Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niech sprawcy zapłacą za wyrządzone szkody!

Niech sprawcy zapłacą za wyrządzone szkody!

Money.pl / 2007-05-17 00:16
Wyświetlaj:
ziga / 83.13.60.* / 2007-05-26 07:39
a kto zaplaci za pieszych pijakow i nawalonych rowerzystow
Panowie wykazcie sie wiekszym rozumem niz podupadly sejm IVRP mialo byc tanie panstwo a jest totalny wyzysk
ziga / 83.13.60.* / 2007-05-26 07:38
a kto zaplaci za pieszych pijakow i nawalonych rowerzystow
Panowie wykazcie sie wiekszym rozumem niz podupadly sejm IVRP mialo byc tanie panstwo a jest totalny wyzysk
znachor / 83.25.68.* / 2007-06-12 10:21
Usprawnienie procedur odszkodowawczych to Sprawiedliwe rozwiązanie I zgodne z Prawem.
Jestem za tym. Procedurę odszkodowawczą, moim zdaniem, powinien wszczynać szpital i zamiast do NFZ tam zwracać roszczenia dotyczące leczenia ofiar wypadków.
Tylko nie wiem co stoi temu na przeszkodzie. Warto poddać rzeczowej dyskusji taki temat.
molas3000 / 212.76.37.* / 2007-05-24 23:15
poprawka: sprawcy też niech płacą ale pod warunkiem że coś będzie obniżone np. cena wachy bo te wszystkie nasze "psełdo podatki" idą tylko w błoto a "podatek" chyba ma służyć po to żeby zapewnić obywatelom podstawowe żeczy takie jak dom i praca a tu ani tego ani tego jak sam nie znajdziesz pracy to nie będziesz miał a jak na dach nad głową nie zarobisz to twój problem a w konstytucji są podane prawa i obowiązki państwa i obywatela względem siebie.

Po co to wszystko? takie głupie mydlenie oczu. Może i lepsza była by samowolka albo konstytucja powinna składać się z dwóch punktów:
1$ prawo dżungli
2$ jak się nie zgadzasz patrz punkt pierwszy
(chyba już tak jest tylko nie formalnie)
Urszula Maria łakoma / 83.23.19.* / 2008-05-10 22:18
Zgadzam się ze w Polsce jest PRAWO DZUNGLI. Mam samochód dziesięcioletni, którym dowożę niepełnosprawną córkę( oierwsza grupa inwalidztwa). Ten samochód dla osoby niepełnosprawnej jest dla mnie wszystkim i uczymywany jest kosztem wszystkiego. Skromny Fiacik Uno. Opłaty z tym związane są wysokie oraz koszty napraw a także eksploatacyjne(dowozu-paliwo).Czy Pan Minister Religa wie ile w tym kraju kosztuje utrzymanie osoby niepełnosprawnej. Przy zdrowym dziecku nigdy takich kosztów byśmy nie poniesli.Przypadek losowy. Moja córka nigdy w tym KRAJU nad Wisłą nie pasowała do żadnych programów dotyczących osób niepełnosprawnych. Tych osób nawet się nie leczy bo NFZ oszczędza na zdrowych a co dopiero chorych uposledzeniem umysłowym i w dodatku z epilepsją.Dlatego uważam ze skoro płacimy wysokie składki ubezpieczeń po to tylko aby w takich przypadkach losowych jak wypadek, który może zdarzyć się każdemu, pokrywały firmy ubezpieczeniowe.Firma ubezpiczeniowa powinna mieć kotrolę nad tym czy pieniądze trafiają rzeczywiście na leczenie ofiar wypadków oraz ich następstwa. Srodki finansowe powinny być przekazywane z ubezpiczenia sprawcy bezposrednio do szpitala na leczenie i rehabilitację ofiary lub ofiar wypadków. Szpital powinień firmie ubezpieczeniowej wystawić fakturę szczegółową jak rozdysponował przekazane środki finnansowe. mWtedy rzeczywiście pieniadze zostały by przekazane na leczenie tychże osób. Tak tylko będzie się nam podwyższać składkę juz i tak wysoką a pieniądze będą nie wiadomo gdzie i na kogo wydawane.Dlatego nie zgadzam sie na taką formę przekazywania środków finansowych z podwyżki naszego OC do NFZ. Przedewszystkim podwyszać składkę sprawcom wypadków. Może w ten sposób skończy się bezkarność kierowców na drodze oraz bardzo wysokie mandaty od wartości pojazdów.
Urszula Maria / 83.23.19.* / 2008-05-10 22:16
Zgadzam się ze w Polsce jest PRAWO DZUNGLI. Mam samochód dziesięcioletni, którym dowożę niepełnosprawną córkę( oierwsza grupa inwalidztwa). Ten samochód dla osoby niepełnosprawnej jest dla mnie wszystkim i uczymywany jest kosztem wszystkiego. Skromny Fiacik Uno. Opłaty z tym związane są wysokie oraz koszty napraw a także eksploatacyjne(dowozu-paliwo).Czy Pan Minister Religa wie ile w tym kraju kosztuje utrzymanie osoby niepełnosprawnej. Przy zdrowym dziecku nigdy takich kosztów byśmy nie poniesli.Przypadek losowy. Moja córka nigdy w tym KRAJU nad Wisłą nie pasowała do żadnych programów dotyczących osób niepełnosprawnych. Tych osób nawet się nie leczy bo NFZ oszczędza na zdrowych a co dopiero chorych uposledzeniem umysłowym i w dodatku z epilepsją.Dlatego uważam ze skoro płacimy wysokie składki ubezpieczeń po to tylko aby w takich przypadkach losowych jak wypadek, który może zdarzyć się każdemu, pokrywały firmy ubezpieczeniowe.Firma ubezpiczeniowa powinna mieć kotrolę nad tym czy pieniądze trafiają rzeczywiście na leczenie ofiar wypadków oraz ich następstwa. Srodki finansowe powinny być przekazywane z ubezpiczenia sprawcy bezposrednio do szpitala na leczenie i rehabilitację ofiary lub ofiar wypadków. Szpital powinień firmie ubezpieczeniowej wystawić fakturę szczegółową jak rozdysponował przekazane środki finnansowe. mWtedy rzeczywiście pieniadze zostały by przekazane na leczenie tychże osób. Tak tylko będzie się nam podwyższać składkę juz i tak wysoką a pieniądze będą nie wiadomo gdzie i na kogo wydawane.Dlatego nie zgadzam sie na taką formę przekazywania środków finansowych z podwyżki naszego OC do NFZ. Przedewszystkim podwyszać składkę sprawcom wypadków. Może w ten sposób skończy się bezkarność kierowców na drodze oraz bardzo wysokie mandaty od wartości pojazdów.
Urszula Maria / 83.23.19.* / 2008-05-10 22:16
Zgadzam się ze w Polsce jest PRAWO DZUNGLI. Mam samochód dziesięcioletni, którym dowożę niepełnosprawną córkę( oierwsza grupa inwalidztwa). Ten samochód dla osoby niepełnosprawnej jest dla mnie wszystkim i uczymywany jest kosztem wszystkiego. Skromny Fiacik Uno. Opłaty z tym związane są wysokie oraz koszty napraw a także eksploatacyjne(dowozu-paliwo).Czy Pan Minister Religa wie ile w tym kraju kosztuje utrzymanie osoby niepełnosprawnej. Przy zdrowym dziecku nigdy takich kosztów byśmy nie poniesli.Przypadek losowy. Moja córka nigdy w tym KRAJU nad Wisłą nie pasowała do żadnych programów dotyczących osób niepełnosprawnych. Tych osób nawet się nie leczy bo NFZ oszczędza na zdrowych a co dopiero chorych uposledzeniem umysłowym i w dodatku z epilepsją.Dlatego uważam ze skoro płacimy wysokie składki ubezpieczeń po to tylko aby w takich przypadkach losowych jak wypadek, który może zdarzyć się każdemu, pokrywały firmy ubezpieczeniowe.Firma ubezpiczeniowa powinna mieć kotrolę nad tym czy pieniądze trafiają rzeczywiście na leczenie ofiar wypadków oraz ich następstwa. Srodki finansowe powinny być przekazywane z ubezpiczenia sprawcy bezposrednio do szpitala na leczenie i rehabilitację ofiary lub ofiar wypadków. Szpital powinień firmie ubezpieczeniowej wystawić fakturę szczegółową jak rozdysponował przekazane środki finnansowe. mWtedy rzeczywiście pieniadze zostały by przekazane na leczenie tychże osób. Tak tylko będzie się nam podwyższać składkę juz i tak wysoką a pieniądze będą nie wiadomo gdzie i na kogo wydawane.Dlatego nie zgadzam sie na taką formę przekazywania środków finansowych z podwyżki naszego OC do NFZ. Przedewszystkim podwyszać składkę sprawcom wypadków. Może w ten sposób skończy się bezkarność kierowców na drodze oraz bardzo wysokie mandaty od wartości pojazdów.
molas3000 / 212.76.37.* / 2007-05-24 23:06
Prawda niech płacą ci co szkodzą.

To jedna wielka choroba. Wszystko jest chore w naszym państwie. Nikt nie jest wstanie udowodnić mi że coś jet dobrze.
ptakBRMC / 62.21.67.* / 2007-05-24 11:44
Niech posłowie płacą wyższe stawki OC i AC jak mają takie durne pomysły. Nas obywateli już nie stać na utrzymanie ich złodziejskich czynów. To jest granda i skandal.
stały czytelnik Mone / 83.31.219.* / 2007-05-24 17:06
Kardiolog a bez serca
RobertMoney / 2007-05-22 22:43
Moim skromnym zdaniem uważam, że sprawca wypadku nie jest na tyle majętny, żeby opłacić leczenie w Narodowym Funduszu Złudzeń. Ale powinien za karę wykupić dodatkowe ubezpieczenie OC przez np. rok.
zgred 2 / 153.19.47.* / 2007-05-22 07:43
Niech płacą zwłaszcza ci co wsiadają za kierownicę po alkocholu oraz sprawcy wypadku dodarkową opłatę ryczałtową której wysokośc zależy od wyrządzonego uszczerbku zdrowia.
maverick215 / 83.3.204.* / 2007-05-20 19:31
a ja auto zarejestruje na bialorusi i tam ubezpiecze.
cała impreza na rok to 35 $
gos / 83.25.74.* / 2007-05-20 12:55
oczywiście ze sprawcy wypadkow powinni placic za leczenie ofiar, nie widze innej mozliwosci. Dlaczego ostrozni kierowcy maja ponosic kare za wypadki innych- jesli tak bedzie niczego to nie nauczy piratow drogowych
Sprawiedliwy / 89.79.83.* / 2007-05-19 13:57
Popieram aby sprawcy wypadków ponosili wyraźnie zwiększone koszty ubezpieczeń!!!
Chamstwo na drodze jest coraz bardziej widoczne!!!
Czekamy na jego utemperowanie!!!
mako / 83.31.148.* / 2007-05-23 23:37
Święta racja-popieram
melonus / 2007-05-18 14:45 / portfel
Ubezpieczenie polaga na tym że ubezpiczonony nie ponosi kosztów wynikłych w wyniku wypadku. Nikt przecież nie jeździ po drogach z myślą o wyrządzeniu komyś krzywdy (pomiająć tu oczywiście chorych psychicznie) Uważam ze Autor tekstu nie rozumie na czym tak na prawdę polega ubezpieczenie.
kuba3 / 2007-05-18 15:33
ubezpieczony nie ponosi bezpośrednio kosztów, bo NFZ ściąga koszty leczenia z polisy sprawcy, ale właśnie konkretnie z jego polisy - taki jest optymalny model, o tym jest ten tekst i ja tez chcę, aby tak było, a nie ryczałtem ściągać od wszystkich
Xantypa / 87.205.189.* / 2007-05-18 15:08
A kto to jest Religa.Facet nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu Ministerstwem.Poroniony pomysł obciązenia wszystkich kierowców za wypadki,których nie spowodowali,to tak jak zapłacenie Relidze za operacje.której nigdy nie wykonał.Już M.Pol przejechał się na winietach,którymi chciał obciążyć wszystkich kierowców.Jeżeli brakuje pieniędzy to niech Religa zaciśnie pasa,wprowadzi lepszą organizacje w Ministerstwie i skończy z rozkradaniem i trwonieniem naszych pieniędzy.Kto w końcu zmieni tego pajaca,który nie ma pomysłu na nic.
~matka / 80.55.195.* / 2007-05-18 10:40
na ale piesi i rowerzyści też niech płacą - oni również powodują wypadki!
zbik-2 / 2007-05-17 16:25
A Pan niby minister Religa dopłaci jak zabraknie!
ryjo / 83.27.111.* / 2007-05-17 19:49
I słusznie niech płacą sprawcy wypadków, a nie wszyscy kierowcy. Pracuję w Kancelairii która pomaga w uzyskaniu odszkodowań to mogę służyć pomocą.
Wiwo / 83.6.91.* / 2007-05-17 20:33
Sprawcy już płacą za leczenie ofiar wypadków, bo każdy kierowca jest potencjalnym sprawcą i dlatego istnieje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Gdyby go nie było, to każdy sprawca musiałby płacić z własnej kieszeni, niekiedy setki razy więcej niż wynosi skladka. Po to wymyślono między innymi instytucję ubezpieczenia. A płacą wszyscy, bo nikt nie wie czy za chwilę nie stanie się sprawcą wypadku, i wtedy do końca życia się nie wypłaci.
Wiwo / 83.6.91.* / 2007-05-17 20:33
Sprawcy już płacą za leczenie ofiar wypadków, bo każdy kierowca jest potencjalnym sprawcą i dlatego istnieje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Gdyby go nie było, to każdy sprawca musiałby płacić z własnej kieszeni, niekiedy setki razy więcej niż wynosi skladka. Po to wymyślono między innymi instytucję ubezpieczenia. A płacą wszyscy, bo nikt nie wie czy za chwilę nie stanie się sprawcą wypadku, i wtedy do końca życia się nie wypłaci.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy