Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie wykorzystujemy kredytu MFW

Nie wykorzystujemy kredytu MFW

Money.pl / 2010-12-06 12:55
Komentarze do wiadomości: Nie wykorzystujemy kredytu MFW.
Wyświetlaj:
myszyn81 / 2010-12-06 21:24 / portfel
jak czytam komentarze poprzedników to mi się słabo robi. To jest linia kredytowa czyli kasa, która jest do naszej dyspozycji w razie NAGŁEJ potrzeby. Pierwszy raz podpisaliśmy taką umowę po tym jak PLN taniał o 40% a rząd go nie miał czym ratować. Płacimy tylko za to, że kasa jest postawiona do dyspozycji. Mam nadzieję, że nigdy się nie przyda ale lepiej ją mieć przyznaną i nie ruszać niż nie mieć i potrzebować. Jak się kiedyś przyda to ją ruszymy a potem pewnie rząd zrefinansuje to obligacjami czy czymś podobnie tanim.
konserwa / 2010-12-06 18:56 / Tysiącznik na forum
Na chłopski rozum, kiedy bierze się kredyt trzeba go zwrócić. No chyba, że mnie się coś pomyliło a te pieniądze są od świętego Mikołaja w prezencie. Skrzypek zawsze był przeciwny tej kasie bo wiedział ile te tzw bezpieczeństwo będzie nas kosztować. Co do kredytów to już przerabiały to US a my niczego się z tego kryzysu nie nauczyliśmy. Drogi wackuplacku Twoi inwestorzy już wycisnęli polską cytrynkę i udają się dalej na wschód m.in. Sharp itp Widzę, że jesteś optymistą więc zapraszam na prowincję żebyś sobie tych inwestorów mógł dobrze obejrzeć.
wacekplacek / 79.184.29.* / 2010-12-06 19:37
Kolego ale posłuchaj po 1) Polski nie stać, żeby za gotówkę realizować modernizację Polski tzn. wszystkiego co było zaniedbane przez czas komuny(czyli wszystko) a że możemy nadgonić kupę lat za praktycznie 1/3 ceny (reszta to fundusze europejskie) to musimy się zadłużyć żeby to zrealizować 2) póki koszty pracy są mniejsze niż w innych krajach europy to będą u nas inwestować, ale trzeba też patrzeć na dalszą perspektywę czyli trzeba będzie dać im lepszą jakość za tą samą cenę inaczej się wyniosą. 3) ta lina nie jest dobra finansowo dla nas ale w tym momencie daję pewną gwarancję dla naszego kraju, że nie będzie bankructwa szczególnie że mamy problemy finansowe. Dużo kosztuje ale daje więcej korzyści niż szkody.
m52 / 79.186.96.* / 2010-12-06 21:48
"Polski nie stać, żeby za gotówkę
realizować modernizację Polski tzn. wszystkiego co było
zaniedbane przez czas komuny(czyli wszystko)"-żeby doprowadzić np. polską kolej do poziomu z roku 1989 czyli czasów komuny potrzeba 48 mld zł i to by było na tyle "użyteczny idioto" jak mawiają amerykanie
wacekplacek / 79.184.29.* / 2010-12-06 16:14
Oj barany ta linia nas kosztuje ale daje Polsce stabilną gospodarkę, gdyby coś to te pieniądze starczą na pokrycie wszystkiego co mogło by się wydarzyć, co daje bezpieczną wizje dla inwestorów że nie dojdzie do poważnego załamania. po to ona jest. a że jest droga to z niej nie korzystają.
soopel / 200.126.139.* / 2010-12-06 14:32
no ale placimy to dopiero numer !!!
astennu / 79.188.10.* / 2010-12-06 14:03
SRD - elektroniczny zapis na koncie MFW , mówiący że Polcy maja dług na 5 % . Tyle, więc skoro za to plłacimy to to wykorzystajmy, a jeśli nie mamy pomysłu na te pieniądze, to zrezygnujmy z tej kasy.
squun / 89.174.18.* / 2010-12-06 14:13
masz oszczędności w banku? wykorzystaj je, nie masz pomysłu, to zrezygnuj z nich !!! (i oddaj mi:-)
czytacz / 83.1.186.* / 2010-12-06 14:34
???
Jak mam oszczędności w banku to na nich zarabiam (odsetki) a nie za nie płacę - jak rostowski (nr 2.) płaci, a podjął decyzję wbrew różnych fachowców opiniom (m. in. NBP w swoim czasie).
tade / 83.2.33.* / 2010-12-06 12:55
a płacić trzeba i to sporo.
Dobrodziejstwo ze strony Belki
lecz nie dla Polski!!
tylko dla MFW
nikt tych linii nie chce brać
taniej u lichwiarza
dark polska b. / 93.105.167.* / 2010-12-07 01:17
madrale w bialych kolnierzykach a sloma z butow wystajekryzys trwa kilkadziesiat lat!!! ale kto cierpi najbardziej? wiadomo! napewno nie wy .Polska juz miala wielokrotnie takich fachowcow co mysleli tylko o sobie. a obiecali i japonie i irlandie. i co? LIPA !!!

Najnowsze wpisy