Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niedoceniane inwestycje w turystykę

Niedoceniane inwestycje w turystykę

skomentuj
Wyświetlaj:
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-07 09:36
tak , tak wszystko kuleje dopóki "państwo" nie pomoże - genialne rozumowanie.
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-08-05 11:13
Cos takiego. Zachodni inwestorzy przegapili taki łakomy kąsek inwestycyjny ??. Cos nieprawdopodobnego.
Bank Swiatowy zbierajac w 1999 roku dane do raportu "Korupcja w Polsce" zebral w ankietach dane na temat łapówkarstwa w procesach prywatyzacyjnych.
Okazało sie ze w kazdej (sic) prywatyzacji była gigantyczna łapówka. Co zreszta nietrudno było przewidziec .
A teraz media mówia nam że przemysł turystyczny jest cacy .
Był cacy - Orbis bowiem został juz np. sprzedany Francuzikom, podobnie jak na ten przykład TPSA.
Moze ktos chce mi sprzeadc fajny Hotel za 5% jego wartości ??
Chetnie kupie.
Floyd / 2006-08-05 13:12 / Tysiącznik na forum
Szanowna Julio przd 1989 rokiem wszystko bylo nasze i co z tego? Pracownicy zarabiali po 20 $ miesięcznie. Dla przeciętnego pracownika poczucie własności przedsiębiorstwa to była nic nie znacząca fikcja.
Dla pracownika liczy się ile zarobi, a nie kto jest właścicielem.
Jeżeli teraz w niektórych przedsiębiorstwach państwowych pracownicy są zadowoleni to tylko dlatego, że przedsiębiorstwa te są dofinansowywane z budżetu państwa czyli innymi słowy z pieniędzy jakie płacą podatnicy z prywatnych firm które mogą liczyć tylko na siebie.
To może wszystkie firmy państwowe? No tak, tylko z jakich pieniędzy byłyby dofinansowywane te które nie przynoszą zysku. Postęp techniczny jest tak szybki, że firmy które nie inwestują to po pewnym czasie są nic nie warte.
Jako przykład weźmy fabrykę samochodów fiat. Po pewnym czasie mogliśmy produkować maluchy czy fiata 125 na własne konto. Tylko kto to by chciał kupować.
Pamiętam te dyskusje z lat 80tych. Pracownicy wielu firm mówili: Potrafimy wyprodukować to samo co na zachodzie tylko dajcie nam pieniądze( te twardych) na unowocześnienie.
Ba! Tylko właśnie nie wiadomo było skąd je brać, a bez nich ani rusz. PGR, a już spółdzielnie produkcyjne na pewno to była własność ich pracowników. I co? Przecież mogli produkować. Może ktoś im zabraniał? Padly bo przestały być dofinansowywane z budżetu. Padły bo produkcja była nie efektywna, a na unowocześnienie nie było pieniędzy(twardych). A może Julia wie skąd należało barać te marki, dolarki, funciki czy franki? Pożyczki? Owszem nawt Gierek dostał takowe. Pożyczki mają jednak to do siebie, że trzeba je spłacać, a jak wiemy były z tym poważne kłopoty.
Można powiedzieć, że sprzysiągł się przeciwko nam cały zgniły zachód tylko, że z tego nic nie wynika i nie przybywa ani jednego dolarka.
Na Kubie nie oddają kapitalistom ani jednego kamyczka i co z tego? Lepiej żyją? Przecież wszystko jest ich.
Czasami opłaca się bardziej oddać własność za przysłowiową złotówkę bo po prostu nie ma lepszego wyjścia gdy się nie ma pieniędzy.
TPSA mogła by zostać nasza. ale czy Julia jest tak naprawdę naiwna i sądzi, że firma ta byłaby tak nowoczesna jak dzisiaj?
Jak się nie ma pieniędzy to nistety oddaje się czasem za pól darmo nawt cenne rzeczy. Wiedą o tym ci co są klientami lombardów, a Polska była takim klientem.
Można oczywiście udawać, że się nie pamięta minionych czasów i patrząc z dzisiejsze perspektywy mówić: jakie klejnoty żeśmy sprzedali za pól darmo ale to jest demagogia.Na wolnym rynku to wartość czegokolwiek wynosi tyle ile kupujący gotowi są zapłacić i oczywiście zawsze można się sprzeczać, że za tanio.
Jeśli chodzi o korupcję to Julia ma rację ale przy zmianach własnościowych na taką skalę nie da się tego uniknąć, nawet gdyby rządziły nami same złotouste Julie i nawet gdyby były z Ukrainy.
SSSS / 85.198.235.* / 2006-08-05 15:09
TPSA nowoczesna :)))) Nie rób sobie jaj. TPSA w rękach państwa nie doprowadziła by na pewno do tego że ceny dostępu do netu mamy największe na świecie. Ile rocznie polskie PKB traci w wyniku działań monopolisty ... szkoda gadać
yn. / 87.105.0.* / 2006-08-05 16:45
TPSA w rekach panstwa to by bylo jeszcze wieksze utrwalenie monopolu. A na obnizenie cen jest tylko jedna droga - zwiekszenie konkurencyjnosci. Dobrze o tym wie szef UKE i jesli dalej bedzie tak zdeterminowana, na dobre to wyjdzie wszystkim (oprocz TPSA).
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-08-06 10:30
W Polsce ceny usług Internetowych sa najwyższe w swiecie. Infrastrukture Polpaku stanowi sprzęt wycofany juz z Francji, czyli złomik. Przewodniczącym rady nadzorczej TPSA był złodziejaszek Kulczyk. czy tu jeszcze mozna coś dodać ??? Przez niechlujstwo ludzi TPSA albo przez ich patriotyzm (?) niedawno wyciekły super tajne materiały dot Internetu i TPSA. Włos sie jezy na głowie.
Francuzik traktuje nas jako niewolniczą kolonię.
bel / 83.21.248.* / 2006-08-06 21:17
Poczytajcie posty Julii z innych forów.
Poza złodziejami,defraudantami,innych ludzi w Polsce nie ma,no moze poza nia samą,co opisano w artykule o wojowniczej blondynce apologerce Pisu.
skomentuj

Najnowsze wpisy