Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie wierzę w realizm projektu redukcji bezrobocia przedkładany przez niektórych polityków PiS, że w ciągu czterech lat zredukuje się bezrobocie o 50 proc.

Nie wierzę w realizm projektu redukcji bezrobocia przedkładany przez niektórych polityków PiS, że w ciągu czterech lat zredukuje się bezrobocie o 50 proc.

Wyświetlaj:
EWA / .* / 2005-08-29 18:06
czyli w formacji której rządy zwiększyły bezrobocie o milion OSÓB! POZDRAWIAM NAIWNYCH ZWOLENNIKÓW TEGO ŁYSOLA!
Jerzy / .* / 2005-08-28 13:22
Szanowny Panie Rokita !Ja też nie wierze w pobożne życzenia redukcji bezrobocia składane w kampani wyborczej przez wszystkie partie reprezentujące różne grupy interesów, a nie interes Narodu.Już bezkarnie bawicie się tym od 15 lat, a skala bezrobocia i obszar nędzy rosną. Pan i Pańscy koledzy, również z dzisiejszego PiS-u macie w tym znaczące zasługi. Oddaliście "kury znoszące złote jajka" w obce ręce, zadowaląc się tylko podatkami, podczas gdy zyski są inwestowane i konsumowane za granicą.(zarówno przez zagranicznych jak i polskich inwestorów). Teraz jeszcze, nie mając sensownego pomysłu, proponujecie obniżenie podatków wg liniowej skali. To sie podoba wąskiej bogatszej części elektoratu, która na tym zyska, choc dla ogółu nic dobrego z tego nie wyniknie.Skoro nasze rządy same nie chcą (bo nie potrafią)inwestować części podatków w tworzenie miejsc pracy, jak to robiły rządy w okresie międzywojennym, to powinny ZANIECHAĆ POBIERANIA JAKICHKOLWIEK PODATKÓW OD CZĘŚCI ZYSKÓW PRZEZNACZONYCH NA TWORZENIE NOWYCH MIEJSC PRACY W TYM KRAJU. Od pozostałej części zysków, szczególnieprzeznaczanych na konsumpcje podatki nie powinny być niższe niż w bogatych krajach UE.Zgadzam sie z koniecznościa uproszczenia systemu podatkowego,oczyszczenia go z ulg nie mających wpływu na efektywne ograniczenie skali ubóstwa.Liniowy podatek wprowadzony na Słowacji zupełnie nie wpłynął na obniżanie wysokiego poziomu bezrobocia, a za poprawę sytuacji bogatszych płacą najbiedniejsi. Po obniżce CIT-u nas nie odnotowano w Polsce przyrostu miejsc pracy. Tak zwane zachamowanie wzrostu bezrobocia jest raczej efektem statystycznych manipulacji rozbudowanej armii urzędników Urzędów Pracy.
ona / .* / 2005-08-27 22:57
Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co nam tyle partii w tym kraju?? Chyba jedynie po to żeby do koryta jak najwięcej się mogło dobrać.A co robi kandydat na posła z W-wy na liście w woj. lubuskim?? - tam go nie chcieli to tu przylazł żeby mimo wszystko do koryta się dobrać. Dziurę w budżecie proponuję łatać obcięciem funduszy na kawusię i ciesteczka we wszystkich urzędach na wszystkich szczeblach, mało nie zarabiają a i obiadki mogą z własnej kieszeni finansować a nie za nasze pieniądze szlajać się po super exkluzywnych rezstauracjach. Proponuję także zmiejszyć liczbę posłów i senatoró a także ograniczyć liczbę kandydatów na urząd prezydenta do 3, góra 4. Co do prywatyzacji jestem sceptyczna. "Panowanie" pana Wałęsy pokazało nam jak pryawtyzowane państwowe firmy się doprowadza do upadłości pod przykrywką nierentowności - BO SIĘ NIE OPŁACA. A CO W TYM KRAJU SIĘ OPŁACA??? JEDYNIE KRAŚĆ. Od wieków jesteśmy służącymi innych narodów. Może ktoś mi wskaże jakiś nasz produkt narodowy na export?? Fini mają Nokię, Hiszpanie owoce, Włosi wino ect. a my???? jak zwykle małpy na usługach. ZGROZA!!!! Ja na wybory nie idę bo głosować nie ma na kogo - ta banda łobuzów miała 15 lat i jedyne do czego potrafili doprowadzić nasz kraj - to do ruiny. Co do bewzrobocia - generalnie praca jest dla tych co chcą tak naprawdę pracować. Nie sztuką jest się zatrudnić a potem zmykać na zwolnienie lekarskie bo "główka boli" i pensyjkę co miesiąc zgarniać. A takichw tym kraju wielu.
strzgred / .* / 2005-08-25 19:11
Ja nie wierzę Panu Rokicie.Jednolita stawka podatkuPIT,CIT i VAT na poziomie 15%,stanowiąca głównezałożenie programu PO,przedstawiana jest w mediach jako program obniżenia podatków.Tym czasem jest to nieprawda,czyli inaczej mówiąc kłamstwo.Dla mnie i większości społeczństwa podatek wzrośnie.Tylko dla nielicznych ,najlepiej zarabiających podatki zmaleją.Wprowadzenie jednolitej liniwej stawki VATspowoduje drastyczny wzrost cen podstawowych produktów,jak:żywność,art dziecięce i szkolne.Stanieją jedynie drogie artykuły sprowadzane z zagranicy.Nie nastąpi też oczekiwany napływ inwestycji zagranicznych.Ogólnie dostępne są dane na tematwielkości inwestycji w poszczególnych państwach.Wystarczy te dane zestawić z wysokością podatkóww tych krajach a okaże się ,że nie jest tak jak twierdzą liberałowie i inwestycje nie trafiają tam gdzie najniższe podatki.Trzy po trzy,przepraszam3 razy 15 PO,załamie rynek wewnętrzny.O innychnegatywnych skutkach,dla nas i całej gospodarki,programu PO nie wspomnę.Boże,zachowaj nas przed PO i jej programem.
maszek / .* / 2005-08-25 15:59
te dwa słowa w zasadzie wystarczą. A jako uzupełnienie - Polska to bardzo bogaty kraj jesli jest w stanie wytrzymać tyle reform, zmian, przobrażeń i transformacji i złodziejstwa. Szykuja nam się nowe...a akażada zmiana i reforma to koszty, a jesli koszty, to z budżetu. Jeśli z budzetu to finansowane z podatków. Niechby juz nie mamili tymi obniżkami. A jeśli obniżą, to te 40%. Na resztę nie będzie nas stać.
WRK / .* / 2005-08-25 09:01
Niech ktoś policzy i poda do ogólnej wiadomości ile środków na "walkę z bezrobociem" pochłania biurokracja i nic nie warte szkolenia z tym związane - i ile powstało na bazie tej fikcji nowych miejsc pracy. W krajach mądrze rządzonych, nie oglądając się na dyrektywy UE walczy się o utrzymanie miejsc pracy i to skutecznie. Pomagają w tym rządy i banki. U nas i rząd i banki robią wiele aby firmy dobić i miejsca pracy zlikwidować. Grabarzami naszej gospodarki, w mocy prawa, są komornicy, syndycy i wspierające ich agendy rządowe i banki.
patriota / .* / 2005-08-25 08:17
jeżeli ktoś uważnie czyta to nie ma w wypowiedzie żadnych konkretów. Dlaczego ponieważ, to są gruszki na wierzbie. Osobiście miałem konatkt z rodziną Tuska, aferzyści jakich mało, po drugie zatrudnianie członków rodzin i znajomych jest na porzadku dziennym, wolę zdecydowanie PiS, chociaż też nie jest jak łza niż AWS -bis i korupcję w trochę innym stylu niż SLD. Żal patrzeć, ale przyzwoitych ludzi nie widzę w obecnie w Polsce. Religa - co ma kłopoty z alkoholem, Cimoszewicz co jest arogfancki i kombinuje dla rodziny, Tusk co zatrudnia całą rodzinę, a która oficjalnie pracuje gdzie indziej i nikt z magistratu w Gdańsku nie wyciaga wobec nich konsekwencji służbowych. SKANDAL. BAGNO jakich mało, a Pan Rokita ładnie mówi, ale z tego nic nie wynika, po drugie jeżeli ktoś nie ma ukształtowanej wizji i zmienia często zdanie to nie mam dla niego szacunku. Wolę uparciuchów ale z zasadami i wizją na przyszłość, koncepcją, doraźne pomysły ćwiczymy na opiece zdrowotnej z różnym skutkiem, częste zmiany nie sprzyjają poprawie.
Mariusz Wiącek / .* / 2005-08-24 21:17
Pan Rokita był przeciwny lustracji i zmienił zdanie. Był szefem Urzędu Rady Ministrów za Suchockiej i nie protestwał przeciwko nowym odatkom nakładanym przez ten rząd. Głosował za ustawą o VAT w najwyższym 22% wymiarze za rządu Olszewskiego. Lista zmian poglądów pana Jana Rokity jest długa (tak na marginesie gdzie się podziało słynne M.) Mój problem polega na tym że nie mam zaufania do osób tak często zmieniających swoje poglądy. bo dzisiaj mówi że chce zmienić stawkę na 15%, a za kilka miesięcy ze względu na wzgląd i potrzebę pochylania się z troską na losem wprowadzą jednolitą stawkę np 30% bo tak sobie zażyczy koalicjant.
Tomasz Tyc / .* / 2005-08-24 21:59
Widzisz... Ale co nam zostało? Przecież już lepszy złodziej (tzn PO i ROkita) niż narodowy-socjalista (PiS). Ale z drugiej strony nie jest to najciekawsza alternatywa...
wr / .* / 2005-08-25 08:44
o ile mnie pamięc nie myli to ostatni raz upr startowała pod szyldem upr w 1993 roku - w wyborach parlamentarnychostatnio był start z list PO (całkowita klęska) a teraz szykuej sie jakaś rozłamowa hybryda PJKM - na którą nie zaglosuje nawet cześc zelaznego elektoratu tej partii nie lubiąca JKM...
Rabin / .* / 2005-08-27 15:22
Zelazna czesc elektoratu UPR to wlasnie zwolennicy JKM. To "mlodzierz" z KOLIBRA moze nie zaglosowac na PJKM. Odejscie z UPR "mlodzierzy"(Wojterowcow) pozwolilo wielu dawnym sympatykom UPR znowu odzyskac nadzieje.
Janusz / .* / 2005-08-24 19:13
polityka dla polityków , gospodarka dla przedsiębiorców czyli im mniej polityki w gospodarce tym lepiej dla gospodarki i tego Panu przyszły premierze iak i sobie życzę
&rev / .* / 2005-08-24 14:09
Wypowiedzi J. M. Rokity pochodzą z debaty zorganizowanej przez PAPJeżeli ktoś nie zawuarzył debata polega na tym, że nie zawsze moża pwoiedzieć na temat programu.. Dla mnie jest waże, że nie ma tutaj zadnej kiełbasy tak jak w przypadku pzozostałych partii.
LuteK / .* / 2005-08-30 10:11
jak nie ma kiełbasy??!!!- a stwierdzenie cyt.:"Naszym celem byłoby to, żeby móc przeprowadzić wielosektorowe dostosowania fiskalne pozwalające na redukcję deficytu budżetowego do poziomu, jak się da, 20 mld zł. To pozwoliłoby na redukcję długu publicznego do co najmniej 52 proc" bez podania sposobów to co- HASŁO!!-czyli kiełbasa- wszystkie jego wypowiedzi są takie- "chcemy obniżyć bezrobocie" - ale jak-cisza-albo kolejne hasło.... wiadomo!każdy chce obniżyć bezrobocie ale mnie interesuje konkretny pomysł który będę mógł skonfrontować ze swoją wiedzą (mgr ekonomii) i poglądami, a nie chęci JMR, które jak wykazał mój przedmówca zmieniają się bardzo szybko- no może poza jednym, najważniejszym - Rokita zawsze najbardziej będzie chciał być wielki... i to jest problem tego typa- szkoda że nie może miec wielkiego, moze wtedy zacząłby dostrzegać inne priorytety....
&rev / .* / 2005-08-24 14:19
* wszystkiego powiedzieć, ogólnikowo po kształtu przyszłego rządu jeszcze nie znają i w niektóych sprawach bęa musieli pójśc na kompromis z koalicjantem.
pamiętliwy / .* / 2005-08-24 13:40
Jeżeli ktoś ma krótką pamięć, to przypomnę, że PO to AWS-bis; AWS= aferzyści i złodzieje, których dopiero przelicytowało SLD. Kedy AWS już się sama wykończyła, jak szczury z tonącego okrętu, kto mógł przenosił się do PO. AWS też obiecywała, a jak było warto pamiętać. JMR jako kolejny polityk obiecuje, ŻE BĘDZIE DOBRZE! ale kto dziś wierzy politykom?
jliber / .* / 2005-08-24 14:45
AWS miało kompletnie inne plany na gospodarke, to raczej współczesny PiS. PO ma plan prawie identyczny który miało UW kiedyś, ale na przeszkodzie wtedy stały socjalistyczne poglądy AWSowców (pamiętacie białą księgę Balcerowicza?), tak jak najprawdopodobniej tym razem przeszkadzać będą socjaliści z PiSu, kochający wysokie podatki i biurokrację.
Obywatel Polak / .* / 2005-08-24 11:38
moim skromnym jak już umieszczacie agitację dla PO to chociaż pod nazwą ogłoszenia wyborczego...a jeśli chodzi o platwormę to jedynie Zyta prezentowała i gwarantowała w miarę jako taki poziom - spokojnie ją sobie wyobrażałem jako MF.obecnie, to szkoda gadać: PO=SLD
Q / .* / 2005-08-24 11:33
Ciekawe, czy ten artykuł jest sponsorowany? Zbyt wielu konkretnych rozwiązań, to ja nie widze. Nie chodzi mi przy tym o konkretne wyliczenia, bo to można robić dopiero jak się widzi stan finansów z pozycji rządowej, ale coś dokładniej można było przedstawić.
Tomasz Tyc / .* / 2005-08-24 22:02
Proszę!! Naprawdę wierzysz w "wolną" prasę - zarówno tradycyjną czy też elektroniczną? Obudź się... Witamy w najwspanialszym z ustrojów gospodarczych - w kapitalizmie już dawno wszystko zostało sprywatyzowane i znajduje się w wolnym obiegu gospodarczym...
jliber / .* / 2005-08-24 14:48
Dokłądniej chodzi o to aby obniżać podatki jak się da, prywatyzować co się da, deregulowywać co się da, odbiurokratyzowyać co się da.Jak jeszcze nie zrozumiałeś co różni PO od innych partii lubujących się w haraczach podatkowych i interwencjonizmie państwowym to już nigdy nie zrozumiesz.
AQQ / .* / 2005-08-25 10:46
Panie jliber - "prywatyzować co się da"?! Wczoraj słyszałem w 3-ce prominenta PO, który wypowiadał się, że PO jest za pozostawieniem 11 (!!) "strategicznych" przedsiębiorstw w łapach państwowych. To ma być ten liberalizm gospodarczy?! Dlaczego od 15 lat dajecie się nabierać wszyscy na te same hasełka? A ŻADNA (oprócz PJKM) startująca partia, która startuje pod szyldem liberalizmu nie jest za obniżeniem WYDATKÓW państwa - co jest dla mnie prawdziwą oznaką liberalizmu. Trzeba zlikwodować KORYTO - bo czym ono większe, tym więcej świń przy nim!
SebeQ / .* / 2005-08-24 11:18
Okazuje się po wypowiedzi posła ROKITY, iż PO nie ma do zaoferowania ŻĄDNYCH KONKRETÓW, dla przykładu:"...Wariant optymalny to jest stawka 15 proc. i do niej chcemy dążyć" - jak mnie pamięć nie myli to jeszcze miesiąc temu było zamiast DĄŻYĆ to WPROWADZIĆ - skąd taka zmiana panie rokita ???"Cały szereg kroków związanych z rynkiem pracy musi doprowadzić do istotnego ograniczenia bezrobocia" - cóż to oznacza, dla mnie tyle co i nic! Od około 8 lat różne ekipy wprowadzają "całe szeregi kroków" i jak na razie nie musi prowadzić to do znaczącego obniżenia bezrobocia!!!PROSZĘ O KONRETY PANIE ROKITA
Tomasz Tyc / .* / 2005-08-24 22:04
Wiesz... Pamiętam, że Belka jeszcze jako MF powiedział kila konkretów... potem SLD-UP straciło kilka procent poparcia i nie mogło rządzić bez koalicyjnego PSL-u. Politycy już się nauczyli, iż nie wolno mówić niczego konkretnego - jeszcze elektrorat będzie coś pamętał i będzie chciał ich z tego rozliczyć...
jliber / .* / 2005-08-24 14:49
Dokłądniej chodzi o to aby obniżać podatki jak się da, prywatyzować co się da, deregulowywać co się da, odbiurokratyzowyać co się da.Jak jeszcze nie zrozumiałeś co różni PO od innych partii lubujących się w haraczach podatkowych i interwencjonizmie państwowym to już nigdy nie zrozumiesz.
ziele / .* / 2005-08-24 10:40
Demagogia Panie Rokita! Najpierw upowszechniliście pojęcia 3 x 15, a teraz dopiero będziecie się zastanawiać czy jest ono realne i możliwe do zastosowania ??Mam nadzieję że wasi wyborcy wezmą to pod uwagę.
jliber / .* / 2005-08-24 15:12
Realia są takie że 70% wyborców ma poglądy socjalistyczne ciągnące naszą gospodarkę w bagno. Trzeba się będzie jakoś ułożyć z socjalistycznym PiSem tym razem.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy