Forum Polityka, aktualnościPolityka

Nie wchodzę do lokali z automatami do gry

Nie wchodzę do lokali z automatami do gry

Helper77 / 2009-10-08 15:16
W kontekście zainteresowania aferą hazardową, chciałbym zachęcić wszystkich do zwrócenia uwagi na pewną kwestię, mianowicie - wchodzimy na jedzenie, zatankować, kupić browar itd. do lokali, w których inni - i to z reguły nie najzamożniejsi przegrywają sporą część swojej wypłaty, w prymitywny, niewyszukany sposób.

Myślę (moje osobiste zdanie), że ten rodzaj hazardu jest zjawiskiem nawet nie zbadanym w solidny sposób w naszym kraju, ale niekoniecznie pożądanym. Co do szkodliwości hazardu nie chcę się tu wypowiadać, o to samo zresztą prosiłbym i innych uczestników forum.

Według mnie (znowu moje osobiste zdanie) politycy (uogólniając) nie rozwiążą sprawy automatów, ale MY - społeczeństwo - możemy zrobić coś faktycznie.

Choć to może być trudne, możemy po prostu nie pojawiać się w lokalach, w których stoją takie automaty, nie tankować tam, nie kupować kebabu itd. Możemy (być może) wysłać właścicielom wielu punktów z automatami (oczywiście nie tym, mającym TYLKO automaty) jasny przekaz: albo masz dochód z kebabu (na przykład), albo z hazardu - ale JA tego nie wspieram.

Co myślicie o takiej akcji ? Sam jej nie zrobię, ja tylko naiwnie wpadłem na taki pomysł...


Ale może...
Slotter / 195.205.232.* / 2009-10-08 23:45
Heh, osobiście również jestem przeciwko hazardowi. Jednak moim zdaniem Polacy są zbyt leniwi i wygodni aby uczestniczyc w tego rodzaju aukcjach. Wyobraźmy sobie sytuację: Zima, na dworzu -8, stoi głodny Polak pod całkiem fajną knajpką gdzie do niedawna można było coś zjeśc bez dzwonków automatów za plecami. No i co? Zimno, człek głodny a tu taka niespodzianka... Hehe, typuję że na 10 zadeklarowanych może jeden by odszedł... Polski naród jest wygodny, leniwy i niekonsekwentny ! Natomiast samego pomysłu jak najbardziej gratuluję. Potrzebny jeszcze tylko ktoś od propagandy :)

Najnowsze wpisy