Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niedźwiedzie otrzymały swoją szansę

Niedźwiedzie otrzymały swoją szansę

Money.pl / 2007-06-06 17:23
Komentarze do wiadomości: Niedźwiedzie otrzymały swoją szansę.
Wyświetlaj:
obserwator222 / 80.50.235.* / 2007-09-16 10:38
Problem z ruociągiem który zamierza sprzedać HAWE nie tylko związany jest z tym że jest on zbudowany w złą stronę. Bardziej poważnym problemem jest to że infrastruktura te nie jest zinwenaryzowana i tak dokładnie na dzień dzisiejszy samo Hawe nie wie dokładnie co posiada.
Hawe S.A. wydaje się ma bardziej poważniejsze problemy związane ze spólką jej podlegającą: Hawe Sp. z.o.o. która w zaadzie projektuje całą sieć.
Ostatnio sporo wykwalifikowanych pracowników opuszcza spółkę i coraz bardziej widoczne są znaczne opóznienia w realizacji projektów dla innych inwestorów.
Powstaje poważny problem, kto dokończy projekt sieci na ścianie wschodniej? Rok 2009 nie wydaje sie być realną datą.
nfi14 / 87.205.53.* / 2007-06-08 10:50
Do końca tego roku z polskiego rynku mają zniknąć Narodowe Fundusze Inwestycyjne (NFI) - wynika z projektu ustawy, który zamieszczono na stronach internetowych Ministerstwa Skarbu Państwa. Jak powiedział w środę PAP rzecznik prasowy resortu skarbu Paweł Kozyra, kończą się konsultacje międzyresortowe w tej sprawie.
gekko-n / 2007-06-08 00:17 / Bywalec forum
Kiedy byly ostatnie i przedostatnie 'wiedzmy'? Chcialbym popatrzec jak zachowywaly sie fundusze akcji i MIS w tym czasie, bo musze podjac decyzje czy pozbyc sie ich na tydzien dwa czy trzymac. Ma ktos jakies przemyslenia w temacie ?
g1962 / 2007-06-08 04:51 / Tysiącznik na forum
mam pzumis i nic nie ruszam często na spadkach zyskiwał lub b mało tracił .
szymon / 2007-06-08 00:15 / Uznany Gracz Giełdowy
wszedlem na bankiera, tam sa dopiero pesymisci :))))
ja nie pekam, mam msx, msz, btm, stx i troche fer - mam nadzieje ze bedzie dobrze. Wszystko na long (oprocz fer - nie wchodze w pp ) wiec nawet jak spadnie nie bede plakal....
Longterm / 2007-06-07 23:15 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, poniżej widzę rosnacą panikę wobec korekty którą ja nazwałem już wcześniej "bankomatową" czyli dla tych którzy planują już niebawem urlopy i wypłacają z giełdy hajs jak z bankomatu. A tak na serio to na blogu opisałem moją teorię gdzie to się zaczęło i dlaczego. zainteresowanych zapraszam na:
http://longterm.bblog.pl/
marboru / 2007-06-07 23:14 / portfel / "Bankier giełdowy"
Na dobranoc - przemyślenie.
Kiedyś miałem rachunek maklerski w CDMie, nie miałem internetu. Kupowałem spółki z fundamentami na długi okres.
Nie śledziłem notowań na bieżąco w ciągu dnia, sprawdzałem sobie kurs moich spółeczek raz na jakiś czas (czasami kilka miesięcy nie zaglądałem).
Mimo tego, że na kilku się przejechałem portfel dał dobrze zarobić.
W tym czasie żyłem jakoś spokojniej, bez lęków i bez wiecznych rozterek - co to będzie jutro.
To były "Cudowne lata"...

To tak do myślenia, czy kilku sesyjne spadki, czy mega wzrosty mają znaczenie aż tak olbrzymie? Z pewnością tak ze względu na wysokość portfela, ale z drugiej strony..........ech

Zielonego jutro mimo wszystko.
Dobranoc.
pklark / 2007-06-07 23:24 / portfel / -
Wiesz ja tak w poprzednich latach inwestowałem w fundusze akcyjne i zrównowązone ,notowania sprawdzałem raz na kilka miesięcy i ..........nieżle zarabialem .......na poczatku 2007 załozyłem rachunek maklerski i zacząlem inwestowac w akcje ,.....mimo iż w akcje inwestuje tylko ok.10 % mojego kapitalu to i tak też zyje jakos bardziej nerwowo i z rozterkami ..też o latach poprzednich moge napisac ,że to byly "cudowne lata" - a i wyjasniam,ze narazie na akcjach zarabiam porównywalnie z funduszami zrównowązonymi ( od początku 2007)....
zeppelin / 2007-06-07 23:20 / Tysiącznik na forum
Zgadzam sie w 100%. Jesli ma sie spolki z fundamentami to korekty nie maja znaczenia. Jak sie okazalo po marcu to rowniez na spolkach bez fundamentow korekta nie wywarla wiekszego pietna. Najlepiej kupic dobre i czekac dlugo az urosnie - ale wiekszosc lubi sie bawic w dawcow kasy i sprzedaje w dolkach by kupic na gorce - ot taka dziwna zabawa. Pozdro
TaS / 2007-06-07 23:57 / Tysiącznik na forum
bo większości się we łbach po przewracało...
teraz wszyscy od pierwszego dnia na parkiecie chcą zarabiać po 30% dziennie i nie akceptują strat.
zabawa w długi termin, trzymanie papierow - to nie dla nich, wola kupic "pewne spolki": fon, masters i inne balony (choc chwala tym co na nich zarabiaja). Nieprzemijajace jest tez wiara w trend - skoro uroslo 200% to moze dalej rosnac...

ja w pierwszym moim dniu na gieldzie zarobilem kilkadziesiat procent (zupełnie przypadkiem) i w ciagu dwoch kolejnych wszystko oddalem (tu już swiadomie przez pazerność) ...

trzeba sie uczyc, a nie wierzyć w cuda i wlasnego farta...

choc nie wierze w jutrzejsze wzrostu (choc przy malych obrotach wszystko jest mozliwe) - zielonego zycze :)
zeppelin / 2007-06-07 23:20 / Tysiącznik na forum
Zgadzam sie w 100%. Jesli ma sie spolki z fundamentami to korekty nie maja znaczenia. Jak sie okazalo po marcu to rowniez na spolkach bez fundamentow korekta nie wywarla wiekszego pietna. Najlepiej kupic dobre i czekac dlugo az urosnie - ale wiekszosc lubi sie bawic w dawcow kasy i sprzedaje w dolkach by kupic na gorce - ot taka dziwna zabawa. Pozdro
nowacha / 2007-06-07 23:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
może kiedyś tak często pp nie było. Ja się na swessmedzie tak przejechałam, nie zauważyłam pp i byłam nieźle w plecy.
nowacha / 2007-06-07 23:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam najwytrwalszych. Mam pytanko, ostrzę sobie zęby na pkobp, szukam przyczyny ostatniego silnego spadku i oprucz kiepskich rekomendacji nic nie znalazłam. Czy o czymś powinnam wiedzieć a nie wiem?
zeppelin / 2007-06-07 23:17 / Tysiącznik na forum
Tak sobie mysle, dlaczego ostrzysz sobie zeby akurat na pkobp? Wbrew pozorom kiepskie rekomendacje to duzo jak na spolke z Wig20. Moim zdaniem jest co najmniej kilka moze nie wiekszych ale lepszych bankow na gpw. Jak na moj gust to w tej chwili minusem pkobp jest to, ze jest w wig20 i bedzie spadal razem z nim. Do zakupu bedzie za dwa tygodnie - no chyba, ze sie pospieszymy i zjedziemy szybciej. Pozdrawiam
nowacha / 2007-06-07 23:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki.


wg mnie wig 20 jest niedopieszczony i może wreszcie czas na wzrost dla niego. Może niekoniecznie jutro ale zaniedługo. Pozdrawiam.
AJ / 74.114.109.* / 2007-06-08 06:08
Jesli moge cos zasugerowac to z Wig20 najlepszy bank to BRE. Wspanialy pod wzgledem rozwoju i caly czas systematycznie idzie do gory. POZDRAWIAM
nowacha / 2007-06-07 23:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oprócz, :)
brydzia / 2007-06-07 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak spadnie poniżej 52,5 to dalej w dół ,

po prostu , takie spółki nie rosną po 50% w miesiąc , realizacja zysków ,
nowacha / 2007-06-07 23:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w dół dokąd? Bo nie wiem przy ilu się ustawić.
TaS / 2007-06-07 23:01 / Tysiącznik na forum
chyba pora zapiąć pasy i przyśrubować się do akcji by nie dać się wyleszczyć ;)

choć z mojej - czysto zdroworozsądkowej - perspektywy, stan w dol i my troche w dol to dobrze. po prostu zdrowo. pytanie czy i kiedy nerwy mi (Wam?) puszcza, bo przeciez sprzedać w dołku to nic przyjemnego ...
PedroGonzalez / 2007-06-07 22:51 / Uznany Gracz Giełdowy
pytanko po za gielda ale blisko :-) Czy ktos z forumowiczow korzystal z XTB w transakcjach rzeczywistych (nie demo) ?
przemol / 2007-06-07 23:18
Witam.Korzystałem z XTB demo i.... raczej cieniutko mi szło.Teraz mam TMS już rzeczywisty rachunek i idę do przodu.Obym nie zapeszył.
PedroGonzalez / 2007-06-07 23:29 / Uznany Gracz Giełdowy
a powiedz mi jak to jest z tym "skalpowaniem" i wogole czy sa duze opoznienia w realizacji zlecen ? na ile pipsow mozna sobie pozwolic pomiedzy otwarciem a zamknieciem pozycji w krotkim okresie czasu (rzedu kilku minut)? procz spreadu sa jakies prowizje od transakcji ? :-) sorry za tyle pytan ale ciekawosc mnie zjada ;-)
przemol / 2007-06-08 00:26
spread + prowizja jeśli kupujesz za mniej niż 50 000 w przypadku eurusd na przykład.Ale pewnie co biuro to inaczej.
przemol / 2007-06-07 23:39
nie jestem fachurą(niestety) i tak naprawde polegam na analitykach z biura.Prowizji nie płace a platforma działa w czasie rzeczywistym.zleceń natychmiastowego kupna lub sprzedaży nie składam. spróbuj na demo tyle że tam jest wszystko opóznione.
przemol / 2007-06-07 23:45
nigdy żadna z moich pozycji nie trwała kilka minut. zakładam coś na sesje europejską i amerykanską ,zajmuje pozycje rano i popołudniu. i już.
pklark / 2007-06-07 22:49 / portfel / -
Nie chce pisac jaki to ja mądry i przewidujący jestem ale od tygodnia czy dwóch stopniowo wychodzilem z akcji ( a szczególnie z róznych dziwnych spólek ) - stopniowo pakowalrm się w KGHma ( na dzis 95% mojego portfela to właśnie miedziowy potentat i 5 % gotóweczka) ,robiłem tak widząc słabośc całego rynku i ze względu na 17 zł. dywidendy na KGHmie ............powiem szczerzre ,że liczylem na wzrost kursu przed prawem do dywidendy nawet do ok.130 zł. .........dziś już nie jestem taki optymista i stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych inwestorów , a szczególnie do posiadaczy KGHma -wasze przewidywania odnośnie tej spółki do 25 czerwca?????????
Longterm / 2007-06-07 23:19 / Mostek Zwyciężymy!
witam, ja też kupowałem po korekcie lutowej i dokupowałem pod decyzję o dywidendzie. 25 jest dzień prawa do dyw więc na 3 dni wcześniej trzeba mieć akcje na rachunku. Do tego czasu nawet jak miedź trochę spadnie nie spodziewałbym się spadków. KGHM to raczej duzi - fundy, OFE itd. oni naprawdę nie odpuszczą tej kasy.
blueberg / 2007-06-07 23:42 / Tysiącznik na forum
ales prorok!
jutro spadną 3 na 4 spólki
pzdr
brydzia / 2007-06-07 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli weźmiesz wycenę na 90 zł ostatnio plus 17 zł dywidendy to jest gdzieś 107 zł przy założeniu że miedź nie będzie ostro spadać
pklark / 2007-06-07 23:19 / portfel / -
Też tak liczyłem tyle tylko ,ze wziąlem średni kurs na poziomie ok.110 i dodalem do niego dywidende i wyszlo 125-130........przy załozeniu ,ze miedz nie bedzie spadać ......
marboru / 2007-06-07 22:54 / portfel / "Bankier giełdowy"
myślę, że dywidenda jest już zdyskontowana - od dłuszczego czasu była o niej mowa.
kurs miedziowca będzie odzwierciedlał to co będzie się działo na całym rynku. jeśli będzie korekta to kghm będzie spadał bardzo dotkliwie.
warren buffet / 2007-06-07 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widze panike. Aniu - będzie rosło. aviva
anna. / 2007-06-07 23:45 / Uznany Gracz Giełdowy
mam za co robic zakupy taka korekta się przyda oby nie jednodniowa bo to znowu nic nie da
brydzia / 2007-06-07 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
panika to będzie jak 5 dni będziemy spadać po 2 % a nie teraz gdzie mwig 40 jest 1 % poniżej szczytu
Fawelas / 2007-06-07 22:55 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Tia, przypomina mi się maj 2006 i te wszystie posty.
- Mam 100% w akcjach, pomocy co robić????
-Czy to juz bessa???
albo: a nie mówiłem, że spadnie??? Piszę tak od kilku miesięcy!!!!!
Buech będzie strasznie i śmiesznie....
brydzia / 2007-06-07 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
co będzie nikt nie wie ale trzeba mieć szacunek do rynku i nie myśleć że jest się najmądrzejszym
TaS / 2007-06-07 22:51 / Tysiącznik na forum
warren, powiedz mi co Ty za studia skonczyles? Nie byla to aby psychologia? :)
najcz / 2007-06-07 22:30 / Tysiącznik na forum
dji ma zasadniczo drogę spadkową otwartą do okolic 12500 -12100,i jak myślicie przecież jak oni nie odbiją w ciągu trzech miesięcy,a zaczną napływać słabsze wyniki spółek to będzie bessa.
gekko-n / 2007-06-08 00:24 / Bywalec forum
Na razie nic takiego. Kaska plynie do USA szerokim strumieniem, rozmawialem ze znajomym bankierem inwestycyjnym z Goldman Sachsa w NYC i aktywnosc M&A kwitnie, dolec tani, rynek pracy caly czas cool, ludzie nie maja co robic z forsa wiec inwestuja. nie czas na DJIA na 12 tysiacach. jeszcze nie. A slabsze wyniki? Zmieni sie estimate i tyle...
brydzia / 2007-06-07 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
wyniki spółek będą napewno słabsze , ale wiesz jak jest obniży się prognozy i zrobi się co chce
aszulski57 / 2007-06-07 22:38 / Tysiącznik na forum
Brydzia. Madralo.
Czemu "mnie"przeskoczyłas.
/Brak chłopa rozumiem, że pewnie wyjechał gdzieś/
brydzia / 2007-06-07 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie powiem co myślę zanim tego nie zrobię , po prostu

ale mam pewien plan ale czy się spawdzi , ja dużo nie muszę zarobić
anonim_03 / 2007-06-07 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bo zadałeś konkretne pytanie ...
a nie okazje do szerzenia spiskowej teori dziejów ...
anonim_03 / 2007-06-07 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
brydziu, a ile wynosi sredni wzrost zysków spółek S&P 500 przez ostatnie 5 lat ?
brydzia / 2007-06-07 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja inwestuje w polskie spółki to co mnie obchodzi S&p 500
zeppelin / 2007-06-07 22:25 / Tysiącznik na forum
Witam maruderow. Forum staje sie nudne. Jak tylko indeksy spadaja to wszyscy wieszcza ogromne spadki a jak rosna to panuje euforia i przekonanie o dlugoterminowych wzrostach. To bez sensu! Na ogol jak juz spadaja i szczegolnie gdy trwa to ktorys dzien z rzedu to jest szansa, ze spowrotem zaczna rosnac i odwrotnie. Po co przewidywac, ze bedzie padac jesli juz pada? To nic nie wnosi to jest stwierdzenie obecnego stanu. Jak spojrzec na WIG20 to latwo bylo przewidziec, ze po wzroscie powyzej 3750 zacznie sie korekta. Ale zle to brzmi jesli osoby, ktore mialy odmienne zdanie teraz mowia zupelnie cos innego ...
anonim_03 / 2007-06-07 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obawiem że zepsuła Ci się myszka i nie możesz przewinąc tekstu niżej.
Nastawienie jest bardzo bycze. Przynajmniej moje.
zeppelin / 2007-06-07 22:33 / Tysiącznik na forum
Masz racje. Zepsula mi sie ;) Reaguje na wypowiedzi z ktorymi sie nie zgadzam albo, ktore sa po prostu spoznione...
TaS / 2007-06-07 22:54 / Tysiącznik na forum
a myslalem, ze to tylka ja tu jestem z myszką w stanie wernamentnej wojny... ;)
sumani / 2007-06-07 22:26 / Plankton giełdowy
od taka sinusoida...
aszulski57 / 2007-06-07 22:22 / Tysiącznik na forum
Uważam, że USA jutro znów down.
Uwqażam , że zaczyna się normalna przedwakacyjna korekta, która pewnie będzie na całym swiecie- w róznym jednak nasileniu-w różnych krajach.
Ja w 72% siedzę na gotówce i mam zamiar kupować.
KIEDY?
To pytanie kieruję do graczy giełdowych z dłuższym stazem.
Ja chociaż na giełdzie jestem od debiutu PKO BP
to tak naprawdę jestem "jednoroczny".
Kiedy? Jutro."13"-go czy dopiero w lipcu.
Proszę o porady.
marboru / 2007-06-07 22:36 / portfel / "Bankier giełdowy"
Mimo, że mi się w tym tygodniu udało przewidzieć dwa marne rekordy - wig20 to moje przewidywania na końcówkę tygodnia z całą pewnością się nie sprawdzą. Nadal myślę, że głębokiej korekty nie będzie do końca roku.
Będzie nerwowo z dużymi skokami.)))
Zależy co chcesz kupić? Niektóre walory są od ponad miesiąca w korekcie.

A tak swoją drogą jak wreszcie organizatorzy Euro coś zrobią to i może dla nas to zadziała pozytywnie.
aszulski57 / 2007-06-07 22:40 / Tysiącznik na forum
Chcę kupić tanio.Jak jest korekta to leci wszystko -spólki przewartościowane i niedowartosciowane.
marboru / 2007-06-07 22:42 / portfel / "Bankier giełdowy"
są rodzynki....i sztuka znaleźdź jeden z nich w takim czasie....
trudna sprawa
voodoo child / 2007-06-07 22:32 / "Slight return"
Kupuj jak widzisz tanie akcje dobrej firmy , a nie jak djia jest wlasnie w dołku .
Mówie Ci taka taktyka sie sprawdza.
A2 / 2007-06-07 22:31 / Spekulantka
http://stooq.pl/chart.htm?id=5096&nr=05.........
aszulski57 / 2007-06-07 22:36 / Tysiącznik na forum
A2.
Nie chce mi się otworzyć.Powiedz jednym zdaniem./bez odpowiedzialności oczywiscie./
warren buffet / 2007-06-07 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie ma mnie w doma, mom ino google. swiat płynie czy lata ?
sumani / 2007-06-07 22:25 / Plankton giełdowy
,,,czas płynie ...lata lecą...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy