodzenie dzięki ich pracy twoja firma funkcjonuje a jesli cie nie stać na pracownika to go nie zatrudniaj
:-( / .* / 2004-11-07 10:28
wyzyskiwacz o zupie a ty magda o du....
kasiarz / .* / 2004-10-22 20:48
i tu jest problem ,bo rząd ma nas w d.. albo nawet głębiej. oni się nami interesują tylko w kontekście gdzie by im jeszcze dołożyć obciążeń. Ostatnio byłem u klienta, kórego 3 dziewczyny-pracownice, które zarabiały za 9 godz. pracy od 1300 do 2100 na rękę, okradły z towaru (jeansy i inne ubrania) na 58 tys. i co? gościo se może walnąć czółkiem o parapet. Podał sprawę na policję, ale prokurator mu powiedział żeby zapomniał o pieniądzach, gdyż są to młode dziewczyny, niezamężne, mieszkające u rodziców i nic nie mających. TAAAAAAk. mili praownicy. ale następny pracownik chce wypłatę, mimo iż pracodwca jest na minusie, a inny pracownik nie przypilnował koleżanek, które kradły.nie łódź się te sępy myślą że masz nie wiem ile, ale sam się boim założyć swojej firmy.TCHÓRZE.
dana / .* / 2004-10-22 11:15
jeżeli pracownik źle pracuje i powoduje zawinione straty to można go zwolnić - prawo na to pozwala. A jeżeli pracuje i nie ma zastrzeźeń to powinien dostać wypłatę. Pracownicy widząc, że jest podbramkowa sytuacja potrafią zrozumieć opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia, ale jeżeli jest to normą to jak oni maja funkcjonować? Za co żyć? A jeżeli widzą pracodawcę który żyje na wysokim poziomie, tak jakby wszystko działało dobrze to nadal mają być wyrozumiali? Kara 1000zł za niewypłacanie wynagrodzeń jest śmieszna. Dla kogoś kto zatrudnia 1 osobę, ma maleńką firmę to może ja jakieś pieniądze, ale to przeważnie dość duże firmy zalegaja z wypłatami. Takąmałą firmę która ma zaległosci inspekcja pracy szybko sprowadzi do parteru. W przypadku tych większych udaje że nic nie wie, albo przychodząc do zakładu pyta pracowników - a wiadomo, że każdy się boi i nic nie powie. Inspekcja pracy tylko pozoruje działania i tu jest moim zdaniem pies pogrzebany.
kasiarz / .* / 2004-10-22 20:56
piszesz że jeśli pracownik jest be to go można zwolnić, ale co ze stratami kóre spowodował np. na kwotę 50 tys, które daje wypłatę (łącznie z obciążeniami) dla 2 ludzi na rok. oczywiście pracodawca ma wyjęć ze swoich tak? a może by tak rozłożyć te straty po równo i na pracodawcę i pracujących jeszcze u niego pracowników. NIE. a dlaczego
magda / .* / 2004-11-06 10:49
żeby unikać sytuacji kradzieży przez pracownika należy podpisać z nim umowę o odpowiedzialności materialnej za powieżony towar, mienie itp. w yakiej sytuacji pracownik odpowiada całym swoim mieniem a nie tylko wartościa 3 pensji
Zenon nie z Kition / .* / 2004-10-22 01:59
Ale mi pracodawca. Jest godz 23 a On nie śpi. Ciężko pracuje bo komentarze wypisuje. I taki chce w ciągu dnia upilnować pracowników. Łobuzów przyjąłeś a nie pracowników. Jest w czym wybierać, ale na tym też trzeba się znać. A poza tym nie sądzę by ktoś kto robi BYKI w polskiej pisowni, miał wiedzę i talent w stopniu wystarczającym do prowadzenia czego kolwiek na własny rachunek. Same chęci do prowadzenia firmy, to zbyt mało. Nie każdy może być kapitalistą. Można się nim urodzić, ale cóż z tego, do szkół się nie chciało chodzić. I nie wyzywajcie SLD, bo inne partie też nas mają w D...
kasiarz / .* / 2004-10-22 21:19
szanowny zenonie vel polonisto. jak chcesz spradzać błędy to zostań nauczycielem. staram się ci przekazać również stanowisko drugiej strony a nie tylko twoje - pracownika. a ponieważ zaintrygował mnie artykuł stąd moje komentarze po 23. A jak chcesz wiedzieć to moja firma bardzo dobrze prosperuje, gdyż mam 3 pracowników od kilku miesięcy ale tylko dlatego że już nie wyrabiałem wszystkiego sam. obługuję ponad 500 firm prowadząc im serwis i musiałem to podzielić już na innych ludzi inaczej jeszcze 4-5 miesięcy i majdanek (u nas jest taki cmentarz) poza tym swoje obroty w ciągu 5 lat zwiększyłem o ponad 400%. I to sam bez niczyjej łaski i pomocy. Więc nie chrzań gościu że nie umiem prowadzić firmy. Poza tym u mnie pracownicy mają tak że zarabiają tak jak wyrabiają jeśli malo to i kasy mało, a jak dużo to i gotówka jest (wyciągają przy dobrym miesiącu do 4500 zł na rękę, ale wtedy zachrzaniają po 12-14 godz./dobę). Ale jeden warunek klient musi zapłacić, w przeciwnym przypadku rozliczenie odkladane jest do momentu rozliczenia klienta. Weź się do roboty jak oni i się wykaż. A na koniec jakbym chciał ładnie pisać to bym został poetą.
joena / .* / 2004-10-22 09:12
nie "czego kolwiek" ale "czegokolwiek". jesteś pewny , ze Ty ukończyles szkołe , o ktorej tak tu sie rozpisujesz?
Krystyna / .* / 2004-10-21 21:56
Jak ktoś nie umie dobrze gospodarzyć to niech zamknie firme i niech sie zatrudni u kogoś. Niech popracuje tam miesiąc, dwa lub trzy i wtedy szef powie sorry ale nie wyszło i nie mam ci z czego zapłacić to zobaczymy czy sie bedziesz tak mądrzył. Pracowałam za darmo 6 miesięcy i teraz moge byłego pracodawcę w dupę ugryść a kasy nie dostane mimo że mam wyrok bo takie do dupy prawo w Polsce. Jak ktoś zakłada firme i zatrudnia ludzi to niech wie że sie bierzę w pewnym stopniu odpowiedzialność dodatkową na siebie i trzeba tak "kombinować", żeby ludzie wypłaty dostali. A nie w co drugiej firmie ludzie pracują za darmo a pracodawcy sobie nowe wozy kupuja, chaty buduja i na wczasy za granicę wyjeżdzają
kasiarz / .* / 2004-10-21 23:50
no to załóż swoją firmę zatrudnij ludzi i płać im a potem jak cię nie kopną w zadek i nie okradną to kupisz sobie nowy wózek (inwalidzki po zawale), chałupę na powiązkach (co by być przygotowanym,) a i wyjechać będziesz mogła za granicę (jak sobie kupisz atlas i będziesz miała sprawne palce aby sobie polatać po globie) ech wy cwaniacy to nie komunizm, chciałaś (albo i nie ale inni chcieli) SLD to masz. Jeszcze nie wiadomo ile wyjdzie afer (nawet po 15 latach)
XAT / .* / 2004-10-22 10:09
podejście do problemu? Co ma wspólnego sld z tym, że codziennie rano wstaję do pracy, daję z siebie przez 8 godzin wszystko i zastanawiam się czy wystarczy mi paliwa by dojechac do domu, bo gość u którego pracuję przytkał się i przez ostatni rok płaci co 2 miesiące ??????
kasiarz / .* / 2004-10-22 21:07
widzisz sld ma bardzo dużo wspólnego z całą sytuacją w gospodarce, bo może slyszałeś wynik kontroli NIK, który męwi że w latach 2001-2002 (a więc rządów sld i do dziś) zmieniano prawo podatkowe 30 razy. ty się zastanawiasz czy dojedziesz do domu napewno bo cię ciągnie duch rodziny, a ja się zastanawiam kiedy przyjdzie urzędas na kontrolę i weźmie sobie moje dokumenty i wywali np mi 50 faktur bo mu się tak chce, albo powie że jest taki przepis, który nie obowiązuje od 3 lat,ale ja otym nie wiem bo i skąd. owszem wygram z nim sprawę w sądzie....po 3-4 latach, ale firma już zbankrutowała a ja mam już siwe włosy. Przykłady są liczne posluchaj tylko.
kasiarz / .* / 2004-10-21 20:55
Z calym szacunkiem dla pracowników, ale jak to jest że jeśli kontrahenci nie zapłacili za faktury, właściciel firmy MUSI zapłacić ZUS, podatki i pracownikom. A skąd ona ma to wziąć, nie mówiąc nic o tym, że on nic nie zarabia. I jeszcze niektórzy bezszczelni pracownicy ten "wyzyskiwacz" zapominając o takiej sytuacji. I go "G" interesuje skąd ma wziąc właściciel. A no własnie z tych niby większych zarobków, które wcześniej czy później to i tak odda. A co ze stratami, jak pracownik okradnie firmę lub podejmie błędną decyzję. Czy zwróci właścicielowi. Nie, bo on jest biedny i nawet komornik nie ma z czego ściągnąć. A niestety pracodawca od tych kradzieży i pomyłek podatek musi odprowadzić. Skarbowka mu tego nie popuści. Tak zwykli pożeracze ups pracownicy. spróbujcie przejść na swoje to wtedy zobaczycie jak to łatwo zapłacić za wszystko. Tym z rządu to tak łatwo powiedzieć, bo choć dziura w budżecie to oni pieniądze mają, a o dziwo jak firma pieniędzy nie ma to i nie ma inwestycje i na pensje.
Syty / .* / 2004-10-22 09:54
Z całym szacunkiem, ale jeśli zakładasz działalność to muszisz się liczyć z tym, że kontrachenci przeciągają płatności. Musisz się liczyć też z wielką odpowiedzialnością nie tylko za funkcjonowanie firmy ale także z ODPOWIEDZIALNOŚCIA ZA SWOICH LUDZI. W wikszości przypadków to właśnie oni (czyli my) kręcą tym interesem, pracodawca tylko akceptuje bądż nie nasze poczynania. I to dzięki man pracodawcy mogą jeżdzić drogimi furami i wypoczywć całymi rodzinami w hotelach, gdzie doba kosztuje 500 za osobę. I choć płatności się przeciągają, jakby nie pracownicy ti i my i pracodawca świeciłby oczami i byłby bez kasy... Więc do jasnej cholery bądzcie PRACODAWCY nam wdzięczni za to co robimy aby wasza firma funkcjonowała i PŁAĆCIE MAM NASZ UCZCIWIE ZAROBIONE PIENIĄDZE!!!!!!!!!
kasiarz / .* / 2004-10-22 20:38
sorki ale przynajmniej w moim przypadku jest inaczej. Posiadam firmę od 10lat, na urlopie byłem 2 razy (99 i 03) po ok. 14-19 dni każdy. Sam pracuję od 7:30 do 20-21 w terenie, a jak wracam do domu to po zjedzeniu obiadokolacji siedzę nad papierami o których ty jako pracownik nie masz zielonego pojęcia, a bez których ty nie miał byś pracy bo urząd by mnie udupił. kończę ok 0-0:30. No i nie zawsze jest sila na numerek z żoną, bo i ona już śpi. Pracownik pracuje jak to sam napisałeś 8 godzin (ja znam przypadki 9-10) ale resztę masz w d... Wracasz do domu zjadasz obiadek, bawisz się z dziećmi pogadasz z żoną i nie tylko, jakiś filmik itd. Naprawdę nie umniejszam ważności pracownika, ale przez te lata tyle się naoglądałem w innych firmach, że gdybyś wiedział to co ja to albo byś został świętym, albo byś sobie strzelił w łeb wstydząc się za innych. A znam również takich pracodawców, że sam bym im strzelił w łeb mimo iż jestem sam pracodawcą. W mojej firmie staramy się wprowadzać współpracę wychodząc z założenia jak firma będzie miała dobrze to i my też (przypomnę, że ja pracownikom oddaję 80 % minus coś dla Państwa z zysku który oni wyrobią). nie każdy pracodawca jest świnią, jak nie każdy pracownik jest złodziejem i lawirantem. zastanów się nad tym lub załóż firmę i bądź odpowiedzialny za innych. bo łatwo jest mowić komuś co ma robić nie inwestując swojej gotówki i majątku. a pracownik ryzykuje tylko swoją ochotę do pracy.
Darth Wader / .* / 2004-10-21 21:10
FAJNIE, to pracownicy powinni ponosic ryzyko "nietrafionych" decyzji pracodawcy, a (glosno niewypowiedziane ;) owoce posuniec trafnych ON sam spijac bedzie AMEN
kasiarz / .* / 2004-10-21 23:15
Takiś mądry to pokaż mi chociaż jednego pracownika ktory oddał co do grosza pieniądze które stracił wlaściciel firmy. Ja zatrudnia 3 ludzi i gadka jest krótka z tego co oni zarobią dla firmy po odjęciu kosztów 80% jest dla nich do podzialu. I oni sami sobie dzielą wg własnego uznania któremu się więcej lub mniej należy. Ważne jest jedno że wypłacam te zyski dopiero wtedy, kiedy kontrahent już zapłaci inaczej ja nie jestem instytucją harytatywną i nikt mi za darmo nie daje. Jeśli ktoryś zrobi stratę dla firmy to płaci on lub jak sobie tak ustalą to we trzech.Wyobraź sobie że też mam rodzinę. Może załóż firmę a ja w twoim imieniu jako twój pracownik np wydzwonię w tpsa na 2500 zł , potem jadąc służbowym samochodem rozwalę go (ubezpieczenie odda ci pieniądze przy dobrym układzie za ok 2-3 miesiące) a ty musisz mi dać nowy samochód, no bo jak mam ci zarabiać pieniądze bez niego. a jeszcze sprzedam coś klientowi bez jego sprawdzenia np za 5000 zl i dam przelew 7 dni a on nawet po 6 miesiącach nie kwapi się zapłacić. No i co ty teraz bidny zrobisz skoro w normalnych warunkach wyciągasz dla siebie 3-4 tysięcy miesięczne. Skąd ty weźmiesz te ok 50 tys żeby za to wszystko zapłacić? Hm Weźmiesz kredyt? taaaak. A marży masz np 15-20 % bo jest duża konkurencja i oprocentowanie kredytu wynosi ok25%. No i leżysz i kwiczysz. A podobno ja jako pracownik mówię na ciebie bogol p...ny. Postaw się w takiej sytuacji cwaniaczku. Nie neguję że są krwiopijcy których trzeba wyeliminować, ale są też parszywi pracownicy (ja straciłem przez 2 wcześniejszych pracowników ponad 20 tys zł czyli przez ok 6 miesięcy nie mam na życie) i jak ci w gębie.
STALIN / .* / 2004-10-22 08:04
TY JESTES FRAJER MADRALA. NIE OPŁACA CI SIĘ TO ZOSTAW MAJDAN I SAM ZAPIER.... DO INNEJ ROBOTY. A LUDZIE TO SZMATY? JAK MASZ KASĘ TO JEST TYLKO JEDNA PRAWDA - MASZ WSZYSTKICH W DU.... A LUDZI TRZEBA UMIEĆ SOBIE DOBIERAĆ. BO TAKICH CWANIAKÓW JAK TY TO JEST WIELU. JAK NAJMNIEJSZYM KOSZTEM TO MOŻESZ SOBIE DZIECI ZROBIĆ. I PRZESTAŃ P******... TE FARMAZONY !!!
kasiarz / .* / 2004-10-22 21:25
ja nie narzekam, bo mam dobrze. za to wy tylko narzekacie i narzekacie. pewny jesteś że ludzi trzeba dobierać, ale jak zwolnisz pracownika ktory źle pracuje twoim zdaniem to on na tobie wiesza wszystkie psy. i kto tu jest nieszczęśnikiem i p****** te farmazony. czlowieku nie znasz życia
NODDI11 / 87.205.163.* / 2009-10-29 23:28
Chętnie popracowałbym dla Ciebie bo widzę z wypowiedzi że jesteś dobrym pracodawcą pomimo swojego ciętego języka. Mówisz prawdę, ciężkie są teraz czasy no i ludzie ze wszystkich stron narzekają, ale ja doceniam ludzi, także pracodawców za to że potrafią mówić co myślą. Sam prowadzę i tworzę zespół jako pracownik i wiem jak ważne jest porozumienie i jasność oczekiwań. Nie jestem pracodawcą ale jestem odpowiedzialny za ludzi i wiem że czasem trudno jest każdemu dogodzić. Pracodawca przede wszystkim musi potrafić dobrać kadrę a później pamiętać że ta kadra tworzy JEGO firmę, czyli jak on potraktuje ich tak oni potraktują jego firmę, i powiedzenie że nie ma ludzi nie zastąpionych jest złe. Bo owszem każdego można zastąpić tylko czasem znalezienie odpowiedniego zastępcy zajmuje nam zbyt dużo czasu. Ważne by umieć szanować człowieka bez względu na status materialny i pochodzenie społeczne.
grazyna / .* / 2004-10-21 20:14
A jaka ma byc kara za nieuczciwa prace pracownika, tylko zwolnienie ? a moze 10 000 ? lub 2 lata ?
aries / .* / 2004-10-21 18:53
Wysokie, karne odsetki za zwłokę byłyby jakąś rekompensatą dla oszukiwanych pracowników.
Marek P. / .* / 2004-10-21 18:17
Co to jest 1000 zł kary ? przeciez to śmiech !Jakby kara wynosiła 10 000 to wtedy mogłoby to coś zmienić

Najnowsze wpisy