Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Niektóre postulaty PiS warto realizować. Jednak wrzawa zniechęca inwestorów"

"Niektóre postulaty PiS warto realizować. Jednak wrzawa zniechęca inwestorów"

Wyświetlaj:
lelek451 / 80.52.251.* / 2016-01-11 15:00
Rozwala mnie gadanie że bogatych należy więcej opodatkować. Jestem bogaty bo "mam coś więcej między uszami niż powietrze". Z nieba mi nie spadło a państwo nie pomagało wręcz przeciwnie w wielu przypadkach utrudniało. Nie siedziałem w kącie i nie czekałem aż mi ktoś da. Pracowałem po 10 h na dobę, rozwijałem się, zdobywałem wiedzę, nierzadko rwałem włosy z głowy jak dopiąć ZUS-y, podatki i wypłaty pracownikom - zwłaszcza w czasie dekoniunktury. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze jeśli będzie się opodatkowywać przedsiębiorczość, wiedzę i umiejętności. Ludzie powinni w końcu zrozumieć że w gospodarce wolnorynkowej jedni będą mieć więcej drudzy mniej. Jeśli chcesz należeć do tej pierwszej grupy to podwijaj rękawy, rozwijaj się i dąż do celu. No tak... nie każdy ma w życiu cel.
alojzy406 / 89.77.130.* / 2016-01-08 15:44
Jak prowadzona była złodziejska prywatyzacja, to nie krzyczeli, jak wszystko było robione za łapówki te supermarkety to wszystko za łapówki, te banki to wszystko układy i lapówki w postaci miesca pracy dla prezesa banku PKO SA, wszystko przez szwindle cały lata 90 i wtedy nie protestowali nietworzyli KODów, jacy hipokryci, załatwili Polskó w biede i nędze a sobie ameryke i teraz na cały swiat krzycza bo chca im odebrac to co ukradli narodowi, jak dra m......y zlodzieje
spyman / 77.255.46.* / 2016-01-08 14:58
No dokładnie - A KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TĄ OBECNĄ WRZAWĘ? ZA TEN NIEMIŁOSIERNY KWIK? Tak złą robotę jaką robi teraz dla Polski PO ze swoimi przystawkami to chyba nie robił jeszcze nigdy nikt. Tak bardzo przywiązali się do koryta że przedkładają go nad Polskę...
SMERFECZKA / 188.146.9.* / 2016-01-09 11:33
SPYMPAN.JESTES.JDIOTA.BEDZIESZ.KWICZAL.JAKCI.PIS.NASIWNIE.PRZYIDZIE.DODOMU.ZAIRZYCIDO.GARUW.COGOTUIESZ.WTEDY.BEDZIESZ.KWICZAL.
JustTheDust / 89.73.102.* / 2016-01-08 14:53
Aha ... zabrakło doktora Jana, znalazł sie chętny nastepca do finansowania krawatów i papierośnić ...
spoko1 / 2016-01-08 14:08
Podatek Bankowy

To, że 99,9999% Obywateli nie ma dostępu do wyników prognoz symulacji makroekonomicznych Modelu PKB Polski, nie znaczy aby jawnie rozmijać się z prawdą.

spójrz na komentarz
polytykier / 89.231.191.* / 2016-01-08 14:04
PIS ma szansę spełnić większość obietnic wyborczych pod warunkiem że , opozycja będzie się poruszała w obszarze meritum !
spoko1 / 2016-01-08 13:59
Za 1 złotówkę pozyskaną z PODATKU BANKOWEGO, społeczeństwo zapłaci 2,40-3,15 złotych !!!

Prognoza z Lipca 2015 r. mówi o koszcie 85 mld PLN dla Rynku Kapitałowego w 2015 r.
i kosztach NETTO(spadek wzrostu PKB) corocznych(8-12) mld PLN pomnożona przez zagregowany współczynnik wzrostu podstawy opodatkowania w okresie obowiązywania podatku bankowego, do roku, na który jest liczony podatek bankowy.
Firmy Ubezpieczeniowe zapłacą ok 0,5 mld podatku bankowego rocznie.

Podatek Bankowy „Sprzedany” LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.

Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodując „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

podatek bankowy: 0,44%, aktywa do 4 mld PLN zwolnione z podatku, dla tzw. SKOKÓW=0%:

1. STRATY 2015r. ok.85 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + papiery dłużne + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).

Straty w 2015r. ok 85 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 2016r,…..…,….….,…….

1 .STRATY2015r. ok. 85 mld PLN w 2015 r.

2. od 2016 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:

Podatek Bankowy=0,44% * (1,1 bilon mld PLN/rocznie)= ok. 4,85mld PLN
Przychody Łącznie ok. 5,60 mld PLN = 4,85mld PLN + ok. 0,75 mld PLN (dodatkowe łącznie)

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) =(12,5–16,5) mld PLN
STRATA=Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(12,5-16,5)mldPLN – 5,6mldPLN =ok.(7-11)mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,40-0,62)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (125-195)% w skali roku. Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (3-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Udział kredytów w PKB ok.60% ok. 1 bilion PLN - Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to może być zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).

Podatek jest liczony od (1 bilon 100 mld PLN)*0,44% = ok. 4,85 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 150 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !(1 bilion 100 mld/PLN to depozyty obywateli, przedsiębiorców, samorządów, itd.). Oczywiście bierzemy pod uwagę, ze pasywa=aktywa banków.
Ściśle aktywami są udzielone, udzielane KREDYTY.

„Pozytywnym skutkiem” i w kalkulacji uwzględnionym będzie poszukiwanie dalszych, znacznych obniżek kosztów działalności operacyjnej banków. Opisałbym go mianem „rewolucyjny”.

Następnym „pozytywnym efektem”(sarkazm) z tak wprowadzonego podatku będzie moim zdaniem polepszenie wyników w sprawozdaniach finansowych SKOKÓW, choć niekoniecznie musi mieć on trwały charakter, a wszystko w ramach skoku SKOKÓW na udziały rynkowe.
Na to też należy zwrócić uwagę, aby posłowie nie wprowadzali USTAW, które zaszkodziłyby także gospodarce i WSZYSTKIM kredytobiorcom !!! - mam dość idiotyzmów

Skrót:
tego nie da się usprawiedliwić !!!

przychód łączny od banków= 5,6 mld PLN łącznie z korzyściami podatkowymi i innymi

koszty = (12,5-16,5) mld PLN,

a po uwzględnieniu niższego CIT przyjęto 1 mld PLN (o czym poniżej)

Koszt łączne= (13,5-17,5) mld PLN

koszt kapitału w % = (140-215)% rocznie,

STRATA=ok.(8-12) mld PLN
Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,45-0,69)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku).


Podatek Bankowy

Banki zagraniczne od 2016 r. wyprowadzą legalnie około 3-5 mld PLN dochodu bez opodatkowania CIT(19%), a koszty „z tego tytułu” mogą być polskich księgach uwzględnione.
Stanowi ubytek przychodu księgowego w wysokości ok. 15-25 mld PLN(wolumen kredytów) !!!.

„Wiceprezes ZBP zwrócił uwagę na jeszcze jeden element projektu - podatkiem mają być objęte polskie oddziały zagranicznych banków. - To zapewne spowoduje, że największe kredyty będą księgowały
xxzz / 83.22.141.* / 2016-01-08 14:45
Wypisałeś mnóstwo liczb , posługujesz sie jakims dziwnym slangiem którego chyba do końca sam nie rozumiesz, Odpowiedz na proste pytanie dlaczego kraje które wprowadziły podatek rozwijają się lepiej od Polski , mają mniejsze berobocie? Ale przede wszystkim odpowiedz na pytane dlaczego Węgry po wprowadzeniu takich podatków jak chce PiS i ograniczeniu roli zachodnich banków rozwijają się coraz lepiej ,momo mtego że zachodnie banki robiły wszystko aby gospodarka Węgier załamała się ? Tak naprawdę wątpię czy odpowiesz, bo ty chcesz wciskać ciemnotę ludziom pseudo ekonomicznym bełkotem.

Najnowsze wpisy