Forum Forum dla firmKsięgowość

nie zlozony pit28 i pit28 a za roku 2009!! POMOCY

nie zlozony pit28 i pit28 a za roku 2009!! POMOCY

zadluzona / 87.96.77.* / 2010-09-02 14:40
witam , prosze o pomoc , sprawa wyglada tak prowadzilam dzialalnosc przez 3 lata we wrzesniu 2009 zostala zamknieta , nie rozliczono z pit28 i pt28a za 2009 rok teraz dostalam wezwanie czemu nie zostal rozliczony , a ja nie moge rozliczyc i nie rozliczylam gdzy dokumenty zostaly zgubione (tzn przebywaja u ksiegowej z ktora nie mam kontaktu -ja jestem winna jej zobowiazanie a ona moje faktury i rozliczenie) Czy moge powiedziec ze dokumenty zginely w US. jak zalatwic te sprawe prosze pomocy!!
audi43 / 79.162.217.* / 2010-09-06 19:58
....Szanowna Pani...zacznę od tego że to na Pani ciąży obowiązek rozliczenia się z podatku dochodowego od osób fizycznych za 2009 rok. Tak więc konsekwencji nie da się uniknąć.
Jedyną okolicznością "łagodzącą" jest fakt przywłaszczenia dokumentacji potwierdzającej zdarzenia gospodarcze przez księgową. Jednak i tu zachodzi pytanie - czy zawarła Pani umowę o świadczenie usług księgowych i podała Pani do US informację, że dokumentacja będzie przechowywana pod adresem biura rachunkowego? Jeśli tak, to jest szansa obrony swojego stanowiska niezłożenia na czas deklaracji PIT-28.
Rada: Pani zobowiązanie wobec księgowej nie może stanowić podstawy przywłaszczenia dokumentacji, która jest Pani własnością. Dlatego proponuję zgłosić ten fakt do prokuratury....akt oskarżenia do sądu wobec księgowej może być pomocny w postępowaniu podatkowym.

Najnowsze wpisy