Forum Forum prawneZmiany w prawie

Nielegalny pobór prądu - czy do naliczenia kary wystarczy faktura?

Nielegalny pobór prądu - czy do naliczenia kary wystarczy faktura?

Wyświetlaj:
ASD907 / 83.9.84.* / 2017-12-02 18:32
PGE samo zainstalowało u mnie kabel tak się śpieszyli że zerwali plombę którą też zwalili na mnie ale jakby tego było mało mam 14 300 zł do zapłaty za prąd ukradziony przez resztę mieszkańców wsi ale kontrole odbywają się tylko u mnie mafia robi co chce a wszystko zgodnie z prawem
juleczek44@wp.pl / 5.172.252.* / 2015-03-20 02:02
Mieszkam w szczecinie ul dabruwki22 i mieszka tu rodzina ktura reguralnie kradnie prad maja samochody i przyjezdzaja na wieczur i znikaja z rana a na weekendy to calymi dniami przesiaduja i kradna prad na calego mozepani jakos zareaguje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2015-03-20 10:59
Która Pani ? Autorka tekstu sprzed 6 lat- aplikantka, czy prawniczka ?

Proszę to zgłosić do dostawcy energii lub na policję.
jurek1985 / 83.27.56.* / 2011-07-05 13:58
KTOŚ U MOJEJ SIOSTRY PODŁĄCZYŁ KABLE POMIJAJĄC LICZNIK ENERGETYCY GO ODŁĄCZYLI, A NASTĘPNIE ZROBILI PROTOKÓŁ Z MIEJSCA OGLĘDZIN PO NIE CAŁYM TYGODNIU PRZYSŁANO FAKTURĘ NA KWOTĘ 6 340,00ZŁ GDZIE NIE STWIERDZONO PRĄDU W LOKALU MIESZKALNYM TA WOTA TO ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ.
kobza16 / 77.253.174.* / 2010-04-07 11:07
masakra z tym tekstem. money móglby sie postarać z czytelnymi tekstami. ten artykul to shit. Nie bierze pod uwagi odpowiedzialnosci karnej (najistotniejszej), o ktorej dopiero ni z gruszki ni z pietruszki informuje druga pani prawnik. brak podstatowych inforacji, co, jak, dlaczego, tylko od razu jadą panie paragrafami. Tak to kazdy moze pisac teksty. Brak wyjąsnienie.


Na tym portalu dowiedziec sie czegokolwiek to koszmar. Same jakies dziwne konstrukcje zdaniowe, fragmenty wyrwane z kontekstu. Widać ze oszczedzają na redaktorach i zbierą darmowe teksty lansujących się expertów. Ale ze ekspert pisac nie potrafi i odbiorca się męczy, to już ich nie interesuje...
hohner / 83.26.92.* / 2009-06-01 15:57
witam
Odnosząc się do ostatniego fragmentu opublikowanego tekstu - nie psosób zgodzić się z autorką w kwestii dowodzenia winy odbiorcy. Zgodnie bowiem z orzecznistwem Sąd Najwyższego, Ustalenie nielegalnego poboru energii, a tym samym zasadność powództwa nie wymaga wykazania winy (szerzej SN w wyroku z dnia 9 kwietnia 2003 r. I CKN 252/01).
Konkludując, zaprzeczenie stopnia winy, nie może stanowić o skuteczności podnoszonych twredzeń. Co oznacza raczej błędne stanowisko autorki.
pzdr. daniel (procinwest@o2.pl)
Jerry1410 / 94.75.112.* / 2010-02-23 21:42
A czy eksperci mogą pisać tak, żeby ktoś prócz prawników mógł to zrozumieć?
knx / 87.205.27.* / 2012-01-20 14:14
Pytanie do ekspertow.
Jesli wlascicielem domu jest Pani Y i na nia przychodza wszystkie rachunki, jest rowniez zameldowana w tym domu, a nielegalne obejscie licznika pradu podlaczyl Pan X bedacy konkubentem i lokatorem Pani Y, nie majacy zameldowania w tym domu, to kto ponosi odpowiedzialnosc karna i finansowa ?? Dodam tylko ze Pani Y o niczym nie wie, bo nawet sie na tym nie zna, a Pan X z wyksztalcenia jest elektrykiem.

Najnowsze wpisy