Forum Polityka, aktualnościKraj

Nie wszyscy żołnierze wyjdą na wolność

Nie wszyscy żołnierze wyjdą na wolność

Money.pl / 2008-02-12 18:48
Komentarze do wiadomości: Nie wszyscy żołnierze wyjdą na wolność.
Wyświetlaj:
obywatelka / 89.174.213.* / 2008-02-13 07:13
własnych żołnierzy tak poniewierać!!!!!!! ludzie zza biurka mogą tylko tak ocenić "wg procedur" a to są ludzie - żołnierze wykonujący rozkazy.rodziny i zołnierze - jestesmy z Wami!!!!! współczujemy że Nasze Państwo tak was traktuje.HAŃBA I OHYDA...... tyle generałów w naszym kraju!!!! na naszych rodaków wydało tyle wyroków śmierci - a teraz co biorą wysokie emerytury i niezle sobie zyja- nikt ich nie rusza. WSTYD WSTYD I HAŃBA. LICZCIE SIĘ TROCHĘ Z OPINIĄ PUBLICZNĄ!!!!!!!
Wapniak / 83.28.88.* / 2008-02-12 21:48
..."Żołnierze nie wyjdą na wolność"... -
Ciekawe komu tak na tym zależy? Co za ścierwo polityczne za tym stoi?... Kto chroni własną d..ę?
A propos. Był w tym samym czasie w TV film amerykański na podobny temat. Oczywiście w nocy /ok. 24.00/. Winnymi po długiej rozprawie, byli urzędnicy wysokiej rangi. Wszyscy zostali wyrzuceni na zbity pysk! I tyle.
mechanizm finansowy / 2008-02-12 20:20 / Bywalec forum
Zolnierze dostali rozkazy od dowodcy i ostarzelali wioske bo wg.dowodztwa znajdowali sie tam terrorysci.
Rozkaz trzeba wykonac!
A teraz zwykli zolnierze beda sadzeni za wykonanie rozkazu...??
Jesli tak bedziecie sie "rzadzic" to juz po was i juz po Polsce!!
jGazz / 2008-02-12 19:21
Przeraża mnie wizja Polski XXI wieku. Po nieudolnych próbach(na całe szczęście) wprowadzenia państwa policyjnego ( w domyśle -prokuratorskiego) przez PiS, dziś myślę, że nie ma potrzeby takiego państwa budować, bo ONO w istocie jest. Jest w głowach tych mędrców bez krzty moralnej odpowiedzialności za czyny niegodziwe przed społeczeństwem, a przede wszystkim SOBĄ.
W armii amerykańskiej rocznie jest kilkanaście takich przypadków niechcianych bombardowań czy agresji wobec terrorystów. Nikt za takie czyny nie skazał ani jednego żołnierza amerykańskiego.
Przeraża mnie wizja kraju, w którym aresztuje się żołnierzy jak zwykłych kryminalistów.
Przeraża mnie kraj, w którym sędziowie ponad 5 miesięcy potrzebują na znalezienie dowodów winy, choć nigdy nie będą w 100% pewni o winie lub niewinności.
Przeraża mnie kraj, że tych którym dano możliwość wykazania się w działaniu dziś się ich oskarża , choć dowodów winy nie ma i nigdy nie będzie.
Przeraża mnie kraj, gdzie ze wszystkich stron słychać jedno: daj mi człowieka , a ja znajdę na niego &.
Polityka to jedno wielkie szambo, tylko dlaczego pozwolono znowu "jej" wejść w dziedziny takie jak wojsko.
Żal mi tych ludzi, którym odebrano godność, pozbawiono honoru, oskarżono o czyny haniebne, a sędziowie sądzą, że można sądzić. Karta w życiu się odwraca, więc drżyjcie pustomózgowcy, nawiedzeni, niedouczeni, bo być może Ci nasi chłopcy będą musieli kiedyś wybierać czy warto....
obserwator / 2008-02-12 18:48 / Tysiącznik na forum
Od samego początku ta sprawa mi się nie podoba i udowadnia że sprawiedliwości nie ma na świecie bo Temida ma zakryte oczy i jest slepa. Jezeli ludzie sprawiedliwości to wykorzystuja to piekło w wielu domach bedzie codziennością. Prokuratorzy w latach komuny oskarżali i wielu z nich wg IPN popelnili zbrodnie sądową zeznając nieprawdę , matacząc dowodami. Wiemy też że prokuratorów mamy duzo za duzo i mając możliwość wykazania się mogą nadgorliwością wyrzadzić duzo krzywdy. Prokuratorzy ktorzy kiedyś oskarzali a sędziowie skazywali patriotow na karę smierci następnie wykonywana., nie ponieśli kary , sa na wysokich lub byli bo wielu z nich zmarło z powodu wieku. Czy prokuratorzy wojskowi z takim piętnem moga oskarżać i dążyc do skazania żolnierzy, moim zdaniem nie maja prawa bo wpierw zamknięto żolniezy jak złoczyńcow a teraz szuka sie dowodow. Kilka tygpdni temu podano w telewizorni: z oskarżenia kobiety, kolezanki w pracy oskarżono 1o współpracownikow , że molestowali i wykorzystywali seksualnie tę panią w czasie pracy. Prokuratorzy oskarzyli, sędzia skazal i dopiero pomoc helsińska spowodowala że proces powtorzono , panowie zostali uniwiennieni bo ta pani wszystko wymyśliła. To było miasteczko , wowczas oskarżeni i skazeni mieli rodziny, zony, dzieci, one idąc ulicami spotykały się z dezaprobata spoleczeństwa. Nie słyszałem , nie czytałem aby ci ludzie zostali przez wymiar sprawiedliwości przeproszeni a wydający wyroki i oskarżający w zlej wierze nie ponieśli konsekwencji. Dlaczego ludzie sprawiedliwości moga bezkarnie czynic zło nie ponosząc odpowiedzialności. Jest to jeden przyklad z wielu cierpień ktore z rąk sprawiedliwości nęka zwyczajnych kowalskich.
W związku z tym że kiedyś oskarzali i sądzili obywatele nie posiadający polskiego pochodzenia to należaloby sprawdzić czy dzisiaj nie nastąpilo powszechne zajmowanie stanowisk w prokuratorze i sądach przez obywateli ktorzy nie maja pochodzenia polskiego.
Ta sprawa musi być prześwietlona i jeżeli oskarżyciele popełnili błąd i trwają w błędzie aby poniżyć godność żołnierza polskiego to należy zastanowić się nad samą istota istnienia prokuratury wojskowej ktora okrywając tajnością procedury, może robić co chce. Czy demokracja jest tak slaba że sądownictwo jest bez kontroli obywatelskiej.

Najnowsze wpisy